تست کرونا در منزل؛ روشی آسان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری

تست کرونا در منزل؛ روشی آسان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری

از آنجایی که کاهش فاصله اجتماعی خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد بنابراین متخصصان در تمام دنیا اکیدا توصیه می‌کند تا جایی که امکان دارد امور خود را در خانه انجام داده و به جامعه وارد نشوید. بنابراین اگر شما علائم کرونا را نشان دادید به هیچ عنوان نباید قرنطینه خانگی را ترک کنید. البته ممکن است علائم شبیه سرماخوردگی باشد. برای اینکه مطمئن شوید که داروهای کرونایی را نیاز دارید یا نه باید تست کرونا را انجام دهید اما با توجه به اینکه رفتن به بیرون از خانه می‌تواند افراد زیادی را درگیر بیماری کند، لازم است آزمایش کرونا در منزل با هدف پیشگیری از شیوع کرونا انجام شود.

برای مطمئن شدن از از ابتلا به کرونا بهترین کار دادن تست کرونا می باشد

حتما برای شما نیز پیش آمده است که یکی از عزیزانتان به بیماری کرونا مبتلا شده باشد و شما ندانید که واقعا بیمار شده اید یا خیر. در این حال بهترین کار دادن تست کرونا می باشد. با انجام آزمایش کرونا شما از ابتلا یا عدم ابتلای خود به بیماری مطمئن می شوید و در صورت ابتلا پروتکل های توصیه شده را رعایت می کنید تا دیگر عزیزانتان دیگر به این بیماری مبتلا نشوند. تست کرونا در منزل یکی از معتبرترین تست های مجموعه آنی آزما می باشد. این امکان را به افرادی که دچار علائم مثل سردرد، بدن درد، احساس بی حالی، علائم گوارشی شده اند ، می دهد که بدون مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاه ها، آزمایش دهند؛ در واقع فرد مشکوک به کرونا برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خود و یا اطرافیان توصیه می شود،

آزمایش کرونا را در منزل انجام دهند. با توجه به سرویس جوابدهی ۲۴ ساعته و کادر مجرب آنی آزما این مجموعه را به یک مرکز قابل اعتماد و سریع تبدیل کرده است. نمونه گیر های مجرب آزمایش آنلاین با رعایت پروتکل های بهداشتی آزمایش کرونا در منزل شما ، در محل کار و آزمایش کرونا قبل از پرواز انجام می دهند.

آزمایش ایدز در منزل

تست کرونا

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند تست کرونا صرفا جهت تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ کاربرد دارد ولی لازم است خاطر نشان کنیم آزمایش کرونا انواع مختلفی دارد که ممکن است جهت بررسی وضعیف ایمنی بدن علیه کرونا ، پیگیری بهبودی و غیره نیز کاربرد داشته باشد‌. نکته ای که باید در انجام آزمایش کرونا توجه داشته باشید این است که بیماری کووید ۱۹ به گونه ای است که شما بلافاصله پس از ابتلا به آن علائم بیماری را نشان نمی دهید و به اصطلاح یک دوره کمون از ابتلا تا بروز علائم وجود دارد و شما در این دوره با وجود اینکه علائمی ندارید، می توانید بیماری را به عزیزان و اطرافیان خود انتقال دهید. برای جلوگیری از این کار، تشخیص زودهنگام ابتلا و قرنطینه شدن، بهترین راهکار می باشد.

مزایای تست کرونا در منزل

تست کرونا یک روش آسان و کاربردی جهت تشخیص می باشد. انجام تست کرونا از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. این روز ها با افزایش ترافیک و هزینه های رفت و آمد مراجعه به یک مرکز دارای هزینه بالایی می باشد که با انجام این روش می توان در هزینه های تشخیص و درمان تا حدود زیادی صرفه جویی کرد. با مدرنیته شدن جهان امروز روز به روز جهان به سمتی سوق پیدا می کند راه های انجام کار های ضروری از جمله انجام آزمایشات می باشد. انجام آزمایش کرونا در منزل این امکان را فراهم می کند که بدون هیچ گونه دردسری آزمایش خود را انجام دهید.

زمان برای همه ما به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده است. به طوری که شاید ممکن است شما از انجام دادن بسیاری از کارها حتی ضروری به علت کمبود وقت صرف نظر کرده باشید ولی با انجام آزمایش در منزل می توانید علاوه بر آن که در زمان خود صرفه جویی کرده باشید این زمان را صرف خانوادتان کنید. همچنین حتی اگر قادر به مرخصی از کار خود نیستید نگران نباشید شما می توانید آزمایش خود را در محل کار خود نیز انجام دهید. انجام تست کرونا در منزل این امکان را به شما می دهد بدون آن که مجبور به خروج از قرنطینه باشید نمونه گیری در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

مزایای تست کرونا در منزل

برای انجام تست کرونا کدام روش تستی را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالاتی ممکن است برای شما در حین تکمیل پذیرش برای تست کرونا پیش آمده باشد، این است که برای تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ کدام از تست های کرونا که شامل الایزا، ، رپید، روش های غربالگری می باشد را انتخاب کنم؟ در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم تست های کرونا هر کدام کاربرد به خصوص خود را دارند و این تصور که هر کدام نسبت به دیگری برتری و یا تست بهتری است اشتباه می باشد. به طور کلی آزمایش کرونا با روش PCR جهت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا انجام می شود ولی تست الایزا به روش آنتی بادی در بیشتر موارد جهت تشخیص و پیگیری درمان و یا بهبودی کامل فرد انجام می شود.

بنابراین اگر دارای علائم کووید ۱۹ در خود یا نزدیکانتان هستید، بهتر است روش PCR را جهت تست کرونا انتخاب کنید. تست PCR در آزمایش ویروس کرونا به دنبال خود ویروس در بینی ، گلو یا مناطق دیگر دستگاه تنفسی است تا مشخص شود آیا عفونت فعال با SARS-CoV-2 وجود دارد یا خیر. در بیشتر موارد ، یک نمونه از بینی یا گلو توسط پزشک متخصص یا کارکنان بیمارستان و پرستار ها به وسیله سواپ گرفته می شود و آن سواب برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود. تست مثبت PCR در آزمایش ویروس کرونا بدین معنی است که فرد مورد آزمایش عفونت فعال COVID-19 دارد.

تست کرونا برای کودکان

تست کرونا برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند. براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود.

تست کرونا برای کودکان

آزمایش کرونا برای سالمندان

یکی از ضروریت های تست کرونا برای سالمندان می باشد. در سالمندان به ضعف جسمانی و کاهش توان بدنی توصیه می شود از حضور در مکان های درمانی اجتناب کنند و به نظر می رسد نمونه گیری در منزل بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ از سوی دیگر شیوع کرونا و مرگ و میر در بین سالمندان چندین برابر افراد جوان و کودکان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم این بیماری اعم از تب، سرفه، بدن درد، سردرد، آبریزش و به طور کلی علائم مشابه سرما خوردگی در این روزها نیاز است به انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید.

آزمایش کرونا برای زنان باردار

همان طور که می دانیم به علت وضعیت جسمانی زنان باردار بهتر است در صورت داشتن علائم تست کرونا انجام دهند. سیستم ایمنی در زنان باردار کاهش می یابد به طوری که احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی در این افراد نسبت به قبل بارداری فرد افزایش می یابد. ممکن است زنان باردار با جنین Golden baby (بچه ی با ارزش ) پزشک استراحت مطلق تجویز کرده است و از طرفی آزمایشات دوران بارداری (برای کسب اطلاعات به مقاله ی آزمایشات بارداری برای اطمینان از سلامت مادر و جنین مراجعه شود) دارای اهمیت می باشد و خارج شدن از خانه برای مادر بسیار خطرناک باشد.

آیا انجام تست کرونا در منزل یا محل کار مورد اعتماد می باشد؟

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد قابل اعتماد بودن آزمایش کرونا در منزل می باشد. در نمونه گیری در منزل ، محل کار، یا محل تعیین شده ی شما تمامی موارد در نمونه گیری در محیط آزمایشگاه انجام می گیرد، قابل اجراست. فرد خونگیر با تمامی امکانات برای یک نمونه گیری امن و صحیح را به همراه دارد و تمامی تجهیزات نمونه گیری به طور کامل استریل می شود. توجه داشته باشید کادر مجرب آزمایشگاه آنی آزما هنگام مراجعه به همراه خود کارت پرسنلی داشته و هر گونه شبهه و نگرانی در مورد افراد سوء استفاده گر رفع می کند بنابراین از نظر امنیت و همچنین نمونه گیری صحیح آزمایشگاه این اطمینان را می دهد که هیچ گونه نگرانی برایی انجام آزمایش در منزل وجود ندارد.

هزینه تست کرونا در منزل چقدر می باشد

هزینه انجام تست کرونا به محلی که شما در نظر دارید بستگی دارد. به طور متوسط هزینه انجام خون گیری در منزل یا محل کار متغیر می باشد که این هزینه با در نظر گرفتن موارد و مزایایی که این روش دارد، بسیار جزئی و مناسب می باشد. برای آگاهی بیشتر از هزینه خون گیری در منزل در محل مورد نظر شما، با مشاوران و همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تماس بگیرید.

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا در منزل

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. هرکسی که واکسن کرونا را دریافت کرده باشد ممکن است از خود بپرسد که چقدر این واکسن در برابر ویروس کرونا از او محافظت می‌کند. آیا آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا و پاسخ سیستم ایمنی بدن را اندازه گیری می کند؟ بله آزمایشاتی وجود دارد که بتواند برخی از اطلاعات مربوط به پاسخ ایمنی بدن افراد و میزان اثربخشی واکسن کرونا را ارائه دهد.

به عنوان مثال آزمایشات آزمایشگاهی می تواند سطح ایمونوگلوبولین جی (IgG) ، متداول ترین نوع آنتی بادی محافظت کننده در برابر عفونت را در خون فرد تشخیص دهد. آزمایش آنتی بادی دیگر آزمایشی است که می‌تواند آنتی بادی های پروتئین نوکلئوکپسید را تشخیص دهد که فقط به عنوان پاسخ به عفونت در بدن تولید می‌شوند. اما آزمایش آنتی بادی نوع آنتی بادی های مرتبط با میزان اثربخشی واکسن کرونا را تشخیص نمی‌دهد و به شما نمی گوید سیستم ایمنی بدن شما چگونه به واکسن پاسخ می دهد.

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا در منزل

تست آنتی بادی

تست آنتی بادی آزمایشی است که سطح آنتی بادی های نمونه خون را اندازه گیری می کند. آنتی بادی ها پروتئینی هستند که بلافاصله پس از آلوده شدن یا واکسیناسیون توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می شوند. آنتی بادی ها به شما کمک می کنند تا در برابر عفونت ها مقابله کنید و می تواند شما را از ابتلای دوباره به آن بیماری محافظت کند. اینکه این محافظت تا چه مدت ممکن است ادامه داشته باشد برای هر بیماری و هر فرد متفاوت است.

سطح آنتی بادی (تیتر) در خون به پزشک کمک می‌کند که آیا در معرض آنتی ژن یا چیزی که بدن فکر می کند خارجی است ، قرار گرفته‌اید یا خیر؟ بدن از آنتی بادی برای حمله و از بین بردن مواد خارجی استفاده می کند. در برخی شرایط ، پزشک ممکن است تست آنتی بادی شما را بررسی کند تا ببینید آیا در گذشته به عفونت مبتلا شده اید (به عنوان مثال ، آبله مرغان) یا تصمیم بگیرید که واکسن های مورد نیاز شما چیست.

نمونه گیری در منزل

تست آنتی بادی واکسن کرونا

تست آنتی بادی واکسن کرونا به صورت آزمایش در منزل یکی از خدمات نوینی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای همشهریان عزیز ساکن تهران ارائه می گردد. با این خدمت جدید دیگر نیازی نیست که شما به صورت حضوری برای انجام آزمایشات خود به آزمایشگاه مراجعه کرده و وقت خود را تلف نمایید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که تلفن خود را بردارید و با آزمایشگاه آنی آزما تماس بگیرید و یا از اپلیکیشن این آزمایشگاه، محل نمونه گیری خودتان را مشخص کنید و یا اینکه با مراجعه به سایت آنی آزما، کارهای پذیرش آزمایشات خود را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهید.

تست کرونا یک روش ساده در عین حال کاربردی می باشد که امروزه برای تشخیص آسان می باشد. با صنعتی شدن دنیا، افزایش ساعات کاری، افزایش آلودگی ها، ترافیک، شیوع بیماری هایی مانند کووید ۱۹ و غیره مراجعه به آزمایشگاه و انجام آزمایشگاه تبدیل به یک کار پردردسر شده است. به طوری که بسیاری از افراد به علت وقت گیر بودن و سخت بودن این راه هر روز انجام آزمایش را به تعویق می اندازند ولی انجام آزمایش در منزل وین امکان را برای شما ایجاد می کند که بدون آن که مجبور به حضور در آزمایشگاه برای انجام نمونه گیری، پذیرش، جوابدهی باشید، در منزل یا محل کار در عرض چند دقیقه می توانید آزمایش خود را انجام دهید.

سخن پایانی

خوشبختانه در حال حاضر آزمایشگاه‌های متعددی در سراسر کشور با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما قرارداد شده و خدمات آنلاین ارائه می‌کنند. عمده آزمایشات به صورت غیرحضوری و در منزل شما عزیزان انجام خواهد گرفت و من جمله می‌توان به تست کرونا در منزل اشاره کرد. برای انجام این تست در اولین قدم لازم است با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تماس بگیرید.

سپس براساس موقعیت جغرافیایی شما نیرو‌های متخصص به منزل شما اعزام شده و آزمایش کرونا در منزل برای شما انجام می‌گیرد. در مدت زمان کوتاهی نتیجه به صورت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در تمامی مدت قرنطینه را حفظ کرده و از خانه خارج نشوید تا نتیجه تست به دست شما برسد.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.