مطمئن نیستید که ویروس کرونا دارید؟ علائم ویروس کرونا، آنفلوآنزا و آلرژی و ویژگی های هر کدام

مطمئن نیستید که ویروس کرونا دارید؟ علائم ویروس کرونا، آنفلوآنزا و آلرژی و ویژگی های هر کدام

خستگی و بدن درد از علائم آنفلوانزا و ویروس کرونا است، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود. متخصصان خاطرنشان می کنند که ویروس کرونا ، آنفولانزا و آلرژی یا حساسیت علائم مختلفی دارد. علائم اصلی ویروس کرونا جدید تب، خستگی ، سرفه و تنگی نفس است. آلرژی علائم مزمن بیشتری دارد و شامل عطسه، خس خس سینه و سرفه است. آنفولانزا علائمی شبیه ویروس کرونا دارد، مانند تب و بدن درد، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود. تاکنون ، انواع اخیر ویروس کرونا علائم متفاوتی ایجاد نمی کند.

اگر آبریزش بینی یا خارش چشم دارید ، به این معنی نیست که ویروس کرونا جدید دارید. با این حال ، اگر سرفه ، خستگی و تب دارید ، ممکن است مبتلا به ویروس کووید 19 باشید. همچنین، آنفلوانزای فصلی نیز می تواند باشد.

“همه علائم به طور یکسان ایجاد نمی شوند. گرچه ممکن است به نظر برسد که شما ویروس کرونا دارید ، ممکن است شما به سادگی دچار آلرژی فصلی یا آنفلوانزا شده باشید.»

آسم و راه های تشخیص آن

رمزی یاکوب ، فارم دی ، مدیر داروسازی خدمات پس انداز نسخه ای SingleCare ، افزود: “علائم بسیاری از سرماخوردگی ، آنفولانزا و ویروس کرونا وجود دارد که مشابه هستند و تشخیص آنها ممکن است دشوار باشد.” “همه آنها توسط ویروس ها ایجاد می شوند ، اما ویروس های مختلف باعث هر یک از این عفونت ها می شوند.”

یاكوب گفت: “با این حال ، یك تفاوت اساسی بین این سه مورد از علائم ویروس کرونا است. تنگی نفس علامت شایع COVID-19 است که قبل از ایجاد ذات الریه رخ می دهد. به طور کلی ، آنفولانزا یا سرماخوردگی تنگی نفس ایجاد نمی کند مگر اینکه به ذات الریه پیشرفت کند ، در این صورت شما همچنین می خواهید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. ”
دکتر سوبینوی داس ، مدیر ارشد پزشکی در Tivic Health ، گفت که سرماخوردگی به ندرت باعث تنگی نفس پس از ایجاد تب می شود.

داس گفت: “آنفلوانزا از COVID-19 بسیار تقلید می کند ، اما تنگی نفس معمولاً به اندازه COVID-19 شدید نیست.” داس گفت ، با COVID-19 ، تنگی نفس اغلب 5 تا 10 روز پس از اولین علامت تب رخ می دهد. مقامات بهداشتی در مورد انواع جدید ابراز نگرانی می کنند منبع معتبر ویروس کرونا. تاکنون ، سه سویه اصلی جدید وجود دارد. منشأ آنها از انگلستان ، برزیل و آفریقای جنوبی است. به نظر می رسد که انواع جدید مسری تر هستند ، اما تاکنون گزارشی مبنی بر ایجاد علائم مختلف در مورد این گونه گزارش نشده است. در اینجا نگاهی می اندازیم به علائم رایج COVID-19 ، آنفلوانزا و آلرژی.

عطسه علامت ویروس کرونا نیست

آبریزش بینی، درد صورت، قطره قطره بعد از عمل آبریزش بینی و خارش چشم از علائم رایج آلرژی یا سرماخوردگی است. اما آنها معمولاً برای COVID-19 نیستند. طبق منبع معتبر سازمان بهداشت جهانی (WHO) “رایج ترین علائم ویروس کرونا تب، خستگی و سرفه خشک است.” “برخی از بیماران ممکن است درد و درد ، گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد یا اسهال داشته باشند.”

عطسه علامت ویروس کرونا نیست

دکتر کریستین اس آرتور ، متخصص داخلی در گروه پزشکی MemorialCare در لاگونا وودز ، کالیفرنیا ، گفت: “در گزارشی از بیش از 1000 بیمار از چین ، گرفتگی بینی فقط از هر 20 بیمار یک نفر دیده می شود.” علائم ویروس کرونا معمولاً 2 تا 14 روز پس از مواجهه ظاهر می شوند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) منبع 11 مورد اعتماد را از علائم اصلی COVID-19 لیست می کنند. آن ها عبارتند از:

 • تب یا لرز
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس یا دشواری در تنفس
 • خستگی
 • درد عضله یا بدن
 • سردرد
 • گلو درد
 • از بین رفتن چشایی یا بویایی جدید
 • احتقان یا آبریزش بینی
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • اسهال

با این حال ، طبق گفته WHO “برخی از افراد آلوده می شوند اما هیچ علائمی پیدا نمی کنند و احساس ناراحتی نمی کنند.” این افراد حتی اگر احساس بیماری نکنند هنوز هم می توانند ویروس را به اطرافیان منتقل کنند.

آلرژی علائم مزمن دارد

کووید 19، مانند آنفلوانزا یا سرماخوردگی ، یک بیماری حاد است ، به این معنی که افراد تا زمانی که علائم شروع نشوند ، احساس خوبی دارند. از طرف دیگر ، آلرژی “معمولاً مزمن است و با علائم خاموش و دراز برای هفته ها ، ماهها یا حتی سالها بروز می کند. کارشناسان همچنین اشاره کردند که در بیشتر مناطق کشور هنوز فصل آلرژی نیست. آرتور گفت: “آلرژی نباید باعث تب و بدن درد شود.” “به طور کلی ، هیچ سرفه ای وجود ندارد مگر اینکه تخلیه بینی زیادی داشته باشید.” وی اضافه کرد ، آلرژی ممکن است باعث خس خس سینه شود ، به خصوص در افراد مبتلا به آسم.

کاتلر گفت: “علائم آلرژی در محیط متفاوت است: با قرار گرفتن در معرض گرد و غبار ، گرده گل ، یا شوره حیوانات بدتر می شود ، در حالی که علائم سرماخوردگی بدون توجه به زمان روز ، آب و هوا ، محل سکونت یا سایر عوامل محیطی ادامه می یابد.”

همچنین ، مانند ویروس کرونا، “سرماخوردگی به احتمال زیاد علائم عمومی مانند تب ، سردرد و بدن درد دارد ، در حالی که آلرژی معمولاً فقط دستگاه تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهد.” علائم آلرژی با آنتی هیستامین و سایر داروهای خاص آلرژی بهبود می یابد. سرماخوردگی بیشتر به مواد ضد احتقان ، استامینوفن ، مایعات و استراحت پاسخ می دهد. “

با بازگشایی برخی از مدارس ، CDC در اواسط ماه اوت دستورالعمل های جدیدی را در مورد تفاوت علائم بین COVID-19 و آلرژی های فصلی منتشر کرد. این آژانس خاطرنشان کرد: مواردی مانند تنگی نفس ، سرفه ، خستگی ، سردرد و گلودرد می تواند علائم COVID-19 یا آلرژی باشد. خارش چشم و عطسه به طور کلی فقط علائم آلرژی است. تب ، درد عضلانی ، از بین رفتن چشایی یا بویایی ، حالت تهوع و اسهال با COVID-19 همراه است و نه آلرژی.
CDC منبع معتبر را توصیه می کند که همه افراد در مکان های عمومی که حفظ فاصله 6 فوت از دیگران دشوار است ، از ماسک صورت پارچه ای استفاده کنند.

این به شما کمک می کند تا گسترش ویروس در افراد بدون علائم یا افرادی که نمی دانند به ویروس مبتلا شده اند ، کند شود. ماسک های پارچه ای صورت باید در حین ادامه تمرین فاصله فیزیکی استفاده شوند. دستورالعمل ساخت ماسک در خانه را می توان در اینجا یافت.

آلرژی علائم مزمن دارد

توجه: تهیه ماسک های جراحی و ماسک های تنفسی N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

علی رغم علائم، ممکن است بیماری شما آنفولانزا نباشد

عامل ویروس کرونا با عامل آنفولانزا یکسان نیست. به عنوان یکی از دسته پاتوژن ها که به ویروس های کرونا معروف است ، در واقع بیشتر با سرماخوردگی ارتباط دارد تا آنفلوانزای فصلی. با این وجود ، علیرغم برخی همپوشانی ها ، علائم معمول COVID-19 بیشتر از سرماخوردگی (آبریزش بینی یا گرفتگی بینی) شبیه آنفولانزا (تب ، سرفه ، گلودرد ، آبریزش بینی یا گرفتگی بینی ، درد عضلات یا بدن ، سردرد ، خستگی) است. ، گلو درد ، سرفه ، احتقان ، دردهای جزئی بدن ، سردرد خفیف ، عطسه ، تب درجه پایین ، بی حسی).

“از نظر تمایز بین آنفولانزا و ویروس کرونا، تشخیص تقریباً غیرممکن است” ، دکتر جیک دویچ ، بنیانگذار و مدیر کلینیکی مراکز مراقبت های فوری درمان و تزریق تخصص در نیویورک. “به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود واکسیناسیون آنفلوانزا انجام دهند تا حداقل بتواند … خطر ابتلا به آنفولانزا را با توجه به موارد دیگر به حداقل برساند. تب ، بدن درد ، سرفه ، عطسه می تواند به طور مساوی به هر دو نسبت داده شود ، بنابراین در واقع به این معنی است که اگر نگرانی برای آنفولانزا وجود دارد ، نگرانی برای COVID-19 وجود دارد. “

کاتلر گفت ، اگر یک مورد خفیف COVID-19 ، آنفولانزا یا سرماخوردگی دارید ، درمان در جهت مدیریت علائم است. وی گفت: “به طور كلی ، استامینوفن برای تب ها توصیه می شود.” “قطره های سرفه و شربت های سرفه همچنین می توانند به نازک ترشحات مخاط کمک کنند. اگر گرفتگی بینی همراه باشد ، ممکن است آنتی هیستامین ها مفید باشند. ” موارد می تواند تهدید کننده زندگی باشد

کاتلر گفت ، موارد خفیف COVID-19 تقریباً 2 هفته طول می کشد. وی گفت: “خوشبختانه ، اکثر قریب به اتفاق موارد خفیف است.” تقریباً هیچ کس از سرماخوردگی نمی میرد. و بیشتر آلرژی های فصلی بیش از خطرناک بودن آزار دهنده هستند. با این حال ، آنفلوانزا سالانه بین 12000 تا 61000 مرگ باعث می شود.

COVID-19 می تواند حتی منجر به مرگ و میر بیشتری شود زیرا به راحتی منتقل می شود ، جمعیت فاقد هرگونه مصونیت در برابر بیماری هستند و عوارض در موارد جدی ممکن است شامل ذات الریه تهدید کننده حیات باشد. اگر احساس بیماری می کنید یا فکر می کنید در معرض COVID-19 قرار گرفته اید ، باید حداقل 2 هفته خود را قرنطینه کنید. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری ، از منبع معتبر خودداری کرده اید.

علائم شدید COVID-19 که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند عبارتند از: دشواری در تنفس ، درد مداوم یا فشار در قفسه سینه ، گیجی یا عدم توانایی در برانگیختن ، یا لب ها یا صورت مایل به آبی ، که طبق گفته CDC علائم کمبود اکسیژن در جریان خون است.

آنفولانزا

منبع WHOTrusted گفت: “از هر شش نفری که به COVID-19 مبتلا می شوند ، یک نفر به شدت بیمار می شود و در تنفس دچار مشکل می شود.” “افراد مسن و کسانی که دارای مشکلات پزشکی زمینه ای مانند فشار خون بالا ، مشکلات قلبی یا دیابت هستند ، به احتمال زیاد به بیماری جدی مبتلا می شوند.”

انواع گونه های جهش یافته کرونا

اکثر گونه های جهش یافته کرونا، خنثی هستند و نه در قدرت شیوع و نه در میزان کشندگی، تفاوتی با نسخه های پیشتر از خود ندارند. اما برخی از آنها دارای خطرات بالقوه بسیار زیادتری هستند. ماه هاست که از گونه های جهش یافته کرونا می شنویم و هر بار نگران می شویم که گونه جدید کووید-19 با ما چه خواهد کرد؟ قبل از هر چیز بدانید که جهش ویروس، یک پدیده کاملاً عادی در دنیای ویروس هاست.

ویروس ها بعد از وارد شدن به درون سلول ها، آنها را تبدیل به کارخانه تولید خود می کنند. در این کارخانه های سلولی، نقشه ژنتیکی ویروس رونویسی و تکثیر می شود و کافی است در این رونویسی ها ، تغییراتی نسبت به نقسه اولیه ایجاد شود. اطلاعات ژنتیکی ویروس سارس-کو-۲ (عامل کرونا) حدود 30 هزار کاراکتر است و در هر جهش، تعدادی از این کاراکترها تغییر می یابند. تاکنون صدها مورد از گونه های جهش یافته کرونا گزارش شده است. اکثر این جهش ها، خنثی هستند و نه در قدرت شیوع و نه در میزان کشندگی، تفاوتی با نسخه های پیشتر از خود ندارند. ساختار پروتئین اسپایک ویروس سارس-کو-2 که در ایجاد گونه های جهش یافته کرونا موثر است

گونه های جهش یافته کرونا زیر مجموعه کروناویریده هستند. ساختار آنها نیز دارای یک ژنوم آران‌ای معمولی است پس هنگامی که RNA آن در سلول میزیان رها میشود مستقیم به سمت ریبوزوم های متصل به شبکه آندوپلاسمی زبر میرود و دیگر احتیاجی ندارد وارد هسته شود وابتدا رونویسی شود و به طور مستقیم آنتی ژن های خود را میسازد . افرادی که هم‌زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس‌ها هستند.

معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد بیشتر است. کرونا ویروس‌ها که پس از راینو ویروس‌ها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند، بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند. اگرچه کرونا ویروس‌ها بیشتر در حیوانات دیده می‌شوند، اما هفت نوع از آن‌ها دستگاه تنفسی بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تشخیص اینکه علت بیماری کرونا ویروس باشد یا خیر کمی مشکل است، چرا که برخلاف راینو ویروس‌ها به سختی در آزمایشگاه رشد و نمو می‌کنند ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شده‌است؛ هسته این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاج‌های پروتئینی تشکیل داده‌اند.

پس از ورود به سلول میزبان، ذره ویروس بدون پوشش بوده و ژنوم آن وارد سیتوپلاسم سلول می‌شود. خانواده ویروس کرونا همیشه از گونه حیوانی به گونه دیگری منتقل شده‌است. این ویروس برای انتقال آسان‌تر ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سخت‌تری شود.

همه نکاتی که باید در مورد پنومونی بدانید

آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا امروز احتیاج بوده به وجود آمد و ما تمام تلاش و دقت خود را به کار گرفته ایم برای اینکه شما را در مسیر سلامتی یاری کنیم . فرصتی مناسب است اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش خود را بخصوص آزمایش کرونا در منزل را انجام دهید.

همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری در منزل می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند . لازم به ذکر است تمامی پرسنل نمونه گیر از آزمایشگاه های مرجع ارسال خواهند شد و آنی آزما صرفا نقش معرفی بیماران به آزمایشگاه ها را دارا می باشد.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.