hpv یا زگیل تناسلی اگر جدی گرفته نشود آینده تاریکی پیش روی شما قرار می دهد. آزمایش hpv در منزل برای بانوان و آقایان با تکنسین های زن و مرد به صورت جداگانه و با بهترین سیستم نمونه گیری صورت می گیرد و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. این ویرروس را جدی بگیرید

Hpv چیست؟

اسم ویروسhpv که حتما به گوشتان رسیده است اما شاید دقیقاً ندانید این ویروس چیست و چه علائمی دارد و کلا درمان دارد یا خیر! نام اصلی hpv پاپیلومای انسانی است. این ویروس در نهایت منجر به سرطان سرویکس و زگیل تناسلی می شود. مشکلی که این روزها گریبانگیر بسیاری از افراد شده است. این گروه از ویروس ها بسیار بزرگ هستند و به طور کلی در پستانداران بیشتر یافته می شوند.

علائم hpv

نشانه ها را جدی بگیرید! بررسی ها نشان داده است که بیشتر مردان و زنان فعال جنسی در طول زندگی خود به ویروسhpv مبتلا شده اند. زگیل های تناسلی معمولاً به شکل یک برجستگی کوچک و خوشه ای و یا ساقه ای ظاهر می شوند. این برجستگی ها در بانوان روی دهانه رحم و در آقایان در اطراف آلت تناسلی و یا کیسه بیضه است. حتی دیده شده که در اطراف مقعد و کشاله ران نیز دیده می شود. آزمایشhpv در منزل سبب می شود تا زودتر متوجه علائم آن شوید.

علائم hpv

نحوه انتقال hpv

ویروسhpv قادر است از طریق تماس پوست با پوست یا مخاط با مخاط از یک شخص به شخص دیگری منتقل شود. همینطور به واسطه زخم پوستی یا مخاطی نیز وارد بدن می شود. بررسی های صورت گرفته مشخص کرده است که عفونتhpv از راه جنسی منتقل می شود. بنابراین تا به اینجا مشخص شود که انجام ازمایشhpv چقدر می تواند مهم باشد. دقت کنید که رابطه جنسی دهانی با فرد آلوده نیز می تواند منجر به این مشکل شود. عفونتhpv مربوط به دستگاه تناسلی است.

روش های درمان hpv

در مورد اینکه hpv درمان دارد یا خیر بارها سوال شده است. این بیماری از دسته بیماری هایی است که به واسطه روش های مختلف درمان می شود. البته پیش از اینکه پروسه درمان آغاز شود نیاز است که آزمایشhpv به طور دقیق صورت بگیرد و نمونه برداری انجام شود. یک سری داروها وجود دارد که روی پوست مالیده می شود. مثلاً داروهای حاوی اسید سالیسیلیک بدون نسخه OTC برای زگیل های معمولی استفاده می شوند اما هنوز منبع معتبری دیده نشده که این دارو گزینه مناسبی برای hpv باشد. روش های درمانی hpv از قرار زیر است:

• سرما درمانی

البته این روز به نوبه خود تا حدودی اثر بخش است و نمی توان انتظار داشت که بهترین روش درمان این بیماری باشد. در این روش از نیتروژن مایع برای یخ زدگی نواحی غیر طبیعی استفاده می شود. این یخ زدگی سبب می شود تا hpv عقب نشینی داشته باشد و رشد پیدا نکند. در ابتدا نیاز است که میزان hpv در بدن شخص مشخص شود تا در مورد اثر بخشی سرمادرمانی نیز صحبت شود.

• الکتروکوتر

در این روش از جریان برق استفاده می شود تا نواحی غیر عادی سوزانده شوند. دقت کنید که این کار توسط افراد خبره و در مراکز معتبر صورت می گیرد به طوری که شخص به هیچ عنوان احساس ناراحتی نداشته باشد. الکترو کواتر به طور کلی نیاز به تخصص بالایی دارد و میزان جریان برق منتقل شده بر اساس شرایط بدنی بیمار سنجیده می شود.

الکتروکوتر

• لیزر درمانی

این روزها لیزر توانسته جایگاه بالایی در از بین بردن بسیاری از موارد مربوط به پوست و ظاهر شود و در خصوص hpv نیز بی نتیجه نبوده است. در این روش از پرتوی نوری با طول موج مشخص برای حذف بافت ناخواسته استفاده می شود. لیزر درمانی به طور کلی شامل موقعیت اجرایی خاصی است.

• عمل جراحی

در نهایت اگر سطح hpv در بدن شخص گسترده باشد نیاز به عمل جراحی خواهد بود. عمل جراحی نیز توسط پزشک و یا تکنسین های کاملاً دوره دیده صورت می گیرد و هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

آزمایش hpv برای بانوان و آقایان در منزل

همیشه پیش گیری بهتر از درمان است. به این معنی که اگر سطح hpv بسیار گسترده نشده باشد می توان گفت که گزینه بهتری به نسبت درمان محسوب می شود بنابراین چه خوب است که آزمایش hpv توسط تیم حرفه ای صورت بگیرد. آنی آزما در این زمینه خدمات جالبی برای بانوان در نظر گرفته است. یعنی شما می توانید در منزل خود پروسه آزمایش hpv را پشت سر بگذارید.

نیروهای اعزامی برای بانوان، شخص خانم و برای آقایان نیز شخص مرد خواهد بود تا هیچ مشکلی ایجاد نشود و همه چیز در کمال آرامش صورت بگیرد. نتیجه انجام آزمایش hpv در کمتر از 48 ساعت به دست شما می رسد.

آمادگی پیش از آزمایش hpv

نکته ای که باید بدانید این است که بهتر است دو روز پیش از انجام تست hpv، از آمیزش و دوش و استفاده از داروهای مربوط به واژینال خودداری نمایید. بهتر است که این آزمایش در طول دوره قاعدگی صورت نگیرد. در واقع اگر در طول دوره غیر قاعدگی باشد، نمونه بهتری از سلول ها جمع آوری می شود.

آزمایش hpv در منزل معمولاً به همراه آزمایش پاپ اسمیر صورت می گیرد. در این دو آزمایش وضعیت سلول های دهانه رحم مشخص می شود و ناهنجاری ها و وجود سرطان سنجیده می شود. تست hpv در منزل به واس نمونه تست پاپ یا جمع آوری نمونه دوم از کانال دهانه رحم انجام می شود.

آمادگی پیش از آزمایش hpv

نتایج آزمایش hpv

به طور کلی تست hpv با نتایج مثبت و منفی مشخص می شود. نتیجه مثبت به این معنی است که شما یک نوع hpv دارید که شاید با سرطان دهانه رحم ارتباط داشته باشد. دقت کنید که مثبت بودن آزمایش hpv به معنی داشتن سرطان دهانه رحم نیست! در واقع فقط نوعی هشدار است تا پروسه درمان زودتر آغاز شود. در این صورت آزمایش های بعدی توسط پزشک صورت می گیرد تا بررسی شود که عفونت از بین رفته است یا خیر.

تست hpv منفی نیز به این معنی است که شما هیچ یک از انواع hpv که سبب بروز سرطان دهانه رحم می شود را ندارید!