تشخیص کرونا در منزل

تشخیص کرونا در منزل

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

اگر قصد تشخیص کرونا در منزل را دارید بهترین روش برای انجام آن، نمونه گیری در منزل است. این روزها با شیوع کووید ۱۹ ، بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به آن ، قرنطینه و عدم حضور در مراکز پر خطر مانند مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، وسیله های حمل و نقل عمومی و غیره می باشد. اما گاهی انجام تست های تشخیصی مانند کووید ۱۹ بسیار ضروری می شود. به طوری که افراد تصور می کنند برای انجام تست کرونا باید به آزمایشگاه مراجعه کنند. اما شما می توانید بدون حضور در آزمایشگاه ، تشخیص کرونا را در منزل انجام دهید.

اگر علائم کرونا را در خود یا اطرافیانتان احساس کردید ، با تشخیص کرونا در منزل می توونید بدون هیچ دردسری ، نسبت به انجام آزمایش آن اقدام کنید. برای انجام آزمایش کرونا در منزل تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید. در صفحه اصلی می توانید مشخصات شخصی که قصد انجام تست کرونا را دارد را وارد کنید. همچنین آزمایشگاهی که مایل به انجام آزمایش در آن را دارید را شما انتخاب خواهید کرد. در صورت هر گونه سوال می توانید با همکاران ما در تماس باشید. پس از انتخاب محلی که قصد دارید نمونه گیری شما انجام شود می توانید پذیرش خود را تکمیل کنید.

این روزها با افزایش شیوع کووید ۱۹، تشخیص کرونا در منزل تبدیل به یکی از آزمایشات مهم و حیانی شده است. همچنین با توجه به شرایط و نیاز های مختلف ، انواع آزمایش کرونا نیز وجود دارد. انجام این آزمایشات بسیار ضروری و حیاتی می باشد به طوری که تشخیص سریع و به موقع این ویروس ، در تسریع بهبودی و همچنین انتقال آن به سایر افراد پیشگیری می کند. اما مسئله ای که در این ارتباط وجود دارد نگرانی افراد در مبتلا شدن به کووید ۱۹ در آزمایشگاه ها و یا مراکز درمانی می باشد. همچنین علاوه بر آن وقت گیر بودن ، مسیر های طولانی در رسیدن به یک آزمایشگاه ، هزینه بالای رفت و آمد و به طور کلی سختی های پروسه انجام آزمایش رغبت افراد را برای انجام آزمایش کاهش داده است.

آزمایش ایدز در منزل

برای تشخیص کرونا در منزل کدام روش تستی را انتخاب کنیم؟ (الایزا، PCR، رپید، روش های غربالگری)

یکی از سوالاتی ممکن است برای شما در حین تکمیل پذیرش برای تشخیص کرونا در منزل پیش آمده باشد، این است که برای تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ کدام از تست های کرونا که شامل الایزا، ، رپید، روش های غربالگری می باشد را انتخاب کنم؟ در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم تست های کرونا هر کدام کاربرد به خصوص خود را دارند و این تصور که هر کدام نسبت به دیگری برتری و یا تست بهتری است اشتباه می باشد.

به طور کلی آزمایش کرونا با روش PCR جهت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا انجام می شود ولی تست الایزا به روش آنتی بادی دربیشتر موارد جهت تشخیص و پیگیری درمان و یا بهبودی کامل فرد انجام می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع آزمایش ویروس کرونا، تست سرولوژی چه تفاوت هایی با تست های مولکولی و PCR دارد مراجعه فرمایید)

بنابراین اگر دچار علائم کووید ۱۹ در خود یا نزدیکانتان شده اید، بهتر است روش PCR را جهت تشخیص کرونا در منزل انتخاب کنید. تست PCR در آزمایش ویروس کرونا به دنبال خود ویروس در بینی ، گلو یا مناطق دیگر دستگاه تنفسی است تا مشخص شود آیا عفونت فعال با SARS-CoV-2 وجود دارد یا خیر. در بیشتر موارد ، یک نمونه از بینی یا گلو توسط پزشک متخصص یا کارکنان بیمارستان و پرستار ها به وسیله سواپ گرفته می شود و آن سواب برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود. تست مثبت PCR در آزمایش ویروس کرونا بدین معنی است که فرد مورد آزمایش عفونت فعال COVID-19 دارد.

برای تشخیص کرونا در منزل کدام روش تستی را انتخاب کنیم؟ (الایزا، PCR، رپید، روش های غربالگری)

نمونه گیری برای تشخیص کرونا در منزل یا محل کار توسط چه کسی انجام می گیرد؟

پس از تکمیل پذیرش برای تشخیص کرونا در منزل یا محل کار همکاران آنی آزما در اسرع وقت جهت تعیین دقیق زمان رجوع نمونه گیر با شما تماس خواهند گرفت. کادر آنی آزما کارشناسان علوم آزمایشگاهی یا پرستار می باشند که برای انجام نمونه آموزش دیده اند. نمونه گیری با رعایت تمامی نکات بهداشتی و پروتکل های پیشگیری از کووید ۱۹ انجام می شود و نمونه سریعا به آزمایشگاه تعیین شده شما ارسال خواهد شد. نمونه در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می گیرید و در سریع ترین زمان جواب آزمایش در سایت برای مشاهده شما قرار می گیرد.

آیا برای تشخیص کرونا در منزل باید ناشتایی و یا شرایط دیگری رعایت شود؟

یکی از سوالات دیگری که در مورد تشخیص کرونا در منزل می شود در مورد رعایت یا عدم رعایت ناشتایی و شرایط دیگر برای انجام آزمایش آن می باشد. در تست PCRماده ژنتیک ویروس بررسی می شود و همچنین در تست الایزا وجود آنتی بادی علیه آنتی ژن های ویروس را مورد ارزیابی قرار می دهیم. بنابراین برای انجام تست کرونا نیاز به ناشتایی نمی باشد. همچنین برای انجام این آزمایش در هر ساعت از شبانه روز می توان اقدام کرد به طوری که زمان انجام آزمایش تاثیری در جواب آزمایش ندارد.

برای دریافت جواب تشخیص کرونا در منزل باید چه کار کنیم؟

برای دریافت جواب تشخیص کرونا در منزل نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیست. به این منظور تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید و در بخش جوابدهی با نام کاربری خود وارد شوید و جواب تست خود را ذخیره و یا پرینت بگیرید. این جواب را نیز می توانید برای پزشک خود ارسال کنید. همچنین توجه داشته باشید که جوابدهی آنی آزما با امنیت بالا امکان پذیر می باشد و شخص دیگری جواب آزمایش شما را بدون داشتن رمز نمی تواند مشاهده کند.

جواب تشخیص کرونا در منزل چند روز طول می کشد؟

جواب تشخیص کرونا در منزل ۲۴ ساعت تا الی ۷۲ ساعت پس از آزمایش ممکن است زمان ببرد. البته جوابدهی مجموعه آنی آزما در کمترین زمان ممکن می باشد. تست PCR کووید ۱۹ یک روش پیچیده و جدید است که در آن ژنوم ویروس کووید ۱۹ جستجو می شود. به این معنا که اگر فردی به ویروس کووید ۱۹ مبتلا باشد، ماده ژنتیک این ویروس در سلول های فرد مبتلا باید وجود داشته باشد. سازمان‌های بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های عفونی تست پی سی آر (RT-PCR) را به‌عنوان دقیق‌ترین روش تشخیص ویروس کووید19 ( COVID-19 – SARS-CoV-2 ) اعلام کرده است.

در آزمایش کرونا ( PCR ) با کمک سوآپ از حلق و یا بینی بیمار نمونه گرفته می‌شود. سپس باید این نمونه ازنظر وجود یا عدم وجود ویروس SARS-CoV-2 موردبررسی قرار گیرد. ابتدا استخراج ژنوم ویروس از نمونه با کمک کیت‌های استخراج انجام و سپس با کمک روش PCR این ژنوم ویروسی تکثیرشده تا قابل‌شناسایی شود.

برای دریافت جواب تشخیص کرونا در منزل باید چه کار کنیم؟

در چه صورتی باید تشخیص کرونا در منزل انجام دهیم؟

گاهی جا به جایی افراد برای مراجعه با آزمایشگاه بسیار سخت است ولی تشخیص کرونا در منزل یک راه حل عالی برای این افراد است. برای مثال سالمندان، افراد دیالیزی، ناراحتی های قلبی و غیره. البته انجام آزمایش خون در منزل تنها برای این افراد نمی باشد بلکه اگر دچار مشغله های کاری هستید ، در قرنطینه به سر می برید و یا به هر دلیل دیگری تمایلی به مراجعه به مراکز پرازدحام مانند آزمایشگاه ها را ندارید، می توانید به آسانی با چند کلیک آزمایشگاه را به خانه بیاورید.

در واقع روش نمونه گیری در منزل یا محل کار یک روش آسان در عین حال کاربردی می باشد که از اتلاف وقت، هزینه ها شما جلوگیری می کند و به شما این امکان را می دهد که بدون حضور در آزمایشگاه ، آزمایش خود را در سریع ترین زمان، با هزینه های کمتر در خانه یا محل کارتان انجام دهید و سلامت خود و سایر اعضای خانوادتان را بررسی کنید.

در صورت بروز چه علائمی تشخیص کرونا در منزل را انجام دهیم؟

اگر برخی علائمی را در خود یا سایر اعضای خانوادتان احساس کردید بهتر است تشخیص کرونا در منزل انجام دهید و از انتقال این ویروس به خود و سایر افراد پیشگیری کنید.

خلاف تصور عموم علائم کرونا ویروس به چند علامت ختم نمی شود بلکه این بیماری علائم متفاوتی دارد. بنابراین متاسفانه این علائم باعث سردرگمی فرد مبتلا و پزشک در تشخیص شده است. به طوری که گاهی در یک فرد این بیماری آن قدر خفیف می باشد که فرد تصور می کند به یک سرما خوردگی مبتلا می باشد ولی گاهی بیماری در فرد دیگر ممکن است بیماری به قدری شدید باشد که باید بستری و تحت مراقبت های ویژه قرا بگیرد که گاهی ممکن است منجر به مرگ شخص شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله علائم کرونا ویروس؛ بدون علامت، دارای علائم خفیف تا شدید مراجعه فرمایید) به طور کلی علائم کووید ۱۹ شامل موارد زیر می باشد:

 • تب
 • احساس خستگی و کوفتگی
 • تنگی نفس
 • گلودرد
 • سردرد
 • گرفتگی بینی
 • ناخوشی
 • درد عضلانی
 • تنگ‌ نفس ناگهانی و شدید
 • سرفه شدید
 • غیرقابل کنترل
 • سیاهی رفتن چشم‌ ها
 • احساس درد در قفسه‌ سینه
 • مشکلات گوارشی مانند اسهال، تهوع یا استفراغ
 • بی اشتهایی

در صورت بروز چه علائمی تشخیص کرونا در منزل را انجام دهیم؟

روش انجام تشخیص کرونا در منزل (PCR) به چه صورتی می باشد؟

برای انجام تشخیص کرونا در منزل (PCR) از یک گوش پاک کن استریل شده برای گرفتن نمونه مخاط از حلق یا بینی استفاده می کند. سپس گوش پاک کن را در ظرف استریل شده می گذارد و در آن را برای ارسال به آزمایشگاه محکم می کند. توجه داشته باشید که گوش کن باید طی این مرحله تحت دمای خاص نگهداری شود تا ویروس زنده بماند و تست دقیق باشد. نمونه باید ظرف 72 ساعت به آزمایشگاه برسد. به همین دلیل نمونه سریعا به آزمایشگاه منتقل می شود.

در صورت مثبت بودن تشخیص کرونا در منزل باید چه کار کنیم؟

جواب تشخیص کرونا در منزل مثبت ممکن است شما و یا سایر اعضای خانوادتان را به اضطراب بیندازد و نگرانی در این باره به شدت به استرستان بیفزایید ولی توجه داشته باشید اولین اقدام بعد از انجام تست کرونا و دریافت آن کنترل بر احساسات و استرستان می باشد. بیماری ویروسی کووید ۱۹ که امروزه همه ما را به نحوی درگیر خود کرده است متاسفانه هر روز درحال افزایش است و هنوز درمان کاملا موثر و واکسن مورد تائید کشف نشده است.

بنابراین بهترین راه در مقابله با این بیماری پیشگیری با رعایت موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شستن دست ها، خودداری از اجتماعات و غیره می باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع ماسک ها در برابر ویروس کرونا و انفولانزا مراجعه فرمایید)

اما توجه داشته باشید که اگر جواب تشخیص کرونا در منزل شما مثبت باشد، نباید باعث استرس شما شود. همچنین بیماری کووید ۱۹ برخلاف تصور عموم ممکن است دارای علائم خفیف و متوسطی باشد که با ماندن در خانه و شرایط دوران قرنطینه و مراقبت های حمایتی بیماری شما بهبود می یابد. حفظ آرامش و کنترل استرس برای انجام راهکار های صحیح بسیار مفید است. بیماری کووید ۱۹ دارای شدت های مختلف از خفیف تا شدید می باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چند راهکار جهت کاهش استرس مراجعه فرمایید)

در موارد خفیف و متوسط نیاز به بستری وجود ندارد و تنها باید شما از سایرین قرنطینه شوید و در اتاق جدا بمانید . استراحت و تغذیه مناسب در این دوران می تواند بسیار کمک کننده باشد. اما توجه داشته باشید دچار تنگی نفس شدید با اورژانس تماس بگیرید و علائم خود را ذکر کنید. گاهی در این شرایط همچنان بهتر است در خانه بمانید و دستگاه اکسیژن تهیه کنید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چند راهکار جهت اگر جواب تست کرونا مثبت باشد چه کار کنیم؟ مراجعه فرمایید)

آزمایش در منزل

تست کرونا در منزل یا محل کا شما یک روش آسان و درعین حال کاربردی جهت تشخیص کووید ۱۹ می باشد. به طوری که در این روش دیگر نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه ها، ترس از ابتلا به بیماری های مسری در این مراکز، هزینه های بالای رفت و آمد، اتلاف وقت و غیره نمی باشد. بنابراین با انجام آزمایش کرونا در منزل یا محل کار علاوه بر آسان نمودن پروسه آزمایش و تشخیص ، از ابتلا و شیوع کرونا پیشگیری به عمل آورده اید. همچنین توجه داشته باشید که نمونه گیری در منزل با رعایت تمامی موارد بهداشتی و توسط کادر مجرب و آموزش دیده انجام می شود.

اگر شما نیز مایل به انجام آزمایش های تشخیص کرونا می باشید و به دنبال انجام آزمایش در منزل و یا کار خود هستید، انجام آزمایش های آنلاین در شرایط اکنون بهترین گزینه و انتخاب برای نمونه گیری و انجام آزمایش ها بی دغدغه می باشد. تمامی مراحل آزمایش در آزمایشگاه آنی آزما از پذیرش تا نمونه گیری و جواب دهی به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می پذیرد.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.