اطلاعات شما از آزمایش اعتیاد ، چه اندازه است؟

هر آنچه که باید از آزمایش اعتیاد بدانید

متاسفانه یکی از تلخ ترین اتفاقاتی که در سال های اخیر بیشتر از قبل دامن گیر کشور ما شده است، اعتیاد به انواع مواد مخدر و مشروبات الکلی است. این یک فاجعه برای کشور به حساب می آید چرا که عمدتا، افراد جوان به این دام می افتند. وجود کمپ های ترک اعتیاد از افراد مبتلا به مواد مخدر حمایت می کند تا همانند قبل، پاک و بدون وجود هیچ ماده مخدر در بدن، به جامعه بازگردند. اما قبل از هر چیز لازم است هر فرد آزمایشات اعتیاد را انجام دهند. البته این قبیل آزمایشات تنها به این مرحله اختصاص ندارد. بعد از درمان برای اطمینان از پاک شدن فرد بیمار، در زمان ازدواج برای اطمینان زوجین از اینکه طرف مقابلشان معتاد نیست، در زمان استخدام برای ارگان های دولتی و خصوصی و… نیز لازم است آزمایش اعتیاد انجام شود. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما این مقاله را توسط تیم متخصص خود تدوین کرده است تا شما اطلاعات بیشتری در مورد آزمایشات اعتیاد داشته باشید

آزمایش اعتیاد مجموعه آزمایش هایی را شامل می شود که حضور ماده ی مصرفی اعتیاد آور را در ترشحات شخص بررسی می کند. متاسفانه اعتیاد یکی از بحرانی هایی می باشد که کشورما درگیر آن است و برای رهایی از آن نیازمند یک برنامه ریزی و فرهنگ سازی بلند مدت می باشد. اثرات مخرب اعتیاد با سو مصرف مواد می تواند به صورت طولانی مدت یا کوتاه مدت در فرد ظاهر شود به این صورت که اثر کوتاه مدت حتی با اولین مصرف در فرد اثر می گذارد ولی اثر بلند مدت سوء مصرف باعث عوارضی مانند افسردگی ، روان پریشی ، سوء ظن، مشکلات خانوادگی و اجتماعی و غیره به همراه داشته باشد.

آزمایش اعتیاد یکی از تست های مهمی می باشد که ممکن است در جهت بررسی اعتیاد شخص به یک ماده ، جهت بررسی سوء پیشینه در استخدام اشخاص و در آزمایش ازدواج و مهاجرت و غیره درخواست می شود. در حال حاضر با توجه به پیشرفت های زیاد در علوم آزمایشگاهی، تست‌های مختلفی در آزمایشگاه‌ها جهت تشخیص اعتیاد موجود است.

هر آنچه که باید از آزمایش اعتیاد بدانید

این تست‌ها شامل تست مورفین، حشیش و محرک‌ها از جمله آمفتامین، شیشه، بنزودیازپین‌ها، متادون، کدئین و… است. این آزمایش بسته به نوع ماده اعتیاد آور (مواد مخدر، محرک و توهم زا) متفاوت است و در آزمایشگاه قابل انجام است که از راه بررسی ادرار، پلاسمای خون، بزاق و عرق و حتی موی سر صورت می‌گیرد که در ادامه هر کدام توضیح داده می شود:

آزمایش اعتیاد با نمونه ی ادرار

مواد مخدر مانند هر ماده ی دیگر پس از وارد شدن به جریان خون ، از طریق جریان خون دفع می شوند بنابراین بعد مدتی از مصرف در ادرار قابل ردیابی می باشد. از مزیت های این تست نسبت به سایر تست ها ارزان بودن آن و در عین سادگی انجام آزمایش بسیار متداول می باشد ولی از معایب آن می توان به دستکاری هایی که موجب منفی نشان دادن جواب اشاره کرد و برای جلوگیری از این اتفاق و اشتباه در جواب نمونه گیری با نظارت کادر باید انجام گیرد.

برای انجام تست‌ها، ادرار در هر زمانی از شبانه روز می تواند جمع آوری و آزمایش شود. جهت انجام آزمایش نیاز به ناشتایی نیست. چنان چه ادرار در دمای ۲ تا ۸ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شود، تست تا ۴۸ ساعت بعد هم قابل انجام است. برای زمان طولانی تر، نمونه باید فریز گردد و آزمایش بعد از آب شدن نمونه انجام می شود.

این تست که بر پایه ی تشخیص مواد، داروها یا متابولیت های مواد مخدر در ادرار عمل می‌کند و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود:

تست های نواری سریع (Rapid test)

این تست ها که به صورت تست های نواری است و یک روش بسیار ساده در عین حال متداول برای تشخیص می باشد. هر پارامتری که روی نوار وجود دارد، می تواند نشانگر وجود یک ماده مخدر خاص در بدن باشد. اساس آزمایش های نواری آنتی بادی مونوکلونالی است که از موش گرفته شده و روش کار آن به این صورت است که چنان چه در نمونه‌ی ادرار ماده ی مخدر یا متابولیت‌های آن وجود داشته باشد، در طول نوار حرکت کرده و به آنتی ‌بادی موجود متصل می شود و در این صورت خط رنگی در نوار دیده نخواهد شد و نتیجه‌ی تست مثبت گزارش می‌شود.

البته خط دیگری به ‌عنوان شاهد وجود دارد که باید در تمام حالات دیده شود لازم به ذکر است مثبت بودن جواب آزمایش که در برگه ی آزمایش به صورت Positive گزارش می شود، به معنای شناسایی آن ماده در نمونه می باشد. برای تشخیص وجود یک ماده باید میزان حداقل(Cut-off) آن در نمونه موجود باشد. این میزان برای مثال در مورد مورفین ng /ml 300، در مورد کانابیس ng/ml 50 و در مورد مت‌آمفتامین ng/dl 1000 می باشد.

از جمله تست های نواری رپید می توان به تست اعتیاد ۱۰ گانه و ۵ گانه اشاره کرد که در ادامه توضیح داده می شود:

هر آنچه که باید از آزمایش اعتیاد بدانید

منظور از تست اعتیاد ۱۰ گانه چیست؟

این آزمایش که از نمونه ادرار انجام می شود، از جمله تست های رپید (آزمایش سریع) است که با استفاده از نوار ۱۰ پارامتری، حدود 10 نوع ماده مخدر مختلف را اندازه گیری و مورد ارزیابی قرار می دهد.

از جمله موادی که در این تست ها مورد ارزیابی قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* تست های مورفین ، تریاک و مشتقات آن، هروئین

* شیشه ، آمفتامین ، متاآمفتامین

* گل ، حشیش ، ماریجونا ، وید ، علف

* قرص های ترامادول ، بوپرونورفین ، متادون

* قرص های روانگردان ، ایکس ، اکسی کدون

* قرص های آرامش بخش می باشد.

کیت تست اعتیاد پنج گانه:

تست اعتیاد ۵ گانه هم زمان پنج نوع ماده مخدری را که بیشترین مصرف را دارند در نمونه تشخیص می‌دهد. این کیت موادی مانند مورفین، شیشه، متادون و THC که در موادی مانند ماری جوانا و حشیش موجود است را تشخیص می‌دهد.

آزمایش اعتیاد با نمونه خون

در این آزمایش سطح سرمی ماده ی مد نظر اندازه گیری می شود که نسبت به آزمایش ادرار دقیق تر و همچنین احتمال دستکاری توسط بیمار بسیار کم تر است ولی به علت هزینه بر بودن آزمایش و پیچیدگی انجام آن امروزه کم تر مورد استفاده قرار می گیرد.

آزمایش اعتیاد با نمونه ی مو

با ورود مواد مخدر (مشتقات مورفین، تریاک، کوکایین و کدئین و … ) به بدن انسان (از طریق استنشاق، تزریق و یا مصرف خوراکی) ، همه سلول های بدن، از جمله فولیکول های موی سر (و ناخن) به این مواد آلوده می شوند، آزمایش موی سر، بسیار قابل اطمینان است و در صورتی که فرد آنها را کوتاه نکرده باشد، مصرف مواد را در شش ماه گذشته نیز نشان می دهد. نمونه مو، لزوما از سر تهیه نمی شود و می توان نمونه مو را از هر قسمتی از بدن فرد تهیه کرد. مقدار نمونه لازم برای این تست، کمتر از 40 میلی گرم است. صحت و اعتبار این آزمایش و دقت آن در تشخیص مصرف مقادیر کم مواد، بیشتر از آزمایش ادرار است، اما این آزمایش در کشور ما مرسوم نیست.

آزمایش اعتیاد با نمونه ی عرق و بزاق

این روش در تشخیص اعتیاد به مواد مخدر نسبت به مورد خون و ادرار جدید تر است و روش کار آن مشابه روش کار ادرار است ولی مانند تست مو، کم تر مرسوم و شناخته شده است.

آیا مثبت بودن جواب آزمایش اعتیاد به معنای اعتیاد فرد می باشد؟

در آزمایش اعتیاد مانند هر آزمایش دیگری احتمال و درصد خطا نیز وجود دارد. به این صورت که ممکن است مصرف ماده ای به علت تشابه با ماده ی اعتیاد آور به اصطلاح در جواب تست مثبت کاذب نشان داده شود در حالی که فرد به آن ماده هیچ گونه اعتیاد ندارد. برای مثال مصرف قرص ها و شربت های حاوی کدئین دار تا دو روز قبل از آزمایش مورفین باعث مثبت شدن این تست می شود.

از ماده های دیگری که باعث تداخل و مثبت نشان دادن جواب در آزمایش اعتیاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قرص ایبوبروفن می تواند تست حشیش را به غلط، مثبت گزارش کند.

• مصرف آنتی بیوتیک ها از جمله آموکسی سیلین با تست هروئین و کوکائین تداخل دارد

• مصرف ضددردها، آنتی هیستامین ها و آب نبات های سرد (قرص‌های مکیدنی برای سرماخوردگی) می تواند موجب مثبت شدن تست آمفتامین شود

• ترکیبات بی حس کننده ها در دندانپزشکی (از جمله نواکائین) نیز در تست کوکائین ایجاد تداخل می کند.

لذا چند روز قبل از آزمایش اعتیاد توصیه می شود از مصرف این موارد اجتناب شود.

هر آنچه که باید از آزمایش اعتیاد بدانید

آیا مصرف دارو های آرام بخش و ضد افسردگی باعث مثبت شدن جواب آزمایش اعتیاد می شوند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت برخلاف تصور عموم در مورد مصرف داروهای ضد افسردگی و آرام بخش که سبب مثبت شدن جواب آزمایش‌های اعتیاد می‌شود، مصرف این داروها تاثیری بر روی جواب اعتیاد ندارد و موجب مثبت کاذب جواب تست های اعتیاد نمی شود. البته لازم به ذکر است در آزمایش اعتیاد ۱۰ کاره می توان مصرف قرص های آرام بخش و خواب آور را نیز بررسی کرد.

آیا با آزمایش اعتیاد می توان استعمال سیگار را نیز تشخیص داد؟

امروزه مصرف سیگار که به نوعی اعتیاد به حساب می‌آید، جایگاه خاصی در میان اقشار جامعه پیدا کرده و از شیوع بالایی برخوردار است که همه از عوارض متعدد آن مانند سرطان زا بودن آن مطلع هستند. سیگار به علت داشتن ماده ی اعتیاد آوری به نام نیکوتین باعث وابستگی در فرد می شود. نیکوتین موجود در سیگار نیز مانند مواد اعتیاد آور دیگر باعث وابستگی روانی می شود که می توان با استفاد از آزمایش ادرار و متابولیتی که از آن در بدن ساخته می شود، آن را ردیابی کرد. آزمایشی که برای تشخیص به این منظور در خواست می شود به تست نیکوتین یا تست تنباکو معروف است.

این آزمایش استعمال هر گونه سیگار، قلیان، پیپ و غیره که دارای این ماده باشند را تشخیص می دهد. در این تست کوتینین که بعد از ورود نیکوتین موجود در تنباکو در بدن ساخته می شود مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه تست بعد از حدودا ۵ دقیقه قابل گزارش می باشد و جواب تست به صورت منفی یا مثبت داده می شود. مدت ماندگاری اثرات تنباکو در بدن ۲ الی ۴ روز و بسته به مقدار مصرف و مدت زمان استعمال آن دارد.

در ضمن سیگار های الکترونیکی نیز همانند سیگار های دیگر دارای ماده ی نیکوتین می باشند، بنابراین می تواند موجب مثبت کردن جواب شوند. هدف از آزمایش کمی تست نیکوتین این است که مشخص شود فرد یک استعمال کننده ی فعال است یا اخیرا ترک کرده است. البته ممکن است فردی استعمال کننده نباشد و در معرض دود نیکوتین باشد و تست کمی نشان می دهد در چه حدی فرد در معرض این دود قرار گرفته است.

آزمایش اعتیاد به الکل

الکل یک ماده روان گردان است که هوشیاری فرد را تغییر داده و ادراک و رفتار وی را دگرگون می‌سازد و عوارض آن می توان به کاهش هوشیاری ، تاثیر بر سلول های مغز، مشکلات کبدی، سرطان، پانکراتیت، سکته های قلبی و غیره اشاره کرد. همان طور که اشاره شد، الکل باعث کاهش هوشیاری فرد می شود و بیشترین کاربرد آزمایش اعتیاد به الکل در جاده ها توسط یک دستگاه که حاوی حسگر سیلیکونی می باشد با استفاده از هوای بازدم راننده مشکوک به علائم مصرف الکل انجام می گیرد.

بدین صورت از تردد رانندگانی که مصرف الکل داشتند جلوگیری به عمل می آید. تست الکل در آزمایشگاه با بررسی متابولیت های الکل که شامل اتیل گلوکورونید (EtG) و اتیل سولفات (EtS) می باشد با روش های غربالی ایمونواَسی یا روش تأییدی کروماتوگرافی- طیف‌سنجی وزنی (LC-MS/MS) قابل شناسایی هستند. ب

یشترین کاربرد این روش‌ها، اطمینان از پرهیز از الکل در افرادی است که سابقه الکلیسم دارند. علاوه بر این روش ساده و سریع تری به نام رپید تست به صورت نواری وجود دارد که نمونه تشخیصی این آزمایش، ادرار می باشد. جهت تشخیص نوار که دارای پارامتر رنگی می باشد داخل نمونه قرار می گیرد و در صورت وجود الکل اتیل با غلظت بالای 0.04% رنگ نوار تغییر کرده و مثبت گزارش می شود.

هر آنچه که باید از آزمایش اعتیاد بدانید

آزمایش اعتیاد تا چند روز بعد از مصرف قابل شناسایی می باشد؟

یکی از متداول ترین سوالات راجع به آزمایش اعتیاد این سوال می باشد که آزمایش اعتیاد تا چند روز بعد از مصرف قابل شناسایی می باشد و درخصوص پاسخ به این سوال باید گفت هر ماده ی مخدر در ارتباط با این که چقدر در بدن ماندگاری دارد و چقدر طول می کشد از بدن دفع شود متفاوت می باشد. همچنین این که تا چه مدت ممکن است آزمایش بتواند آن ماده مخدر را در بدن تشخیص دهد به مقدار مصرف مواد مخدر و مدت زمانی که فرد به آن ماده وابستگی دارد نیز مرتبط است.

ولی به طور معمول می توان گفت اکثر مواد مخدر تا ۳ روز بعد از مصرف قابل ردیابی می باشند و بیشترین ماندگاری در مواد مخدر را ماری جوانا که به آن گرس، علف، پاپ و غیره گفته می شود، دارد که تا ۴۰ روز بعد از مصرف نیز قابل شناسایی می باشد.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

68 دیدگاه در اطلاعات شما از آزمایش اعتیاد ، چه اندازه است؟

 1. لیلا می‌گوید:

  سلام ،من قبل تست اعتیاد واس طب کار قرص ازیترامایسین مصرف کرده بودم، میخواستم بدونم رو تست اعتیاد تاثیر داره یانه؟ خیلی استرس گرفتم

  • ghanbari می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   داروی آزیترومایسین از خانواده داروهای آنتی بیوتیکی می باشند و تاثیری در موارد مرتبط با اعتیاد ندارد

 2. محمد می‌گوید:

  سلام متادون در تست بدو استخدام هست؟
  داخل معرفی نامه نزده چه چیزهایی تست شود؟
  معرفی نامه واسه شرکت خصوصی
  لازم بذکر بعد گذشت پنج روز با کیت تو خونه باز منفی میشه

  • ghanbari می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   در صورت درخواست شرکت مورد نظر آزمایش عدم اعتیاد در آزمایش های بدو استخدام انجام می شود

 3. محسن می‌گوید:

  سلام من تقریبا ۱۴روز پیش چند کام حشیش کشیدم ممکنه جواب ازمایش مثبت بشه اینو بگم که اصلا ب صورت مداوم مصرف ندارم

 4. رها می‌گوید:

  سلام من یه دختر ام که قرص لاغری گلوریا رو خریدم و دوتا دونه استفاده کردم و اینکه تازه شایعات زیادی در مورد وجود شیشه توی این قرص ها شنیدم فقط میخوام تست هورمونی موی زائد بدم امکانش هست اگه واقعا این قرص ها شیشه داخلش به کار برده باشه توی تست هورمون نشون بده؟

  • پشتیبان می‌گوید:

   سلام
   وقت بخیر
   تست های هورمون به بررسی اختلالات و مقادیر هورمون ها می پردازند و با تست اعتیاد متفادت می باشند

 5. داوطلب می‌گوید:

  سلام ازمایش های که برای استخدامی نوشتن اینا هستند میشه بپرسم ایا ازمایش،مدفوع هم هست
  ازمایش ها
  CBC (DIFF).ESR.FBS.CHOLES.TG.BUN.CR.BG&RH.U/A.S/E

  ازمایش اعتیاد

 6. محسن می‌گوید:

  سلام
  قربان در ازمایش طب کار مصرف b2 مشخص میشه؟
  کارفرما من اسمی نبرده که چه نوع تستی لازمه فقط نوشته ازمایش عدم اعتیاد به مواد مخدر
  ایا ازمایش اعتیاد ۱۰ گانه هم میگیرن ؟

  • بامداد می‌گوید:

   سلام وقت بخیر…در برگه معرفی نامه ازمایش عدم اعتیاد نوشته شده که بصورت کامل انجام گیرد…میشه راهنمایی کنین یعنی چی؟ سپاس

 7. علی می‌گوید:

  سلام من حدود ۵ روز پیش قرص کلردیازپوکساید پنج خوردم و امروز آزمایش دادم جواب تست ام مثبت شد من هیچ ماده مخدری استفاده نمیکنم علتش چی می‌تونه باشه؟

  • بی نام می‌گوید:

   سلام خسته نباشید ی هفته پیش ی نخ سیگار کشیدم فقط اصلا هم سیگاری نیستم آیا امکانش هست که تست اعتیادم مثبت شود

   • Toranj می‌گوید:

    سلام خسته نباشید ببخشید من برای ازدواج میخواستم آزمایش عدم اعتیاد بدم به اون مرکزی که تماس گرفتم گفتن فقط مرفین آمفتامین مت آمفتامین آزمایش میگیرن منم متادون مصرف دارم تو این آزمایش نشون میده؟یکیم اینکه این آزمایش همون سه گانه هست
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

  • پوریا می‌گوید:

   سلام. یک ماهی هست قرص لاغری گلوریا روزی یک قرص مصرف میکنم. فردا تست عدم اعتیاد دارم. شایعه هست تو قرص گلوریا شیشه هست! ممکنه تست اعتیادم مثبت بشه؟

   • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

    سلام ممنون که سایت آنی آزما رو انتخاب کردید .
    بله در اکثر قرص های لاغری مشتقات آمفی تامین وجود دارد .

 8. رضا صادقی می‌گوید:

  سلام من چند سالی ناس مصرف میکنم ، چند روز قبل برای استخدامی من رو فرستادن تست اعتیاد داخل برگه ازمایش Multi drug , TIC , GC/HPLC نوشته آیا احتمال مثبت شدن هست؟؟؟

 9. بی نام می‌گوید:

  سلام، خسته نباشید
  من قراره تست عدم اعتیاد به مواد مخدر ، روانگردان و سلامت روان بدم و اعلام شده که از ۴۸ ساعت قبل دارو مصرف نشه ولی یادم رفته و قرص جویدنی ویتامین ث خوردم . می خواستم ببینم آیا مشکلی پیش میاره یا ۴۸ ساعت صبر کنم

 10. علی می‌گوید:

  سلام من به مدت ۸ روز ، روزی ۲ بار ماری‌جوانا مصرف کردم. قبلا شاید دو ماه ی بار مقدار کمی مصرف میکردم، الان ۴۰ روز از آخرین مصرف میگذره اگر تست بدم نتیجه منفی میشه یا مثبت؟

 11. مصطفی آل کثیر می‌گوید:

  سلام بنده در معرض دود گل قرار گرفتم آیا در تست اعتیاد معلوم میشود؟ اگر بله تا چه مدت؟؟

 12. بغض شبانه می‌گوید:

  سلام . من قبلاً حشیش مصرف میکردم . آلان چند مدتی هست ترک کردم . آیا در راجع به حضانت فرزند چه نوع آزمایشی صورت میگیرد و چه مدت زمان باید مصرف نشود تا در آزمایش نشان داده نشود

  • Ramin می‌گوید:

   سلام خسته نباشید من قرص فلوکستین ۲۰(پروزاک) میخورم ضد افسردگی می باشد خواستم بدونم که ازمایشم مثبت میشه؟

 13. رضا می‌گوید:

  سلام ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید
  من در آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی قبول شدم و قرار هست چند روز دیگه آزمایش تست عدم اعتیاد رو انجام بدم خواستم بپرسم سیگار هم آزمایش رو مثبت میکنه
  با تشکر

 14. زری می‌گوید:

  سلام من در رختخواب نامزدم یک نایلون بسیار کوچک زیبپی سفید با که پودرش روی دیواره های نایلون مانده بود با چند تکیه دانه شبیه کریستال ، مزه شبیه جوهرنمک بوده ، خلاصه از طرف تست ادرار گرفتم ۱۰ کاره ها به آمفتامین و متامفتامین مثبت شد و یواشکی نصف ادرار رو هم که دادم آزمایشگاه مثبت در آمد به این دوتا ، حالا طرف میگه من نیستم تداخل دارویی بوده و توی مدت هم هیچوقت نیومد تست خون بده اول ازاینکه آیا شما تست مو انجام میدید اگه از موی سرش بفرستم یا نه؟

 15. هانیه زنگنه می‌گوید:

  سلام و عرض ادب.میخواستم بپرسم من در حال حاضر شبی نصف کلونازپام ا میلی گرم و نصف دپاکین ۵۰۰ و اس سیتالوپرام ۱۰ میلی گرم،تحت نظر پزشکم مصرف میکنم.آیا اینها جواب آزمایشم رو مثبت نشون میدن؟ این آزمایش رو برای گرفتن کارت راهنمای تور باید انجام بدم.

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام ممنون که سایت آنی آزما رو انتخاب کردید .
   بله دوست عزیز داروهایی که در حال مصرف هستید ممکن مورفین را مثبت کند .

 16. نازنین می‌گوید:

  من همسرم چند وقته هروئینو ترک کرده بجاش متادون مصرف می کند ولی من چند روزه بهش شک کردم تا گفتم ازت تست میگیرم گفت بگیر ولی اگه جوابش مثبت باشه من شیره استفاده می کنم الان چیکار کنم چطوری بفهمم که هروئین مصرف می کنه وقتی میره سرویس بهداشتی یه ساعت طول میده الانم بهم گفت بگیر بخواب من برم پایین پیش مامانم بیام زنگ زدم به مامانش گفتم مامان جون گوشیو میدی ابولفضل گفت ابولفضل پایین نیومده تا اومدم برم بیرون دیدم درو از پشت قفل کرده صدای پاش ک داشت میدویید از بالا اومد همسرم شیره استفاده می کنه ولی چند وقته بهش شک کردم که باز هروئین مصرف میکنه قبلا هروئین مصرف داشت ولی چند ماهی بود که ترک کرده الان باز مشکوکه تست مواد مخدر مرفین بگیرم باز مثبته چون شیره استفاده می کنه الان چیکار کنم که بفهمم هروئین باز مصرف می کنه یا ن همسرم شیره مصرف میکنه ولی من چند روزه احساس میکنم که این هروئین هم مصرف میکنه لطفا کمکم کنید که من از این چطوری تست مواد مخدر مرفین بگیرم که هروئینو نشون بده چون بهش گفتم میخوام ازت تست بگیرم گفت دیوانه مثبت درمیاد ن سره هروئین سره شیره سره همین خیلی قصر در رفته

 17. نازنین نداف می‌گوید:

  من همسرم چند وقته هروئینو ترک کرده بجاش متادون مصرف می کند ولی من چند روزه بهش شک کردم تا گفتم ازت تست میگیرم گفت بگیر ولی اگه جوابش مثبت باشه من شیره استفاده می کنم الان چیکار کنم چطوری بفهمم که هروئین مصرف می کنه وقتی میره سرویس بهداشتی یه ساعت طول میده الانم بهم گفت بگیر بخواب من برم پایین پیش مامانم بیام زنگ زدم به مامانش گفتم مامان جون گوشیو میدی ابولفضل گفت ابولفضل پایین نیومده تا اومدم برم بیرون دیدم درو از پشت قفل کرده صدای پاش ک داشت میدویید از بالا اومد همسرم شیره استفاده می کنه ولی چند وقته بهش شک کردم که باز هروئین مصرف میکنه قبلا هروئین مصرف داشت ولی چند ماهی بود که ترک کرده الان باز مشکوکه تست مواد مخدر مرفین بگیرم باز مثبته چون شیره استفاده می کنه الان چیکار کنم که بفهمم هروئین باز مصرف می کنه یا ن همسرم شیره مصرف میکنه ولی من چند روزه احساس میکنم که این هروئین هم مصرف میکنه لطفا کمکم کنید که من از این چطوری تست مواد مخدر مرفین بگیرم که هروئینو نشون بده چون بهش گفتم میخوام ازت تست بگیرم گفت دیوانه مثبت درمیاد ن سره هروئین سره شیره سره همین خیلی قصر در رفته

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام ممنون از اینکه سایت آنی آزما رو انتخاب کردید . تست های ده گانه اعتیاد از طریق خون و ادرار قابل انجام که به هر کدام از مواد اعتیاد آور اعتیاد داشته باشن مشخص میشه نوع ماده مخدر قابل تشخیص است.

 18. مهدی می‌گوید:

  سلام…. فردی که یک سال هست تریاک مصرف میکند، برای منفی شدن تست اعتیاد باید چند روز صبر کند؟
  یعنی چند روز نباید مصرف کند که جواب تست منفی می شود؟

 19. Pry می‌گوید:

  سلام وقت بخیر
  من همراه نامزدم چند تا قرص بی 2 و متادون پیدا کردم .
  توضیحش این بود که نمیدونه چه قرص های هستن و از مادرش به عنوان مسکن گرفته . و برای درمان زودانزالی استفاده کرده .
  علائمی که داشت خارش بدن و گاهی چرت میزد . از اینها گذشته زمان زیادی در سرویس بهداشتی میماند. این ها برای زمانی بود که نزدیک من بود .
  ولی ایشون اصرار داره که آزمایش میده و اعتیادندارن ولی من باور نمیکنم و خیلی میترسم که اعتیاد دارن و از طرفی هم به آزمایش ها باور ندارم .
  پیشنهاد شما چی هست !؟
  آیا آزمایش مو برای این فرد جواب درستی به ما میدهد ؟؟
  یا باید قید این فرد را بزنم؟؟

 20. مریم می‌گوید:

  آیا دو ماه پس از مصرف قرص بی ۲ و متادون ، در آزمایش نشان داده می‌شود که فرد اعتیاد دارد ،؟
  در آزمایش مو ؟

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام سپاس از اعتماد شما
   معمولا در قرص های لاغری آمفتامین که از مشتفات شیشه می باشد وجود دارد .

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام سپاس از اعتماد شما
   تست OPIUM داخل آزمایشات چکاپ نیست و باید جداگانه آزمایش بدید .

 21. D می‌گوید:

  سلام متادون مثبت در ازمایش اعتیاد سعنی چی .قرص تاخیری گیاهی مصرف کردن که خودشون میگن به اون دلیله آیا امکانش هست از مواد مخدر دیکه ای باشع؟

 22. محمد می‌گوید:

  سلام وقت تون بخیر کسی‌ ک قرص های اعصاب روان مصرف می‌کند مثل اس سیتالوپرام وکلرودیازپوکساید امکان دارد در تست اعتیاد واین موارد مشخص ونمایان شود ؟؟؟

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سلام دوست عزیز بله قرص های آرامبخش باعث مثبت شدن جواب آزمایش اعتیاد خواهد شد .

 23. محمد می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید کسی که قرص های اعصاب روان مصرف می‌کند مثل اس سیتالوپرام وکلرودیازپوکساید امکان دارد که در تست اعتیاد واین موارد مشخص و نمایان شود ؟؟؟

 24. Amir می‌گوید:

  سلام من دیشب الکل خوردم و شنبه صبح تست اعتیاد دارم تستم مثبت میشه؟سیگار ام میکشم اونم نشون میده؟

  • تیم پزشکی آنی آزما می‌گوید:

   سبلم وقت بخیر تست نسجش الکل متفاوت از تست سنجش اعتیاد است بله سیگار نشان داده میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.