آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ شامل آزمایشاتی می باشد که هر فرد باید به صورت روتین چند بار در سال انجام دهد. تشخیص به موقع و سریع بیماری ها و یا کمبود مواد معدنی، ویتامین ها و غیره و پیشگیری از مهم ترین اقدامات در دنیای پزشکی و طب تشخیص آزمایشگاه می باشد. هرچه یک بیماری سریع تر شناسایی شود درمان آن نیز راحت تر انجام می شود و هزینه ی درمان نیز به مراتب کم تر خواهد بود. هدف از انجام آزمایش چکاپ نیز تشخیص به موقع است.

آزمایش چکاپ برای مردان و زنان با توجه به شرایط فیزیولوژیک بدن و هورمون های جنسی و تاثیراتی که این هورمون ها در بدن انسان دارند، ممکن است در برخی موارد کمی متفاوت باشد. برای مثال سیستم ایمنی در مردان نسبت به زنان ضعیف تر می باشد بنابراین آزمایش های عفونی در چکاپ مردان بیشتر از زنان دارای اهمیت می باشد ولی در زنان کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، ویتامین B12 و غیره شایع تر است بنابراین درخواست این آزمایشات در چکاپ زنان بسیار حایز اهمیت می باشد. (برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آزمایش چکاپ خانم ها و آزمایش چکاپ آقایان مراجعه شود.)

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ هر چند وقت یک بار باید انجام شود

به صورت کلی همه افراد با توجه به شرایط سنی و جسمانی که دارند، باید هر 12 ماه یک بار آزمایش چکاپ داشته باشند. با این حال در برخی موارد خاص و با بروز برخی علائم، این مدت می تواند کوتاه تر نیز باشد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد قصد انجام آزمایش برای بررسی وضعیت عمومی بدنتان را داشته باشید ولی به علت مشغله ی کاری، ترافیک، آلودگی هوا ، هزینه های بالای رفت و آمد، بیماری های واگیردار و غیره انجام این کار برایتان بسیار سخت شده باشد. برای حل این موضوع، آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تاسیس شده است تا با پذیرش غیر حضوری بیماران و انجام خون گیری در محل زندگی یا محل کار فرد، این مشکلات را به حداقل برساند و با ارائه جواب های آزمایش به صورت آنلاین و اینترنتی، روند انجام این آزمایشات را تسریع بخشد.

آزمایش چکاپ ممکن است از نمونه های خون، ادرار، مدفوع انجام شود. آزمایشاتی که در هر یک از این نمونه ها قابل انجام است، متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم:

آزمایش خون

آزمایش خون به عنوان یکی از مهم ترین و رایج ترین آزمایشاتی است که در بین افراد مختلف صورت می گیرد. در بسیاری از موارد بهترین زمان برای انجام آزمایش خون صبح ها می‌ باشد. برای انجام این آزمایش تنها ۲ الی ۱۰ سی سی کافی است. ( برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی آزمایش خون را تفسیر کنید مراجعه شود.) در ادامه به آزمایشات خونی که در آزمایش چکاپ درخواست می شود، می پردازیم:

آزمایش شمارش سلول های خونی CBC

آزمایش CBC یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین تست های آزمایش چکاپ می باشد. در این آزمایش تعداد کلی گلبول های سفید و تعیین افتراقی انواع گلبول سفید، تعداد گلبول های قرمز، متوسط گلبول های قرمز، غلظت هموگلوبین، حجم متوسط هموگلوبین ها و تعداد پلاکت ها بررسی می شود. افزایش گلبول های سفید می تواند نشانگر عفونت در بدن باشد. کاهش پلاکت خون باعث ایجاد مشکل در لخته شدن خون می شود. کاهش تعداد گلبول های قرمز و هموگلوبین یکی از نشانه های آنمی (کم خونی) است.

آزمایش CBC برای مرحله ی اول غربالگری تالاسمی در آزمایشات قبل ازدواج درخواست می شود. تالاسمی یک بیماری کم خونی ژنتیکی می باشد که با استفاده از پارامتر های MCV و MCH موجود در آزمایش CBC و آزمایشات دیگر درخواستی می توان بیماری را تشخیص داد. ( جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تشخیص تالاسمی با آزمایش CBC و هموگلوبین الکتروفورز Hb elect و آزمایش های لازم قبل ازدواج می توانید مراجعه کنید.)

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ کبد:

کبد یکی از عضوهای حیاتی بدن و دارای ۲ لوب می باشد . این ارگان نقش‌های مهم و مختلفی را در بدن ایفا می‌کند؛ از جمله این نقش‌ها می‌توان به شرکت در فعالیت‌های سوخت و ساز بدن مانند گوارش، متابولیسم داروها و پاک کردن بدن از سموم مختلف (سم زدایی) اشاره کرد. در بیماری های کبدی و عواملی که موجب آسیب کبدی می شود، آنزیم های کبدی تغییر می یابند. بنابراین با اندازه گیری این آنزیم ها می توان به عملکرد کبد پی برد. این آزمایشات در آزمایش چکاپ شامل موارد زیر می شود:

ALT یا آلانین ترانسفراز (Alanine transaminase ) یکی از آنزیم‌های کبد است که در متابولیسم پروتئین نقش دارد. این آنزیم در درون کبد فعالیت می کند و در صورتی که کبد با مشکلی مواجه شود مقداری از آن از کبد بیرون آمده و وارد خون می‌شود. بنابراین در صورتی که در آزمایش آنزیم های کبدی میزان این آنزیم بالا باشد احتمال وجود بیماری در کبد وجود دارد.

AST آنزیم آسپارتات آمینوترانسفراز (aspartate aminotransferase به غیر از کبد ممکن است در قلب و یا سایر نقاط بدن نیز یافت شود. این آنزیم در صورت بروز مشکل در کبد وارد خون شده و بنابراین در آزمایش آنزیم های کبدی سطح آن بالا می رود. اندازه گیری این آنزیم به تنهایی کاربردی ندارد و بنابراین معمولا با آزمایش ALT درخواست می شود.

ALP آنزیم الکالن فسفاتاز (Alkaline phosphatase) نیز فقط در کبد یافت نمی‌شود بلکه در استخوان و مجرای صفراوی نیز وجود دارد. سطح بالای این آنزیم به همراه سایر آنزیم های کبدی خصوصا ALT در آزمایش آنزیم های کبدی می‌تواند نشانه‌ای از وجود بیماری در کبد و یا استخوان باشد. لازم به ذکر است از ان جا که بدن کودکان و نوجوانان در حال استخوان سازی است احتمال آن که در آزمایش این افراد سطح این آنزیم بالا باشد وجود دارد. همچنین در بدن زنان باردار نیز احتمالاً سطح این آنزیم بیش تر از سایر افراد معمولی است.

GGT آنزیم گاما گلوتامیل ترانس پپتیداز (Gamma-glutamyl transpeptidase) یکی دیگر از آنزیم‌های کبدی است که معمولاً آن را نیز در آزمایش آنزیم های کبدی همراه با سایر آنزیم‌ها در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال در صورتی که سطح این آنزیم معمولی باشد ولی سطح آنزیم ALP بالا باشد احتمال وجود بیماری های استخوانی زیاد است. در کل از آزمایش این آنزیم برای تشخیص بیماری های کبدی، بیماری‌های استخوانی و بیماری های صفراوی استفاده می‌ شود. توجه داشته باشید مصرف حتی مقدار بسیار کمی از الکل در روز قبل از انجام این آزمایش می تواند سطح آنزیم گاما گلوتامین ترانس پپتیداز را بیش تر نشان دهد. همچنین مصرف سیگار نیز می تواند در بالا رفتن این آنزیم نقش داشته باشد.

آزمایش چکاپ کلیه ها:

وظیفه ی اصلی کلیه ها تصفیه و پاکسازی خون و دفع سموم و مواد زائد از بدن می باشد. از دیگر عملکرد کلیه ها می توان به تنظیم تعادل آب و الکترولیت بدن، کنترل فشار خون و در نهایت سنتز و ساخت گلبول قرمز و ویتامین D اشاره کرد. برای حفظ سلامتی بدن عملکرد درست و دقیق کلیه ها الزامی است. در زیر به آزمونهای بررسی عملکرد کلیه اشاره می کنیم.

اندازه گیری اوره Urea یا نیتروژن اوره (BUN)

اوره یک ماده ی حاصل از سوخت و ساز پروتئین بدن است، که حاصل از تجزیه پروتئین ها در کبد بوده و به طور کامل از کلیه ها ترشح می شود، به همین دلیل معیار خوبی برای پایش گلومرولی (عملکرد فیلتری کلیه) است. قابل توجه است که اوره ی خون در موارد دیگر مانند نارسائی احتقانی قلب، دریافت پروتئین زیاد، خونریزی های مختلف داخلی و جذب خون، کم آبی بدن و انسداد دستگاه ادراری نیز افزایش می یابد.هم چنین در مواردیکه میزان پروتئین دریافتی کم باشد (سوء تغذیه) ، سنتز و ساخت پروتئین مختل شود (بیماری کبدی) و یا میزان دریافت مایعات بیش از حد لازم باشد (هیدراتاسیون بیش از حد)، سطح اوره خون BUN کاهش می یابد. میزان طبیعی اوره ی خون ۱۰ تا ۲۰ میلی گرم است.

آزمایش چکاپ شامل آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟چه آزمایشاتی است؟

کراتین Cr

کراتین بیشتر از عضلات اسکلتی مشتق شده و پس از فعل و انفعالاتی به کراتینین تبدیل می شود. سوخت و ساز کراتینین به عضلات هر فرد بستگی داشته و مقدار آن در افراد با توجه به جثه ثابت است به طوری که مقدار کراتینین در یک ورزشکار و یک فرد عادی متفاوت می باشد. قابل توجه است که به علت اینکه این ماده انحصارا از کلیه دفع می شود، یکی از روش های مناسب برای بررسی عملکرد کلیه می باشد.

نکته جالب این می باشد که بر خلاف اوره، سطح خونی این ماده با کم آبی و رژیم غذایی تغییر نمی کند. میزان طبیعی کراتینین در بزرگسالان ۰٫۸ تا ۱٫۴و در کودکان ۰٫۴ تا ۰٫۸ است. هر چند این میزان در آقایان مختصری بیشتر از زنان می باشد. کاهش توده عضلانی سبب کاهش کراتینین خون می شود بنابراین در افراد مسن کراتینین خون کمتر است. در افرادی که سوءتغذیه، کاهش وزن شدید و بیماری طولانی مدت دارند نیز سطح کراتینین پایین تر از حد انتظار است.

آزمایش چکاپ تیروئید:

تیروئید غده ای پروانه ای شکلی در گردن است که موجب تولید هورمون تیروئید می شود. اختلالات تیروئید سبب تولید کم یا زیاد این هورمون می شود و به همین دلیل موجب پیدایش بسیاری از مشکلات در بدن می گردد. اختلالات مرتبط به تیروئید ممکن است به صورت کم کاری یا پرکاری اتفاق بیافتد. برای بررسی عملکرد تیروئید هورمون های تیروئیدی و هورمون هایی که بر عملکرد این غده تاثیر دارند، درخواست می شود که شامل

• T4

• T3

• TSH

• TPO

می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی چه کسانی باید آزمایش تیروئید بدهند مراجعه شود) کم کاری تیروئید یکی از اختلالات بسیار شایع می باشد اگر علائمی مانند خشکی پوست ، چاقی ، خستگی مفرط، بی حوصلگی وغیره دارید می توانید آزمایش چکاپ تیروئید انجام دهید.

آزمایش چکاپ ویتامین ها:

ویتامین ها از جمله مواد حیاتی بدن هستند که در انجام بسیاری از اعمال بدن نقش دارند. علائمی هم چون خستگی، افت عملکرد، عصبانیت سریع، ریزش مو، کاهش کیفیت پوست و موارد بسیار دیگری به دلیل کمبود در برخی ویتامین ها ممکن است به وجود آید. از جمله مهم ترین ویتامین ها که در آزمایش چکاپ درخواست می شود، می توان به ویتامین

• B12

• اسید فولیک

• ویتامین D

• ویتامین E

اشاره کرد. ( جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی آزمایش چکاپ کامل ویتامین ها مراجعه کنید)

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش چکاپ ادرار:

آزمایشاتی که برای نمونه ادرار انجام می شود یکی از ساده‌ترین روش‌های آزمایشگاهی در طب بالینی است به این علت که نمونه ای است که به فراوانی و به آسانی بدست می آید و متدولوژی برای آزمایش آن کاملاً ساده است. نتایج غیرطبیعی این آزمایش هرچند ممکن است ویژگی قابل توجهی نداشته باشد اما از حساسیت خوبی در نشان دادن بیماریهای پارانشیم کلیه و مجاری ادراری برخوردار هستند. آزمایشاتی که بر روی این نمونه جهت آزمایش چکاپ انجام می گیرد شامل موارد زیر می باشد:

آزمایش آنالیز ادرار U/A

آزمایش انالیز ادراری یکی از آزمایش های مهم و کلیدی جهت تشخیص بیماری های اورولوژیک و کلیوی می باشد. این نوع آزمایش شامل سه بررسی فیزیکی، شیمیایی و میکروسکوپی می شود. با استفاده از این آزمایش می توان به وجود باکتری ، قارچ ، گلبول های سفید، گلبول های قرمز، دفع پروتئین، وجود قند در ادرار پی برد. توجه داشته باشید وجود گلبول های سفید WBC در ادرار نشانگر عفونت مجاری ادراری و همچنین وجود گلبول های قرمز RBC نشانه ی دفع خون در ادرار می باشد. دفع خون در ادرار ممکن است در اثر آسیب کلیوی باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی آزمایش ادرار چه چیزهایی را مشخص می کند؟ مراجعه شود)

آزمایش کشت ادرار U/C :

بعد از انجام آزمایش آنالیز ادرار یا همراه آن آزمایش کشت ادرار جهت بررسی نوع عفونت درخواست شود. برای انجام این آزمایش نمونه ی ادرار در طرف استریل جمع آوری می شود. در آزمایشگاه نمونه در یک محیط کشت مخصوص کشت داده می شود. بعد از سه روز محیط کشت از نظر رشد کلنی ها و باکتری بررسی می شود. در واقع آزمایش کشت ادرار جهت بررسی ادرار از جهت وجود باکتری های بیماری زا درخواست می شود.

آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

آزمایش مدفوع:

در بیشتر موارد این آزمایش را برای تشخیص وجود انگل یا قارچی مهمان در بدن بیمار انجام می شود. در بعضی موارد هم به خاطر فهمیدن اینکه در بدن بیمار آسیبی در دستگاه گوارش و یا حتی وجود آنالیزهای بیوشیمی صورت می گیرد. وجود خون در مدفوع ممکن است نشانه ی مشکلات دستگاه گوارش باشد. نمونه گیری در منزل باید به گونه ای انجام شود که بتوان هرنوع انگلی را تشخیص داد و جداسازی نمود. همچنین نمونه باید در یک ظرف دهان گشاد تمیز قرار گیرد و درب ظرف محکم باشد تا رطوبت نمونه حفظ شود.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

90 دیدگاه در آزمایش چکاپ شامل چه آزمایشاتی است؟

 1. زهره می‌گوید:

  سلام من۴روز علائم کرونا رو دارم بعد چند روز تست انتی بادی مثبت نشون داده میشه؟

  • ghanbari می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   برای تشخیص کرونا نیاز به انجام تست PCR هست. تست های آنتی بادی حداقل پس از 14 روز امکان مثبت شدن دارد و برای درمان و تشخیص میزان بهبودی افراد استفاده می شود.

 2. Mehhraban می‌گوید:

  چه مواردی فقط در آزمایش ادرار موجود هست؟!
  میخاستم جواب بدم گفتم اگ مورد ضروری نیس،فقط آزمایش خون بدم..

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   موارد متعددی در آزمایش ادرار انجام می شود که پزشک شما بسته به تشخیص و نیاز خود درخواست این آزمایش را می دهند

 3. محمد جواد می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه سرم خیلی شوره میزنه بعد یهدجاهایی از پوست سرم مثل یه جوش شده و دست بهش بزنی درد میگیره میشه بکید باید چکار کنم ممنونم

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   بهترین زمان انجام تست PCR 3 روز پس از بروز علائم و یا ارتباط با فرد مبتلا می باشد

   • علیرضا می‌گوید:

    سلام خسته نباشید
    من سیگار میکشم وقتی برم ازمایش چکاپ بدم دکتر متوجه میشه.به خودمون میگه؟

 4. محسن می‌گوید:

  سلام میخاستم ازمایش ازکل بدن بدم .تمامی بیماری ها ومشکلاتی ازقبیل ریزش مو وکبد چرب رو نشون میده وهزینش چقده

 5. افرا می‌گوید:

  سلام روزتون بخیر
  برای آزمایش چکاپ‌کامل علاوه بر خون،ادرار و مدفوع هم گرفته میشه؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   موارد مورد انجام در آزمایشات چکاپ بنابه در دستور پزشک و یا درخواست شخصی فرد صورت میگیرند

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی غلظت خون می توانید آزمایشات pt، ptt و cbc را انجام دهید

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   شما می توانید برای بررسی سلامت کبدی حود پکیج چکاپ ویژه کبد را انجام دهید.

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   چکاپ ها بر اساس درخواست پزشک و یا خود بیمار مشخص می‌شوند. در صورت درخواست شخصی و بدون نسخه می توانید از لینک زیر پکیج چکاپ ویژه کبد را انتخاب نمایید.
   چکاپ ویژه کبد

 6. bhr می‌گوید:

  سلام
  من چن وقته ک استخون درد میگیرم و دست و پام بیجون میشن
  چطوری باید بفهمم مشکلم چیه؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق نیاز به مراجعه به پزشک و در صورت لزوم طبق دستور پزشک انجام آزمایشات مربوطه است

 7. H می‌گوید:

  سلام؛در آزمایش چکاپ کامل؛مشکلات رحم هم مشخص میشود؟یا چیزی درباره آن در جواب آزمایش نوشته نمیشود؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   آزمایش چکاپ شامل موارد مختلفی است. برای تشخیص دقیق و آزمایشات تخصصی نیاز به مراجعه به پزشک و دستور پزشک برای آزمایشات می باشد

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   به مجموع ازمایشات خون چکاپ خون گفته می شود که بسته به درخواست شخصی شما و یا نسخه پزشک موارد مورد آزمایش متفاوت است.

 8. پرستو می‌گوید:

  درود
  بنده بخوام یک آزمایش خیلی جامع و کلی بدم که همه آزمایشات چکابی که در سایت ا شرح داده شده را شامل شود باید چه آزمایشی بدم و یا به اپراتور آزمایشگاه چی بگم که متوجه شود؟

 9. مهدی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر،ببخشید آزمایش چکاپ کامل سرطان رو هم مشخص میکنه؟
  لطف بزرگی میکنین اگه جوابمو بدین.

 10. ای سان حرفت می‌گوید:

  سلام من میخوام بدونم سرطان ندارم پیش کدوم دکتر باید برم ازمایش برام بنویسه که مطمئن شم هیچ جام سرطان نداره؟اصلا چکاب کاملو کی باید بنویسه؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتوانید با مراجعه به پزشک درخواست کنید آزمایشات مخصوص فاکتورهای سرطانی رو برای شما بنویسند و یا با کارشناسان با تماس بگیرید و به صورت آزاد و با درخواست شخصی آزمایشات مربوطه برای شما انجام شوند

 11. Tajjoh می‌گوید:

  سلام من مو هم خیلی ریزش دار نازک هست پوست سرم سوزش داره
  بعد زیاد خسته و بی حالم بی حوصله ،حواس پرت حافظه ضعیف،دست و پام خشک میشن (خواب ) خونم غلیظ هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

 12. جلال علیون می‌گوید:

  سلام
  دخترم بیماری دیبات نوع یک داره الان زمان آزمایش E1C هست می خواییم یه سری چک آپ کامل هم انجا بدیم چه مواردی رو باید آزمایش کنیم؟
  ضمنا دخترم 6 سالشه

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتونین از پکیچ های کامل سطح 1 تا 3 و همچنین پکیج چکاپ دیابت استفاده نمایید. برای مشاهده پکیج ها اینجالیست آزمایشات را کلیک کنید.

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   شما میتونین آزمایش چکاپ خودتون رو انجام بدین فقط در صورت تمایل برای انجام ازمایش آنتی بادی واکسن کرونا باید بعد از 2 هفته این آزمایش رو انجام بدین

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتونین هم به صورت آزاد و هم با مراجعه به پزشک عمومی و دستور دکتر آزمایشات رو انجام بدین

 13. مهدی می‌گوید:

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم که چه آزمایشی بدم که تمام مشکلات بدن رو مشخص کنه؟
  کمبود ویتامین
  هورمونی
  کبدی
  قاعدگی
  آفتاب
  بیماری پوستی
  یا … هرچیزی که خودتون بهتر میدونید

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتونین یک چکاپ کلی و کامل انجام بدید تا تمامی موارد اصلی و مهم براتون بررسی بشه. میتونین برای مشاوره و راهنمایی بهتر از کارشناسان ما کمک بگیرید

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   آزمایش چکاپ کلی شامل موارد متفاوتی است که طبق دستور پزشک شما و یا درخواست شما انجام می‌شوند. در صورت درخواست شخصی شما و یا دستور پزشک این مورد میتواند مورد آزمایش قرارگیرد.

 14. محمد می‌گوید:

  سلام و عرض ادب
  من می خوام به دکترم بگم کامل ترین و قوی ترین آزمایش خون را برام بنویسه ، میشه راهنماییم کنید کامل ترین آزمایش خون شامل چه چیزهایی میشه ؟ خواهشاً کامل ترین آزمایش رو بگید . با تشکر

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   آزمایش چکاپ شامل موارد خیلی متفاوتی می باشند. میتونین برای مشاوره و انجام تست با کارشناسان ما در ارتباط باشین

 15. لبخند می‌گوید:

  سلام روز خوش

  مادر من چربی داره و کبدش هم چربه. الان ناحته پشت کتف سمت چپ اش درد میکنه دکتر گفته مربوط به معدس و قرص مصرف میکنه اما بهبودی نداشته. باید چکار کنیم چه دکتری باید بره؟ آیا میتونه کلا قرص ها رو قطع کنه و برای بیماری هایی که گفتم داروهای گیاهی مصرف کنه بهتر نیست!! لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتونین از مشاوره پزشکان ما در این زمینه استفاده کنید. برای دریافت نوبت ویزیت آنلاین با کارشناسان ما تماس بگیرید

 16. sad_boy می‌گوید:

  سلام وعرض ادب من پسرم و دوماه دیگه 27 ساله میشم، من تقریبا هشت ماه هست که به شدت کاهش وزن از 79 کیلو شدم 52کیلو??و خستگی وبی حالی و بی اشتهایی مواجه شدم،معده ام به انواع غذا ها واکنش نشون میده و اسید زیاد و برگشت تا گلو م اکثر موقع ها به شدت اذیتم میکنه وتا صبح سکسکه شدید دارم که اسید معده بالا میزنه و گلوم رو بشدت اذیت میکنه…. و بعضی وقت ها معده ام به شدت باد میکنه وگاز بسیاری تولید میکنه من چه کاری از دستم برمیاد انجام بدم آزمایش خاصی باید بدم یااگه باید به دکتر مراجعه کنم به چه دکتری مراجعه کنم؟…از وقتی که اینجوری شدم افسرده شدم و استرس زیادی دارم لطفا کمک وراهنمایی کنید بهم ممنونم

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   میتونین با انجام یک چکاپ کامل با مشورت پزشک و یا کارشناسان ما تمامی موارد مهم و اصلی و برررسی نمایید. برای آگاهی از ازمایشات و هزینه آن ها با کارشناسان ما در تماس باشید

 17. مهسا می‌گوید:

  سلام من چکاپ دارم خیلی درطول روز خواب الودمو بدنمم درد میکنه ولی گفتن ازمایشم نرماله یعنی مشکل از چی میتونه باشه ۱۸سالمه

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   برای مشاوره تخصصی با پزشکان ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید

   • ارمان می‌گوید:

    سلام و عرض خسته نباشید میخواستم بدونم با ازمایش چکاب کامل میشه فهمید فردی اعتیاد داره یا نه ؟

    • پشتیبان می‌گوید:

     سلام وقت بخیر
     آزمایش چکاپ شامل موارد مختلفی هست که بر اساس درخواست شخصی بیمار و یا دستور پزشک موارد موجود در آزمایش متفاوت هستند. اگر در دستور پزشک و یا به درخواست شخصی بیمار تست اعتیاد درخواست شود انجام می گیرد

 18. مهدی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر
  برای اطلاع از کمبود ویتامین ها و انواع مواد معدنی بدن کدام نوع چکاپ را باید انجام بدم؟

  برای کبد که چکاپ ویژه هست درسته؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   برای مشاوره در رابطه با چکاپ ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام وقت بخیر
   آزمایش چکاپ شامل موارد مختلفی هست که بر اساس درخواست شخصی بیمار و یا دستور پزشک موارد موجود در آزمایش متفاوت هستند. اگر در دستور پزشک و یا به درخواست شخصی بیمار تست اعتیاد درخواست شود انجام می گیرد

 19. میلاد می‌گوید:

  سلام ببخشید میخواستم بفهمم رفیقم اعتیاد داره چکار باید کنم چه آزمایشی باید انجام داد

 20. زهرا رسولی می‌گوید:

  سلام رژیم کتوژنیک دارم و برام مهمه آنزیم های کبد و هورمون سیری یا لپتین رو چک کنم به دکتر بگم چه آزمایشی رو برام بنویه تا کتون ها و لپتینم توش سنجیده بشه

 21. مهدیه نجفی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر. من چندین ساله به طور متداول بیمار میشم مثل سرماخوردگی و از 12 ماه سال مریضم و هر دکتری که رفتم گفتن هیچی نیست سرما خوردگی. ولی عادی نیست انقد مریض شدن عکس گرفتم گفتن سینوس نداری، لوزه ام تو بچگی درمان کردم و آزمایش هم چندباری دادم ولی تشخیص ندادن که دقیقا مشکل چیه و خسته کننده اس این موضوع. مادرم میگه نوزاد که بودم یه آدمی که مریضی عفونی داشته، با من صورت به صورت شده بازی میکرده که تنفسش به من خورده و ازون موقع به بعد من همیشه مریض بودم، میخواستم بدونم چه راه حلی واسه این مشکلم هست که برای همیشه ریشه کن بشه.
  میشه آزمایشات کشت خون، کشت ادرار، خلط گلو و هرچی که مربوط به کل بدن انجام بدم تا هر بیماری که داخل بدن من هست مشخص شه

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام ممنون که سایت آنی آزما رو انتخاب کردید .
   چکاپ برای سردرد های مزمن شامل آزمایش‌هایی برای تشخیص دیابت، چربی خون، کمبود ویتامین، کم‌خونی، مشکلات عروق خونی و دیگر بیماری‌های زمینه‌ای می‌شود.

 22. مریم می‌گوید:

  سلام من دستم مدام خواب می‌ره دچار گز گز دست میشم ممکنه از کمبود ویتامین باشه؟

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام بله دلایل زیادی برای این موضوع وجود داره بهتره آزمایش چکاپ بدید گاهی بالا رفتن چربی هم یکی از دلایل این موضوع می باشد .

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام وقت بخیر آزمایش چکاپ شامل مجموع ازمایشات مورد درخواست شما می باشد که می تونید بهش آزمایش خون hiv هم اضافه کنید توصیه می کنم از طریق راه های ارتباطی ( واتس آپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ) به شماره ی 09129414844
   پیفام بدید تا براتون پنل های مختلف چکاپ رو بفرستن با قیمت ها و انتخاب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.