۹ محل پر خطر که احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن ها بیشتر است و راه های مقابله با آن

محل های پر خطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

این روزها ترس از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ همه را درگیر خود کرده است. عامل این بیماری یک عضو جدید از خانواده کرونا ویروس ها می باشد که باعث درگیری ریه و تنگی نفس می شود ولی اشتباه نکنید! برخی سویه های ویروس کووید ۱۹ ممکن است علائم شبیه به یک سرماخوردگی شدید و یا بیماری انفولانزا از خود بروز دهد و یا یک سویه دیگر از همین نوع ویروس باعث علائم مشابه مسمومیت شود اگر چه فرد دچار تنگی نفس و درگیری ریه ها نباشد ما همه این انواع سویه ها را با عامل ویروس کووید ۱۹ می شناسیم. تب، سردرد، احساس کوفتگی در بدن و خستگی بی دلیل، حالت تهوع ، از دست دادن حواس بویایی و چشایی به غیر از تنگی نفس و درگیری ریه ها از علائم رایج ویروس کرونا می باشند.

همان طور که همه ما می دانیم احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در مراکز عمومی و سر بسته بسیار بیشتر از سایر مکان ها می باشد که به همین دلیل می باشد قرنطینه یکی از کارآمدترین روش های برای پیشگیری در نظر گرفته شده است اما گاهی حضور در اجتماع امری ضروری و حیاتی برای ما می شود.

۹ محل پر خطر که احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن ها بیشتر است و راه های مقابله با آن

در این مطلب ما قصد داریم راهکار های مختلف برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ ارائه دهیم:

احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹در چه مراکز عمومی بیشتر از مکان هایی دیگر است؟

احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در برخی محل ها و مراکز عمومی بیشتر مکان های دیگر است. ما با شناخت این محل ها و خودداری از حضور در آن و یا رعایت برخی نکات پیشگیری می توانیم احتمال ابتلا را بسیار کاهش دهیم. امکان خودداری از حضور در برخی از مراکز عمومی مانند آسانسورها ، وسایل حمل و نقل عمومی و غیره گاهی وجود ندارد ولی ما می توانیم با توجه به برخی نکات از ابتلا به این ویروس پیشگیری کنیم. در ادامه لیست مراکز عمومی که احتمال ابتلا در آن ها بیشتر از مکان های دیگر را به ترتیب بیشترین به کمترین طبقه بندی کردیم و با شرح برخی نکات سعی داریم که به شما در این راه کمک کنیم:

دورهمی های فامیلی و دوستانه

اولین مورد از محل ها که می توان گفت احتمال بالا در انتقال کووید ۱۹ وجود دارد دورهمی ها می باشد که علت آن این است که افراد در اکثر موارد بسیاری از موارد پیشگیری را رعایت نمی کنند. بیشتر دورهمی ها در خانه و محل های سرپوشیده بدون تهویه اتفاق می افتد، همچنین ما در دورهمی ها از ماسک استفاده نمی کنیم. مواد غذایی توسط خود افراد تهیه و سرو می شود که ممکن است خود میزبان مبتلا باشد.

دست دادن ، روبوسی ها ، بغل کردن با احتمال بالا اتفاق می افتد که حتی اگر انجام نشود رعایت نکردن موارد قبل تر خود عامل اصلی انتقال بیماری های مسری مانند کرونا در این محافل به شمار می رود. راه حل برای این مورد خودداری از این نوع دورهمی ها برای این دوران می باشد به طوری که توصیه می شود برای مقابله با احتمال ابتلا در این محل ها از حضور در آن ها خودداری کنید.

آسانسور

یکی دیگر از مراکز عمومی بسیار در انتقال ویروس کووید ۱۹ در آن بیشتر است آسانسور ها می باشند. آسانسور ها از مراکز عمومی هستند که عدم حضور در آن ها می توان گفت غیر ممکن است. این محل ها مکان های سربسته و کوچکی هستند که همین عامل احتمال انتقال را بیشتر می کنند. همچنین شما در هنگام سوار شدن مجبور به لمس دکمه هایی هستید که در روز ممکن است چندین نفر دیگر آن را لمس کرده اند که اگر یکی از آن افراد مبتلا به کرونا باشد احتمال انتقال بسیار بالا می رود. ولی راه حل در مورد این قضیه چیست؟ در ادامه این موضوع به مواردی که باید در آسانسور برای کاهش احتمال ابتلا رعایت کنیم می پردازیم:

اولین نکته حتما در این محل نیز حتی اگر کسی حضور نداشته باشد نیز ماسک بزنید و تمام نکات ماسک زدن را رعایت کنید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مطلب به مقاله طرز استفاده صحیح از ماسک در برابر کرونا مراجعه فرمایید)

دست خود را در اولین فرصت پس از لمس دکمه ضد عفونی کنید. همچنین هنگام لمس دکمه های آسانسور توصیه می شود به جای نوک انگشتان از پشت دست استفاده کنید که علت آن این است که احتمال اثبات نوک انگشتانتان به صورت ناخودآگاه با صورت یا جاهای دیگر و انتقال آن بیشتر از پشت انگشتان می باشد.

سعی کنید با فرد دیگری وارد آسانسور نشوید. همانطور که می دانید در یک آسانسور به طور معمول فاصله مناسب با فرد دیگر که بیش از یک و نیم متر است رعایت نمی شود. بنابراین بهتر است در صورت امکان با فرد دیگر همزمان در یک آسانسور نباشید.

از تکیه دادن به دیوار آسانسور بپرهیزید و از گداشتن وسیله خود در زمین نیز خودداری کنید. و به طور روتین بهتر است فرض را بر آلوده بودن همه جا در نظر بگیریم.

محل های پر خطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و آزمایشگاه ها

مراکز درمانی از جمله محل های با احتمال بالا از نظر ویروس کووید ۱۹ می باشند. به طوری که بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، رادیولوژی و غیره بر اساس تحقیقات ثابت شده اند که جز مراکز پرخطر در بیماری های عفونی و مسری هستند‌. گاهی ما بر اساس شرایط خود مجبور هستیم برای تشخیص ، دریافت درمان با این مراکز در ارتباط باشیم ولی اجبار در این اماکن وجود ندارد! آزمایشگاه ها یکی از محل های هستند که احتمال حر افراد مبتلا به کرونا در آن ها بیش از اماکن دیگر است. بنابراین طبیعی است که ما از حضور در این مکان ها ترس داشته باشیم . به طوری که گاهی ممکن است از ترس ابتلا به کرونا ، آنفولانزا از انجام چکاپ های روتین خود یا انجام تست های کرونا خودداری کنیم که انجام همه آن هاوبسیار ضروری و حتی حیاتی می باشند.

راه حل برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در این محل ها چیست؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که ، برای این که در این محل ها حضور نداشته باشید شما می توانید با درخواست نمونه گیری در منزل ، آزمایش خود را انجام دهید. آنی آزما برای حفظ جان شما و راحتی انجام مراحل تشخیص و آزمایش انجام نمونه گیری در منزل را طراحی کرده است به طوری که شما می توانید هر آزمایشی که مد نظر دارید اعم از آزمایش کرونا، آزمایش خون و غیره را در منزل بدون هیچ نیازی به حضور در آزمایشگاه انجام دهید.

وسایل نقلیه عمومی و تاکسی ها محل ابتلا به ویروس کووید ۱۹

یکی از محل های که احتمال انتقال ویروس کووید ۱۹ درآن ها بالا می باشد وسایل نقلیه عمومی می باشد که علت آن کم شدن فاصله اجتماعی در این محل ، سربسته بودن و محدود بودن فضا در آن می باشد. شرکت تاکسی رانی برای مقابله با این عمل از سوار شدن بیش از دو نفر در صندلی پشتی جلوگیری به عمل آورده به طوری که با رانندگان تاکسی که در این عمل تخلف کرده باشند برخورد می کند. همچنین آن چه که مسلم است لازم است افراد در این محل نیز ماسک بزنند. نکته دیگر د این خصوص این است که سعی کنید هر چند یک بار اقدام به تهویه هوا کنید. شیشه ها را پایین بکشید و با این روش اقدام به تهویه هوا کنید. پس از دریافت وجه نقد حتما دست های خود را ضدعفونی کنید و یا هزینه تاکسی را اینترنتی واریز کنید.

محل های پر خطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا

آرایشگاه ها محل ابتلا به ویروس کووید ۱۹

آرایشگاه ها نیز از محل های می باشند که احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن ها بالا می باشد. در محل ها نیز افراد مجبور به استفاده نکردن از ماسک در بسیاری از موارد می شوند. استفاده از شانه ، سشوار ، لمس شدن صورت توسط آرایشگر و لوازم مشترک دیگر احتمال ابتلا را بسیار افزایش یافته است. بنابراین توصیه می شود در این اماکن برای کار های غیر ضروری حضور نداشته باشید و در صورت اجبار حضور از آرایشگرتان بخواهید از دستکش یک بار مصرف استفاده کند و لوازم لازم را خودتان را به همراه داشته باشید. همچنین توصیه می شود که چند عمل آرایشگری که برای آن مجبور هستید به آرایشگاه بروید را یاد بگیرد و در خانه خودتان انجام بدهید.

رستوران و کافه ها محل ابتلا به ویروس کووید ۱۹

رستوران و کافه‌ ها به این دلیل جزء مکان‌ های پر خطر از نظر ویروس کووید ۱۹ هستند که اغلب فاصله‌ اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت نمی ‌شود. این مکان ها اغلب از جمله مکان های ضروری محسوب نمی شوند بنابراین توصیه می شود در حضور در مکان ها خودداری کنید ولی در برخی کشور ها محل های رستورانی یا کافه که در فضای باز هستند و فاصله گذاری اجتماعی و نکات دیگر بهداشتی توسط فرد که مواد غذایی تهیه و سرو می شود اگر رعایت شود بلامانع به نظر می رسد ولی در کشور ما که شرایط ابتلایان بسیار بالا می باشد توصیه می شود از حضور در این مکان ها خودداری کنیم.

باشگاه های ورزشی محل ابتلا به ویروس کووید ۱۹

اغلب باشگاه‌ ها در این فصل گرم به سیستم خنک‌ کننده مجهز هستند. در حالی که برای مقابله با ویروس کووید ۱۹، سیستم تهویه هوا مهم است نه خنک ‌کننده! موضوع اصلی، گردش همه ساعته هوا است به طوری که ویروس در هوا پخش نشود. دانشمند ثابت کردند که انتقال کرونا از طریق هوای آلوده امکان‌ پذیر است.تنها با تنفس یک فرد ناقل یا بیمار به کرونا، در یک محیط بدون تهویه هوا، کافی است تا افراد همه اتاق را به این بیماری مبتلا کند.

محل های پر خطر احتمال ابتلا به ویروس کرونا

سالمندان، مهدکودک ها

احتمال ابتلا افراد سالمند به ویروس کووید ۱۹ بسیار بالا تر می باشد که علت آن پایین بودن سیستم ایمنی پایین در این افراد می باشد. در این شرایط رفتن به خانه‌های سالمندان علاوه بر اینکه ممکن است برای خود ما ضرر داشته باشد، بیشتر ممکن است به آنها آسیب برسانیم. بدن ما به دلیل داشتن سیستم ایمنی قوی ‌تر ممکن است ناقل ویروس کرونا باشد ولی کالبدی که هدف این ویروس قرار می‌گیرد، بدن عزیزانی باشد که کهولت سن دارند.

همچنین توجه داشته باشید بسیاری از سالمندان به علت شرایط خاص خود و مشکل در تنفس امکان استفاده از ماسک را ندارد که همین مورد احتمال پخش کووید ۱۹ را در محل بیشتر می کند. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مطلب به مقاله افراد مسن چگونه از ویروس کرونا در امان بمانند مراجعه فرمایید)

همچنین کودکان اگر چه به نظر نمی رسد که جزء گروه پر خطر درگیر به ویروس کووید ۱۹ باشند ولی احتمال ابتلا در آن ها همچنان وجود دارد. به طوری که کودکان را ناقل این بیماری به شمار می روند. بنابراین حضور در اماکنی که محل تجمع کودکان می باشد احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می یابد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مطلب به مقاله کرونا در کودکان و مدارس مراجعه فرمایید)

مراکز خرید و پاساژ ها

خرید کردن بدون رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از ویروس کووید ۱۹ یکی از موارد پر خطر محسوب می شود. اما اگر مجبور به خرید برخی اقلام ضروری مثل مواد غذایی هستید می توانید با رعایت موارد بهداشتی از ابتلا و انتقال آن پیشگیری به عمل آورید. در ادامه به برخی از این نکات ضروری می پردازیم:

  • در اولین نکته باید در نظر داشته باشید ماسک می باشد. استفاده صحیح از ماسک از ابتلا شما می تواند بسیار پیشگیری کند.
  • دست های خود را بعد از خرید حتما ضد عفونی کنید و اولین مورد که باید به محض ورود به خانه انجام دهید شستن دستانتان است و اگر از دستکش برای پیشگیری استفاده می کنید این مورد نباید مانعی از آن شود که در هنگام ورود دستانتان را نشورید. همچنین استفاده نادرست از دستکش ممکن است در انتقال آلودگی ها نقش داشته باشد.
  • فاصله اجتماعی خود را با دیگران رعایت کنید‌. این فاصله اجتماعی بین یک و نیم الی یک متر و هشتاد سانتی متر تعریف شده است.

۹ محل پر خطر که احتمال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن ها بیشتر است و راه های مقابله با آن

این روز ها حضور در مراکز درمانی، آزمایشگاه ها با ترس و استرس ابتلا به ویروس کووید ۱۹ همراه است در حالی که شما برای انجام چکاپ های روتین ، آزمایش خون، آزمایش کرونا و غیره بدون نیاز حضور در این مراکز می توانید آزمایش در منزل و همچنین تست کرونا در منزل را انجام دهید. آنی آزما برای ارائه راه حل برای این مسئله و همچنین برای آسان نمودن مراحل تشخیص و درمان ، کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و غیره شکل گرفته است‌. انجام تمامی مراحل انجام آزمایش از پذیرش ، جواب دهی تا نمونه گیری به صورت غیر حضوری قابل انجام است. به طوری که شما برای هیچ کدام از این مراحل نیاز به انتظار در صف های طولانی آزمایشگاه ها نیستید و آزمایش خود را در کم تر از چند دقیقه می توانید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.