آیا تجربه آزمایش در منزل را داشته اید؟

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

برخی از آزمایشگاه ها در کشور اقدام به ارائه خدمات در منزل کرده اند که من جمله می‌توان به آزمایشگاه آنی آزما اشاره نمود. شاید در چند سال گذشته چنین کاری بی ارزش و یا کم ارزش به نظر می رسید اما در همین یک سال اخیر که کرونا تمام دنیا را فرا گرفته، متوجه شده‌اید که انجام آزمایش در منزل چه اندازه برای شما مفید خواهد بود. همچنین برای افرادی که به دلایلی همانند فلج، نقص عضو و یا امراض سخت نمی‌توانند به آزمایشگاه مراجعه کنند، انجام آزمایش در منزل بسیار مفید خواهد بود و به همین دلیل است که آزمایشگاه آنی آزما تیمی از کارشناسان حرفه ای و باتجربه را برای این منظور انتخاب نموده است تا با قدرت و کیفیت بالاتری بتوانند از شما مردمان عزیز حمایت کند

در دوران حاضر که کرونا در کل دنیا شیوع پیدا کرده است، عمده مردم ترجیح می دهند در خانه بمانند تا از شر این ویروس در امان بمانند. حتی برای انجام آزمایشاتی که لازم است انجام دهند، به آزمایشگاه مراجعه نمی کنند چون در این محیط ها خطر انتقال بیشتر است. از سویی دیگر برخی از افراد دچار مشکلاتی همانند فلج، سختی در راه رفتن و یا حتی کما بوده و نمی توانند از خانه خارج شوند. این موراد، چند مثال پرکاربرد از آزمایش در منزل است. خوشبختانه برخی از آزمایشگاه ها در کشور همانند آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما در حالا ارائه خدمات در منزل هستند. شما با مرکز تماس گرفته و ما کارشناسان خود را در اولین فرصت با تجهیزات کامل به منزل شما اعزام خواهیم کرد.

آزمایش در منزل آزمایشگاه آنی در جهت سهولت دسترسی افراد به خدمات تشخیص در هر زمان و مکانی انجام می شود. کادر مجرب آنی آزما با گذراندن دوره های آموزشی نمونه گیری در منزل را همه روزه انجام می دهد. گاهی در برخی افراد به دلیل شرایط خاص مانند در افراد سالمند، زنان باردار، کودکان و غیره امکان مراجعه به مراکز درمانی و انجام آزمایش های تشخیصی وجود ندارد ولی نمونه برداری در منزل به افراد این امکان را می دهد بدون حضور در این مراکز اقدام به نمونه گیری و انجام آزمایش کنند.

تقریبا برای همه ما پیش آمده است که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کنیم و خون بدهیم، اما گاهی اوقات به دلیل وجود مشکلاتی، فرد نمی تواند به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نماید، و از آزمایش در منزل استفاده می نماید.

نحوه نمونه گیری از جمله مواردی است که برای آزمایش در منزل مورد اهمیت می باشد و افراد زیادی هستند که در مورد این کار سوالات و ابهاماتی در ذهن خود دارند که در ادامه این مطالب به آنها خواهیم پرداخت. با نمونه گیری با آنی آزما شما می توانید بدون حضور پذیرش شوید و در منزل یا محل کارتان نمونه گیری انجام شود. در انتها جواب تست خود را از سایت دریافت کنید.

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

اپلیکیشن آنی آزما جهت سهولت آزمایش در منزل

ثبت درخواست، پیگیری زمان آزمایش و دریافت جواب آزمایش در منزل خود را با نصب اپلیکیشن آنی آزما آسان کنید. با نصب این برنامه در واقع شما آزمایشگاه را می توانید به منزل خود ببرید. همچنین در صورت نصب اپلیکیشن آزمایش آنلاین آنی آزما در تبلت، تلفن همراه و سیستم های دیگر می توانید به راحتی و بدون مراجعه به هیچ آزمایشگاهی بهترین نوع آزمایش را انجام دهید. این کار توسط همیاری مشاورین سایت آنی آزما به متقاضیان ارائه می گردد.

شرایط آزمایش در منزل چیست؟

آزمایش در منزل یک روش آسان و کاربردی جهت تشخیص و انجام آزمایش بدون حضور می باشد. بسیاری از افراد شرایط لازم برای رفتن به آزمایشگاه را ندارند برای مثال بیمارانی که نمی توانند حرکت کنند، معلولین، افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند، کودکان یا زنان باردار که تحمل و توانایی منتظر شدن در صف های آزمایشگاه را ندارند، بهتر است از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنند. اما سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که شرایط که باید برای آزمایش در منزل رعایت کنیم چه مواردی می باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که شرایط نمونه گیری در منزل شدیدا وابسته به نوع آزمایشی است که شما درخواست کرده اید. برای مثال برخی آزمایشات نیاز به ناشتایی دارد و برخی نه. در ادامه به چند آزمایش که نیازمند رعایت قبل از آزمایش دارد اشاره می کنیم:

آزمایش قند خون

یکی از پرکاربرد ترین تست ها در آزمایشگاه ها و آزمایش در منزل ، آزمایش قند خون می باشد. نکته بسیار مهم در انجام این آزمایش این است که شما حتما باید شرایط قبل از آزمایش قند خون را رعایت کنید تا نهایتا این تست، جواب درستی را به دنبال دنبال داشته باشد. فراموش نکنید که رعایت نکردن هر کدام از این شرایط، باعث خطار در نتیجه تست و خطای پزشک معالج شما می شود. این شرایط شامل موارد زیر می شود:

– حداقل 8 ساعت ناشتایی قبل از آزمایش قند خون رعایت شود.

– ترجیحا تا قبل ازساعت 9 صبح برای نمونه گیری اقدام فرمایید.

آزمایش قند خون 2 ساعت بعد از صبحانه (2hpp)

– با شروع میل نمودن صبحانه معمول هر روز ، زمان را یادداشت کنید.

– مدت زمان صرف صبحانه بیش از 20 دقیقه نباشد

– بعد از صرف غذا ازخوردن آب نبات ، آدامس ، شیرینی و قهوه جدا خودداری شود.

– نمونه گیری راس 2 ساعت بعد از شروع صبحانه انجام می شود.

– آزمایش حتماقبل از ساعت 9 صبح شروع شود و از انجام آزمایش در ساعات دیرتر خودداری شود

– نوشیدن آب درنتیجه اشکالی ایجاد نمی کند.

– ترجیحاً آزمایش های قند خون ناشتا و 2 ساعت بعد از صبحانه را در یک روزانجام دهید.

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

آزمایش هورمون

تست های هورمونی نیز از آزمایشات چکاپ سالانه و آزمایش در منزل به شمار می رود. هورمون ها مهمترین مواد تنظیم کننده رشد بدن هستند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد اما این بدان معنا نیست که هورمون ها مستقل از هم عمل می کنند. اختلال در کارکرد هر کدام از آن ها منجر به بیماری هایی خواهد شد که متعاقبا اختلالات هورمونی بعد را به دنبال خواهد داشت.

جالب است بدانید که شرایط جسمی و روحی شما قبل از انجام تست های هورمونی به شدت بر روی نتیجه آزمایش تاثیر می گذارد. به همین دلیل لازم است بدانید قبل از انجام این آزمایشات بدن شما باید در چه وضعیتی به سر ببرد. تست های هورمونی توسط آزمایشگاه شبانه روی آنی آزما نیز توسط متخصصین و با متدهای پیشرفته انجام می گیرد. در نتیجه اگرل مراجعه حضوری به مرکز برای شما سخت است، با تماس تلفنی می توانید درخواست نمونه گیری در محل را داشته باشید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله با شرایط قبل از آزمایش های هورمونی آشنا شوید مراجعه فرمایید)

با آزمایش در منزل چکاپ سالانه خود را آسان کنید

شما می توانید به آسانی به آزمایش در منزل چکاپ های سالانه خود را انجام دهید و از سلامت خود و خانوادتان آگاه شوید. امروزه با افزایش نشغله های کاری افراد کم تر توجه به سلامت خود می کنند. سلامت ما همیشه در گره تشخیص به موقع و پیشگیری ها می باشد. بنابراین سهل انگاری در انجام آزمایش و تشخیص به موقع با به خطر انداختن سلامت ما ممکن است به همراه باشد. چکاپ های سالانه یکی از مواردی است که آنی آزما انجام آن ها را هر چند یک بار توصیه می کند. این چکاپ های سالانه که شما می توانید در منزل انجام دهید شامل موارد زیر می بلشد:

آزمایش CBC

آزمایش CBC یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین تست های آزمایش چکاپ می باشد. در این آزمایش تعداد کلی گلبول های سفید و تعیین افتراقی انواع گلبول سفید، تعداد گلبول های قرمز، متوسط گلبول های قرمز، غلظت هموگلوبین، حجم متوسط هموگلوبین ها و تعداد پلاکت ها بررسی می شود. افزایش گلبول های سفید می تواند نشانگر عفونت در بدن باشد. کاهش پلاکت خون باعث ایجاد مشکل در لخته شدن خون می شود. کاهش تعداد گلبول های قرمز و هموگلوبین یکی از نشانه های آنمی (کم خونی) است.

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

آزمایش ویتامین ها آزمایش در منزل

ویتامین ها از جمله مواد حیاتی بدن هستند که در انجام بسیاری از اعمال بدن نقش دارند. علائمی هم چون خستگی، افت عملکرد، عصبانیت سریع، ریزش مو، کاهش کیفیت پوست و موارد بسیار دیگری به دلیل کمبود در برخی ویتامین ها ممکن است به وجود آید. از جمله مهم ترین ویتامین ها که در آزمایش چکاپ درخواست می شود، می توان به ویتامین:

ویتامین B12

• اسید فولیک

ویتامین D

• ویتامین E

چکاپ کبد:

در بیماری های کبدی و عواملی که موجب آسیب کبدی می شود، آنزیم های کبدی تغییر می یابند. بنابراین با اندازه گیری این آنزیم ها می توان به عملکرد کبد پی برد. این تست ها شامل ALT, AST, GGt می باشد.

چکاپ کلیه

وظیفه ی اصلی کلیه ها تصفیه و پاکسازی خون و دفع سموم و مواد زائد از بدن می باشد. از دیگر عملکرد کلیه ها می توان به تنظیم تعادل آب و الکترولیت بدن، کنترل فشار خون و در نهایت سنتز و ساخت گلبول قرمز و ویتامینD اشاره کرد. برای حفظ سلامتی بدن عملکرد درست و دقیق کلیه ها الزامی است. BUN, Cr ادرار ۲۴ ساعته از جمله تست های آزمایش در منزل جهت چکاپ کلیه ها می باشد.

هورمون های تیروئیدی در آزمایش در منزل

تیروئید غده ای پروانه ای شکلی در گردن است که موجب تولید هورمون تیروئید می شود. اختلالات تیروئید سبب تولید کم یا زیاد این هورمون می شود و به همین دلیل موجب پیدایش بسیاری از مشکلات در بدن می گردد. اختلالات مرتبط به تیروئید ممکن است به صورت کم کاری یا پرکاری اتفاق بیافتد. برای بررسی عملکرد تیروئید هورمون های تیروئیدی و هورمون هایی که بر عملکرد این غده تاثیر دارند، درخواست می شود که شامل:

• آزمایش T4

• آزمایش T3

آزمایش TSH

• آزمایش TPO

آزمایش در منزل دارای تاییدیه وازات بهداشت می باشد

آزمایشگاه آنی آزما افتخار دارد که داری تاییدیه و مجوز از وزارت بهداشت می باشد. این مجوز به شما در اعتماد به این نهاد کمک خواهد کرد. برای شما اسناد و مدارکی ارائه خواهیم نمود که بدانید تمامی خدمات آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تحت نظارت وزارت بهداشت بوده و دارای تاییدیه از این ارگان است. در نتیجه جایی برای نگرانی نخواهد بود. برای انجام هر گونه آزمایش کافی است با آزمایشگاه ما تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید. کارشناس مربوطه در اولین فرصت به منزل و یا محل کار شما مراجعه می کنند.

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

چگونه آزمایش در منزل خود را انجام دهید

تمامی مراحل آزمایش در منزل از مرحله پذیرش و نمونه گیری و حتی جواب دهی به صورت غیر حضوری و آنلاین قابل انجام است. همیشه این موقعیت برای انسان پیش نمی آید که اگر دچار مشکل جسمی شد و دلیل آن را متوجه نشد، صبح زود به آزمایشگاه برود. زیرا خیلی افراد سالخورده هستند و آن قدر قدرت بدنی بالایی ندارند که به آزمایشگاه مراجعه نمایند. یا گاهی لازم است اطفال در منزل مورد آزمایشات قرار گیرند و وارد محیط بیمارستانی یا آزمایشگاهی نشوند. حتی ممکن است خیلی ها به دلایل مختلف بخواهند آزمایشگاه را به منزل بیاورند نه اینکه خود به آزمایشگاه بروند.

برای انجام پذیرش وارد سایت آنی آزما شده و اطلاعات فردی را که نیاز به خونگیری دارد را وارد کنید و همچنین زمانی که برای شما انجام آزمایش مقدور می باشد را می توانید تعیین کنید. توجه داشته باشید شماره ی تلفنی که وارد می کنید حتما در دسترس باشد تا همکاران ما در اولین فرصت بتوانند با شما تماس داشته باشند.

آزمایش در منزل با کادر مجرب و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود. توجه داشته باشید که افراد خونگیر پیوسته از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی می شوند. همچنین جهت امنیت و اطمینان خاطر شما کادر هنگام مراجعه دارای کارت پرسنلی دارای مشخصات کامل می باشد تا شما از حضور فرد در خانه خود نگران نباشید. کادر مجرب آنی آزما قبل از وارد شدن به این حیطه طی چند مرحله آموزش های لازم را دیده اند بنابراین از تخصص این افراد اطمینان کامل داشته باشید.

نمونه های خون پس از خونگیری با رعایت شرایط مناسب جهت انتقال در اسرع وقت به آزمایشگاه درخواستی شما انتقال داده می شود.

جواب تست های شما در سریع ترین زمان

پس از نمونه گیری و آزمایش در منزل جواب تست های شما در سریع ترین زمان ممکن با نام کاربری شما در سایت آنی آزما قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید بدون حضور و به صورت آنلاین جواب آزمایش خود را دریافت کنید. این نوع جواب دهی شما را از انتظار در صف های طولانی آزمایشگاه ها نجات می دهد و همچنی از احتمال ابتلای شما به انواع بیماری های مسری مانند کووید ۱۹، آنفولانزا و غیره نیز می توانید پیشگیری کنید.

آزمایش در منزل به چه صورت انجام می شود؟

سهولت امر آزمایش و تشخیص به موقع بیماری ها با آنی آزما

آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا امروز بوده است به وجود آمده و ما تمام تلاش و دقت خود را به کار گرفته ایم برای اینکه شما را در مسیر سلامتی یاری کنیم. هدف آنی آزما با نمونه گیری و آزمایش در منزل سهولت امر آزمایش برای همه و تشخیص به موقع بیماری ها می باشد. آزمایشگاه آنلاین آنی آزما این امکان را برای افرادی که شرایط رفتن و حضور فیزیکی در آزمایشگاه ندارند فراهم نموده است تا علاوه بر اینکه طی مراحلی کوتاه نمونه گیری در مکان دلخواه خود انجام دهند، بتوانند تفسیری کامل از نتیجه آزمایش آنلاین آنی آزما نیز داشته باشند.

اگر شما نیز مایل به انجام نمونه برداری در منزل می باشید می توانید بدون حضور در آزمایشگاه تنها با ثبت آزمایش خود در سایت و پر کردن صفحه مشخصات پذیرش خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که نمونه گیری با کادر مجرب و متخصص آموزش دیده انجام می شود. علاوه بر این ها جواب شما نیز به صورت آنلاین در سایت قرار داده می شود. بنابراین اگر نگران بیماری های مسری مانند ویروس کرونا، بیماری آنفلونزا و غیره در این روز ها هستید به شما انجام آزمایش در منزل یا محل کار و آزمایش کرونا در منزل توصیه می کنیم.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.