نکات و توصیه هایی برای افراد بزرگسال و مسن در مورد ویروس کرونا

نکات و توصیه هایی برای افراد بزرگسال و مسن در مورد ویروس کرونا

ویروس کرونا جدید ، معروف به SARS-CoV-2، تبعیض قائل نمی شود. این بیماری می تواند باعث عفونت های تنفسی از نوع خفیف تا تهدید کننده زندگی در هر کسی شود که در معرض آن باشد. اما در حالی که ویروس کرونا، بیماری SARS-CoV-2 ایجاد می کند، می تواند افراد مختلف را در همه سنین تحت تأثیر قرار دهد و تمایل به ایجاد موارد شدیدتر در بزرگسالان مسن دارد. افراد بالای 60 سال نیز ممکن است در بهبودی از این بیماری تنفسی مشکل بیشتری داشته باشند. بنابراین، اقدامات احتیاطی برای سالم ماندن در طی این بیماری همه گیر برای بزرگسالان از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. این مقاله نگاه دقیق تری به نحوه انجام این کار خواهد داشت.

آزمایش هورمونی زنانه

چرا ویروس کرونا در میان افراد مسن جدی تر است؟

به نظر می رسد عفونت ویروس کرونا در افراد مسن شدیدتر از جوانان است، اما دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چرا. برای پیچیده شدن مسائل، این هم یک قانون مطلق نیست. برخی از جوانان موارد بسیار سختی را تجربه می کنند، در حالی که برخی از افراد مسن فقط علائم جزئی دارند و بدون دردسر زیادی بهبود می یابند. با این وجود، در صورت ابتلا به موارد شدیدتر ویروس کرونا، افراد مسن یک جمعیت پر خطر محسوب می شوند.

یک دلیل احتمالی: طبق تحقیقات بنیاد ملی بیماری های عفونی، سیستم ایمنی بدن شما هرچه پیرتر می شود ضعیف می شود. در نتیجه ، سیستم ایمنی بدن شما در مقابله با یک مهاجم مانند SARS-CoV-2 در مقایسه با یک فرد جوان با سیستم ایمنی قوی تر، ممکن است دشوارتر باشد. دلیل دیگر: بسیاری از افراد با افزایش سن بیماری های دیگری نیز دارند که ممکن است خطر آنها را نیز افزایش دهد. به عنوان مثال، شرایط بهداشتی زیر همچنین می تواند شما را در برابر عوارض جدی ناشی از ویروس کرونا آسیب پذیر کند:

ویروس کرونا در افراد مسن

اگر فکر می کنید علائم ویروس کرونا را دارید، چه کاری باید انجام دهید؟

مهم است که علائم احتمالی ویروس کرونا را مشاهده کنید. مطالعه ای که اخیراً روی افراد مبتلا به کووید 19 در چین انجام شده نشان می دهد که متوسط دوره انکوباسیون این بیماری حدود 5 روز است. با این حال ، برخی از افراد علائم کرونا را خیلی دیرتر بروز دادند ، تقریباً همه در طی 12 روز علائم را نشان دادند. این بدان معناست که ممکن است برای مدتی طولانی به یک عفونت مبتلا شوید و از آن اطلاع نداشته باشید. حتی ممکن است متوجه نشوید که در معرض آن قرار گرفته اید. با این حال ، برخی از علائم معمول وجود دارد که باید مراقب آنها باشید ، مانند:

 • تب
 • خستگی
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس

این تنها علائم احتمالی ویروس کرونا نیست. همچنین ممکن است شروع به تجربه موارد زیر کنید:

 • گلو درد
 • درد و دردهای عضلانی
 • سردرد
 • لرز
 • تکان دادن مکرر با لرز
 • از دست دادن طعم یا بو

گاهی اوقات، افراد علائم گوارشی مانند اسهال را نیز گزارش می کنند. اگر شروع به بروز هر یک از این علائم کردید ، به خصوص اگر فکر می کنید ممکن است در معرض فرد مبتلا به ویروس کرونا باشید، به مطب پزشک یا اورژانس مراجعه نکنید ، مگر اینکه فوری باشد.

در عوض ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید و در مورد کارهایی که باید انجام دهید و کجا آزمایش کنید توصیه می شود. همچنین ممکن است شهر یا شهرستان شما یک خط تلفنی داشته باشد که می توانید برای دریافت مشاوره در مورد محل آزمایش و مراقبت های پزشکی با آن تماس بگیرید.

چه موقع مراقبت های پزشکی مهم است؟

اگر علائم شما خفیف است، اقدامات مراقبت از خود و استراحت در خانه ممکن است تمام نیاز شما برای بهبودی باشد.

اما ، در بعضی موارد ویروس کرونا، علائم می توانند به سرعت به سندرم پریشانی تنفسی حاد (ARDS) ، که یک فوریت پزشکی است ، تشدید شوند. اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید ، بلافاصله با 115 تماس بگیرید:

 • تنگی نفس یا مشکل تنفس
 • درد مداوم ، ناراحتی یا احساس گرفتگی در قفسه سینه یا بالای شکم
 • گیجی ناگهانی یا مشکل در تفکر واضح
 • تب بالا که با اقدامات خنک کننده طبیعی بهبود نمی یابد
 • لب ، ناخن ، لثه ، اطراف چشم یا سایر قسمت های پوست به رنگ مایل به آبی است
 • نبض ضعیف
 • دست یا پا سرد

علائم ویروس کرونا

چگونه می توان از ابتلا به عفونت جلوگیری کرد؟

بهترین راه برای مقابله با بیماری مانند کووید 19 اجتناب از ابتلا به ویروس است. گرچه هیچ استراتژی پیشگیری کاملاً بی عیب و نقص نیست، اما برخی از راهکارها بهترین گزینه برای جلوگیری از ویروس هستند.

در خانه بمانید و از دیگران دور بمانید

تا آنجا که ممکن است در خانه بمانید. فقط به خاطر بیرون رفتن در معرض وسوسه بیرون آمدن قرار نگیرید. هرچه با افراد کمتری تماس داشته باشید، بهتر است. شما بدون شک با مفهوم فاصله اجتماعی یا جسمی آشنا هستید. اگرچه هنوز چیزهای زیادی در مورد ویروس کووید 19 ناشناخته است، اما یک چیز واضح است: هرچه تعامل اجتماعی کمتری داشته باشید ، کمتر در معرض ویروس کرونا قرار می گیرید. برخی از افراد در هنگام ابتلا به عفونت ممکن است بدون علامت باشند ، بنابراین لزوماً با مراجعه به کسی نمی توانید تشخیص دهید که فرد مبتلا به آن است یا نه.

اگر می خواهید خانه خود را ترک کنید ، سعی کنید سفرهای خود را به فروشگاه های مواد غذایی یا داروخانه در حداقل سفرهای ممکن ادغام کنید. هنگام حضور در جمع از ماسک صورت پارچه ای استفاده کنید. حداقل یک اسکله 6 متری (2 متر) بین خود و افراد دیگر داشته باشید. اگر می توانید غذا و سایر وسایل خانه را سفارش دهید و آنها را به خانه خود تحویل دهید. یا از اعضای خانواده یا دوستان بخواهید وسایل مورد نیاز خود را بردارند.

دست هایتان را بشویید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) بر اهمیت شستشوی مکرر و کامل دست به عنوان یک استراتژی پیشگیری تأکید می کند. با استفاده از آب و صابون 20 ثانیه وقت بگذارید و مطمئن شوید که قبل از آبکشی تمام سطح دستان خود را از جمله بین انگشتان خود بشویید. اگر به آب و صابون دسترسی ندارید ، CDC به شما توصیه می کند از یک ضدعفونی کننده دست 60 درصد مبتنی بر الکل برای خلاص شدن از دست از میکروب های احتمالی استفاده کنید.

از تماس با افراد بیمار خودداری کنید

اگر در خانه می مانید، از افراد بیمار در جامعه اجتناب می کنید. اما اگر شخصی در خانه شما بیمار شود، برای جلوگیری از بیماری نیز باید از او دوری کنید. می توانید برای مدت بیماری در اتاق های جداگانه ای اقامت داشته باشید. استفاده از مکان های مشترک در خانه خود را محدود کنید. فراموش نکنید که به طور مرتب سطوح خانگی را که ممکن است میکروب داشته باشد تمیز و ضد عفونی کنید.

تمیز کردن

تمام وسایل تمیز کردن و ضد عفونی کردن دستمال مرطوب را با تمیز کردن و ضد عفونی کردن مکرر تمام سطوح با لمس در خانه قرار دهید. این شامل:

 • دستگیره های درب
 • میزهای پیشخوان
 • سوئیچ های روشنایی
 • کنترل از راه دور
 • دسته های یخچال
 • صفحه کلید کامپیوتر
 • تلفن ها
 • شیر آب
 • توالت

طبق بررسی CDC، در صورت داشتن ضد عفونی کننده های خانگی که با استفاده از EPA ثبت شده اند یا می توانید از محلول سفید کننده رقیق استفاده کنید.

پیشگیری از ویروس کرونا

نکاتی برای فاصله گذاری اجتماعی ویروس کرونا

فاصله گذاری اجتماعی حتی در شرایط عادی نیز می تواند منجر به احساس تنهایی شود. در حقیقت ، طبق گزارش اخیر در مورد بزرگسالان ، 43 درصد از بزرگسالان 60 سال و بالاتر احساس تنهایی می کنند. ترس از یک بیماری جدید را بدون درمان یا واکسن اثبات شده اضافه کنید و انزوای اجتماعی حتی سخت تر می شود. افسردگی ، اضطراب و غم و اندوه همه احساسات بسیار رایجی در این نوع شرایط هستند. طبق یک مطالعه اخیر، اگر قبلاً با اضطراب ، افسردگی یا سایر شرایط روحی و روانی زندگی می کنید ، باید مراقب آسیب های روحی و روانی این بیماری باشید. در حالی که ممکن است احساس تنهایی و اضطراب کنید ، بدانید که در این احساس تنها نیستید.

منابع و استراتژی هایی برای کمک به شما در گذراندن این زمان تلاش در حالی که در خانه هستید و از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا جدید جلوگیری می کنید وجود دارد. در اینجا چند نکته اضافی آورده شده است که می تواند به جدا شدن کمک کند.

از اخبار استراحت کنید. جریان مداوم اخبار منفی یا ترسناک می تواند شما را بیش از پیش پایین بیاورد. سعی کنید مصرف اخبار خود را محدود کنید تا به شما کمک کند تا یکدست تر باشید. یک روال ایجاد کنید. پایبندی به یک روال عادی می تواند احساس عادی بودن را ایجاد کند ، که می تواند در زمانی که قطعاً طبیعی نیست ، آرامش بخش باشد. ممکن است متوجه شوید که برنامه ریزی حتی چند فعالیت در زمان مشخص می تواند به شما کمک کند تا مقداری از افسردگی را از بین ببرد. برای برقراری ارتباط با افراد دیگر از یک برنامه استفاده کنید.

فناوری مدرن گزینه هایی مانند FaceTime ، Skype ، WhatsApp و Zoom را در اختیار ما قرار داده است تا در زمان واقعی با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم. صحبت با یک دوست ، یکی از اعضای خانواده یا همسایه ممکن است به شما کمک کند کمی احساس تنهایی کنید. حتی ممکن است بخواهید تماس های منظمی را برای اعلام حضور در برنامه خود قرار دهید.

ورزش. ورزش فقط برای سلامت جسمی شما مفید نیست. همچنین یک برطرف کننده روحیه اثبات شده است. این می تواند به شما کمک کند تا آرام باشید و اضطراب کمتری داشته باشید. در محله خود قدم بزنید ، برخی از تمرینات خانگی را امتحان کنید یا یک ویدیوی YouTube را بلند کنید که منجر به برخی از ژست های یوگا یا حرکات رقص می شود.

یک تور مجازی داشته باشید. وارد اینترنت شوید و یک تور تفریحی را از طریق لوور در پاریس یا هر تعداد دیگر از موزه ها و باغ های سراسر جهان انجام دهید. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ لیست 10 موزه برتر Google Art & Culture برای کاوش را امتحان کنید. پاداش: لازم نیست کفش های خود را بپوشید یا در صف های طولانی بایستید!

چیزی ایجاد کنید آن سرگرمی قدیمی را که چند سال پیش رها کردید به خاطر دارید؟ ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که شیشه های رنگی ، چرخ خیاطی یا برس رنگی را بیرون کشیده و دوباره با آن آشنا شویم. برای ساختن چیزی با دستان شما لازم نیست که یک هنرمند ، باغبان ، خیاط یا سرآشپز ماهر باشید. این بیشتر مربوط به فرآیند است تا نتیجه نهایی.

مراقبه کنید در واقع هیچ روش مشخصی برای مراقبه وجود ندارد. فقط آنچه را که به شما کمک می کند آرام باشید و بیشتر احساس مرکزیت کنید ، انتخاب کنید. یا وقتی احساس اضطراب می کنید به سادگی برخی از تمرینات تنفس عمیق را تمرین کنید.

در حالی که افراد مسن ممکن است خطر بیشتری برای علائم شدیدتر ویروس کرونا داشته باشند ، شما می توانید برای محافظت از خود اقداماتی انجام دهید. در خانه بمانید ، تعاملات خود را با دیگران محدود کنید و خود را به بهداشت بهداشت دست و خانه متعهد کنید. خود را درگیر کار کنید تا ذهن شما را درگیر کند و تنهایی را در حالی که در خانه خود در محل خود پناه می برید ، دور نگه دارید.

نمونه گیری در منزل

تست کرونا در منزل و محل کار با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی ، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد. یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل ، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد.

آزمایش خون در منزل به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد. با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس ، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش تست کرونا در منزل و محل کار را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.