با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

آزمایش کرونا برای کودکان امروزه به یکی از تست های مهم و حیاتی تبدیل شده است. به نظر می رسد شدت بیماری کروناویروس در کودکان کم تر از افراد سالمند می باشد ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که این موضوع به این معنا نیست که احتمال ابتلای کودکان به کرونا وجود ندارد و یا این که کودکان لزوما به یک کرونای نوع خفیف مبتلا می شوند. آزمایش کرونا برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند.

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

آیا انجام آزمایش کرونا برای کودکان لازم است؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم آزمایش کرونا برای کودکان دارای اهمیت بالایی می باشد. شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که آیا احتمال ابتلای کودکان به ویروس کووید ۱۹ وجود دارد یا نه؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که بر خلاف تصور عموم احتمال ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان مانند بزرگسالان وجود دارد و تحقیقات نشان داده اند که کودکان اغلب دارای شدت بیماری کمتری نسبت به بزرگسالان می باشند ولی این به این معنا نمی باشد که امکان ابتلای کودکان به نوع شدید وجود ندارند ولی آن چه که به نظر می رسد کودکان به طور معمول در صورت ابتلا با شدت کمتری درگیر این بیماری شوند ولی آن چه که در آزمایش کرونا برای کودکان مهم می باشد در مورد ناقل بودن کودکان می باشد.

آزمایش کرونا برای کودکان مشکوک با علائم آن برای پیشگیری از انتقال آن به دیگر اعضا و اطرافیان ضروری می باشد به طوری که اگر در فرزند یا اطرافیانتان علائم مشکوکی را مشاهده کردید سریعا اقدام به انجام آزمایش کرونا کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر چه کودکان کمترین آسیب پذیری را در مقابل این همه گیری دارند، اما نباید نسبت به رعایت بهداشت در این گروه سنی بی توجه بود.

در صورت مشاهده چه علائمی آزمایش کرونا برای کودکان را باید انجام دهید؟

آزمایش کرونا برای کودکان به منظور تشخیص بیماری آن ها انجام می شود حتی اگر کودک بی علامت یا دچار علائم خفیف کووید ۱۹ باشد. اغلب کودکان در هنگام ابتلا به کووید ۱۹ دچار علائم خفیف از آن می شوند. تشخیص به موقع این علائم و انجام آزمایش کرونا در پیشگیری از شدت گرفتن آن و انتقال این بیماری به سایرین می شود. علائم کرونا در کودکان و بزرگسالان بسیار به یکدیگر شبیه است.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود. اما علائمی که اگر آن را در کودکتان مشاهده کردید باید آزمایش کرونا را انجام دهید شامل موارد زیر می باشد:

 • تب
 • سرفه‌ ی خشک
 • خستگی

علائمی که کم تر شایع است:

 • کوفتگی و درد
 • گلودرد
 • اسهال
 • ورم
 • سردرد
 • از دست دادن بویایی یا چشایی
 • جوش زدن پوست یا رنگ¬ پریدگی انگشتان دست و پا
 • علائم جدی کرونا:
 • به سختی نفس کشیدن یا کم ¬آوردن نفس
 • درد یا فشار روی قفسه¬ سینه
 • از دست دادن توانایی حرکت یا تکلم

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

علاوه بر لزوم انجام آزمایش کرونا برای کودکان در صورت وجود علائم ذکر شده ، گاهی حتی اگر کودک دارای علائم کرونا نباشد ولی با افراد مبتلا به کرونا در ارتباط باشد باید بلافاصله از این افراد جدا و اقدام به انجام تست کرونا کنید. توصیه به انجام تست کرونا در کودکان بدون علائم به این دلیل مطرح می‌شود که نداشتن علائم ابتلا به کرونا در کودکان بسیار شایع است. کودکان در صورت آلوده شدن به کووید ۱۹ می‌توانند به راحتی سایر افراد را به این ویروس آلوده کنند. به خصوص افراد آسیب پذیر مانند سالمندان (مانند پدربزرگ و مادربزرگ) می‌توانند از کودکان ناقل، به این ویروس مبتلا شوند.

با این حال، اگر شرایط انجام تست کرونا در کودک وجود ندارد باید والدین او را برای ۱۰ روز در خانه قرنطینه کنند. این امکان وجود ندارد که از کودکان به طور مداوم و هر روز تست کرونا گرفت، اما بسیار اهمیت دارد در صورتی که کودک در ارتباط با افراد آلوده بوده است یا علائمی دارد که به هیچ بیماری دیگری مرتبط نیست، تست کرونا بدهد و دوره قرنطینه را در خانه طی کند.

یک روش ساده برای انجام آزمایش کرونا برای کودکان در منزل

انجام آزمایش کرونا برای کودکان در محیط آزمایشگاه بسیار سخت می باشد. ترس و وحشت کودکان از محیط های درمانی مانند آزمایشگاه ها قابل وصف نمی باشد به طوری که اگر یک بار کودکان در این محیط ها قرار داشته باشد بر اساس تجربه قبلی دچار ترس و اضطراب می شود. انجام اقدامات درمانی اگر چه از نظر ما منطقی و ضروری می باشد ولی از نظر کودکان شکنجه بیش نیستند! اما راه حل چیست؟

در پاسخ به این باید بگوییم برای انجام آزمایش کرونا و هر آزمایش دیگری شما می توانید بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه ،آزمایش خود را انجام دهید! تست کرونا در منزل یکی از اقدامات آنی آزما می باشد. به این صورت که بدون آن که نیاز باشد کودک را به آزمایشگاه ببرید آزمایشگاه را با این روش به خانه بیاورید. انجام نمونه گیری در منزل یک روش بسیار ساده ، سریع، بی دردسر می باشد.

همچنین نکته دیگر که ممکن است در ارتباط با آزمایش کرونا برای کودکان با آن مواجه باشید این است که نگران ابتلا به کرونا در این مراکز می باشد که باید بگوییم این تفکر منطقی می باشد! مراکز درمانی مانند آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، رادیولوژی از جمله مراکز پرخطر عمومی هستند که احتمال ابتلا به انواع بیماری های عفونی و مسری مانند کووید ۱۹، ببماری آنفولانزا و غیره بسیار بالا می باشد. (برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ۹ محل پرخطر به ابتلای کووید ۱۹ و پیشگیری از آن ها مراجعه فرمایید).

اما شما با انجام نمونه گیری در منزل از کودکتان علاوه بر غلبه بر ترس و اضطراب خود و کودک و پیشگیری از ابتلا به کرونا در این محل ها توانسته اید به راحتی ، در سریع ترین زمان و کاهش هزینه آزمایش خود را انجام دهید.

انجام آزمایش کرونا برای کودکان به چه صورت انجام می شود؟

انجام آزمایش کرونا برای کرونا همانند مراحل انجام این آزمایش برای بزرگسالان انجام می شود. انجام تست کرونا برای تشخیص ، تست PCR کرونا می باشد. در این روش یک وسیله بلند به نام سواپ استریل جهت نمونه برداری از راه های تنفسی وارد بینی می شود. پس از نمونه برداری ، سواپ سریعا جهت آزمایش به آزمایشگاه درخواستی شما فرستاده می شود. در آزمایشگاه نمونه از جهت داشتن ژنوم ویروس مورد بررسی قرار می گیرد. در تست PCR کرونا ، در واقع ماده ژنتیک ویروس مورد بررسی قرار می گیرد. ((جهت کسب اطلاعات بیشنر به مقاله تست PCR  در منزل مراجعه فرمایید)

در روشی که ممکن است برای آزمایش کرونا برای کودکان انتخاب شود تست الایزا می باشد که علت آن احساس درد کم تر در این آزمایش می باشد ولی نکته که باید در نظر داشت انجام این آزمایش بیشتر برای پیشگیری درمان و وضعیت ناقل بودن درخواست می شود. همچنین انجام این آزمایش برای تشخیص ممکن است دارای نتیجه منفی کاذب باشد به این صورت که فردی درگیر کووید ۱۹ شود از زمان ورود ویروس تا شروع تولید آنتی بادی در بدن به طور معمول چند روز به طول می انجامد. بنابرابن اگر فردی در این دوره آزمایش الایزا که اساس آن اندازه گیری آنتی بادی می باشد را انجام دهد نتیجه آزمایش فرد منفی می باشد در حالی که فرد درگیر و مبتلا به این بیماری می باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشنر به مقاله انواع تست کرونا مراجعه فرمایید)

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

اگر نتیجه آزمایش کرونا برای کودکان مثبت باشد چه کار کنیم؟

دریافت یک نتیجه مثبت در آزمایش کرونا برای کودکان شاید بسیار استرس زا و نگران کننده برای شما باشد ولی انجام برخی نکات ساده ولی حیاتی ، بهبودی کودکتان و پیشگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده پیشگیری می کند. همچنین متخصصان بیماری‌ های عفونی تاکید دارند حتی اگر مطمئن هستید که کودک دچار سرماخوردگی شده است و جواب تست کرونا کودکتان منفی می باشد در صورت طولانی شدن روند بهبودی باید از خروج وی از خانه جلوگیری کنید. ادامه به مواردی که باید پس از دریافت نتیجه تست مثبت کرونا برای کودکان انجام دهید اشاره می کنیم:

قرنطینه

اولین اقدام پس از دریافت نتیجه مثبت آزمایش کرونا برای کودکان ، جدا کردن جای خواب ، استراحت و محل ماندن کودک می باشد. قرنطینه به معنای آن است که شما باید ۱۴ روز را در خانه بمانید. دوره نهفتگی ویروس کرونا (از زمانی که فرد به ویروس آلوده می‌شود تا زمانی که علائم بیماری بروز می‌کند) می‌تواند تا ۷ روز به طول بیانجامد. در صورتی که فردی ۱۴ روز دوره کامل قرنطینه را بگذراند و علائمی از بیماری را در خود مشاهده نکند، می‌تواند از قرنطینه خارج شود. می ‌توانید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید، اما به دلیل شرایط بحرانی کرونا هرگز علائم بیماری را در کودک دست کم نگیرید و اجازه ندهید شرایط از کنترل شما خارج شود. (جهت کسب اطلاعات بیشنر به مقاله در دوران قرنطینه چکار کنیم؟ مراجعه فرمایید)

سایر اعضای خانواده نیز باید آزمایش دهند

در صورت مثبت گزارش شدن آزمایش کرونا براب کودکان باید شما، سایر اعضا و افرادی که با کودک در ارتباط بودند نیز آزمایش دهند و در صورت نیاز به قرنطینه بروند. توجه داشته باشید از زمان ورود ویروس کووید ۱۹ به بدن تا زمان بروز علائم یک هفته الی ۱۴ روز طول می کشد بنابراین اگر در ارتباط با یک کودک یا فرد دیگر مبتلا بوده اید ولی هنوز علائم کرونا در شما به وجود نیامده است لزوما به معنای عدم ابتلای آن نمی باشد. بنابراین انجام تست و تشخیص سریع آن بسیار ضروری و نیاز است.

استرس خود را کنترل کنید

به احتمال زیاد پس از دریافت جواب آزمایش کرونا برای کودکتان دچار استرس و اضطراب شده اید ولی توجه داشته باشید شما باید استرس خود را کنترل کنید و انرژی خود را صرف کمک به بهبود کودکتان کنید. حفظ آرامش به ما و اطرافیانمان در پیشبرد اهدافمان بسیار کمک می کند. همچنین در نظر داشته باشید که با انجام برخیی اقدامات می توانیم از شدت گرفتن بیماری پیشگیری کنیم. (جهت کسب اطلاعات بیشنر به مقاله چند راهکار جهت کاهش استرس کرونا مراجعه فرمایید)

تقویت سیستم ایمنی کودک

اگر نتیجه آزمایش کرونا برای کودکان را دریافت کردید باید سیستم ایمنی فرزندتان را تقویت کنید. تغذ مناسب، استفاده از مکمل ها در صورت توصیه پزشک می توانند در مقابله کودک با این بیماری کمک کند. تقویت سیستم ایمنی باعث بهبود عمل بدن در برابر عفونت ها مانند کووید ۱۹ می شود. در شرایط شیوع کرونا و آنفولانزا و لزوم داشتن سیستم ایمنی قوی برای جلوگیری از ابتلاء یا مهار عفونت در صورت بروز بیماری، تقویت سیستم ایمنی بدن بیش از پیش اهمیت یافته است. همچنین برای تقویت سیستم ایمنی باید توجه داشت که باید عادت های غلط خود را کنار بگذاریم. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله روش های تقویت سیستم ایمنی مراجعه فرمایید.)

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

پس از بهبودی علائم

افرادی که نتیجه آزمایش کرونا آن‌ها مثبت بوده اما علامتی از این بیماری را تجربه نکرده‌اند، ۱۰ روز بعد از آزمایش دیگر ناقل محسوب نمی‌شوند اما در این زمینه استثناهایی هم وجود دارد، از این رو برخی از کارشناسان هنوز ۱۴ روز قرنطینه را توصیه می‌کنند. بهترین و علمی‌ ترین روش برای اطمینان از اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده نیست این است که فرد به فاصلهٔ ۲۴ ساعت دو تست کرونا (از حلق یا بینی یا آب‌ دهان) دهد. در صورت منفی شدن، فرد به ویروس آلوده نیست. همچنین اینگونه تصور می‌شود که در ابتدای بیماری و در هنگام شروع علائم (به ویژه سرفه و عطسه) احتمال انتقال ویروس به سایر افراد بیشتر است.

با این روش ساده آزمایش کرونا برای کودکان را انجام دهید

اما افراد فاقد علامت نیز در صورتی‌ که در فاصلهٔ نزدیک با سایر افراد قرار بگیرند می‌توانند منجر به انتقال ویروس شوند. در حقیقت این افراد (افرادی که علامت ندارند یا ابتدای بیماری هستند) می‌توانند سبب گسترش بیماری شوند زیرا احتمال کمتری دارد که خود را قرنطینه کنند، و همچنین احتمال اینکه رفتارهایی را اتخاذ کنند که منجر به کاهش گسترش بیماری شود در این افراد کمتر است.

اگر در این دوران نگران ابتلا به کووید ۱۹ در محیط های پرتجمع به ویژه مراکز درمان مانند آزمایشگاه ها هستید ولی نیاز به انجام آزمایش کرونا آزمایش های خون دیگر دارید، انجام نمونه گیری در منزل یا محل کار بهترین انتخاب برای شما می باشد تا با کمترین هزینه، سریع ترین زمان ممکن آزمایش های خود را انجام دهید. انجام آزمایش کرونا در منزل و نمونه گیری در منزل با پذیریش، جوابدهی آنلاین می باشد و نمونه گیری در محل تعیین شده شما صورت می گیرد. بنابراین با انتخاب آزمایش مورد نظر خود در صفحه اول پذیرش و حتی آزمایشگاه مد نظر خود می تواتید به آسانی آزمایش خود را انجام دهید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.