آزمایش مولکولی کرونا در منزل

آزمایش مولکولی کرونا در منزل

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

آزمایش مولکولی کرونا یکی از پیشرفته ترین روش های تشخیص کووید ۱۹ می باشد که این روز ها با شیوع بیشتر آن در آزمایشگاه های تشخیص طبی رایج شده است. ویروس کووید ۱۹ عضو خانواده کرونا ویروس ها می باشد. پیش از این ویروس های عامل سرما خوردگی، سارس ، مرس و غیره در این خانواده کشف و ثبت شده بودند ولی ویروس کووید ۱۹ تبدیل به پاندمی شده است و بیشتر از هر ویروس دیگری در این خانواده سر و صدا کرده است. ویروسی که به خاطر ماهیت جهش پذیر خود هر از چند گاهی چهره جدید به خود می گیرد و با تغییر علائم و یا شدت بیماری زائی ، جهان را در شوک جدیدی می برد.

آزمایش مولکولی کرونا در واقع روشی است که در آن ماده ژنوم ویروس شناسایی و تکثیر می شود. ویروس ها انگل های درون سلولی اجباری هستند که بدون سلول میزبان توانایی تکثیر و هماندسازی را ندارند. ویروس کووید ۱۹ سلول های راه های تنفسی را درگیر می کند بنابراین برای تشخیص این ویروس باید ژنوم آن از ژنوم سلول میزبان جدا و بررسی شود. روش های مولکولی یا PCR تست های جدیدی می باشد که دارای حساسیت و دقت بالا هستند. تشخیص سریع و به موقع این ویروس به ما کمک می کند تا از بروز بسیاری از عوارض آن جلوگیری کنیم . همچنین از انتقال این بیماری به سایر اعضای خانواده و دیگران با انجام قرنطینه پیشگیری کنیم.

نمونه گیری در منزل

آزمایش مولکولی کرونا چیست؟

آزمایش مولکولی کرونا می تواند به شما بگوید که آیا در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر. این همان تستی است که در صورت ارجاع شما توسط پزشک بر اساس علائم و عوامل دیگر برای تشخیص کووید 19، انجام خواهد شد. آزمایش از طریق یک سواب که مایه مخاطی را از ته گلو یا دماغ نمونه می گیرد و به آزمایشگاه منتقل می کند تا آزمایش انجام شود.

در آزمایش مولکولی کرونا ، هدف شناسایی ماده ژنتیکی ویروس به دنبال علائم عفونت فعال است. نمونه گیری این آزمایش با گرفتن نمونه از پشت گلوو بینی با سواب است که تحت آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) قرار خواهد گرفت در این آزمایش دو ژن N و E از SARS-CoV-2 ملاک قطعی تشخیصSARS-CoV-2 محسوب شده و در صورت شناسایی تنها یکی از این ژنها، نتیجه غیرقطعی خواهد بود. آزمایش های مولکولی تنها به تشخیص موارد فعلی کرونا کمک کرده و قابلیت تشخیص عفونت قبلی را ندارند.

مراحل انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل به چه صورت می باشد؟

برای انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل شما باید ابتدا وارد صفحه پذیریش سایت آنی آزما شود. سپس با پر کردن قسمت های مورد نیاز و تعیین ساعت مناسب برای نمونه برداری و تعیین تست PCR پذیرش خود را کامل کنید. سپس همکاران ما با شما در اولین فرصت تماس می گیرند و برای آزمایش در منزل مراجعه می کنند.

برای نمونه گیری تست PCR در منزل کارشناس آزمایشگاه از یک گوش پاک کن استریل شده برای گرفتن نمونه مخاط از حلق یا بینی استفاده می کند.
سپس گوش پاک کن را در ظرف استریل شده می گذارد و در آن را برای ارسال به آزمایشگاه محکم می کند.

توجه داشته باشید که گوش کن باید طی این مرحله تحت دمای خاص نگهداری شود تا ویروس زنده بماند و تست دقیق باشد. نمونه باید ظرف 72 ساعت به آزمایشگاه برسد.به همین دلیل نمونه سریعا به آزمایشگاه منتقل می شود.

مراحل انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل

با انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل از شر ویروس کووید ۱۹ در امان باشید!

یکی از مشکلاتی که با انجام آزمایش مولکولی کرونا وجود دارد، حضور و انجام این قبیل تست ها در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها می باشد. آزمایشگاه ها به علت مراجعه بیشتر افراد مبتلا ، به ویژه بیماران با وضعیت وخیم ، از جمله محل هایی پر خطر محسوب می شوند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان دچار علائم مشکوک به کرونا شده باشید و قصد انجام تست مولکولی کرونا داشته باشید بدون شک یکی از دغدغه های شما شلوغی ها، ابتلا به کووید ۱۹، آنفلونزا، سرماخوردگی و غیره در این محل باشد. به طوری احساس می کنید حتی اگر به ویروس کووید ۱۹ مبتلا نباشید ، ممکن است در این محل به آن مبتلا شوید.

پذیریش آزمایش مولکولی کرونا در منزل به چه صورت انجام می شود؟

برای انجام آزمایش مولکولی کرونا نیاز به خارج شدن از خانه و حضور در آزمایشگاه نیست. به طوری که شما تنها کافی است که برای انجام آزمایش نکته مزیت این کار این است که زمان نمونه گیری بر عهده شما می باشد و هر زمان که خواهان انجام نمونه گیری هستید را می توانید انتخاب کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت و کمترین زمان ممکن با شما برای انجام آزمایش تماس می گیرند. نمونه گیری در منزل ، محل کار و یا محلی که مایل به انجام آن هستید انجام می شود.

سپس نمونه سریعا برای انجام آزمایش به آزمایشگاه در خواستی شما ارسال می شود. جوابدهی در کم ترین زمان ممکن به صورت انلاین در سایت قرار می گیرد. بنابراین تمامی مراحل آزمایش از مرحله پدیرش، نمونه گیری و جوابدهی به صورت غیر حضوری می باشد. بنابراین شما با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و زمان، از حضور در این مراکز و آزمایشگاه ها و خطر انتقال ویروس کووید ۱۹ و سایر بیماری های مسری در امان خواهید ماند.

نمونه گیری در منزل آزمایش مولکولی کرونا با کادر مجرب و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود. توجه داشته باشید که افراد نمونه گیر پیوسته از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی می شوند. همچنین جهت امنیت و اطمینان خاطر شما کادر هنگام مراجعه دارای کارت پرسنلی دارای مشخصات کامل می باشد تا شما از حضور فرد در خانه خود نگران نباشید. کادر مجرب آنی آزما قبل از وارد شدن به این حیطه طی چند مرحله آموزش های لازم را دیده اند بنابراین از تخصص این افراد اطمینان کامل داشته باشید. نمونه های خون پس از نمونه گیری با رعایت شرایط مناسب جهت انتقال در اسرع وقت به آزمایشگاه درخواستی شما انتقال داده می شود.

پس از نمونه گیری در منزل آزمایش مولکولی کرونا و یا انجام آزمایشات مد نظرتان در کم ترین زمان ممکن در سایت جواب شما ارائه می شود. توجه داشته باشید آزمایشگاه های طرف قراداد آنی آزما دقیق ترین تست ها را انجام می دهند. همچنین هرگز نگران حفظ حریم شخصی خود در ارائه جواب ها نباشید. جواب آزمایش شما فقط با داشتن کد پیگیری که شما در دست دارید امکان پذیر است و هرگز کسی غیر شما نمی تواند به این جواب ها دسترسی داشته باشد.

پذیریش آزمایش مولکولی کرونا در منزل

نمونه مورد نیاز برای انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل چیست؟

آزمایش مولکولی کرونا در منزل بر خلاف تست آنتی بادی در منزل با آزمایش خون انجام نمی شود. این تست از سیستم تنفسی، مانند قرار دادن گوش پاک کن در بینی، نمونه گرفته می­شود تا مشخص شود در حال حاضر به ویروس SARS-CoV-2، که باعث بروز بیماری کووید-19 می­شود، مبتلا هستید یا خیر. بعضی از تست­ها در محل مراقبت از بیمار انجام می­شود یعنی جواب آزمایش کم­تر از یک ساعت در همان محل تست آماده است اما لازم است دسته­ی دیگری از تست ­ها برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شود و این فرایند 1 الی 2 روز طول می­کشد. این تست به طور کلی با یکی از نمونه های زیر انجام می پذیرد:

  • مخاط حلق یا بینی (اکثر تست ها)
  • بزاق (تعداد کمی از تست ها)

یکی دیگر از مزیت های آزمایش مولکولی کرونا در منزل کاهش اتلاف وقت می باشد. این روز ها زمان برای همه ما به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده است. به طوری که شاید ممکن است شما از انجام دادن بسیاری از کارها حتی ضروری به علت کمبود وقت صرف نظر کرده باشید ولی با انجام آزمایش در منزل می توانید علاوه بر آن که در زمان خود صرفه جویی کرده باشید این زمان را صرف خانوادتان کنید. همچنین حتی اگر قادر به مرخصی از کار خود نیستید نگران نباشید شما می توانید آزمایش خود را در محل کار خود نیز انجام دهید.

آزمایش مولکولی کرونا در منزل

برای تشخیص کرونا ، آزمایش مولکولی کرونا بهتر است یا تست الایزا؟

یکی از سوالاتی ممکن است برای شما در حین تکمیل پذیرش برای تشخیص کرونا در منزل پیش آمده باشد، این است که برای تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ کدام از تست های کرونا که شامل الایزا، ، رپید، روش های غربالگری و یا آزمایش مولکولی کرونا می باشد را انتخاب کنم؟ در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم تست های کرونا هر کدام کاربرد به خصوص خود را دارند و این تصور که هر کدام نسبت به دیگری برتری و یا تست بهتری است اشتباه می باشد.

به طور کلی آزمایش کرونا با روش PCR جهت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا انجام می شود ولی تست الایزا به روش آنتی بادی دربیشتر موارد جهت تشخیص و پیگیری درمان و یا بهبودی کامل فرد انجام می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع آزمایش ویروس کرونا، تست سرولوژی چه تفاوت هایی با تست های مولکولی و PCR دارد مراجعه فرمایید)

اپلیکیشن آنی آزما جهت سهولت انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل

ثبت درخواست، پیگیری زمان آزمایش و دریافت جواب آزمایش در منزل خود را با نصب اپلیکیشن آنی آزما آسان کنید. با نصب این برنامه در واقع شما آزمایشگاه را می توانید به منزل خود ببرید. همچنین در صورت نصب اپلیکیشن آزمایش آنلاین آنی آزما در تبلت، تلفن همراه و سیستم های دیگر می توانید به راحتی و بدون مراجعه به هیچ آزمایشگاهی بهترین نوع آزمایش را انجام دهید. این کار توسط همیاری مشاورین سایت آنی آزما به متقاضیان ارائه می گردد.

نمونه گیری در منزل

شرایط لازم برای انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل یا محل کار

شاید برای شما نیز شرایط لازم برای انجام آزمایش مولکولی کرونا در منزل یا محل کار سوال پیش آمده باشد و این که آیا برای انجام این تست آیا نیاز به ناشتایی و یا شرایط دیگر لازم است یا نه؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت برای انجام این آزمایش هیچ شرایط خاصی مانند ناشتایی و یا زمان بیداری نیاز نیست و آزمایش در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است ولی برای انجام این تست باید از یک هفته حداقل از زمان اولین تماس با فرد آلوده گذشته باشد. در واقع امکان شناسایی ویروس در چند روز اول ابتلا وجود ندارد و در بیشتر موارد جواب منفی کاذب گزارش می شود. بنابراین اگر تست شما منفی شد ولی همچنان دارای علامت هستید پس از چند روز باید آزمایش خود را تکرار کنید.
اگر احساس علائم کووید ۱۹ را دارید، آزمایش مولکولی کرونا را در منزل انجام دهید:

برای کاهش شیوع این بیماری و انتقال آن به سایرین باید جهت احتیاط از منزل خارج نشوید و آزمایش مولکولی کرونا را در منزل انجام دهید. یکی از عاملین شیوع بالای ویروش کووید ۱۹ عدم توجه به علائم آن و خارج شدن از خانه حتی در صورت مشاهده علائم مرتبط با این ویروس است. اگر همه افرادی که احساس علائمی مانند تب، سردرد، بی حالی ، خستگی و غیره می کنند، از خانه خارج نشوند و قرنطینه بمانند و تست ها و خدمات درمانی دیگر را در خانه دریافت کنند بی شک شیوع این بیماری بسیار کاهش می یابد. بنابراین ماندن در خانه و انجام تست های کرونا در خانه یکی دیگر از مزیت های این روش می باشد.

در صورتی که شما نیز احتمال می دهید که علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشید، و می خواهید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید تا از ابتلا خود و عزیزان خود مطمئن شوید، به راحتی می توانید با همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید تا به صورت نمونه برداری در منزل آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید. برای این کار به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه می نمایید و مراحل پذیرش غیر حضوری آزمایش را طی می نمایید. سپس بدون این که نیاز باشد به صورت حضوری به بیمارستان یا آزمایشگاه های دیگر مراجعه نمایید، همکاران ما به محلی که شما آدرس آن را در سایت آنی آزما تعیین کرده اید مراجعه می کنند تا به صورت غیر حضوری و با نمونه برداری یا نمونه گیری در منزل آزمایش های شما را انجام دهند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.