برای پیشگیری از ابتلا عزیزانتان آزمایش اومیکرون بدهید

برای پیشگیری از ابتلا عزیزانتان آزمایش اومیکرون بدهید

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

حتما برای شما نیز پیش آمده است که یکی از عزیزانتان به بیماری کرونا مبتلا شده باشد و شما ندانید که واقعا بیمار شده اید یا خیر. در این حال بهترین کار دادن آزمایش اومیکرون می باشد. با انجام آزمایش کرونا شما از ابتلا یا عدم ابتلای خود به بیماری مطمئن می شوید و در صورت ابتلا پروتکل های توصیه شده را رعایت می کنید تا دیگر عزیزانتان دیگر به این بیماری مبتلا نشوند. آزمایش اومیکرون در منزل یکی از معتبرترین تست های مجموعه آنی آزما می باشد. این امکان را به افرادی که دچار علائم مثل سردرد، بدن درد، احساس بی حالی، علائم گوارشی شده اند ، می دهد که بدون مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاه ها، آزمایش دهند.

در واقع فرد مشکوک به کرونا برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خود و یا اطرافیان توصیه می شود، آزمایش کرونا را در منزل انجام دهند. با توجه به سرویس جوابدهی ۲۴ ساعته و کادر مجرب آنی آزما این مجموعه را به یک مرکز قابل اعتماد و سریع تبدیل کرده است. نمونه گیر های مجرب آزمایش آنلاین با رعایت پروتکل های بهداشتی آزمایش کرونا در منزل شما ، در محل کار و آزمایش کرونا قبل از پرواز انجام می دهند.

جهش های کروموزومی سویه جدید کرونا دو برابر دلتا ویروس

سازمان بهداشت جهانی سویه جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی را «اومیکرون» نام‌گذاری کرده است.  و سرعت انتشار آن بسیار بالاست، این سویه جدید اکنون در مکزیک، هنگ‌کنگ و اسرائیل شیوع یافته و کشورهای جهان همه‌گیری این سویه را برای دنیا خطرناک ارزیابی می‌کنند. سویه جدید اومیکرون ۵۰۰ برابر سرعت سرایت‌پذیری بیشتری نسبت به سویه‌های قبلی این ویروس داشته و تاکنون ۵۰ جهش گزارش شده که ۳۰ جهش کلیدی و قدرت انتقال بسیار بالایی دارد. بر اساس یافته ها اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با سویه جدید کرونا در کشور باید سخت‌گیرانه شده و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی الزامی است.

آزمایش چکاپ زنان

مزایای آزمایش اومیکرون در منزل

آزمایش اومیکرون یک روش آسان و کاربردی جهت تشخیص می باشد. انجام آزمایش اومیکرون از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. این روز ها با افزایش ترافیک و هزینه های رفت و آمد مراجعه به یک مرکز دارای هزینه بالایی می باشد که با انجام این روش می توان در هزینه های تشخیص و درمان تا حدود زیادی صرفه جویی کرد. با مدرنیته شدن جهان امروز روز به روز جهان به سمتی سوق پیدا می کند راه های انجام کار های ضروری از جمله انجام آزمایشات می باشد.

انجام آزمایش کرونا در منزل این امکان را فراهم می کند که بدون هیچ گونه دردسری آزمایش خود را انجام دهید. زمان برای همه ما به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده است. به طوری که شاید ممکن است شما از انجام دادن بسیاری از کارها حتی ضروری به علت کمبود وقت صرف نظر کرده باشید ولی با انجام آزمایش در منزل می توانید علاوه بر آن که در زمان خود صرفه جویی کرده باشید این زمان را صرف خانوادتان کنید. همچنین حتی اگر قادر به مرخصی از کار خود نیستید نگران نباشید شما می توانید آزمایش خود را در محل کار خود نیز انجام دهید. انجام آزمایش اومیکرون در منزل این امکان را به شما می دهد بدون آن که مجبور به خروج از قرنطینه باشید نمونه گیری در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

مزایای آزمایش اومیکرون در منزل

برای انجام آزمایش اومیکرون کدام روش تستی را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالاتی ممکن است برای شما در حین تکمیل پذیرش برای آزمایش اومیکرون پیش آمده باشد، این است که برای تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ کدام از تست های کرونا که شامل الایزا، ، رپید، روش های غربالگری می باشد را انتخاب کنم؟ در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم تست های کرونا هر کدام کاربرد به خصوص خود را دارند و این تصور که هر کدام نسبت به دیگری برتری و یا تست بهتری است اشتباه می باشد. به طور کلی آزمایش کرونا با روش PCR جهت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا انجام می شود ولی تست الایزا به روش آنتی بادی در بیشتر موارد جهت تشخیص و پیگیری درمان و یا بهبودی کامل فرد انجام می شود.

بنابراین اگر دارای علائم کووید ۱۹ در خود یا نزدیکانتان هستید، بهتر است روش PCR را جهت آزمایش اومیکرون انتخاب کنید. تست PCR در آزمایش ویروس کرونا به دنبال خود ویروس در بینی ، گلو یا مناطق دیگر دستگاه تنفسی است تا مشخص شود آیا عفونت فعال با SARS-CoV-2 وجود دارد یا خیر. در بیشتر موارد ، یک نمونه از بینی یا گلو توسط پزشک متخصص یا کارکنان بیمارستان و پرستار ها به وسیله سواپ گرفته می شود و آن سواب برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود. تست مثبت PCR در آزمایش ویروس کرونا بدین معنی است که فرد مورد آزمایش عفونت فعال COVID-19 دارد.

آزمایش اومیکرون برای کودکان

آزمایش اومیکرون برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند. براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود.

آزمایش کرونا برای سالمندان

یکی از ضروریت های آزمایش اومیکرون برای سالمندان می باشد. در سالمندان به ضعف جسمانی و کاهش توان بدنی توصیه می شود از حضور در مکان های درمانی اجتناب کنند و به نظر می رسد نمونه گیری در منزل بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ از سوی دیگر شیوع کرونا و مرگ و میر در بین سالمندان چندین برابر افراد جوان و کودکان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم این بیماری اعم از تب، سرفه، بدن درد، سردرد، آبریزش و به طور کلی علائم مشابه سرما خوردگی در این روزها نیاز است به انجام آزمایش اومیکرون در منزل اقدام کنید.

آزمایش کرونا برای زنان باردار

همان طور که می دانیم به علت وضعیت جسمانی زنان باردار بهتر است در صورت داشتن علائم آزمایش اومیکرون انجام دهند. سیستم ایمنی در زنان باردار کاهش می یابد به طوری که احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی در این افراد نسبت به قبل بارداری فرد افزایش می یابد. ممکن است زنان باردار با جنین Golden baby (بچه ی با ارزش ) پزشک استراحت مطلق تجویز کرده است و از طرفی آزمایشات دوران بارداری ( برای کسب اطلاعات به مقاله ی آزمایشات بارداری برای اطمینان از سلامت مادر و جنین مراجعه شود) دارای اهمیت می باشد و خارج شدن از خانه برای مادر بسیار خطرناک باشد.

آیا انجام آزمایش اومیکرون در منزل یا محل کار مورد اعتماد می باشد؟

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد قابل اعتماد بودن آزمایش کرونا در منزل می باشد. در نمونه گیری در منزل ، محل کار، یا محل تعیین شده ی شما تمامی موارد در نمونه گیری در محیط آزمایشگاه انجام می گیرد، قابل اجراست. فرد خونگیر با تمامی امکانات برای یک نمونه گیری امن و صحیح را به همراه دارد و تمامی تجهیزات نمونه گیری به طور کامل استریل می شود. توجه داشته باشید کادر مجرب آزمایشگاه آنی آزما هنگام مراجعه به همراه خود کارت پرسنلی داشته و هر گونه شبهه و نگرانی در مورد افراد سوء استفاده گر رفع می کند بنابراین از نظر امنیت و همچنین نمونه گیری صحیح آزمایشگاه این اطمینان را می دهد که هیچ گونه نگرانی برایی انجام آزمایش در منزل وجود ندارد.

آزمایش اومیکرون در منزل یا محل کار

هزینه آزمایش اومیکرون در منزل چقدر می باشد

هزینه انجام آزمایش اومیکرون به محلی که شما در نظر دارید بستگی دارد. به طور متوسط هزینه انجام خون گیری در منزل یا محل کار متغیر می باشد که این هزینه با در نظر گرفتن موارد و مزایایی که این روش دارد، بسیار جزئی و مناسب می باشد. برای آگاهی بیشتر از هزینه خون گیری در منزل در محل مورد نظر شما، با مشاوران و همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تماس بگیرید.

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا در منزل

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. هرکسی که واکسن کرونا را دریافت کرده باشد ممکن است از خود بپرسد که چقدر این واکسن در برابر ویروس کرونا از او محافظت می‌کند. آیا آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا و پاسخ سیستم ایمنی بدن را اندازه گیری می کند؟ بله آزمایشاتی وجود دارد که بتواند برخی از اطلاعات مربوط به پاسخ ایمنی بدن افراد و میزان اثربخشی واکسن کرونا را ارائه دهد.

به عنوان مثال آزمایشات آزمایشگاهی می تواند سطح ایمونوگلوبولین جی (IgG) ، متداول ترین نوع آنتی بادی محافظت کننده در برابر عفونت را در خون فرد تشخیص دهد. آزمایش آنتی بادی دیگر آزمایشی است که می‌تواند آنتی بادی های پروتئین نوکلئوکپسید را تشخیص دهد که فقط به عنوان پاسخ به عفونت در بدن تولید می‌شوند. اما آزمایش آنتی بادی نوع آنتی بادی های مرتبط با میزان اثربخشی واکسن کرونا را تشخیص نمی‌دهد و به شما نمی گوید سیستم ایمنی بدن شما چگونه به واکسن پاسخ می دهد.

تست آنتی بادی چیست؟

تست آنتی بادی آزمایشی است که سطح آنتی بادی های نمونه خون را اندازه گیری می کند. آنتی بادی ها پروتئینی هستند که بلافاصله پس از آلوده شدن یا واکسیناسیون توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می شوند. آنتی بادی ها به شما کمک می کنند تا در برابر عفونت ها مقابله کنید و می تواند شما را از ابتلای دوباره به آن بیماری محافظت کند. اینکه این محافظت تا چه مدت ممکن است ادامه داشته باشد برای هر بیماری و هر فرد متفاوت است.

سطح آنتی بادی (تیتر) در خون به پزشک کمک می‌کند که آیا در معرض آنتی ژن یا چیزی که بدن فکر می کند خارجی است ، قرار گرفته‌اید یا خیر؟ بدن از آنتی بادی برای حمله و از بین بردن مواد خارجی استفاده می کند. در برخی شرایط ، پزشک ممکن است تست آنتی بادی شما را بررسی کند تا ببینید آیا در گذشته به عفونت مبتلا شده اید (به عنوان مثال ، آبله مرغان) یا تصمیم بگیرید که واکسن های مورد نیاز شما چیست.

تست آنتی بادی

آیا فردی که قبلا بیماری کرونا داشته هنوز باید واکسن کووید 19 را بزند؟

دکتر لن هوروویتز، متخصص بیماری های ریوی در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک، گفت: “فردی که قبلا بیماری کرونا داشته هنوز هم باید واکسن کووید 19 را بزند.” “مصونیت آنها ، تا آنجا که ما می دانیم، ممکن است طولانی تر از 11 ماه نباشد.”

وی توضیح داد که این بدان معناست که افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند نمی توانند به عفونت قبلی اعتماد کنند تا به مصونیتی برسند، همانطور که افراد می توانند به سرخک، اوریون و سرخچه مبتلا شوند ، “و اینها لزوماً مصونیت دائمی نیستند”.

به گفته هوروویتز ، عفونت مجدد لزوماً به معنای خفیف بودن بیماری نیست. وی توضیح داد: “این می تواند ملایم تر، از نظر شدت یکسان باشد و از آن بدتر باشد.” “بنابراین ، چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم.”

عفونت مجدد به چه معنی است؟

طبق مطالعات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، عفونت مجدد به این معنی است که کسی یک بار بیمار شده ، بهبود یافته و سپس دوباره بیمار شده است. CDC تأکید می کند که اگرچه غیر معمول است، اما عفونت مجدد می تواند در بیماری کرونا نیز دیده شود. هوروویتس گفت: “ما از میزان دقیق [عفونت مجدد] اطلاع نداریم.” “ما می دانیم که ممکن است رخ دهد ، می دانیم که معمول نیست ، اما نادر نیست.”

اگر امکان عفونت مجدد وجود داشته باشد، هورویتس گفت ، “پس می توانید آن را به افراد دیگر منتقل کنید.” وی گفت: این بدان معناست که افرادی که به عفونت دیگری مبتلا می شوند، در مصونیت جامعه نسبت به بیماری نقش ندارند.
هورویتس گفت: “بنابراین ، اگر بیماری کرونا داشته اید مهم است که به این واقعیت اعتماد نکنید که آن را داشته اید و احتمالاً دیگر آن را نخواهید گرفت.” “و شما باید از واکسن کووید 19 استفاده کرده و ایمن سازی کنید زیرا آنتی بادی هایی که از عفونت دریافت می کنید با آنتی بادی هایی که از ایمن سازی دریافت می کنید متفاوت است. آنها دو آنتی بادی مختلف قابل اندازه گیری هستند. “

نمونه گیری در منزل

تست آنتی بادی واکسن کرونا به صورت آزمایش در منزل

تست آنتی بادی واکسن کرونا به صورت آزمایش در منزل یکی از خدمات نوینی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای همشهریان عزیز ساکن تهران ارائه می گردد. با این خدمت جدید دیگر نیازی نیست که شما به صورت حضوری برای انجام آزمایشات خود به آزمایشگاه مراجعه کرده و وقت خود را تلف نمایید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که تلفن خود را بردارید و با آزمایشگاه آنی آزما تماس بگیرید و یا از اپلیکیشن این آزمایشگاه، محل نمونه گیری خودتان را مشخص کنید و یا اینکه با مراجعه به سایت آنی آزما، کارهای پذیرش آزمایشات خود را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهید.

آزمایش اومیکرون یک روش ساده در عین حال کاربردی می باشد که امروزه برای تشخیص آسان می باشد. با صنعتی شدن دنیا، افزایش ساعات کاری، افزایش آلودگی ها، ترافیک، شیوع بیماری هایی مانند کووید ۱۹ و غیره مراجعه به آزمایشگاه و انجام آزمایشگاه تبدیل به یک کار پردردسر شده است. به طوری که بسیاری از افراد به علت وقت گیر بودن و سخت بودن این راه هر روز انجام آزمایش را به تعویق می اندازند ولی انجام آزمایش در منزل وین امکان را برای شما ایجاد می کند که بدون آن که مجبور به حضور در آزمایشگاه برای انجام نمونه گیری، پذیرش، جوابدهی باشید، در منزل یا محل کار در عرض چند دقیقه می توانید آزمایش خود را انجام دهید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.