نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

اهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

متاسفانه این روزها مشکلی که تمام دنیا را در برگفته است، شیوع ویروس کرونا است که هر روز پیشرفت کرده و منجر به مرگ بسیاری از مردم در دنیا و من جمله کشور عزیز ما شده است. تا زمانی که واکسن این ویروس کشف شود، تنها راه مقابله با ان، ماندن در خانه است. تاز مانی که امور ضروری پیش نیامده، نباید از خانه بیرون برویم چرا که بیماری به راحتی با حضور در اجتماع، منتقل می شود. اما اکنون سوال اینجاست که اگر آزمایشات ضروری داشتیم که لازم است در وقت معین انجام شود، چگونه یک آزمایشگاه مطمئن را برای این منظور پیدا کنیم که نگران آلوده شدن به ویروس نباشیم؟ به نظر ما بهترین کار در شرایط فعلی، انجام نمونه گیری یا نمونه برداری در منزل است در این صورت نیازی به خروج از خانه نخواهد بود.

نمونه برداری در منزل یکی از خدمات آزمایشگاهی است که به خصوص در کرونا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. یکی از مهم ترین مسائلی که باید در مورد ویروس کرونا بدانید این است که این ویروس از طریق هوا و قطرات تنفسی در هوا پراکنده می شود. ارتباط نزدیک افراد مبتلا با افراد سالم باعث انتقال این بیماری شده و این بیماری گسترش می یابد. یکی از مهم ترین مراکز عفونی که در سطح شهر می تواند وجود داشته باشد، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها می باشند.

مراکز درمانی و آزمایشگاهی به دلیل مراجعه گسترده افراد جزو مراکز عفونی می باشند و احتمال انتقال بیماری در این مراکز بسیار بالاست. ذرات ویروسی موجود در هوا در این مناطق به راحتی می توانند از طریق تنفس یا لمس اشیا مثل دستگیره در یا صندلی خون گیری و حتی فرد نمونه گیر از شخصی به شخص دیگر انتقال یابد. انتقال ذرات عفونی از طریق عطسه، سرفه و صحبت کردن می تواند به دیگران سرایت نماید.

یکی از مهم ترین راه های پیشگری و جلوگیری از این انتقال، انجام تست های آزمایشگاهی شما به صورت نمونه برداری در منزل می باشد. در این روش، دیگر نیازی نیست که شما به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نمایید. شما به راحتی می توانید از طریق سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما کلیه تست های خود را به صورت غیر حضوری و با نمونه برداری در منزل انجام دهید. شما بلافاصله پس از پذیرش آنلاین تست های خود و تعیین مکان و زمان نمونه برداری، تست های خود را به صورت آزمایش در منزل انجام می دهید.

اهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

نمونه برداری در منزل چیست و به چه منظوری انجام می شود

در نمونه برداری در منزل دیگر نیازی نیست که فرد برای انجام آزمایش، به بیمارستان یا آزمایشگاه های خصوصی مراجعه نماید. در این حالت کلیه آزمایش های فرد در مرکز آزمایشگاه پذیرش می شود و سپس نمونه گیری از وی در محل کار یا در منزل یا هر مکانی که بیمار راحت است، انجام می شود.

در شیوه سنتی پذیرش آزمایشگاهی، شما باید به صورت حضوری به آزمایشگاه یا بیمارستان مراجعه نمایید و پس از طی یک زمان طاقت فرسا و طولانی آزمایش های خود را پذیرش نمایید. پس از طی پروسه پذیرش، شما به اتاق نمونه برداری ارجاع داده می شوید تا نمونه خون و ادرار از شما گرفته شود. پس از نمونه برداری، نمونه های شما به بخش داخلی آزمایشگاه ارسال می شود و پس از انجام آزمایش ها، شما باید در یک روز معین که معمولا دو یا سه روز پس از نمونه گیری می باشد، برای دریافت جواب آزمایش های خود به آزمایشگاه مراجعه می نمایید.

اما امروزه آزمایشگاه های آنلاین مثل آزمایشگاه آنی آزما این مشکل را بر طرف نموده اند و با انجام نمونه برداری در منزل یا محل تعیین شده توسط مراجعه کننده، دیگر نیازی نیست که فرد وقت و زمان خود را برای انجام آزمایش های خود هدر دهد. در ضمن در این روش فاصله گذاری اجتماعی نیز به صورت کامل رعایت می شود و با رعایت پروتکل های امنیتی در مورد ویروس کرونا، کنترل میزان شیوع این ویروس نیز راحت تر می شود.

اهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

نمونه برداری در منزل برای چه کسانی مناسب است

همان طور که گفته شد، این روش برای در امان ماندن از ویروس کرونا بهترین و کارآمدترین روش می باشد. اگر شما نیز می خواهید از شر این ویروس در امان بمانید، می توانید از این روش برای انجام تست های خود استفاده نمایید. نمونه برداری در منزل برای این افراد توصیه می شود:

• افراد کارمند و اداری که نمی توانند به هنگام صبح مرخصی گرفته و به آزمایشگاه مراجعه نمایند

• افراد بازاری و یا شغل آزاد که مراجعه حضوری به آزمایشگاه در روند درآمدی آنها تداخل ایجاد می نماید.

• افراد با بیماری های خاص که مراجعه دائمی به بیمارستان یا مراکز آزمایشگاهی برای آنها به کاری دشوار تبدیل شده.

• افراد مسن و پا به سن گذاشته که توانایی جا به جایی محدودی دارند

• نوزادان تازه به دنیا آمده که به دلیل عدم تکامل کامل سیستم ایمنی در معرض ابتلا به عفونت های بیمارستانی و محیطی هستند

• در زنان باردار که باید استراحت مطلق داشته باشند و بیرون آمدن از منزل بسیار خطرناک می باشد.

• در افرادی با نقص سیستم ایمنی و افرادی که دارو های کورتون مصرف می کنند و فضا های بیرون و درمانی احتمال ابتلا به بیمارهای عفونی را در آن ها بسیار افزایش می دهد.

• افرادی که نمی خواهند به ویروس کرونا مبتلا شوند. رعایت پروتکل های امنیتی و ماندن در خانه یکی از بهترین روش های در امان ماندن از ویروس کرونا می باشد.

راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و ممانعت از گسترش آن

رعایت فاصله گذاری اجتماعی می تواند انتشار ویروس را دشوارتر کند ، زیرا قطره های تنفسی آلوده نمی توانند در مسافت های طولانی و زیاد جا به جا شوند. با این حال ، هنوز خطر وجود دارد. ماندن در خانه ، با از بین بردن تماس فرد به فرد ، به جز با اعضای خانواده در خانه ، خطر ابتلا به این بیماری را تا حد زیادی کاهش می دهد.

در حالی که فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که بر شیوع ویروس تأثیر می گذارد ، اما قرنطینه خانگی و رعایت فاصله اجتماعی یکی از مهم ترین کارهایی است که شخص می تواند برای جلوگیری از عفونت یا تبدیل شدن به حامل آن انجام دهد. در اینجا چند نکته از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در مورد ایمنی خود در این شرایط ذکر شده است:

راهنمایی های مقامات محلی خود را دنبال کنید

در صورت امکان برای انجام آزمایش های خود از نمونه برداری در منزل استفاده کنید

در صورت نیاز به بیرون رفتن، حداقل دو متر از دیگران دور شوید و دهان و بینی خود را با یک ماسک بپوشانید

اگر می توانید از خانه کارهای خود را انجام دهید

تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی ، مترو یا تاکسی استفاده نکنید

در حین حضور در خانه ، هنوز هم باید بهداشتی شخصی را خوب رعایت کنید ، در تمیز نگه داشتن منزل خود مراقب باشید و در هنگام تحویل بسته و وسایلی که از بیرون به خانه می آیند، محتاط و باشید.

اهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونااهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

مزایای نمونه برداری در منزل

همان گونه که توضیح داده شد، نمونه برداری در منزل دارای مزایای بسیاری می باشد. از جمله:

صرفه جویی در وقت

امروزه یکی از معضلات جوامع امروزی زمان می باشد. در دنیای مدرنیته امروزی به علت صرف زمان بسیار برای کار، وقت و زمان بسیار حایز اهمیت شده است. اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که انجام آزمایش ها و همچنین انجام چکاپ ها را به علت کمبود وقت به تعویق می اندازید، نمونه برداری در منزل یا محل مد نظر شما، بهترین راهکار می باشد.

صرفه جویی در هزینه

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای مراجعه به آزمایشگاه مد نظر خود هزینه ی بالایی برای رفت و آمد صرف کرده باشید و به فکر کاهش این هزینه ها باشید که این روش بسیار می تواند برای شما و اطرفیانتان کاربردی باشد.

اجتناب از شلوغی ها و ازدحام مردمی

ممکن است افرادی از ازدحام مردم اذیت می شوند و نیاز به آرامش دارند و حتی به دلایلی توانایی خروج از منزل و روبه رو شدن با مردم برایشان سخت است که ویژگی این روش برای این افراد نیز بسیار کار آمد می باشد. به خصوص در وضعیت کنونی که اکثر افراد عملا در خانه های خود به صورت قرنطینه هستند و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا سعی می کنند کمتر به آزمایشگاه و محل های شلوغ و پر ازدحام مراجعه کنند، انجام نمونه برداری در منزل می تواند کمک شایانی به این افراد بکند.

پیشگیری از عفونت های باکتریایی و ویروسی و غیره که ممکن است فرد در مواجهه با فضای بیرون مبتلا شود.

برخی عفونت ها و ویروس ها وجود دارند که به صورت اپیدمی در سطح جامعه وجود دارند. به عنوان مثال آنفولانزا و حتی ویروس کرونا به راحتی در سطح جامعه پخش می شود و افراد خواه یا ناخواه می توانند به آنها مبتلا شوند. برای جلوگیری از شیوع و انتقال این گونه بیماری ها، بهتر است در زمان شیوع، کمتر به بیرون مراجعه شود. انجام آزمایشات ضروری و مورد نیاز افراد در این مواقع به راحتی با نمونه برداری در منزل قابل انجام است و شما دیگر نیازی نیست که نگران ابتلا به این گونه بیماری ها باشید.

عدم تنفس و مراجعه به آزمایشگاه در هوای آلوده

آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و بزرگ بسیار مسئله ساز می باشد، به طوری که توصیه می شود افراد در روزهایی که آلودگی بالایی دارند، از منزل خود خارج نشوند. آلودگی هوا برای بیماران تنفسی و کودکان و سالمندان بسیار خطرناک می باشد.

تعیین زمان خونگیری توسط خود فرد

تعیین اینکه شما کجا و در چه زمانی آزمایش های خود را انجام دهید، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. فرض کنید علاوه بر زمان زیاد رفت و آمد، زمان زیادی را هم صرف پذیرش و نوبت انجام آزمایش های خود کرده باشید. این امر علاوه بر استرسی که برای شما به همراه دارد، می تواند بر نتایج آزمایشات شما نیز تاثیرگذار باشد. نمونه برداری در منزل این امتیاز بزرگ را نیز دارد که شما به راحتی در محل دلخواه خود و در هر ساعتی که بخواهید، آزمایشات خود را انجام دهید.

اهمیت نمونه برداری در منزل در دوران کرونا

از بین بردن ترس کودکان از نمونه برداری

برخی کودکان ممکن است به علت پیش زمینه های ذهنی که از محیط بیمارستان یا آزمایشگاه دارند، دچار ترس و اضطراب شوند. ولی در نمونه نمونه برداری در منزل این ترس از بین می رود و والدین می توانند به راحتی کلیه آزمایشات فرزند خود را انجام دهند.

بسیاری از افراد برای انجام آزمایش های خود باید به صورت ناشتا و در هنگام صبح به آزمایشگاه مراجعه نمایند. از آنجا که ساعت اصلی کار برای اکثر افراد ساعات صبح می باشد، انجام آزمایش و نمونه برداری می تواند با کارهای روزمره افراد تداخل ایجاد نماید. پس نمونه برداری در منزل یا محل کار این امکان را برای شما فراهم می نماید تا بدون گرفتن مرخصی ساعتی یا روزانه و طی مسافت طولانی از محل کار به آزمایشگاه، آزمایش های درخواستی پزشک خود را به نحو احسن و در ایده آل ترین شرایط انجام دهید.

علاوه بر موارد بالا در خصوص مزیت نمونه برداری در منزل در این خونگیری دیگر نیازی نیست شما از صندلی خونگیری بلافاصله بلند شوید چون زمان کافی برای استراحت شما نیست و فرد دیگری خونگیری می شود. این مسئله در افراد سالمند ، کودکان و افراد کم توان جسمی بسیار حایز اهمیت است.

برای انجام نمونه برداری در منزل شما باید به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه کنید و در قسمت پذیرش آزمایشات، تست هایی که توسط پزشک شما درخواست شده و یا آزمایشاتی که خودتان می خواهید انجام دهید را مشخص می کنید. سپس آدرس محل نمونه برداری که می تواند خانه یا محل کار شما باشد را مشخص می کنید. پس از تایید اطلاعات شما، یک زمان مشخص برای نمونه برداری در منزل با مشورت شما تعیین می شود.

سپس همکاران ما با کارت شناسایی مخصوص به منزل شما مراجعه می کنند و از شما نمونه برداری می نمایند. نمونه گرفته شده به آزمایشگاه ارسال می شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن تست های شما انجام شوند. پس از آماده شدن جواب آزمایشات، شما می توانید به سایت آزمایشگاه مراجعه کنید و از قسمت جوابدهی، جواب آزمایشات خود را دریافت و پرینت نمایید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.