آزمایش کووید 19 در منزل

آزمایش کووید 19 در منزل

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

با گسترش و شیوع بالای بیماری کرونا، آزمایش کووید 19 در منزل تبدیل به یک راه حل ساده و در عین حال ضروری شده است. ویروس کووید ۱۹ عضو خانواده کرونا ویروس ها می باشد. پیش از این ویروس های عامل سرما خوردگی، سارس ، مرس و غیره در این خانواده کشف و ثبت شده بودند ولی ویروس کووید ۱۹ تبدیل به پاندمی شده است و بیشتر از هر ویروس دیگری در این خانواده سر و صدا کرده است. ویروسی که به خاطر ماهیت جهش پذیر خود هر از چند گاهی چهره جدید به خود می گیرد و با تغییر علائم و یا شدت بیماری زائی ، جهان را در شوک جدیدی می برد.

اهمیت آزمایش کووید 19 در منزل در شرایط دشوار امروزی بیش از قبل نمایان می شود جایی که به دلیل وجود بیماری خطرناکی مثل کرونا به افراد توصیه می شود در خانه خود بمانند تا از گزند آسیب این بیماری در امان بمانند. همچنین اغلب پزشکان برای تعیین نوع بیماری مراجعین یا بررسی روند بهبود آنان انجام آزمایش های مختلف مانند آزمایش خون، ادرار، مدفوع و… را تجویز می کنند.

همچنین بسیاری از افراد میانسال یا مسن، برای چکاپ دوره ای وضعیت بدنی خود و پیشگیری از شرایط حاد و خطرناک، به صورت دوره ای به پزشک و آزمایشگاه مراجعه نموده و وضعیت سلامتی خود را بررسی می کنند. اما ممکن است در برخی موارد مراجعه به آزمایشگاه برای افراد امکان پذیر نباشد یا به شرایط ویژه ای که به دلیل وجود ویروس کرونا در جامعه حکم فرما شده، ترجیح بدهند در خانه مانده و قرنطینه خانگی را رعایت نمایند.

با توجه به اینکه سلامتی افراد همواره در اولویت قرار دارد، آزمایشگاه آنی آزما با ارائه خدماتی مانند آزمایش در منزل آماده خدمت رسانی بیشتر به شما عزیزان می باشد تا هیچ فردی آزمایشات خود را به هیچ دلیلی به تعویق نیاندازد.

آزمایش هورمونی زنانه

آزمایش کووید 19 در منزل و بدون نیاز به حضور در آزمایشگاه انجام دهید!

با افزایش آمار مبتلایان اگر چه نیاز به انجام آزمایش کووید 19 در منزل نیز افزایش یافته است ولی به همان میزلن نگرانی در مورد ابتلا در آزمایشگاه یا مراکز درمانی نیز بیشتر شده است. طبق اعلام مراکز پرهطر مشخص شده است آزمایشگاه ها، رادیولوژی ها و به طور کلی مراکز درمانی به علت نراجعه بالای افراد مبتلا برای درمان و یا افراد مشکوک برای تشخیص ، از جمله مراکز پر خطر محسوب می شوند.

بنابراین اگر تنها دارای علائم مشکوک به کووید ۱۹ هستید و به احتمال به آن مبتلا نباشید ولی ممکن است در این اماکن به این بیماری مبتلا شوید! اگر نگران حضور در آزمایشگاه ها و انجام تست کرونا هستید و یا دیگر از صرف هزینه های بالا ، اتلاف وقت در صف های طولانی خسته شده اید و به دنبال یک روش ساده در منزل برای تشخیص هستید باید بگوییم که شما با یک روش ساده و بی دغدغه می توانید در منزل ابتلا به کووید ۱۹ را تشخیص دهید.

انجام نمونه گیری در منزل یا محل کار به این صورت می باشد که تنها کافیست وارد صفحه نخست آنی آزما شوید و پذیرش خود را به صورت آنلاین انجام دهید. همکاران آنی آزما پس از آن با شما جهت تعیین زمان دقیق نمونه گیری باش ما تماس خواهند گرفت. سپس در اسرع وقت نمونه گیری شما در منزل یا محل کار انجام می شود. سپس جوابدهی در سریع ترین زمان به صورت آنلاین در سایت قرار می گیرد.

آزمایش کرونا در منزل

تست کرونا چیست و آزمایش کووید 19 در منزل چگونه انجام می شود؟

تست کرونا که به صورت آزمایش کووید 19 در منزل ارائه می شود برای بررسی آنتی بادی های تولید شده در بدن شما بر علیه ویروس کرونا استفاده می شود. در واقع در این آزمایش میزان پاسخ بدن شما به ویروس احتمالی موجود در بدن شما اندازه گیری می شود. این آنتی بادی ها به دو صورت می باشند و بررسی هر کدام از آن ها امکان وجود عفونت اخیر یا امکان انتقال بیماری به دیگران را بیان می کند. البته تست دیگری نیز برای بررسی امکان وجود کرونا در فرد وجود دارد که به تست PCR معروف است.

از این تست برای بررسی وجود ماده ژنتیکی ویروس در نمونه های گرفته شده استفاده می گردد. برای این آزمایش از مخاط بینی و گلوی شما نمونه برداری می شود و نمونه پس از انتقال به آزمایشگاه برای یافتن RNA ویروس بررسی می شود در صورت مشاهده بقایای ژنتیکی ویروس آزمایش مثبت اعلام می شود.

انواع آزمایش کووید 19 در منزل

انواع آزمایش کووید 19 در منزل با توجه به شرایط و وضعیت فرد برای تشخیص وجود دارد. به طوری که اگر برای فردی نسبت به شرایط وی تست الایزا مناسب باشد ولی برای فرد دیگر بهترین تست ، آزمایش PCR می باشد. در ادامه انواع آزمایش کرونا مورد بررسی قرار می دهیم:

تست PCR کرونا

تست PCR در بین روش های آزمایش کووید 19 در منزل یک روش قطعی برای تشخیص کووید ۱۹ می باشد. به طور کلی PCR یک روش تشخیصی در آزمایشگاه است که در آن ماده ژنوم یک ویروس یا هر ژن دیگر به کار می رود. روش تشخیص این روش به صورتی است که ژنی که به دنبال آن هستیم را گسترش و جدا می کنیم و در نهایت در یک بستر آن را توسط معرف های رنگی مشخص می کنیم. آن چه که مسلم است وجود ژنوم ویروس کووید ۱۹ نشان گر ابتلا به آن می باشدهر چند حتی فرد دارای علائم آن نباشد.

تست PCR کرونا

تست الایزا کرونا

روش دیگر در بین انواع تست کرونا، روش الایزا می باشد. در این روش به دنبال آنتی بادی یا آنتی ژن (جزئی از عامل بیگانه که علیه آن آنتی بادی تولید می شود) هستیم. آنتی بادی ها، پروتئین هایی در سیستم ایمنی بدن هستند که علیه آنتی ژن تولید می شوند. اتصال آنتی بادی به سطح ویروس مانع از ورود آن به داخل سلول می شود. همچنین این اتصال باعث افرایش فاگوسیتوزی سلول های ایمنی (بیگانه خواری) می شود.

علاوه بر آن ها کمپلکس آنتی بادی_آنتی ژن باعث اعمال دیگری در بدن می شود که در از بین بردن عامل بیگانه نقش دارد. به طور کلی تشخیص آنتی بادی اختصاصی علیه کووید ۱۹ نشانگر ابتلا فرد به آن می باشد ولی تست الایزا در بیشتر موارد برای بررسی وضعیت فرد مبتلا، ناقل بودن یا بهبودی کامل، واکنش بدن نسبت به واکسن و غیره کاربرد دارد و برای تشخیص کرونا کاربرد قطعی ندارد.

تست الایزا کرونا

برای انجام آزمایش کووید 19 در منزل چه علائمی باید داشته باشید؟

بر خلاف تصور عموم علائم ویروس کرونا به چند حالت مشخض ختم نمی شود بلکه این بیماری علائم متفاوتی دارد. گاهی اوقات در یک فرد این بیماری آن قدر خفیف می باشد که فرد تصور می کند به یک سرما خوردگی مبتلا می باشد و بدون توجه به اهمیت موضوع به راحتی بیماری خود را به اطرافیان و دیگر افراد در تماس انتقال می دهد. در حالی که دانستن علائم این بیماری و انجام سریع آزمایش کووید 19 در منزل می تواند باعث آگاهی فرد از بیماری خود و ممانعت از انتقال این بیماری به دیگران می شود.

از زمان آلوده شدن فرد تا بروز علائم و انجام آزمایش کووید 19 در منزل ممکن است چندین روز طول بکشد. شما در روز اول علائم خیلی خفیفی خواهید داشت. مبتلایان در روزهای آغازین ممکن است تب، سرفه های خشک یا بعضا تنگی نفس احساس کنند. علائم برخی نیز ممکن است از جنس خستگی مفرط و درد عضلانی باشد. درصد کمی از مبتلایان ممکن است یکی دو روز قبل از بروز این علائم اسهال یا تهوع داشته باشند. در روز پنجم و در موارد حاد، علائم بیمار شدید تر می شود.

تنفس بیماران با مشکل همراه می شود، به خصوص افراد مسن تر و افرادی که سابقه بیمار های زمینه ای داشته باشند. در روز هفتم در ووهان اکثر کسانی که در بیمارستان بستری شدند در هفتمین روز شروع علائمشان به بیمارستان منتقل شده اند. در روز هشتم در بیماران بد حال، علائم شدید تر می شود. مبتلایان به احتمال زیاد دچار تنگی نفس و ذات الریه یا سندرم دیسترس تنفسی حاد می شوند. در صورت بروز سندرم دیسترس تنفسی برای بیمار لوله تنفسی کار گذاشته می شود.

متاسفانه اغلب کسانی که به سندرم دیسترس تنفسی دچار می شوند از دست می روند. در روز دهم در صورتی که وضعیت بیماران رو به وخامت برود، روز دهم در سیر بیماری زمانی است که بیماران به بخش مراقبت های ویژه (آی سی یو) منتقل می شوند. مشکلات گوارش و درد شکم و از دست دادن اشتها در این بیماران به شدت بیشتر می شود.

همکاران مجرب ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند، خود را با ارائه کارت پرسنلی معرفی کرده نسخه شما را بررسی کرده و پس از اطمینان از شرایط مطلوب بیمار برای نمونه گیری آزمایش کووید 19 در منزل می کنند و نمونه ها را در اسرع وقت و مطابق شرایط استاندارد به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند . آنی آزما در کوتاه ترین زمان ممکن جواب آزمایش را آماده کرده و شما می توانید جواب را از طریق سایت ، اپلیکیشن ، تلگرام ، ایمیل ، پیک دریافت کنید

علائم ویروس کرونا

آزمایش کووید 19 در منزل چگونه نمونه برداری می شود؟

پس از تکمیل پذیرش برای آزمایش کرونا در منزل یا محل کار همکاران آنی آزما در اسرع وقت جهت تعیین دقیق زمان رجوع نمونه گیر با شما تماس خواهند گرفت. کادر آنی آزما کارشناسان علوم آزمایشگاهی یا پرستار می باشند که برای انجام نمونه آموزش دیده اند. نمونه گیری با رعایت تمامی نکات بهداشتی و پروتکل های پیشگیری از کووید ۱۹ انجام می شود و نمونه سریعا به آزمایشگاه تعیین شده شما ارسال خواهد شد. نمونه در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می گیرید و در سریع ترین زمان جواب آزمایش در سایت برای مشاهده شما قرار می گیرد.

آیا برای آزمایش کووید 19 در منزل باید ناشتایی و یا شرایط دیگری رعایت شود؟

یکی از سوالات دیگری که در مورد تشخیص کرونا در منزل می شود در مورد رعایت یا عدم رعایت ناشتایی و شرایط دیگر برای انجام آزمایش آن می باشد. در تست PCRماده ژنتیک ویروس بررسی می شود و همچنین در تست الایزا وجود آنتی بادی علیه آنتی ژن های ویروس را مورد ارزیابی قرار می دهیم. بنابراین برای انجام تست کرونا نیاز به ناشتایی نمی باشد. همچنین برای انجام این آزمایش در هر ساعت از شبانه روز می توان اقدام کرد به طوری که زمان انجام آزمایش تاثیری در جواب آزمایش ندارد.

نمونه گیری در منزل

برای دریافت جواب آزمایش کووید 19 در منزل باید چه کار کنیم؟

برای دریافت جواب آزمایش کووید 19 در منزل نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیست. به این منظور تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید و در بخش جوابدهی با نام کاربری خود وارد شوید و جواب تست خود را ذخیره و یا پرینت بگیرید. این جواب را نیز می توانید برای پزشک خود ارسال کنید. همچنین توجه داشته باشید که جوابدهی آنی آزما با امنیت بالا امکان پذیر می باشد و شخص دیگری جواب آزمایش شما را بدون داشتن رمز نمی تواند مشاهده کند.

جواب آزمایش کووید 19 در منزل ۲۴ ساعت تا الی ۷۲ ساعت پس از آزمایش ممکن است زمان ببرد. البته جوابدهی مجموعه آنی آزما در کمترین زمان ممکن می باشد. تست PCR کووید ۱۹ یک روش پیچیده و جدید است که در آن ژنوم ویروس کووید ۱۹ جستجو می شود. به این معنا که اگر فردی به ویروس کووید ۱۹ مبتلا باشد، ماده ژنتیک این ویروس در سلول های فرد مبتلا باید وجود داشته باشد.

سازمان‌های بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های عفونی تست پی سی آر (RT-PCR) را به‌عنوان دقیق‌ترین روش تشخیص ویروس کووید19 ( COVID-19 – SARS-CoV-2 ) اعلام کرده است. در آزمایش کرونا (تست PCR در منزل) با کمک سوآپ از حلق و یا بینی بیمار نمونه گرفته می‌شود. سپس باید این نمونه ازنظر وجود یا عدم وجود ویروس SARS-CoV-2 موردبررسی قرار گیرد. ابتدا استخراج ژنوم ویروس از نمونه با کمک کیت‌های استخراج انجام و سپس با کمک روش PCR این ژنوم ویروسی تکثیرشده تا قابل‌شناسایی شود.

آزمایش کووید 19 در منزل یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما ارائه می شود. امروزه با توجه به شرایط خاصی که پیش آمده است و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی، بسیاری از فعالیت هایی که در گذشته به صورت حضوری انجام می گرفت، امروزه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت قابل انجام است. انجام آزمایش خون مثل تست کرونا نیز یکی از این فعالیت ها می باشد.

با توجه به آلودگی گسترده ای که در فضای بیرون و به خصوص بیمارستان ها و مراکز درمانی مثل آزمایشگاه وجود دارد، خود این مراکز می توانند به عنوان کانون انتقال کرونا به افراد محسوب شوند. اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش کووید 19 در منزل را انجام دهید همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری در منزل می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.