تست کرونای پروازی در کوتاه ترین زمان

تست کرونای پروازی در کوتاه ترین زمان

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

یکی از قوانین بسیار مهم که برای پرواز‌های داخلی و خارجی وجود دارد، تست کرونا است. به هر حال جابجایی از یک منطقه به منطقه دیگر به این معناست که احتمال شیوع کرونا، بیشتر خواهد بود. اگر یکی از مسافران به کرونا مبتلا باشد، در محیط بسته هواپیما، ویروس شروع پیدا کرده و تمامی افراد را مبتلا می‌کند. از سوی دیگر ممکن است گونه‌ای که در یک کشور وجود دارد ،در کشور مقصد نباشد و با ورود مسافر به کشور مقصد این ویروس در کشور نیز گسترش پیدا می‌کند. بنابراین تست کرونای پروازی یکی از مهمترین تست‌هایی است که توسط آزمایشگاه‌های آنلاین همانند آزمایشگاه آن آزما ارائه شده و لازم است این قانون به صورت جدی تا زمان کنترل ویروس کرونا برپا باشد.

تست کرونای پروازی در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما 

تست کرونای پروازی یکی از خدمات نوینی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما به همراه خدماتی چون آزمایش کرونا در منزل به همشهریان عزیز تهرانی ارائه می شود. با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشور‎های دنیا از جمله ایران، برخی از قوانین پرواز‎های داخلی و خارجی برای مسافران تغییر پیدا کرده است. بر این اساس اگر بخواهید از طریق پرواز به سایر کشور‎های دنیا سفر کنید، لازم است نتیجه تست pcr کرونا را داشته باشید. البته تست پی سی آری که نتیجه آن منفی باشد. در صورت مثبت بودن تست کرونا، اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت.

مشغله های شغلی و دردسرهایی مثل ترافیک و شلوغی آزمایشگاه ها باعث شده تا استفاده از تست کرونا در منزل به یک راه حل ایده آل برای بسیاری از افراد تبدیل شده باشد. اگر این روزها به فکر سفر هوایی هستید، بدون شک متوجه الزام تست کرونای پروازی شده اید. همیشه شما قبل یک سفر کاری و یا تفریحی نیاز به بستن چمدان، رزور بلیط، هتل و غیره داشتید ولی با آمدن کرونا و سخت شدن شرایط سفر و مسافرت ها انجام تست کرونا به سری کارهای قبل از سفر اضافه شده است‌.

نمونه گیری در منزل

آزمایش کرونا

آزمایش کرونا با روش های مختلفی و با کاربرد های مختلفی انجام می شود ولی تست کرونای پروازی به منظور تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ و پیشگیری از انتقال و گسترس بیشتر این بیماری می باشد. اما روش انجام تست کرونا پی سی آر می باشد. در روش تست پی سی آر در منزل ،ماده ژنتیک ویروس را شناسایی می کنیم و از جایی که عامل کووید ۱۹ یک بیماری تنفسی است و مجاری تنفسی را درگیر می کند، نمونه برداری آن از مجاری بینی انجام می شود‌.

اما اگر بخواهیم در مورد کاربرد این تست بگوییم می توان به تشخیص ابتلا به کرونا اشاره کرد. اما نکته که باید در تست کرونا با روش پی سی آر اشاره کرد این است چون در مراحل اولیه این بیماری تعداد ویروس کم است و در نمونه گیری ممکن است وارد نشوند ممکن است در چند روز اول جواب تست ما منفی گزارش شود در حالی که به کووید ۱۹ مبتلا باشیم!

با ما آسان سفر کنید

همان طور که در بالا اشاره شد اگر به فکر سفر در این روزها هستید، انجام تست کرونای پروازی به یکی از دغدغه های شما تبدیل شده است. زمانی که برای انجام تست طی می کنید، هزینه ها، ترافیک، پیدا کردن جای پارک، انتظار برای جواب دهی و غیره از جمله مشکلاتی است که در این رابطه برای شنا وجود دارد ولی ما این مسیررا برای شما آسان کرده ایم! در آنی آزما دیگر نیاز نیست زمان زیادی برای انجام تست کرونا، چکاپ های خود و یا هر آزمایش دیگر اختصاص دهید و در کمترین زمان آزمایش خود را در خانه یا محل کار خود می توانید انجام دهید‌. به این صورت که پذیریش شما به صورت آنلاین انجام می شود و می توانید آزمایشگاه خود را انتخاب کنید.

برای انجام تست کرونای پروازی ، کادر آزمایشگاه به محل مورد نظر شما مراجعه می کند و نمونه گیری شما در منزل یا محل کار شما انجام می شود و نمونه سریعا به آزمایشگاه ارسال می شود. سپس جواب آزمایش را در سریع ترین زمان می توانید به صورت آنلاین دریافت کنید.

آزمایش کرونا

جواب آزمایش پرواز را سریع دریافت کنید

شاید برای شما پیش آمده باشد که یک برنامه اضطراری سفر برایتان پیش آمده باشد و یا لحظات آخر و در فرصت کم متوجه الزام تست کرونای پروازی شده اید و در هر صورت نیاز به انجام تست و دریافت سریع جواب هستید ولی آیا این مورد امکان پذیر است؟ در پاسخ باید بگوییم بله. با مجموعه آنی آزما شما می توانید در کمترین زمان مپکن پذیریش را به صورت آنلاین انجام دهید و سپس‌ کادر نمونه گیر برای انجام آزمایش به محلی می خواهید مراجعه می کند و در نهایت جواب تست شما در کمترین زمان ممکن بر روی سایت قرار می گیرد.

انجام تست کرونای پروازی باید با روش PCR انجام شود. همان طور که می دانیم انواع تست کرونا وجود دارد که در این میان تست PCR با احتمال ۷۰٪ با بالا به تشخیص می پردازد. در این تست ماده ژنوم ویروس در بین سلول های شما جستجو می شود. روش PCR یک روش پیشرفته برای تشخیص بسیاری از ویروس ها و بیماری های دیگر کاربرد دارد که در دنیای تشخیص از آن استفاده می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تست pCR کرونا در منزل مراجعه فرمایید)

نمونه گیری در منزل با کادر مجرب آنی آزما

اگر شما نیز نیاز به انجام تست کرونای پروازی دارید و برای انجام آن وقت کافی ندارید و یا در انجام آن دچار سردرگمی شده اید برای انجام آسان این کار با صرفه جویی در زمان می توانید نمونه گیری در منزل را با کادر مجرب آنی آزما انجام دهید. آنی آزما با توجه به تجربه در چندین سال دارد و همچنین نیاز شما با هدف تشخیص آسان شکل گرفته است.

برای انجام این کار تنها با ورود به صفحه اصلی آنی آزما پذیرش خود را انجام دهید و آزمایشگاه مورد تایید شرکت هوایی خود را انتخاب کنید‌. همکاران ما جهت نمونه گیریی در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و به آدرس مورد درخواست شما مراجعه خواهند کرد. سپس نتیجه تست شما در کوتاه ترین زمان در سایت و در دسترس شما قرار می گیرد.

مدارک لازم برای پذیرش آزمایش COVID-19 PCR ویژه مسافران پروازهای بین المللی:

1- کپی پاسپورت یا گذرنامه

2- کپی بلیط پرواز

3- تکمیل فرم مربوط به پذیرش

براي درخواست نمونه گيرى در محل توصیه می شود از 24 ساعت قبل هماهنگی های لازم انجام شود. جوابدهی در کمتر از 24 ساعت انجام خواهد شد (به جز مواردی که نیازبه تکرار تست باشد).

تست pCR کرونا در منزل

شرایط لازم برای انجام تست کرونا برای پرواز

برای اینکه نتیجه تست PCR کرونا با کمترین میزان خطا مشخص شود، به نکات زیر دقت کنید:

  • قبل از نمونه‎‌گیری از سیگار کشیدن و آدامس جویدن خودداری کنید.
  • توصیه می‌شود یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای، قهوه و … پرهیز نمایید.
  • قبل از انجام آزمایش پی‎‌سی‌‎آر مسواک نزنید و از نخ دندان و دهانشویه نیز استفاده نکنید.
  • بهتر است یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری کمی آب در دهان و حلق غرغره نمایید. این امر سبب می‌شود آلودگی‌های موجود در ترشحات حلق از بین بروند.

جواب آزمایش پرواز را سریع دریافت کنید

شاید برای شما پیش آمده باشد که یک برنامه اضطراری سفر برایتان پیش آمده باشد و یا لحظات آخر و در فرصت کم متوجه الزام تست کرونای پروازی شده اید و در هر صورت نیاز به انجام تست و دریافت سریع جواب هستید ولی آیا این مورد امکان پذیر است؟ در پاسخ باید بگوییم بله. با مجموعه آنی آزما شما می توانید در کمترین زمان مپکن پذیریش را به صورت آنلاین انجام دهید و سپس‌ کادر نمونه گیر برای انجام آزمایش به محلی می خواهید مراجعه می کند و در نهایت جواب تست شما در کمترین زمان ممکن بر روی سایت قرار می گیرد.

انجام تست کرونای پروازی باید با روش PCR انجام شود. همان طور که می دانیم انواع تست کرونا وجود دارد که در این میان تست PCR با احتمال ۷۰٪ با بالا به تشخیص می پردازد. در این تست ماده ژنوم ویروس در بین سلول های شما جستجو می شود. روش PCR یک روش پیشرفته برای تشخیص بسیاری از ویروس ها و بیماری های دیگر کاربرد دارد که در دنیای تشخیص از آن استفاده می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تست کرونا در منزل مراجعه فرمایید)

قوانین پرواز‌های خروجی از ایران در پاندمی کرونا

اگر قصد خارج شدن از ایران را دارید، باید بدانید هر یک از کشورها برای ورود مسافران خارجی، قوانین خاصی را در نظر گرفته‌اند. ارائه برخی از مدارک در میان همه آنها مشترک است، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• ارائه گواهی تست منفی کرونا

• با شروع واکسیناسیون، بسیاری از کشورها مسافرانی را پذیرش می‌کنند که واکسیناسیون را به طور کامل انجام داده باشند. البته در این زمنیه نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال اگر قصد ورود به کشورهای اروپایی را داشته باشید، باید واکسن کرونایی که مورد تایید این کشورها است را تزریق نمایید.

• غربالگری مجدد در بدو ورود مسافران. اگر فردی در فرودگاه مقصد مشکوک به کرونا باشد، قوانین قرنطینه در مورد او به اجرا گذاشته خواهد شد.

• تکمیل و تایید فرم خود اظهاری و فرم گواهی سلامت. برای تهیه فرم سلامت باید به ایرلاین مورد نظر مراجعه نمایید. در فرم سلامت، مشخصات و اطلاعات فردی شما به طور دقیق ثبت خواهد شد. در این فرم درباره شرایط قرنطینه و نحوه اجرای آن، توضیح داده است.

قوانین پرواز‌های خروجی از ایران در پاندمی کرونا

قوانین پروازهای ورودی به ایران در پاندمی کرونا

ارائه اصل گواهینامه سلامت و نتیجه تست منفی کرونا. این گواهینامه‌ها باید مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و به زبان انگلیسی باشند. این قانون همه مسافران بالای ۸ سال را شامل می‌شود، حتی افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

اگر فرد ملیت خارجی داشته باشد و مدارک معتبر را ارائه ندهد، اجازه ورود به خاک ایران را نخواهد داشت. در صورتیکه فرد تبعه ایرانی باشد، به مدت ۱۴ روز در مکانی مشخص قرنطینه خواهد شد. کلیه هزینه‌ قرنطینه بر عهده مسافر خواهد بود.

– غربالگری در بدو ورود

– تکمیل فرم خود اظهاری

گردش گونه‌های جهش یافته کرونا در برخی کشورها نگران کننده است، به همین دلیل فعلا از ورود این دسته از مسافران به خاک ایران ممانعت خواهد شد.

قوانین بین المللی موجود برای تست کرونای پروازی

با شیوع کووید ۱۹، ارائه نتیجه منفی تست کرونا برای پرواز الزامی شد. در این رابطه هریک از کشورها قوانین خاصی را تعیین کردند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از پرواز به کشور مقصد، حتما در مورد قوانین و محدودیت‌های تعیین شده، اطلاعات لازم را کسب کنید. برای کسب این اطلاعات می‌توانید به سایت IATA مراجعه نمایید.

برای تست کرونای پروازی، نیاز است تا افراد ۱-۳ روز پیش از انجام سفر آزمایش خود را انجام دهند. این زمان به نوع ایرلاین وابسته است و هر کدام از خطوط هوایی قوانین مخصوص به خود را دارند. همچنین نیاز است تا افراد پیش از سفر، نتیجه‌ی آزمایش خود را دریافت نمایند و همراه خود داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سفر هوایی برای فرد، وجود نخواهد داشت. اگر جواب آزمایش فرد مثبت باشد، اجازه‌ی سفر به او داده نخواهد شد و لازم است تا خود را قرنطینه نماید.

نمونه گیری در منزل

آزمایشگاه های مورد تایید تست کرونای پروازی ها مختلف

اگر این روزها تصمیم به سفر با خط های هوایی کرده باشید به طور حتم از لزوم انجام تست کرونا بری پرواز ها اطلاع دارید. اما نکته که به آن باید توجه داشت آزمایشگاهی که باید آزمایش شما در آن انجام شود برای هر شرکت هوایی متفاوت است. در نگاه اول این مطلب شاید برای شما سردرد گم کننده باشد و با پیدا کردن یک آزمایشگاه نزدیک به منزل یا محل کارتان که مورد تایید شرکت هوایی مد نظرتان باشد به مشکل برخورد کنید. این مسئله ممکن است به استرس سفرتان افزوده شده باشد و برای انجام آن مجبور باشید یک روز کامل را اختصاص داده باشید.

اگر قصد انجام تست کرونای پروازی ها و هر گونه تست دیگری را دارید، می توانید آزمایش خود را در خانه یا محل کار انجام دهید. به این منظور وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید و نوع تست و آزمایشگاهی را که مایل به انجام آزمایش در آن هستید را انتخاب کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با همکاران ما در این خصوص در ارتباط باشید. نمونه گیری در همان آدرسی که شما درخواست کرده اید، انجام خواهد گرفت. پس از نمونه گیری ، جواب آزمایشتان در سایت آنی آزما قرار می گیرد و شما با در دست داشتن شما کاربری خود می توانید جواب آزمایشتان را دریافت کنید.

سخن پایانی

انجام تست کرونای پروازی یکی از مهمترین موضوعاتی است که در این دو سال به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در تمام دنیا اجرا شده است و اکنون در کشور ما ایران نیز آزمایشگاه‌های زیادی این تست را انجام می‌دهند. برای مثال آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تست کرونای پروازی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام داده و بدون اینکه خللی در مسافرت شما انجام گیرد، می‌توانید این تست را با دقت بسیار بالا انجام دهید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.