نشانه هایی که ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شده باشید: آنچه تحقیقات در مورد علائم این بیماری نشان می دهد

نشانه هایی که ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شده باشید: آنچه تحقیقات در مورد علائم این بیماری نشان می دهد

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیش از 190 میلیون نفر از اواخر سال 2019 به بیماری کرونا مبتلا شده اند. بسیاری دیگر از افراد به احتمال زیاد به این بیماری مبتلا بوده اند اما هیچ گاه نتیجه آزمایش قطعی دریافت نکرده اند. ممکن است شما قبلاً بدون اطلاع از اینکه به این ویروس مبتلا بوده اید، اگرچه نمی توانید به طور قطعی بدانید مگر اینکه تحت آزمایش آنتی بادی قرار بگیرید. و حتی آزمایش مثبت آنتی بادی با احتمال کمی برای مثبت کاذب همراه است.

محتمل ترین راه برای اطلاع از ابتلای شما به بیماری کرونا این است که علائم معمولی کووید -۱۹ را داشته باشید و در هنگام بیماری آزمایش تشخیص مثبت کووید -۱۹ دریافت کرده باشید. اما حتی آزمایش های PCR “استاندارد طلایی” با احتمال منفی کاذب همراه است، به این معنی که شما مبتلا به بیماری کرونا هستید، اما نتایج آزمایش نشان می دهد که شما اینطور نیستید.

چگونه از پوست در دوران کرونا محافظت کنیم؟

اگر هنگام بیماری تست کووید 19 مثبت دریافت نکرده اید، تشخیص اینکه به این بیماری مبتلا بوده اید دشوار است. هیچ نشانه مطمئنی وجود ندارد که قبلاً به بیماری کرونا مبتلا شده باشید. اما ممکن است برخی علائم عمومی را تجربه کرده باشید ، مانند:

– چشم صورتی

– از دست دادن طعم یا بو

– خستگی

همچنان که به این علائم عمیق تر نگاه می کنیم، به خواندن ادامه دهید

نشانه هایی که نشان می دهد قبلاً به بیماری کرونا مبتلا شده اید

بیماری کرونا می تواند قسمت های مختلف بدن شما را تحت تأثیر قرار دهد و علائم کلی ایجاد کند که دلایل بالقوه زیادی دارد. برخی از افراد مبتلا به کووید 19 هیچ علامتی ندارند. غیرممکن است بدانید که آیا بدون آزمایش مثبت کووید -19 به عفونت مبتلا شده اید یا خیر، اما در اینجا برخی از علائم بالقوه وجود دارد.

شما علائم معمولی بیماری کرونا را ایجاد کرده اید

همه افراد بیماری کرونا را به صورت متفاوت تجربه می کنند و علائم می توانند علائم سایر عفونت های تنفسی را تقلید کنند. اگر یکی از معمولی ترین علائم کووید 19 را مشاهده کردید، به ویژه پس از تماس نزدیک با فردی که بیماری کرونا داشته، ممکن است نشانه ای باشد که شما نیز آن را داشته اید. با توجه به منبع معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، موارد زیر بیشترین علائم گزارش شده را نشان می دهد:

 • بدن درد
 • گرفتگی بینی یا آبریزش بینی
 • سرفه کردن
 • اسهال
 • خستگی
 • تب یا لرز
 • سردرد
 • حالت تهوع
 • از دست دادن احساس طعم یا بوی جدید
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • گلو درد
 • استفراغ

تشخیص بیماری کرونا، سرماخوردگی معمولی و آنفولانزا دشوار است. عطسه علامت کووید 19 نیست و ممکن است نشان دهد که شما سرما خورده اید یا حساسیت دارید. تنگی نفس یک علامت معمولی آنفولانزا نیست اما یکی از شایع ترین علائم بیماری کرونا است.

علائم معمولی بیماری کرونا

شما چشم صورتی یا سایر علائم چشمی داشتید

تصور می شود که کووید 19 از طریق گیرنده های آنزیمی به نام آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین 2 (ACE2) وارد سلول های شما می شود. این ویروس با فریب بدن شما به فکر آنزیم ACE2 وارد این گیرنده ها می شود. گیرنده های ACE2 در قسمتهای مختلف چشم شما مانند شبکیه چشم و سلول های اپیتلیال که خط چشم سفید و پلک شما را دارند، یافت می شوند. برخی از افراد مبتلا به بیماری کرونا علائم چشمی مانند:

 • خشکی چشم
 • چشم صورتی
 • ورم
 • پارگی بیش از حد
 • افزایش ترشحات چشم
 • علائم چشمی معمولاً با علائم ویروس کرونا معمولی همراه است ، اما ممکن است در برخی افراد به تنهایی ظاهر شود.

شما به طور موقت حس چشایی یا بویایی خود را از دست داده اید

از دست دادن قدرت احساس طعم یا بو در افراد مبتلا به بیماری کرونا معمولاً گزارش می شود. یک بررسی از مطالعات معتبر نشان داد که از دست دادن طعم یا بو در 47 درصد افراد گزارش شده است و بیشتر در افراد مبتلا به بیماری خفیف تا متوسط شایع است. برخی از افراد مبتلا به بیماری کرونا نیز دچار تحریف این حواس می شوند. به نظر می رسد علائمی که بر طعم یا بو تأثیر می گذارند اغلب قبل از علائم دیگر ظاهر می شوند. یک مطالعه در اوت 2020 نشان داد که در گروهی از 11،054 نفر مبتلا به COVID-19 ، علائم م smellثر بر بو و مزه قبل از علائم عمومی به ترتیب در 64.5 و 54 درصد موارد ظاهر شد.

شما در ابتدا تب داشتید

علائم بیماری کرونا اغلب به ترتیب خاصی ظاهر می شوند. در مطالعه ای که در سال 2020 توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی منتشر شد، محققان پیشرفت علائم را در 55000 نفر مبتلا به ویروس کرونا تجزیه و تحلیل کردند و آنها را با علائم 2000 نفر مبتلا به آنفولانزا مقایسه کردند. آنها دریافتند که آنفولانزا بیشتر با سرفه شروع می شود ، در حالی که علائم اولیه کرونا ویروس به احتمال زیاد تب است. طیف گسترده ای از علائم اولیه بیماری کرونا در مقالات علمی گزارش شده است. این که شما ابتدا تب نکرده اید لزوما به این معنی نیست که COVID-19 نداشته اید.

شما علائم طولانی مدت را تجربه می کنید

برخی از افرادی که به کووید -19 مبتلا می شوند دارای علائمی هستند که هفته ها یا ماه ها پس از عفونت آنها باقی می مانند. از این علائم به عنوان علائم طولانی مدت یاد می شود. بزرگسالان، کودکان و حتی افراد مبتلا به بیماری خفیف می توانند علائم طولانی مدت را نشان دهند. هنوز مشخص نیست که چرا برخی از افراد علائم مسافت طولانی را نشان می دهند، اما تصور می شود که آسیب و التهاب طولانی مدت بافت می تواند نقش داشته باشد. برخی از علائم گزارش شده منبع معتبر عبارتند از:

 • خستگی مزمن
 • مشکل در تنفس
 • اختلال مغزی یا اختلال شناختی
 • درد قفسه سینه یا مفاصل
 • سردردهای طولانی مدت
 • سرفه طولانی مدت
 • تپش قلب
 • درد عضلانی
 • اختلال عملکرد بو یا مزه
 • مسائل گوارشی
 • سایر مشکلات قلبی

علائم طولانی مدت کرونا

آیا می توان گفت آیا شما به کدام نوع از ویروس کرونا مبتلا شده اید؟

در جهان چهار نوع شایع ویروس کرونا با نام چهار حرف اول الفبای یونانی نامگذاری شده است:

 • آلفا
 • بتا
 • گاما
 • دلتا
 • لامبدا

به نظر می رسد این گونه ها سریع تر از کووید 19 استاندارد گسترش می یابند، اما به نظر می رسد علائم مشابه هستند. به عنوان مثال، یک مطالعه معتبر در ماه مه 2021 نشان داد که نوع آلفا با تغییر در علائم خود گزارش شده در بین افراد در انگلستان ارتباطی ندارد. برخی از انواع ممکن است علائم خاصی را بیشتر از انواع دیگر ایجاد کنند.

تحقیقات اولیه منتشر شده توسط دانشگاه ادینبورگ نشان داده است که تنوع دلتا ویروس کرونا با افزایش خطر بستری شدن در بیمارستان مرتبط است. به گفته منبع معتبر سازمان غذا و دارو (FDA) ، وجود انواع COVID-19 در نمونه آزمایش ممکن است به طور بالقوه نتایج برخی از آزمایشات COVID-19 را مختل کند.

اکثر آزمایشات هنوز باید دقیق باشند ، اما FDA به نظارت بر آزمایشاتی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد ادامه می دهد. در حال حاضر ، آزمایشات تجاری COVID-19 موجود فقط نشان می دهد که آیا شما بیماری کرونا دارید. آنها به شما نمی گویند که آیا نوع خاصی دارید. یک نمونه کووید 19 باید فرآیندی به نام توالی ژنومی را برای متخصصان بهداشت برای شناسایی انواع مختلف طی کند.

آیا آزمایش آنتی ژن کووید 19 دقیق است؟

برخی از آزمایش های سریع آنتی ژن کووید 19 می توانند در عرض چند دقیقه نتایج را ارائه دهند. با این حال، آنها شانس نسبتاً بالایی برای دریافت نتایج نادرست دارند. در بررسی مطالعات منتشر شده در Cochrane ، محققان نتایج 64 مطالعه و 24،087 نمونه بینی یا گلو را تجزیه و تحلیل کردند. محققان دریافتند که تست های آنتی ژن مراقبت های تجاری موجود به درستی عفونت های کووید 19 را در 72 درصد از افراد مبتلا به علائم و 58 درصد از افراد بدون علائم شناسایی کرده اند. دقیق ترین آزمایش ها در هفته اول عفونت بود. در افراد فاقد بیماری کرونا، آزمایش ها به درستی در 99.5 درصد افراد نتیجه منفی را مشخص کردند.

تفاوت بیماری کرونا و سرماخوردگی چیست؟

با دیدن آبریزش بینی و عطسه، به فکر سرماخوردگی یا حساسیت فصلی نباشید. این نشانه‌ها را به حساب کرونا بگذارید. متأسفانه باور اشتباهی در میان مردم به‌وجود آمده است که مثلاً به محض این‌که با یک آبریزش بینی یا عطسه روبرو می‌شوند، می‌گویند به دلیل قرار گرفتن در زیر باد کولر، این علائم در آنها بروز پیدا کرده است. آبریزش بینی، عطسه، گلودرد و سردرد، از جمله علائم بیماری کرونا است. عده‌ای تصور می‌کنند که سرما خورده‌اند و دچار کرونا نشدند، اما باید بدانند این نشانه‌های کرونا است.

بنابراین، باید توجه داشت به محض دیدن چنین علائمی، فرد سریع به پزشک مراجعه و در نهایت، اقدام به قرنطینه‌سازی خود کند. کسانی که سابقه آلرژی دارند، به خوبی می‌دانند آبریزش بینی و عطسه در آنها به ‌صورت مرتب است، اما فردی که یک‌باره دچار این علائم می‌شود، باید بداند دچار بیماری کرونا شده است. قدرت انتقال ویروس دلتا زیاد است و افراد خانواده به‌ صورت دسته‌جمعی، مبتلا به کرونا می‌شوند. بنابراین، یک تن، چند تن را آلوده می‌کند.

تفاوت کرونا و سرماخوردگی

میزان مثبت شدن آزمایش بیماری کرونا

هر کدام از علائم سرماخوردگی ظاهری را به حساب کرونا بگذاریم و میزان مثبت شدن آزمایش کرونا ۵۰ تا ۶۰ درصد است و نباید به هیچ‌وجه، ساده‌انگاری کنیم. قرار گرفتن در زیر باد کولر یا پنکه، تنها سبب تحریک مخاط بینی می‌شود، اما اگر تب، سردرد شدید، سرفه و اسهال شدید داشتید، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که سی‌تی‌اسکن بدون تجویز پزشک، عواقب جبران‌ناپذیری دارد و می‌تواند فرد را مستعد سرطان تیروئید یا سینه کند؛ بنابر این، هرگز اقدام به انجام سی‌تی‌اسکن بی‌مورد نکنید.

جدا از افزایش نرخ انتقال، آنچه باعث خطرناک تر شدن دلتا و دلتا پلاس می شود، این است که آنها ممکن است بیماران را در معرض خطر سایر مشکلات سلامتی طولانی مدت قرار دهند، اگرچه اطلاعات مربوط به آن هنوز مقدماتی است. “سوال این است که این گونه نه تنها مسری است بلکه ممکن است بیماری های شدیدتری ایجاد کند؟ آیا به احتمال زیاد به یک عفونت شدید مبتلا می شوید؟ به طور کلی، داده ها نشان می دهد که واکسیناسیون هنوز معتبرترین راه برای جلوگیری از به ابتلا یا انتقال هر گونه کووید 19 است.

هیرشورک افزود: “واکسن های موجود در ایجاد محافظت در برابر نوع دلتا کرونا ویروس موثر هستند.” وی ادامه داد: “در افراد واکسینه شده، بدون توجه به فشار، برخی از عفونت های موفقیت آمیز همچنان وجود خواهد داشت. با این حال، این مسئله همچنان وجود دارد که در افراد واکسینه شده علائم بسیار خفیف است یا بیماران بدون علامت هستند و فقط با غربالگری تشخیص داده می شوند. وی افزود که از کل افرادی که در ماه گذشته با کووید 19 در بیمارستان ها بستری شده اند، کمتر از 1 درصد به طور کامل واکسینه شده اند.

محتمل ترین راه برای اطلاع از ابتلای شما به بیماری کرونا

غیرممکن است بدانید که بیماری کرونا را فقط با علائم خود قضاوت کرده اید، زیرا اکثر علائم معمولی نیز می توانند علائم سایر عفونت های تنفسی باشند. محتمل ترین راه برای اطلاع از ابتلای شما به ویروس کرونا این است که علائم معمولی این بیماری را داشته باشید و هنگام بیماری نتیجه آزمایش تشخیصی مثبت داشته باشید. آزمایش مثبت آنتی بادی همچنین می تواند نشان دهد که قبلا این ویروس را داشته اید. هیچ آزمایش کرونایی صد در صد دقیق نیست. حتی اگر آزمایش کرونا با آزمایش تشخیصی یا آنتی بادی منفی بود، باز هم احتمال کمی وجود دارد که منفی کاذب دریافت کرده باشید یعنی نادرست باشد.

نمونه گیری در منزل

آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید

آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا امروز احتیاج بوده به وجود آمد و ما تمام تلاش و دقت خود را به کار گرفته ایم برای اینکه شما را در مسیر سلامتی یاری کنیم . فرصتی مناسب است اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش خود را انجام دهید

همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند . لازم به ذکر است تمامی پرسنل نمونه گیر از آزمایشگاه های مرجع ارسال خواهند شد و آنی آزما صرفا نقش معرفی بیماران به آزمایشگاه ها را دارا می باشد.

خدمات نمونه گیری در منزل فرصتی مناسب است اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش خود را انجام دهید همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.