علائم کرونای انگلیسی به چه صورت می باشد؟

علائم کرونای انگلیسی به چه صورت می باشد؟

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

کرونای انگلیسی از جمله نوع جدید و جهش یافته از این بیماری می باشد که به تازگی همه دنیا را به خود درگیر کرده و اخیرا وارد ایران شده است. گونه جدیدتر کرونا ویروس و جهش‌های آن، عموم مردم و همچنین متخصصان پزشکی را گیج کرده ‌است. به گفته چندین محقق، گونه انگلیسی ویروس کرونا ممکن است به زودی جهان را در بر بگیرد. همچنین تفاوت‌های چشمگیری بین گونه انگلیسی کرونا و گونه اصلی وجود دارد. ویروس کووید ۱۹ دارای توانایی جهش های بسیاری در ژنوم خود می باشد. این ویروس عضو جدید خانواده کرونا ویروس ها می باشد.

کرونای انگلیسی ، گونه جدیدی از بیماری کووید ۱۹ است که توجه دنیا را به تازگی به خود جلب کرده است و در حال انتشار در نقاط دیگر جهان است و به‌ دلیل نوع جهشی که داشته، نگرانی‌ های جدی را در سطح جهان به وجود آورده است. ویروس کووید ۱۹ که برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ کشف شد به نظر می رسد قبل از آن توانایی بیماری زائی در انسان را نداشت و پس از جهش های متعدد ممکن است این توانایی را کسب کرده است. در طبقه بندی ویروس ها، کووید ۱۹ عضو خانواده کرونا ویروس ها می باشد که این خانواده دارای ژنوم RNA می باشند که شدیدا جهش پذیر است.

چگونه از پوست در دوران کرونا محافظت کنیم؟

علائم کرونای انگلیسی

علائم کرونای انگلیسی تقریبا مشابه کرونای معمولی است، یعنی علائمی مثل تنگی نفس، تب، دردهای مفصلی، اختلالات گوارشی، سرفه، درگیری ریه و … در افراد بروز می کند، اما نکته مهم این است که دراین نوع کرونا شدت ظهور و بروز این علائم بالا است. در صورت بروز این علائم، زمانی مشکوک به کرونا خواهیم شد که این علائم در افراد با سنین پایین رخ دهد، از طرفی گرفتاری خوشه ای و ابتلای سریع افراد یک خانواده به ویروس هم علامت دیگری است که می تواند نشانه ای از ابتلا به کرونا باشد. به طور کلی علائم این نوع از کووید ۱۹ شامل موارد زیر می شود:

بی حالی و احساس خستگی

یکی دیگر از علائم کرونای انگلیسی احساس خستگی و بی حالی می باشد. اگر چه خستگی در کووید ۱۹ بسیار شایع می باشد ولی در در این نوع جهش یافته و جدید شدید تر و گسترده تر احساس می شود.

درد عضلانی و احساس بدن درد

یکی دیگر از علائم رایج کرونای انگلیسی ویروس، درد بدن و عضلات است. دلیل اصلی بروز دردهای عضلانی و بدن درد، میالژی است، که در نتیجه حمله ویروس به فیبرهای عضلانی مهم و بافت‌های بدن رخ می‌دهد. التهاب گسترده نیز می‌تواند منجر به درد مفاصل، ضعف و بدن درد در طول عفونت شود. اگر به دردهای عضلانی خود مشکوک هستید، انجام سایر وظایف برای شما دشوار است و هیچ بیماری دیگری وجود ندارد که بتواند دلیلش باشد، بهترین اقدام انجام تست کرونا در منزل می باشد.

تب

تب در بین علائم کرونای انگلیسی و دیگر انواع کووید ۱۹ بسیار شایع می باشد. تب در واقع نشانه دفاع بدن علیه میکروارگانیسم ها می باشد. برای پایین آوردن تب می توان از تب بر ها تحت نظر پزشک و پاشویه ، از دستمال نم دار استفاده کرد.

علائم کرونای انگلیسی

سرفه های مداوم

سرفه مداوم همراه با گلودرد نیز به عنوان علامت مشترک مبتلایان با سویه جدید این ویروس است تقدم این علامت در مقایسه با دیگر علائم مشاهده شده است.

از دست دادن حس بویایی و چشایی

همان طور که می دانیم یکی از علائم کرونا از دست دادن بویایی و چشایی و یا احساس بو و مزه لجن، سبزی گنده، فاضلاب می باشد ولی بر اساس تحقیقات به نظر می رسد که کرونای انگلیسی دارای علائم با شدت کمتری در این زمینه می باشد.

علائم کرونای انگلیسی جدید نیست

برخلاف تصور عموم علائم کرونای انگلیسی جدید نیست و علائم آن همانند علائم انواع دیگر کووید ۱۹ می باشد. علائم آن مانند انواع دیگر شامل تب، سردرد، احساس خستگی، بی حالی ، علائم گوارشی، احساس تنگی نفس و غیره می باشد که البته شدت این علائم در این بیماری می تواند کم یا بیشتر باشد ولی تحقیقات و گزارشات اخیر نشان داده است که ویروس جدید کرونا می تواند در ۳ روز فرد مبتلا را از پای در بیاورد! بنابراین این ویروس چندین برابر سخت ت و مهلک تر از انواع قبلی می باشد.

به علت شیوع بالای این نوع جدید به استفاده از دو ماسک (ابتدا ماسک یکبار مصرف و بعد پارچه ای) برای مقابله توصیه می شود. همچنین مطالعات مرکز کنترل بیماری‌های همه ‌گیر استفاده از دو‌ ماسک یکبار مصرف به صورت همزمان را توصیه نمی ‌کند. همچنین نیازی به لایه ‌گذاری ماسک دیگری با ماسک N95 نیست،

این ماسک‌ها ماسک‌هایی حرفه‌ای هستند که کارکنان مراقبت‌های بهداشتی از آن استفاده می‌کنند. هرچند این توصیه‌ها داده جدیدی در اینباره ندارند که چه کسی باید ماسک بزند و چه کسی خیر این اطلاعات صرفاً در مورد چرایی و چگونگی استفاده از ماسک است. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آیا استفاده از دو ماسک برای پیشگیری از کرونا مفید است یا نه؟ مراجعه کنید)

تفاوت علائم کرونای انگلیسی با سایر گونه های کووید ۱۹

علاوه بر تفاوت مشخص شده در بررسی های توالی بین گونه های قبلی ویروس های کووید ۱۹ با گونه جدید کرونای انگلیسی که وجود دارد، ما شاهد تفاوت هایی در علائم بیماری ناشی از آن، شیوع ، شدت و غیره نیز بوده ایم. همان طور که می دانیم فنوتیپ ویروس (ساختار ویروس) را ژنوم آن تعیین می کند. هر گونه تغییر در ترتیب این ژنوم را جهش می گوییم که باعث تغییرات گسترده در ساختار پروتئینی یک ویروس و در نتیجه علائم ، شدت و غیره ویروس می شود. در ادامه به شرح این تفاوت ها می پردازیم:

 • از گونه‌ های قبلی واگیردارتر است.
 • دو برابرعفونی‌ تر است.
 • سرعت انتشارش ۷۰ درصد بیشتر است.
 • به سرعت جایگزین گونه قبلی می‌شود.
 • آزمایش آن هفته‌ ها یا شاید ماه‌ها طول می‌ کشد.
 • آنتی‌ بادی نجات ‌یافتگان تأثیر کمتری روی آن دارد.
 • در کودکان قدرت بیماری زائی بالایی دارد.

تفاوت علائم کرونای انگلیسی با سایر گونه های کووید ۱۹

درگیری کرونای انگلیسی در کودکان

کرونای انگلیسی برخلاف گونه های پیش از آن کودکان را نیز در یکی از گروه های مبتلا قرار داده است. برخلاف باور عموم، نه تنها کودکان هم به کرونا مبتلا می شوند بلکه علایم این بیماری در آنها با بزرگسالان متفاوت است، کرونا در کودکان با داشتن مشکلات تنفسی و گوارشی خود را نشان نمی دهد بلکه علایم دیگری دارد یا کلا بدون علامت است. همچنین می توان گفت کرونا تمایل بیشتری برای آلوده کردن کودکان و نوجوانان دارد. براساس تحقیقات پزشکی انجام شده، قدرت انتشار نوع جدید کرونا ۵۵ درصد بیشتر از نوع مشابه این ویروس است.

مطالعات اولیه نشان می دهد کرونای انگلیسی در افراد زیر ۲۰ سال به ویژه کودکان بیشتر بروز پیدا می کند، با این توصیف که از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون دو میلیون کودک به کووید ۱۹ مبتلا شدند که نیمی از این موارد در یک ماه گذشته و به دنبال شیوع کرونا جدید ثبت شده که نشان می دهد این نوع از ویروس تمایل بیشتری برای آلوده کردن کودکان و نوجوانان دارد. همچنین با توجه به اینکه این دسته از بیماری های تنفسی قدرت انتشار بسیار بالایی دارند بنابراین ورود ویروس انگلیسی به کشور اجتناب ناپذیر است. نمی توان از نظر علائم کلینیکی و تظاهرات بالینی اظهارنظر دقیقی در این باره ارائه کرد، با این وجود بروز هر نوع تغییر در ویروس بستگی به بدن انسان دارد.

اگر مشکوک به علائم کرونای انگلیسی هستید تست کرونا در منزل را انجام دهید

اگر مشکوک به هر یک از علائم کرونای انگلیسی مانند تب، سرفه، سردرد، علائم گوارشی، آبریزش بینی، گلو درد، احساس خستگی و بی حالی و غیره هستید تست کرونا در منزل را انجام دهید. تست مورد استفاده برای تشخیص کرونا ، آزمایش PCR می باشد. تست PCR در منزل بر خلاف تست آنتی بادی با آزمایش خون انجام نمی شود.

این تست از سیستم تنفسی، مانند قرار دادن گوش پاک کن در بینی، نمونه گرفته می شود تا مشخص شود در حال حاضر به ویروس SARS-CoV-2، که باعث بروز بیماری کووید-19 می شود، مبتلا هستید یا خیر. بعضی از تستها در محل مراقبت از بیمار انجام می شود یعنی جواب آزمایش کم تر از یک ساعت در همان محل تست آماده است اما لازم است دسته ی دیگری از تست ها برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شود و این فرایند 1 الی 2 روز طول می¬کشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تست PCR در منزل مراجعه فرمایید) این تست به طور کلی با یکی از نمونه های زیر انجام می پذیرد:

 • مخاط حلق یا بینی (اکثر تست ها)
 • بزاق (تعداد کمی از تست ها)

تست کرونا در منزل

اگر به علائم کرونای انگلیسی مبتلا شدیم چه باید بکنیم؟

همان طور که در بالا اشاره شد اگر به علائم کرونای انگلیسی مبتلا شدیم اولین اقدام انجام تست PCR کرونا برای اطمینان از ابتلا می باشد. پس از انجام و دریافت جواب کرونا مثبت ، باید پیش از از هر اقدامی آرامش خود را حفظ کنید. سریعا به قرنطینه بروید و راه ارتباط خود را با دیگران به حداقل برسانید. با پزشک خود در تماس باشید. قبل از دریافت مراقبت های پزشکی تماس بگیرید. اگر در تنفس مشکلی دارید ، یا علائم هشدار دهنده اضطراری دیگری دارید یا فکر می کنید این وضعیت اضطراری است ، حتماً با اورژانس تماس بگیرید.

از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس یا تاکسی خودداری کنید. تا آنجا که ممکن است ، در یک اتاق خاص و دور از سایر افراد در خانه خود باشید. در صورت امکان ، باید از حمام جداگانه استفاده کنید. اگر لازم است در خانه یا بیرون از خانه در کنار افراد دیگر باشید ، از ماسک استفاده کنید تا بیماری کرونا را به دیگران انتقال ندهید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اگر به بیماری کرونا مبتلا هستید چه کاری باید انجام دهید مراجعه فرمایید.)

راه های پیشگیری از علائم کرونای انگلیسی

پیشگیری از علائم کرونای انگلیسی با انواع دیگر کرونا تفاوت آنچنانی ندارد ولی به علت شیوع بیشتر این نوع جهش یافته ، روش های پیشگیری باید نسبت به قبل سفت و سخت تر در پیش گرفته شود. در ادامه این مطلب به راه ها و روش های پیشگیری این نوع ویروس اشاره خواهیم کرد:

– پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن با یکدیگر

– شستن مرتب دستها با آب و صابون یا استفاده از مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل

– محدود کردن فعالیت های خارج از منزل در حد امکان محدود و پرهیز از حضور در مکان های عمومی و شلوغ

– اجتناب از خوردن غذا در محیط های عمومی، همچنین استفاده از غذای آماده تا حد امکان و استفاده از مواد غذایی به صورت کامل پخته شده

– استراحت و استفاده از ماسک در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی و مراجعه به مراکز درمانی در صورت شدید شدن علائم مربوطه

– عدم تماس دستها با صورت (به عنوان یکی از راه های مهم انتقال ویروس به بدن )

– استفاده از خلال دندان، گوش پاک کن یا دستمال کاغذی برای لمس دکمه های آسانسور

– گندزدایی وسایل محل کار نظیر تلفن ثابت و تلفن همراه

– استفاده از خودکار، قلم، ماوس و کیبورد اختصاصی

– تمیز کردن دستها پس از سرفه یا عطسه یا هنگام مراقبت از فرد بیمار با آب و صابون یا ضدعفونی کننده الکلی

– استفاده از دستمال کاغذی هنگام سرفه یا عطسه؛ در صورتی که دستمال موجود نباشد، استفاده از قسمت داخلی آرنج توصیه میشود.

– گندزدایی مکرر سطوح، کیبورد و ماوس و میز کارکنان، دستگیره و هر بخشی که با آن تماس زیاد دارند.

نمونه گیری در منزل

انجام نمونه گیری در منزل یا محل کار یک روش آسان برای انجام تست های ضروری می باشد. با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس ، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش نمونه گیری در محل کار یا منزل را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

هدف آنی آزما آسان نمودن مسیر تشخیص و در نهایت کمک به پرسه درمان می باشد. شما می توانید از صفحه اول پذیرش ، آزمایشگاهی که مایل هستید آزمایش شما انجام شود را نیز انتخاب کنید. با این ترتیب نمونه گیری در محل مد نظر شما انجام می شود و در سریع ترین زمان به آزمایشگاه مورد تایید شما انتقال می یابد. همچنین جواب دهی در اسرع وقت بر سایت به صورت آنلاین قرار می گیرد. توجه داشته باشید که جواب آزمایش شما به صورت خصوصی فقط با رمز کاربری شما امکان پذیر است و فقط خودتان قادر به مشاهده نتیجه آزمایشتان می باشید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.