Paste your Google Webmaster Tools verification code here

آزمایشات خود را در منزل انجام دهید

نمونه گیری در منزل برای شما انجام می دهیم
بهمن ۲۴, ۱۳۹۸
آزمایشات چکاپ که خانم ها باید انجام دهند
بهمن ۲۶, ۱۳۹۸

آزمایشات خود را در منزل انجام دهید

آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که به دلیل مشغله زیاد، فرصت کافی برای رفتن به آزمایشگاه را ندارید؟ آیا والدین شما، خودتان و یا فرزندانتان به بیماری خاصی مبتلا شده اید و امکان مراجعه حضوری به آزمایشگاه مقدور نیست؟ در مورد برخی از بیماری ها، فرد بیمار به هیچ عنوان نباید از منزل خارج شود برای مثال کسانی که اختلالات شدید ریوی داشته و هر بار بیرون رفتن از خانه شرایط را خطرناک تر می کند. این ها تنها چند مثال برای تعیین اهمیت انجام آزمایشات در منزل است. خوشبختانه اکثر آزمایشگاه های فعال در سطح کشور به سمت ارائه خدمات در منزل رفته اند و از این پس جایی برای نگرانی برای شما عزیزان نخواهد بود. کارشناسان ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما نیز آماده خدمت رسانی بوده و بعد از تماس شما، در اولین فرصت به منزل و یا محل کار شما مراجعه می کنند.

آزمایش در منزل یکی از خدمات نوین آزمایشگاه آنلاین آنی آزما می باشد که بسیاری از محدودیت ها و دغدغه های فکری افراد را در مورد مراجعه حضوری به آزمایشگاه و صرف هزینه رفت و آمد به حداقل رسانده است. در این حالت کلیه خدمات مربوط به آزمایشگاه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت پذیرش می شود و سپس فرد برای انجام نمونه گیری آدرس و محلی که در آن زندگی می کند را وارد سایت می کند و پس از اطلاع از شرایط مورد نیاز برای انجام آزمایش و همچنین تعیین وقت آزمایش در منزل، نسبت به خون گیری و نمونه برداری از فرد اقدام می شود.

آزمایش در منزل دارای مزایا و محاسن مختلفی برای فرد می باشد. مهم ترین و اصلی ترین مزایای این روش صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

 آزمایش در منزل چیست؟

آزمایش در منزل یکی از جدیدترین خدمات مربوط به آزمایشگاه ها می باشد که نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه به منظور نمونه برداری و همچنین جوابدهی را از بین برده و در وقت و هزینه افراد صرفه جویی می شود. در این روش پس از پذیرش فرد از طریق وب سایت آزمایشگاه و پر کردن فرم های مربوطه نسبت به خون گیری در منزل فرد اقدام می شود. آزمایش در منزل هیچ هزینه اضافی برای فرد به همراه ندارد و فرد در راحت ترین حالت ممکن و در فضای مربوط به خانه خود کلیه نمونه های مربوط به آزمایش های مورد درخواست پزشک را می دهد.

آزمایش در منزل

برای انجام آزمایش در منزل شما باید کلیه شرایطی که از طرف آزمایشگاه تعیین می شود را به طور کامل رعایت فرمایید. این شرایط می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • ناشتایی ۸ تا ۱۲ ساعته
  • بیدار شدن ۳ ساعت قبل از انجام نمونه برداری برای آزمایش پرولاکتین
  • انجام نمونه برداری برای آزمایش کورتیزول در ساعت ۸ صبح
  • نخوردن برخی داروهای خاص
  • عدم استعمال دخانیات و به خصوص سیگار
  • و غیره

همه موارد بالا در جهت افزایش دقت و صحت جواب آزمایش های شما می باشد و شما باید به طور کامل همه موارد ذکر شده توسط آزمایشگاه را رعایت فرمایید.

مزایای آزمایش در منزل

آزمایش در منزل دارای مزایای مختلفی می باشد. همه این مزایا در راستای راحتی بیشتر مراجعه کنندگان و کسانی که دارای آزمایش خون و چکاپ هستند می باشد. از جمله مزایای آزمایش در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرفه جویی در وقت: امروزه بزرگترین ارزشمند ترین ثروت برای افراد، وقت آنها می باشد. متاسفانه شهر تهران یکی از شهر های پرجمعیت و شلوغ ایران و جهان می باشد که در طول روز دارای ترافیک های بعضا بسیار سنگین و اعصاب خورد کن می باشد. افراد مختلف برای مراجعه حضوری به یک آزمایشگاه خاص مجبور هستند ساعات زیادی را در ماشین خود یا وسایل نقلیه عمومی در این ترافیک ها سپری کنند.

علاوه بر مشکل ترافیک، نوبت دهی و شلوغی برخی آزمایشگاه ها نیز می تواند مزید بر علت باشد که شما زمان و وقت زیادی را صرف چند آزمایش ساده و راحت نمایید.

آزمایش در منزل این مشکلات را به راحتی حل نموده و شما می توانید در منزل خود نیز کلیه آزمایش های خود را با بالاترین دقت انجام دهید.

  • صرفه جویی در هزینه: یکی دیگر از مشکلات شایعی که در مورد مراجعه حضوری به آزمایشگاه وجود دارد، هزینه جا به جایی از طریق اتومبیل شخصی یا وسایل نقلیه است. این هزینه اگر چه در ابتدا بسیار جرئی و کم اهمیت به نظر می رسد، اما در صورتی که شما به یک بیماری خاص مانند دیابت مبتلا شده باشید، همین هزینه های جزئی در صورت تکرار مراجعه به آزمایشگاه ها می تواند بسیار زیاد و غیر قابل قبول باشد.
  • افزایش دقت آزمایش ها:

اغلب افراد وقتی به صورت حضوری برای انجام آزمایش های خود مراجعه می نمایند، به دلیل وجود شرایط خون گیری و همچنین استرس های محیطی دیگر، دچار یک نگرانی و دلهره بی مورد می شوند که می تواند بر جواب نتایج آنها تاثیر بگذارد. برای بیشتر آزمایش های درخواستی به خصوص آزمایش کورتیزول و سایر آزمایش های هورمونی، نداشتن استرس و دلهره شرط اصلی برای خون گیری می باشد.

با همه این تفاسیر، آزمایش در منزل به دلیل اینکه در محیط خانگی فرد انجام می شود، این استرس ها را به حداقل می رساند و باعث می شود شما با راحتی بیشتری آزمایش های خود را بدهید و در نتیجه جواب تست های شما نیز با بالاترین دقت ممکن بدست می آیند و از بیشتر خطاهای پری آنالیتیک در آزمایشگاه جلوگیری می شود.

آزمایش در منزل

همچنین آزمایش در منزل در خانم برای باردار که برای تست GCT یا همان قند خون بارداری باید ۳ بار به آزمایشگاه مراجعه نمایند تا در ۳ نویت و در زمان های ناشتایی، ۱ ساعت بعد از صبحانه و ۲ ساعت بعد از صبحانه انجام می شود، ضمن راحتی بیشتر، با انجام خون گیری دقیقا در سر موقع و زمان مورد نیاز، باعث افزایش دقت جواب های قند خون بارداری می شود.

  • ایمنی بیشتر در آزمایش در منزل:

محیط اطراف به خصوص محیط آزمایشگاه که محل رفت و آمد بسیاری از افراد و به خصوص افراد بیمار می باشد، دارای انواع و اقسام میکروب ها و ارگانیسم های عفونی می باشد که می تواند از محیط به فرد انتقال یابد. این میکروب ها در صورتی که بدن فرد ضعیف باشد یا مستعد ابتلا به بیماری های عفونی باشد، مانند نوزادان یا افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند، می توانند مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

آزمایش در منزل به دلیل اینکه در شرایط محیطی خانگی فرد انجام می شود، دارای عوامل میکروبی کمتری به نسبت محیط آزمایشگاه ها می باشد و امکان انتقال عفونت به فرد در هنگام انجام آزمایش در خانه بسیار پایین تر می آید. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستید و یا در حال درمان با شیمی درمانی هستید یا موارد دیگر که نیاز به مراقبت های ویژه تر دارد، می توانید به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه کرده و آزمایش های خود را پس از طی مراحل پذیرش آنلاین، در منزل خود انجام دهید.

آزمایش در منزل چگونه انجام می شود

برای انجام آزمایش در منزل شما باید در ابتدا برگه آزمایش مورد درخواست خود را در سایت آزمایشگاه آنی آزما ثبت نمایید. پس از طی مراحل پذیرش، شرایطی که باید برای انجام آزمایش رعایت نمایید به شما اطلاع داده می شود. سپس یک روز و زمان معین برای انجام آزمایش ها برای شما تعیین می شود که در اکثر موارد نزدیک ترین زمان ممکن بعد از پذیرش می باشد.

در روز تعیین شده، کارشناس آزمایشگاه که دوره خون گیری را گذرانده و از تبهر و مهارت ویژه ای در خون گیری برخوردار می باشد به همراه کارت شناسایی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای انجام آزمایش در منزل به آدرسی که شما تعیین نموده اید، مراجعه می نماید. در صورتی که شرایط شما برای انجام آزمایش مساعد باشد، از شما خون گیری شده و در اولین فرصت برای انجام آزمایشات، نمونه های گرفته شده تحویل آزمایشگاه می شود. لازم به ذکر است که کارشناس آزمایشگاهی که به منزل شما مراجعه می نماید دارای تجربه کافی و مهارت لازم برای انجام خون گیری و گرفتن نمونه شما می باشد، پس جای هیچ نگرانی از بابت بد رگ بودن یا سایر شرایط حساس و ویژه نباید داشته باشید.

هزینه آزمایش در منزل چقدر می باشد

هزینه ای که در قبال آزمایش در منزل از شما گرفته می شود، بسیار ناچیز و در بیشتر موارد بدون هیچ هزینه اضافی می باشد. در این موارد هیچ هزینه ای از شما در قبال مراجعه و انجام آزمایش در منزل گرفته نمی شود و شما فقط باید هزینه های مربوط به آزمایش های مورد درخواست پزشک را تقبل نمایید. این هزینه ها نیز طبق تعرفه تعیین شده توسط وزارت بهداشت از شما گرفته می شود و در صورتی که دارای بیمه تکمیلی می باشید، به راحتی می توانید کلیه هزینه های خود را از طرف بیمه دریافت نمایید.

پس با یک حساب سر انگشتی به راحتی می توانید دریابید که آزمایش در منزل نه تنها یک هزینه اضافی برای شما به همراه ندارد، بلکه در وقت و هزینه های شما نیز صرفه جویی می شود.

آزمایش در منزل

جواب دهی آزمایشات در منزل چگونه است؟

برای اکثر افراد این سوال پیش می آید که در صورتی که تست های من به صورت آزمایش در منزل انجام شود، تکلیف جواب های آن چگونه خواهد بود و یا در صورتی که مشکل یا سوالی برای فرد ایجاد شود، از چه راهی می توانند آنها را پیگیری نمایند. جواب تمام این سوالات بسیار ساده و راحت می باشد. برای این منظور شما به صورت اینترنتی آزمایشات خود را ثبت می نمایید و بای دریافت جواب های خود نیز به راحتی می توانید به صورت اینترنتی و در قسمت جوابدهی و با دریافت رمز عبور مخصوص خود جواب های آزمایش خود را مشاهده کرده و پرینت نمایید.

در صورتی که مشکل یا سوالی نیز برای شما پیش بیاید، قسمت پشتیبانی سایت آماده است تا در سریع ترین زمان به سوالات شما پاسخ داده و مشکلات شما را برطرف نماید.

آزمایش های شما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما با بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های آزمایشگاهی انجام می شود که مورد تایید پزشکان و متخصصان می باشد و جواب های این آزمایشگاه دارای اعتبار ویژه ای در نزد جامعه پزشکان می باشد و شما با خیال کاملا راحت می توانید تست های آزمایشگاهی خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

درخواست آزمایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟