برای انجام آزمایش خون، ما به منزل شما مراجعه می کنیم

خوشبختانه امروزه در سراسر کشور شاهد ارائه خدمات در منزل توسط برخی از آزمایشگاه ها هستیم. این یک اتفاق بزرگ است چرا که شرایط را برای مردم راحت خواهد کرد. شما از این پس در هر زمان از طول روز، تنها با یک تماس تلفنی می توانید نمونه گیری خون برای آزمایشات خود را در منزل و یا محل کار انجام دهید. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تحت مدیریت حرفه ای و با تیمی از کارشناسان و متخصصین توانمند، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. به محض تماس شما با مرکز، کارشناسان ما درخواست شما را ثبت نموده و کارشناس با تجهیزات کامل به منزل شما مراجعه خواهد کرد. حتی برای دریافت نتیجه آزمایش نیز نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. به صورت انلاین می توانید جواب آزمایش را در اختیار داشته باشید.

تقریبا 90 درصد آزمایشاتی که برای چکاپ، تعیین سلامتی و… انجام می گیرد از طریق نمونه گیری خون است. خون در تمام قسمت های بدن جریان داشته و کوچکترین تغییر در سطح مواد غذایی، هورمون ها، سلول های ایمنی و… نشان دهنده بروز اختلال در بدن است که این اختلال می تواند نهایتا منجر به بیماری شود. در مقالات قبل نیز ذکر کرده ایم که امروزه اغلب آزمایشگاه ها من جمله آزمایشگاه شبانه روزی آزما خدمات نمونه گیری در منزل را انجام می دهند که شامل نمونه گیری خون نیز هست. مطمئن هستیم که این سوال در ذهن شما شکل گرفته است که بلافاصله بعد از نمونه گیری، خون باید در بانک های مخصوص نگهداری شود تا تغییرات دمای محیط، تاثیر مخرب بر روی ان نداشت هباشد. حال در نمونه گیری در منزل چگونه این مسئله رعایت می شود؟ چند دقیقه برای مطاله این مقاله وقت بگذارید تا ذهنیت درست در مورد این روش داشته باشید.

نمونه گیری در منزل یکی از شاخص ترین و مهم ترین خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای همشهریان عزیز ارائه می شود. در این خدمت نوین شما پس از پذیرش آنلاین در وب سایت آزمایشگاه و وارد کردن مشخصات کامل خود، در وقت تعیین شده نمونه خون و ادرار شما گرفته می شود.

حتما برای شما نیز پیش آمده است که به دنبال مراجعه به پزشک، یک آزمایش خون نیز برای بررسی و کمک به تشخیص مشکل شما تجویز شده باشد، ولی شما به دلایل مختلف از جمله وقت و مشکل ترافیک و دوری آزمایشگاه و غیره قادر به انجام این آزمایش ها نباشید.

نگران نباشید آزمایشگاه آنلاین آنی آزما می تواند کلیه خدمات مربوط به آزمایش های شما را در محل تعیین شده توسط شما نمونه برداری کرده و در اسرع وقت نسبت به انجام آزمایش های شما اقدام نماید و در کوتاه ترین زمان جواب آزمایش های شما را به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار دهد.

نمونه گیری در منزل چیست

نمونه گیری در منزل یکی از خدمات آزمایشگاهی می باشد که برای رفاه و راحتی هر چه بیشتر بیماران و همچنین تسریع در روند انجام آزمایش ها انجام می شود. برخی بیماران خاص و پا به سن گذشته که نمی توانند به صورت حضوری برای انجام آزمایش های خود به آزمایشگاه مراجعه نمایند به راحتی می توانند از طریق آنی آزما کلیه آزمایش های خود را ثبت کرده و با هماهنگی مسئولین پذیرش، نمونه های خون و ادرار آنها در درب منزل گرفته شود.

در نمونه گیری در منزل یکی از اعضای آزمایشگاه که در نمونه گیری و به اصطلاح خون گیری خبره و ماهر است در منزل شما حضور می یابد و با کامل ترین تجهیزات و به صورت ساده و راحت نمونه خون شما را می گیرد. این فرد کلیه آموزش های لازم برای نمونه گیری را دیده است. همچنین افراد نمونه بردار آموزش های پزشکی  مورد نیاز در مواقع اورژانسی مثل افت فشار خون، تشنج و سایر شرایط پزشکی اورژانسی را دیده و گذرانده است و در صورت بروز این حوادث پیش بینی نشده به راحتی آنها را مدیریت می کند.

نمونه گیری خون در منزل

به جز این شرایط اورژانسی، یکی دیگر از مشکلات شایعی که هنگام نمونه گیری در منزل وجود دارد، سیاهی یا کبود شدن محل نمونه برداری می باشد. در این حالت پس از انجام خون گیری از طریق سرنگ، به دلیل خون ریزی جزئی که وجود دارد، خون در زیر پوست تجمع می یابد و باعث کبودی و سیاهی پوست دست یا ناحیه خون گیری شده می شود. در این رابطه باید عرض کنیم که پوست برخی افراد به دلیل رنگ و شرایطی که دارد بسیار مستعد این آسیب می باشد و فرد نمونه بردار هر چقدر هم دقیق کارش را انجام دهد، باز هم دست فرد کبود می شود. اما در دیگر موارد استرس و اذیتی که هنگام خون گیری به رگ ها و پوست و بافت زیرین آن وارد می شود، دست فرد کبود می شود.

افرادی که برای نمونه گیری در منزل انتخاب می شوند، باید به قدری در کارشان مهارت داشته باشند که این اتفاقات نا خوشایند برای بیمار رخ ندهد. کارشناسان علوم آزمایشگاهی آزمایشگاه آنی آزما با سال ها تجربه در زمینه خون گیری و همچنین با داشتن مهارت علمی و عملی لازم، این مورد را به حداقل می رسانند.

چرا نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل یکی از خدمات ویژه یک آزمایشگاه می باشد و در حالت عادی در صورتی که شما یک آزمایش داشته باشید، باید به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه کرده و یک وقت نمونه گیری بگیرید. پس از انجام نمونه گیری نیز باید در یک یا دو روز آینده دوباره به آزمایشگاه مراجعه کنید تا جواب آزمایش های خود را بگیرید. حالا در کنار این موارد مشکلاتی مانند ترافیک، نبود وقت برای مرخصی گرفتن برای افراد شاغل، نبود جای پارک، آلودگی هوا، دور بودن مسیر آزمایشگاه و غیره را نیز اضافه نمایید.

همه این موارد باعث می شود فرد برای انجام آزمایش های خود دچار مشکلات زیادی شود. انجام نمونه گیری در منزل تا حدودی می تواند در وقت و هزینه های شما صرفه جویی نماید. شما با صرف یک هزینه بسیار کم و جزئی که در مقایسه با هزینه پارک ماشین در یک مرکز شلوغ برای انجام آزمایش بسیار کم و نا چیز است، می توانید کلیه آزمایش های خود را در منزل خود انجام دهید.

نمونه گیری خون در منزل

از طرفی دیگر در برخی بیماران با شرایط خاص مانند افرادی که نمی توانند یا نباید در محیط آلوده بیرون از خانه حضور داشته باشند، نمونه گیری در منزل می تواند تنها گزینه موجود برای انجام آزمایش های مورد در خواست پزشک باشد. این افراد می تواند شامل افراد پیر و مسن، افرادی که توانایی حرکت کردن خود را از دست داده اند و سایر بیماری های خاص، می توانند از این خدمت به خوبی استفاده نمایند.

نمونه گیری در منزل برای بیماران مبتلا به دیابت نیز یک خدمت بسیار کاربردی محسوب می شود. این بیماران باید به فاصله دو ساعت دو بار نمونه خون بدهند. اولین آزمایش به صورت ناشتا گرفته می شود و سپس فرد دو ساعت بعد از صبحانه نیز باید به آزمایشگاه مراجعه نماید تا قند خون بعد از صبحانه وی نیز بررسی شود.

مراجعه مجدد و همچنین تهیه صبحانه می تواند کار دشواری برای افراد باشد. از این رو انجام نمونه گیری در منزل این حسن را دارد که شما بدون حضور دوباره یا حتی سه باره به آزمایشگاه در محیط راحت خانگی خود نسبت به انجام آزمایش های قند خون ناشتا و قند خون دو ساعته خود اقدام می نمایید.

شرایط مورد نیاز برای انجام نمونه گیری در منزل

برای انجام نمونه گیری در منزل شما به شرایط خاصی نیاز ندارید، فقط کافیست شرایط لازم برای انجام آزمایش هایی که دارید را رعایت نمایید. این شرایط می تواند شامل ناشتا بودن، 3 ساعت بعد از بیداری و یا نخوردن برخی داروها یا مواد غذایی خاص باشد که برای برخی آزمایش های خاص مورد نیاز هستند. این شرایط در هنگام پذیرش آنلاین توسط کارشناس مربوطه در آزمایشگاه برای شما توضیح داده می شود.

پس برای انجام نمونه گیری در منزل شما حتما باید در ابتدا به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید و پس از گذراندن مراحلی مثل نام نویسی و وارد کردن مشخصات، نسبت به آگاهی از شرایط مورد نیاز برای نمونه گیری در منزل اقدام نمایید. این شرایط در اکثر موارد فقط شامل ناشتا بودن است و اگر آزمایش چکاپ انجام می دهید معمولا شرایط خاص دیگری مورد نیاز نیست.

نمونه گیری خون در منزل

در آخر، آزمایشگاه آنلاین آنی آزما در راستای انجام خدمات پزشکی الکترونیکی و غیر حضوری و همچنین رفاه حال بیماران و مراجعه کنندگان عزیز اقدام به نمونه گیری خون  می نماید. برای انجام این کار هیچ هزینه اضافی از شما گرفته نمی شود و شما به راحتی می توانید با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه خود بیاورید و همه نمونه های خود را در خانه انجام دهید. ضمن اینکه جواب دهی این آزمایشگاه نیز به صورت اینترنتی می باشد و شما به راحتی می توانید جواب آزمایش های خود را از طریق اینترنت نیز دریافت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.