آزمایش در منزل یک روش آسان برای انجام

آزمایش در منزل یک روش آسان برای انجام

آزمایشات

آزمایش در منزل یک روش ساده در عین حال کاربردی می باشد که امروزه برای تشخیص آسان می باشد. با صنعتی شدن دنیا، افزایش ساعات کاری، افزایش آلودگی ها، ترافیک، شیوع بیماری هایی مانند ویروس کووید ۱۹ و غیره مراجعه به آزمایشگاه و انجام آزمایشگاه تبدیل به یک کار پردردسر شده است. به طوری که بسیاری از افراد به علت وقت گیر بودن و سخت بودن این راه هر روز انجام آزمایش را به تعویق می اندازند ولی انجام آزمایش‌ در منزل وین امکان را برای شما ایجاد می کند که بدون آن که مجبور به حضور در آزمایشگاه برای انجام نمونه گیری، پذیرش، جوابدهی باشید، در منزل یا محل کار در عرض چند دقیقه می توانید آزمایش خود را انجام دهید.

آزمایش در منزل

آزمایش در منزل آنی آزما به این صورت می باشد که تمامی مراحل آن از نمونه گیری ، پذیرش و جوابدهی همگی به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در آزمایشگاه می باشد. انجام آزمایش چکاپ و یا آزمایشات تشخیصی یک نیاز ضروری در زندگی هر فرد می باشد به طوری که هر فرد باید برای بررسی وضعیت سلامت خود سالانه چند بار آزمایشاتی را انجام دهد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آزمایش چکاپ مراجعه فرمایید) انجام به موقع یک آزمایش در پیشگیری از بروز یک بیماری یا اختلا، همچنین درمان سریع آن بسیار کمک کننده می باشد. بنابراین به تعویق انداختن آن بسیار خطرناک و با عوارض بسیاری همراه است.

مراحل انجام آزمایش در منزل آنی آزما

برای انجام آزمایش در منزل آنی آزما تنها سه مرحله را نیاز است در چند دقیقه انجام دهید تا به آسانی آزمایش خود را در منزل انجام دهید. انجام هر کدام از مراحل به آسانی و در کمترین زمان امکان پذیر است. همچنین توجه داشته باشید علاوه بر اسان بودن ، با این روش شما در وقت، انرژی، هزینه های خود بسیار صرفه جویی کرده اید. در ادامه انجام گام به گام نمونه گیری در منزل را توضیح خواهیم داد تا شما بتوانید بدون هیچ مشکلی آزمایش خود را به آسانی و در منزل یا محل کار انجام دهید:

گام اول آزمایش در منزل : پذیرش

اولین مرحله برای انجام آزمایش در منزل، پذیرش می باشد. برای این کار دیگر نیازی به حضور در آزمایشگاه و انتظار در صف های طولانی پذیرش نمی باشد. برای انجام نمونه گیری در منزل یا محل کارتان لازم است ابتدا وارد پذیریش در صفحه اصلی آزمایشگاه آنی آزما شوید. در این صفحه هر آزمایش و تست که می خواهید انجام دهید. توجه داشته باشید که آنی آزما طرف قراداد با تمامی بیمه ها را دارد. پس بدون نگرانی از هزینه ها می توانید پذیریش خود را انجام دهید. همچنین می توانید درخواست پذیرش خود را با واتس آپ و یا تلگرام با ارسال عکس از برگه درخواست آزمایشات انجام دهید.

نکته جالب این نمونه گیری این است که شما خودتان می توانید آزمایشگاهی که برایتان تست را انجام دهد را انتخاب کنید. همچنین در پذیرش می توانید تاریخی و ساعت روزی که مایل به انجام آزمایش هستید را نیز خودتان انتخاب کنید. پس از پذیرش همکاران ما با شما در اسرع وقت جهت هماهنگی ساعت مراجعه کادر جهت نمونه گیری تماس خواهند گرفت.

مراحل انجام آزمایش در منزل آنی آزما

گام دوم آزمایش در منزل : نمونه گیری

آزمایش در منزل با کادر مجرب و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود. توجه داشته باشید که افراد خونگیر پیوسته از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی می شوند. همچنین جهت امنیت و اطمینان خاطر شما کادر هنگام مراجعه دارای کارت پرسنلی دارای مشخصات کامل می باشد تا شما از حضور فرد در خانه خود نگران نباشید. کادر مجرب آنی آزما قبل از وارد شدن به این حیطه طی چند مرحله آموزش های لازم را دیده اند بنابراین از تخصص این افراد اطمینان کامل داشته باشید. نمونه های خون پس از نمونه گیری با رعایت شرایط مناسب جهت انتقال در اسرع وقت به آزمایشگاه درخواستی شما منتقل می شود.

گام سوم آزمایش در منزل : جوابدهی

پس از انجام نمونه گیری برای آزمایش در منزل و انجام آزمایشات مد نظرتان در کم ترین زمان ممکن در سایت جواب شما ارائه می شود. توجه داشته باشید آزمایشگاه های طرف قراداد آنی آزما دقیق ترین تست ها را انجام می دهند. همچنین هرگز نگران حفظ حریم شخصی خود در ارائه جواب ها نباشید. جواب آزمایش شما فقط با داشتن کد پیگیری که شما در دست دارید امکان پذیر است و هرگز کسی غیر شما نمی تواند به این جواب ها دسترسی داشته باشد.

آیا برای انجام آزمایش در منزل باید ناشتا باشیم؟

یکی از سوالات در مورد ناشتا بودن در زمان انجام آزمایش در منزل می باشد. ناشتا بودن در بسیاری از آزمایشات ضروری می باشد به صورتی که عدم رعایت آن در جواب آن تاثیر گذار است و باعث اشتباه شدن جواب آزمایشاتان می شود. اما ناشتا بودن برای هر آزمایشی ممکن است متفاوت باشد برای مثال ممکن است زمان ناشتا بودن برای آزمایشی ۸ ساعت و برای آزمایش دیگری مثل تست های کبدی تنها ۴ ساعت کفایت کند. اما برای انجام برخی آزمایشات دیگر نیاز به رعایت ناشتایی نمی باشد و در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است.

نکته دیگر که باید در مورد ناشتا بودن قبل از انجام آزمایشات توجه داشت این موضوع می باشد که ناشتا بودن با نوشیدن آب تداخلی ندارد و فرد ناشتا می تواند آب بنوشد ولی اضافه کردن ماده دیگر به آب مانند شکر یا عصاره ها باعث به هم خوردن ناشتایی می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آیا می دانید چند ساعت قبل از آزمایش خون باید ناشتا بود؟ مراجعه فرمایید)

زمان مناسب برای انجام آزمایش در منزل

بسیاری از افراد معتقدند که برای آزمایش‌ در منزل در آزمایشاتی که ناشتایی لازم است به شرط رعایت ناشتایی، نمونه گیری آزمایش در منزل می‌شود در هر ساعتی از روز انجام شود در حالی که به عقیده بسیاری از متخصصین زمان مناسب خون گیری برای بسیاری از آزمایش ‌ها ساعات اولیه‌ صبح است.

به طوری که برای انجام آزمایش در منزل بهتر است آزمایشاتی که نیاز به ناشتایی دارد را در اول صبح و در ساعات نخست بیداری انجام دهید ولی آزمایشات مانند ویتامین ها، آنالیز ادرار، CBC و غیره را در هر ساعتی که برایتان مقدور باشد انجام دهید. در واقع نمونه گیری در منزل یا محل کار این امکان را به شما می دهد که در هر ساعت از شبانه روز که مایل به انجام آزمایش هستید آزمایش خود را انجام دهید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آزمایش هایی را که باید به صورت ناشتایی انجام دهیم مراجعه فرمایید)

زمان مناسب برای انجام آزمایش در منزل

روش صحیح آزمایش در منزل

اگرچه رعایت شیوه‌ درست آزمایش در منزل از وظایف فرد خون گیر است، اما افرادی که خون می ‌دهند با آگاهی از برخی نکات مهم می‌توانند بر رعایت شیوه‌ صحیح نمونه گیری آزمایش در منزل نظارت کنند. مثلا پس از فرو کردن سوزن هرگز نباید فرد خون گیر برای پیدا کردن رگ سوزن را در زیر پوست به اطراف جا به‌ جا کند و با سوزن دنبال رگ بگردد. این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است به رگ‌ ها یا اعصابی که از آن منطقه عبور می‌ کنند آسیب جدی برساند. نکته‌ دیگر این است که گرچه عبور سوزن از پوست با درد مختصری همراه است، اما چنان چه پس از وارد شدن سوزن درد شدید احساس شد و به اصطلاح دست تیر کشید باید به سرعت از خون گیر بخواهید که سوزن را بیرون بکشد زیرا ممکن سوزن به عصب برخورد کرده باشد.

پس از پایان آزمایش در منزل نیز آزمایش‌ دهنده باید گاز استریلی را که روی محل خون گیری گذاشته شده است با فشار مستقیم (حدود پنج دقیقه) روی محل خون گیری نگه دارد و اتاق خون گیری را ترک نکند تا فرد نمونه ‌گیر محل خون گیری را بررسی و از بسته شدن سوراخ ایجاد شده در رگ مطمئن شود. البته در مورد سالمندان و کسانی که دارو های ضدانعقادی (مانند وارفارین) مصرف می ‌کنند باید مدت بیشتری روی محل خون گیری فشار وارد کرد.

مزایای آزمایش در منزل چیست؟

انجام آزمایش در منزل مزایای مختلفی می تواند داشته باشد از جمله:

صرفه جویی در زمان

ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که برای برنامه ی درمانی و چکاپ خود یا عزیزانتان وقت کم می آورید یا این که به طور تمام وقت سر کار هستید و مراجعه ی حضوری و انجام آزمایش برایتان مقدور نیست. خونگیری در منزل یا محل کار این امکان را به شما می دهد با کمترین زمان نمونه گیری انجام شود و جواب را در سریع ترین حالت دریافت کنید.

صرفه جویی در هزینه ها

گاهی اوقات هزینه های رفت و آمد بسیار سرسام آور می باشد، یکی دیگر از اهداف خونگیری در منزل ، کاهش این گونه از هزینه ها می باشد.

خلاص شدن از ترافیک و ازدحام جمعیت

امروزه با وجود شلوغی ها و ترافیکی که در خیابان های سطح شهر وجود دارد و همچنین مشکل آلودگی هوا، کمتر کسی را می توان یافت که به صورت اختیاری تمایل به تردد در سطح شهر را داشته باشد. انجام نمونه گیری خون در منزل این امکان را برای شما فراهم می نماید تا بدون صرف وقت و هزینه اضافی، کلیه آزمایش های خود را به صورت آنلاین پذیرش کرده و نمونه های مورد نیاز برای آزمایش های خود را نیز در منزل یا محل کار خود بدهید.

کاربرد در بیماران ریوی، سرطانی، عفونی و غیره

در برخی از بیماری ها به علت مضر بودن هوای آلوده توصیه می شود از خارج شدن این افراد حدلامکان اجتناب شود. از طرفی ممکن است فرد نیاز به استراحت داشته باشد و خارج شدن از خانه برای فرد امکان پذیر نباشد.

زنان باردار

انجام آزمایش در منزل گاهی برای زنان باردار تبدیل به یک نیاز ضروری می شود به طوری که سیستم ایمنی در زنان باردار کاهش می یابد به طوری که احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی در این افراد نسبت به قبل بارداری فرد افزایش می یابد. ممکن است زنان باردار با جنین Golden baby (بچه ی با ارزش ) پزشک استراحت مطلق تجویز کرده است و از طرفی آزمایشات دوران بارداری (برای کسب اطلاعات به مقاله ی آزمایشات بارداری برای اطمینان از سلامت مادر و جنین مراجعه شود) دارای اهمیت می باشد و خارج شدن از خانه برای مادر بسیار خطرناک باشد.

در بیمارانی با سیستم ایمنی ضعیف و افرادی که کورتون مصرف می کنند

احتمال ابتلا در این بیماران به عفونت های ویروسی و باکتریایی مهلک بسیار بالا می باشد و این افراد باید حدلامکان از حضور در مکان های پر ازدحام و مکان های با شیوع بالای بیماری ها مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی دیگر خودداری کنند.

مزایای آزمایش در منزل

در افراد سالمند

آزمایش در منزل برای افراد پیر و پا به سن گذاشته که توانایی محدودی در راه رفتن و جا به جایی دارند نیز بسیار مناسب می باشد. در این حالت نیز شما اگر کلیه هزینه های مربوط به جا به جایی فرد مسن و همچنین اذیتی که وی در هنگام مراجعه به آزمایشگاه متحمل می شود را در نظر بگیرید، هزینه محدود و جزئی مربوط به خون گیری در منزل بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود.

در نوزادان و کودکان

در نوزادان و کودکان نیز به علت پایین بودن سیستم ایمنی بدن خونگیری در منزل بسیار کاربردی می باشد و همچنین در کودکانی ممکن است به علت ترس از محیط بیمارستان و یا آزمایشگاه از خونگیری اجتناب شود ولی انجام این روش می تواند در از بین بردن این ترس بسیار کمک کننده باشد.

کاهش اپیدمی هایی مانند آنفلونزا، کرونا، سرما خوردگی ها وغیره

امروزه موضوع شیوع بیماری های واگیر دار بسیار برای کل جهان مسئله ساز شده است به طوری که گاهی تنها راه حل برای کنترل این بیماری ها ماندن در خانه توصیه می شود. انجام خونگیری در منزل این امکان را به شما می دهد بدون خارج شدن از منزل بدن خود را چکاپ کنید و در صورت نیاز آزمایشات درخواستی خود را بدون نگرانی انجام دهید.

نمونه گیری در منزل

این روز ها با گسترش شدید ویروس کرونا و افزایش مرگ در اثر ابتلا به این بیماری همه ما بیشتر از گذشته مایل به قرنطینه هستیم. ترس از ابتلا به بیماری های مسری مانند کووید ۱۹، آنفولانزا و غیره گاهی ممکن است باعث امتناع از حضور در مراکز درمانی شده است ولی باید توجه داشت که این نگرانی ها نباید مانع از انجام چکاپ های سالانه و پیگیری سلامت شما باشد. بنابراین آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته بوده است با انجام پذیرش های انلاین و انجام نمونه گیری سریع در خانه و همچنین جواب دهی بدون نیاز حضوری بهترین انتخاب برای انجام آزمایش های خون و آزمایش کرونا در منزل برای شما و خانوادتان می باشد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.