نمونه گیری در منزل و اهمیت آن در دوران کرونا

آزمایش خون در منزل و اهمیت آن در دوران کرونا

با شیوع ویروس کرونا، آزمایشگاه‌ها در کشور خدمات غیر حضوری را ارائه کرده‌اند. به این معنا که نمونه‌گیری در منزل برای شما عزیزان انجام می‌شود. مراجعه به آزمایشگاه‌ها، خطر آلوده شدن افراد سالم به کرونا را بالا می‌برد و روزانه افراد زیادی به دلیل داشتن علائم شبیه به کرونا، مجبور هستند تست مورد نظر را انجام دهند و از ابتلا و عدم ابتلای خود به این بیماری مطمئن شوند. تا جایی که ‌خدمات نمونه‌گیری در منزل وجود دارد ما نباید سلامت خود را به خطر انداخته و به صورت حضوری برای انجام آزمایشات مراجعه کنیم. در این مطلب در مورد خدمات نمونه‌گیری در منزل در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما صحبت خواهیم کرد.

نمونه گیری در منزل با هدف تشخیص آسان

نمونه گیری در منزل با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد. یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد. نمونه گیری در منزل به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد.

با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش نمونه گیری در محل کار یا منزل را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

آزمایش هورمونی زنانه

شرای نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل شرایط خاصی ندارد. شما بعد از تماس با آنی آزما و انجام مراحل پذیرش غیرحضوری، هماهنگی های لازم با شما انجام شده و متخصصین خونگیری به منزل شما مراجعه کرده و اقدام به گرفتن نمونه از فرد مورد نظر می کنند و نمونه در شرایط ایده آل به آزمایشگاه فرستاده می شود. پس از انجام آزمایش، جواب آزمایش شما به صورت اینترنتی و از طریق سایت آزمایشگاه قابل دسترس است و نیازی نیست که به صورت حضوری برای دریافت آزمایش مراجعه فرمایید.

متخصصین آنی آزما ضمن گذراندن دوره های تخصصی لازم در خصوص روش های خونگیری و آزمایشگاه، کلیه پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت می کنند و با انجام آزمایشات دوره ای و حتی گاها روزانه، از نظر ابتلا به بیماری کرونا چک می شوند تا شما با خیال راحت بتوانید آن ها را به حریم امن خانه خود راه بدهید و مطمئن باشید که ناقل بیماری برای شما نیستند. شما برای انجام نمونه گیری در منزل نیاز به وقت قبلی یا ماندن در نوبت خونگیری در مراکز آزمایشگاهی شلوغ و معتبر تهران نیستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در منزل یا محل کار خود با خیال آسوده بنشینید و آزمایش خود را در هر آزمایشگاهی که تمایل دارید انجام دهید. همکاران ما پس از انجام نمونه برداری، آزمایشات شما را به همان آزمایشگاهی که می خواهید انتقال می دهند.

چند نمونه از کاربردهای نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل برای سالمندان

نمونه گیری در منزل یک روش آسان و پرکاربرد برای سالمندان می باشد. سالمندان به علت ویژگی بدنی توانایی مراجعه به آزمایشگاه ها ندارند. اما با انجام تست ها و چکاپ ها در این دوران برای بررسی وضعیت بدن بسیار ضروری می باشد. نمونه گیری در محل این امکان را به افراد می دهد که بدون خروج از خانه آزمایش های خود را در منزل انجام دهند. همچنین نکته دیگر که به آن باید توجه داشت رعایت برخی شرایط مانند ناشتایی قبل از آزمایش می باشد که فرد سالمند شاید به علت ضعف عمومی بدن توانایی تحمل ناشتایی را بعد از چند ساعت را نداشته باشد ولی در این روش می توان تنها پس از چند دقیقه از بیداری نمونه گیری را انجام داد بدون آن که نیاز به تحمل بیشتر برای مراجعه و انتظار در صف های پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی باشد.

نمونه گیری در منزل برای زنان باردار

انجام نمونه گیری در منزل برای زنان باردار این امکان را برای افرادی که دارای تجویز استراحت مطلق هستند می دهد که بدون انجام فعالیت و خروج از خانه ، تست های دوران بارداری خود را انجام دهند. دوران بارداری، مرحله بسیار مهم و حساسی می باشد که هر گونه سهل انگاری در تست های تشخیص ممکن است با عوارض مادام العمری همراه باشد. اما با شیوع شدید تر کرونا نگرانی افراد باردار نسبت به ابتلا به این ویروس بیشتر شده است. افراد باردار نسبت به سایر افراد دارای ایمنی ضعیف تر می باشند که همین مسئله نگران کننده می باشد. اما با انجام تست در محل می توان بدون نیاز به خارج شدن از منزل، تمام تست های مورد نیاز در دوران بارداری را انجام داد.

نمونه گیری در منزل و پیشگیری از ابتلا به کرونا

همان طور که می دانیم برخی افراد مانند افراد سالمند، باردار، بیماران با زمینه مشکلات قلبی، تنفسی و غیره در برابر ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر تر از دیگران هستند بنابراین ماندن در خانه برای این افراد در این شرایط بیشتر از سایرین توصیه می شود. ولی از سوی دیگر این افراد بیشتر از افراد عادی نیاز به چکاپ ها و آزمایش خون دارند که متاسفانه دقیقا مراکز درمانی و آزمایشگاه ها برای سلامتی این افراد بسیار خطرناک است. البته علاوه بر ویروس کرونا، ازدحام جمعیت، انتقال بالا بیماری های عفونی و مسری، آلودگی هوا، آلودگی های صوتی و غیر از معضلات دیگری هستند که افراد پر خطر با آن ها مواجه هستند. اما اگر علائم کرونا را مشاهده کردید بدون ترس و نگرانی می توانید آزمایش کرونا در منزل را با آنی آزما انجام دهید.

نمونه گیری در منزل و پیشگیری از ابتلا به کرونا

تست کرونا در منزل

با گسترش بیماری های عفونی از جمله کووید ۱۹ نیاز به خدماتی مانند تست کرونا در منزل احساس می شود. تست کرونا در منزل از خدمات جدیدی است که به منظور کاهش هزینه ها، افزایش سرعت پروسه آزمایش و جوابدهی، کاهش انتقال این بیماری طراحی و اجرا شده است. این خدمت حضور فیزیکی در محیط های آزمایشگاهی را حذف کرده، و اشخاص می توانند با مراجعه به وب سایت آنی آزما درخواست خود را ثبت نمایند. نمونه گیری در منزل یا محل کار شخص انجام می شود و بابت این خدمت هیچ گونه هزینه ی اضافه از بیمار اخذ نخواهد گردید. همچنین متقاضیان پس از نمونه گیری، پاسخ آزمایشات خود را نیز به صورت آنلاین و از طریق وب سایت می توانند دریافت کنند.

مراحل انجام تست کرونا در منزل به این صورت می باشد:

تمامی مراحل تست کرونا در منزل از مرحله پذیرش و نمونه گیری و حتی جواب دهی به صورت غیر حضوری و آنلاین قابل انجام است. برای انجام پذیرش وارد سایت آنی آزما شده و اطلاعات فردی را که نیاز به نمونه گیری دارد را وارد کنید و همچنین زمانی که برای شما انجام آزمایش مقدور می باشد را می توانید تعیین کنید. توجه داشته باشید شماره ی تلفنی که وارد می کنید حتما در دسترس باشد تا همکاران ما در اولین فرصت بتوانند با شما تماس داشته باشند.

پس برای انجام نمونه گیری در منزل شما حتما باید در ابتدا به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید و پس از گذراندن مراحلی مثل نام نویسی و وارد کردن مشخصات، نسبت به آگاهی از شرایط مورد نیاز برای نمونه گیری در منزل اقدام نمایید.

 

تست کرونا در منزل

 جواب دهی تست کرونا در منزل شما

پس از انجام تست کرونا در منزل شما در زمان جواب دهی وارد سایت جواب دهی آنلاین آنی آزما شوید و با واردن کردن اطلاعات می توانید جواب آزمایش خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید شما فقط می توانید با در دسترس داشتن رمز کاربری خود وارد جواب آزمایشاتان شوید بنابراین حریم شخصی رعایت می شود و جای نگرانی در قرار گرفتن این اطلاعات در دسترس عموم نباشید.

توجه داشته باشید علاوه بر انجام تست کرونا در منزل می توانید از خدمات دیگری مانند انجام انواع آنتی بادی واکسن در منزل نیز استفاده کنید. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آنتی بادی واکسن چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در تزریق واکسن هدف تولید شدن پروتئین هایی به نام آنتی بادی در می باشد. این پروتئین ها از بدن در برابر انواع عفونت ها از جمله کووید ۱۹ پیشگیری می کنند اما اختصاصی! در واقع در آزمایش آنتی بادی واکسن در منزل هدف این است که سطح این آنتی بادی را اندازه گیری شود که در صورت ناکافی بودن سطح آن دوباره واکسینه شوید‌.

آزمایش کرونا برای کودکان

تست کرونا در منزل برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود.

آزمایش کرونا برای سالمندان

یکی از ضروریت های تست کرونا در منزل برای سالمندان می باشد. در سالمندان به ضعف جسمانی و کاهش توان بدنی توصیه می شود از حضور در مکان های درمانی اجتناب کنند و به نظر می رسد نمونه گیری در منزل بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ از سوی دیگر شیوع کرونا و مرگ و میر در بین سالمندان چندین برابر افراد جوان و کودکان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم این بیماری اعم از تب، سرفه، بدن درد، سردرد، آبریزش و به طور کلی علائم مشابه سرما خوردگی در این روزها نیاز است به انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید.

آزمایش کرونا برای سالمندان

آزمایش کرونا برای زنان باردار

همان طور که می دانیم به علت وضعیت جسمانی زنان باردار بهتر است در صورت داشتن علائم تست کرونا در منزل انجام دهند. سیستم ایمنی در زنان باردار کاهش می یابد به طوری که احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی در این افراد نسبت به قبل بارداری فرد افزایش می یابد. ممکن است زنان باردار با جنین Golden baby (بچه ی با ارزش) پزشک استراحت مطلق تجویز کرده است و از طرفی آزمایشات دوران بارداری (برای کسب اطلاعات به مقاله ی آزمایشات بارداری برای اطمینان از سلامت مادر و جنین مراجعه شود) دارای اهمیت می باشد و خارج شدن از خانه برای مادر بسیار خطرناک باشد.

آیا انجام تست کرونا در منزل یا محل کار مورد اعتماد می باشد؟

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد قابل اعتماد بودن تست کرونا در منزل می باشد. در نمونه گیری در منزل ، محل کار، یا محل تعیین شده ی شما تمامی موارد در نمونه گیری در محیط آزمایشگاه انجام می گیرد، قابل اجراست. فرد خونگیر با تمامی امکانات برای یک نمونه گیری امن و صحیح را به همراه دارد و تمامی تجهیزات نمونه گیری به طور کامل استریل می شود.

توجه داشته باشید کادر مجرب آزمایشگاه آنی آزما هنگام مراجعه به همراه خود کارت پرسنلی داشته و هر گونه شبهه و نگرانی در مورد افراد سوء استفاده گر رفع می کند بنابراین از نظر امنیت و همچنین نمونه گیری صحیح آزمایشگاه این اطمینان را می دهد که هیچ گونه نگرانی برایی انجام آزمایش در منزل وجود ندارد.

نمونه گیری در منزل

مزیت های فراوان نمونه گیری در محل

تست کرونا در منزل و محل کار با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد. یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد.

آزمایش خون در منزل به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد. با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش تست کرونا در منزل و محل کار را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

سخن پایانی

آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما از مدت‌ها قبل از شروع کرونا خدمات غیرحضوری در منزل را شروع کرده است. زمانی که شما با این آزمایشگاه تماس می‌گیرید کارشناسان ما به منزل یا محل کار شما مراجعه کرده و با تجهیزات لازم، اقدامات نمونه‌گیری در خانه را انجام می‌دهند و پس از مراجعه به آزمایشگاه، آنالیز توسط کارشناسان مجرب و تحت شرایط استاندارد انجام خواهد شد. جواب تست به صورت آنلاین برای شما ارسال می‌گردد. با شروع کرونا دامنه خدمات آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما گسترش پیدا کرد و اکنون این آزمایشگاه با تمامی آزمایشگاه‌ها در ایران قرارداد دارد. شما می‌توانید با آنی آزما تماس گرفته و موقعیت خود را اعلام کنید تا کارشناسان به محل زندگی شما مراجعه نمایند.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.