خدمتی جدید از آنی آزما؛ سونوگرافی در منزل

خدمتی جدید از آنی آزما؛ سونوگرافی در منزل

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

سونوگرافی در منزل یک روش پزشکی تشخیصی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا (سونوگرافی) برای تولید تصاویر بصری پویا از اندام ها، بافت ها یا جریان خون در داخل بدن استفاده می کند. این نوع روش اغلب به عنوان سونوگرافی یا سونوگرافی شناخته می شود.

سونوگرافی یک آزمایش پزشکی تشخیصی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا (که امواج اولتراسوند نیز نامیده می شود) برای جهش از ساختارهای بدن و ایجاد تصویر استفاده می کند. به طور مناسب، این آزمایش به عنوان سونوگرافی یا سونوگرافی نیز شناخته می شود.

آزمایش چکاپ زنان

در سونوگرافی در منزل چه کاری انجام می شود؟

یک متخصص سونوگرافی تشخیصی پزشکی یک متخصص بسیار ماهر است که از تجهیزات تخصصی برای ایجاد تصاویری از ساختارهای داخل بدن انسان استفاده می کند که سپس توسط پزشکان برای تشخیص پزشکی استفاده می شود. فرآیند سونوگرافی در منزل شامل قرار دادن یک دستگاه کوچک به نام مبدل در برابر پوست بیمار در نزدیکی ناحیه بدن است که قرار است تصویربرداری شود.

مبدل مانند یک بلندگو و میکروفون عمل می کند زیرا می تواند صدا را ارسال و دریافت کند. جریانی از امواج صوتی با فرکانس بالا را به داخل بدن می فرستد، سپس امواج صوتی را هنگام جهش از ساختارهای داخلی تشخیص می دهد. ساختارهای مختلف بدن این امواج صوتی را به طور متفاوتی منعکس می کنند. امواج صوتی منعکس شده توسط یک کامپیوتر تجزیه و تحلیل می شود تا تصویری از سازه (ها) بر روی یک مانیتور ایجاد شود و یا بتوان آن را روی تصاویر کپی چاپی ضبط کرد.

سونوگرافیست های و اکوکاردیوگراف ها

اکوکاردیوگراف ها و سونوگرافیست های تشخیصی پزشکی مسئول ایجاد تصاویر تشخیصی از ساختارهای مختلف تشریحی برای تفسیر توسط پزشک هستند. تصاویر ایجاد شده توسط سونوگرافی در منزل به پزشکان و جراحان در تشخیص و درمان فرآیندهای بیماری کمک می کند. سونوگرافیست ها اعضای قابل اعتماد تیم مراقبت های بهداشتی هستند و برای به دست آوردن تصاویر تشخیصی که به پزشکان امکان می دهد بهترین مراقبت ممکن را برای بیماران خود ارائه دهند، به آنها اعتماد می شود.

سونوگرافی در منزل از دستگاهی به نام مبدل بر روی سطح پوست برای ارسال امواج اولتراسوند و گوش دادن به اکو استفاده می کند. یک کامپیوتر امواج اولتراسوند را به یک تصویر تبدیل می کند. یک تکنسین آموزش دیده می تواند ساختارهای تصویر را ببیند، اندازه گیری و شناسایی کند.

سپس یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تصاویر را می خواند تا به تشخیص مشکل یا مشکل در دست کمک کند. در این مقاله هدف و محدودیت های سونوگرافی توضیح داده شده است. برای ابهام‌زدایی از آزمون، این مقاله همچنین توضیح می‌دهد که قبل و در حین آزمون چه چیزی را باید انتظار داشت.

در سونوگرافی در منزل چه کاری انجام می شود؟

چه چیزی در طول آزمایش سونوگرافی در منزل انتظار می رود

سونوگرافی در منزل تصویری زنده از آنچه در داخل بدن می گذرد را ثبت می کند. سونوگرافی برای ارزیابی اندازه، شکل و تراکم بافت‌ها برای کمک به تشخیص برخی شرایط پزشکی مفید است. به طور سنتی، تصویربرداری اولتراسوند برای نگاه کردن به شکم بدون نیاز به باز کردن شکم عالی است. سونوگرافی شکم اغلب برای تشخیص موارد زیر استفاده می شود:

سونوگرافی در منزل معمولاً برای نظارت بر رشد رحم و جنین در دوران بارداری استفاده می شود. همچنین می‌توان از آن برای ارزیابی غدد، توده‌های سینه، بیماری‌های مفصلی، بیماری‌های استخوانی، توده‌های بیضه یا هدایت سوزن‌ها در طول بیوپسی استفاده کرد. سونوگرافی همچنین می تواند جریان خون یا مایعی را که به سمت مبدل حرکت می کند یا از آن دور می شود، تشخیص دهد. از پوشش های رنگی روی تصویر برای نشان دادن جهت جریان استفاده می کند. بافت‌های بسیار سخت و متراکم یا فضاهای خالی، مانند اندام‌های پر از گاز، امواج اولتراسوند را هدایت نمی‌کنند و بنابراین در سونوگرافی قابل مشاهده نیستند.

فناوری های تصویربرداری یا سونوگرافی

پزشکان اغلب قبل از حرکت به سمت فناوری های تصویربرداری که پتانسیل بیشتری برای عوارض دارند، سونوگرافی را درخواست می دهند. اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) شما را در معرض سطوح قابل توجهی از تابش قرار می دهد. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) از یک آهنربای بسیار قوی برای گرفتن تصویر استفاده می کند. قدرت آهنربای MRI می تواند استفاده از آن را در بیمارانی که فلز در بدنشان دارند (برای مثال بریس) محدود کند.

سونوگرافی در منزل بدون شک یکی از بهترین ابزارهایی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در اختیار دارند. این دوربین مانند دوربین عمل می کند و از بخشی از بدن عکس زنده می گیرد. این تصویر ارائه دهنده را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از شرایط پزشکی را تشخیص دهد. برای بسیاری از والدین باردار، سونوگرافی می تواند دلیلی برای جشن گرفتن باشد اگر به آنها اطمینان دهد که بچه سالمی دارند.

اقدامات احتیاطی و خطرات

سونوگرافی در منزل یک آزمایش تصویربرداری غیر تهاجمی است که هیچ عارضه شناخته شده ای ندارد. تصور می شود امواج اولتراسوند بی ضرر هستند. در حالی که انرژی امواج اولتراسوند به طور بالقوه می تواند بافت ها را با قرار گرفتن در معرض طولانی مدت تحریک یا مختل کند، کامپیوتر قدرت صدا را تعدیل می کند. همچنین، یک تکنسین آموزش دیده از تکنیک هایی برای به حداقل رساندن زمان و زوایای نوردهی استفاده می کند و سونوگرافی را ایمن ترین تست های تصویربرداری می کند.

قبل از آزمون

پزشکان سونوگرافی را به عنوان آزمایش خط اول، معمولاً همراه با آزمایش خون، سفارش می دهند. مطمئن شوید که از ارائه دهنده خود بپرسید که آیا باید دستورالعمل های خاصی را قبل از سونوگرافی دنبال کنید. در شرایط اضطراری، سونوگرافی در منزل معمولاً بلافاصله انجام می شود.

برای انجام آزمایش در تاریخ آینده، متوجه شوید که آیا باید قبل از آزمایش چیزی بخورید یا ننوشید. به عنوان مثال، پزشک متخصص اغلب از بیماران می خواهند که شش ساعت قبل از سونوگرافی شکم برای مشاهده کیسه صفرا روزه بگیرند (نخورند و ننوشند). اما ممکن است به شما بگویند قبل از سونوگرافی مثانه چندین لیوان آب بنوشید و ادرار نکنید.

سونوگرافی در منزل چقدر زمان می برد؟

سونوگرافی در منزل معمولاً بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. در بیشتر موارد، حضور در حدود 15 دقیقه قبل از آزمون برای پر کردن فرم ها و احتمالا پاسخ دادن به سوالات دیگر مهم است. اگر آزمایش نیاز به نوشیدن مایعات برای پر کردن مثانه دارد، ممکن است لازم باشد قبل از آزمایش آب بنوشید.

هنگامی که تکنسین همه تصاویر را دریافت کرد، با رادیولوژیست (یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده برای خواندن تصاویر) بررسی می کند تا مطمئن شود که نیازی به نماهای دیگری نیست. پروتکل‌های پزشکی از رادیولوژیست می‌خواهد که تصاویر سونوگرافی را قبل از ارسال گزارش به پزشک تفسیر کند. سپس ارائه دهنده نتایج را با بیمار به اشتراک می گذارد.

سونوگرافی در منزل چقدر زمان می برد؟

هزینه و بیمه سلامت

سونوگرافی یک تست تصویربرداری نسبتا ارزان است. این توسط اکثر بیمه نامه ها پوشش داده می شود و بسته به دلیلی که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در وهله اول آن را سفارش داده است، ممکن است نیاز به پیش مجوز داشته باشد. سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی یک آزمایش انتخابی است که برخی از والدین باردار در دوران بارداری انجام می دهند. تصویر سه بعدی رندر سه بعدی از کودک را نشان می دهد.

4D به یک تصویر متحرک از جنین در رحم اشاره دارد که در طول زمان ضبط شده است. این تست ها به عنوان تست های سرگرمی شناخته می شوند و تحت پوشش اکثر بیمه نامه های درمانی نیستند.

تصویربرداری اولتراسوند از آنچه FDA آن را “یک رکورد ایمنی عالی” می نامد لذت می برد. خطرات مشابهی با سایر آزمایش‌های تصویربرداری (مانند اشعه ایکس) که از پرتوهای یونیزان استفاده می‌کنند، ندارد.

در طول سونوگرافی در منزل

می توان گفت در بسیاری از موارد، سونوگرافی قبل از اینکه متوجه شوید تمام می شود. در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید: سونوگرافی توسط تکنسین درست در کنار تخت انجام می شود. تکنسین از شما می‌خواهد که لباس‌هایتان را به اندازه‌ای در بیاورید که ناحیه‌ای که آزمایش انجام می‌شود در معرض دید قرار گیرد و روی تخت دراز بکشید. تکنسین مبدل را با ژل رسانا می پوشاند که شبیه ژله روان کننده است. د

ر صورت امکان، بسته به ابزار و لوازم موجود، ژل گرم خواهد بود. سپس تکنسین مبدل را روی پوست می کشد، گاهی اوقات با فشار محکم. گاهی اوقات، فشار می تواند باعث ناراحتی خفیف شود. با استفاده از مبدل برای اشاره به مناطق مورد علاقه، تکنسین از رایانه برای گرفتن تصاویر استفاده می کند و ممکن است از ماوس برای کشیدن خطوط روی صفحه استفاده کند. خطوط به اندازه گیری اندازه کمک می کنند، مانند یک معیار مجازی. شما باید بتوانید کل پروسیجر را تماشا کنید و حتی در طول پروسه سوال بپرسید.

پس از آزمون

وقتی سونوگرافی تمام شد، تکنسین معمولاً یک حوله برای پاک کردن ژل رسانا ارائه می دهد. هنگامی که تکنسین تأیید کرد که تمام تصاویر لازم گرفته شده است، شما آزاد خواهید بود که لباس بپوشید. هیچ دستورالعمل یا عوارض جانبی خاصی برای مدیریت وجود ندارد.

تصویربرداری از سینه

بعد از سرطان پوست، سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در بین زنان است. بر اساس گزارش بنیاد سرطان سینه سوزان جی کومن، هر ساله در ایالات متحده، بیش از 200000 زن به سرطان سینه تهاجمی و 64000 زن مبتلا به سرطان پستان غیرتهاجمی تشخیص داده می شوند. همچنین سالانه بیش از 2000 مورد در مردان مبتلا به سرطان سینه در ایالات متحده تشخیص داده می شود. داده ها نشان می دهد که 95 درصد از بیمارانی که سرطان آنها در مراحل اولیه تشخیص داده می شود، نسبت به بیمارانی که سرطان آنها در مراحل بعدی تشخیص داده می شود، نرخ بقای بیشتری دارند.

به عنوان کمکی برای ماموگرافی، سونوگرافی در منزل می تواند یک برنامه تصویربرداری اولیه از پستان برای زنان زیر 40 سال باشد که سینه های متراکم دارند، یا کاشت سینه دارند یا از شیر مادر تغذیه می کنند. سونوگرافی همچنین می‌تواند به پزشکان در ارزیابی توده‌هایی که در ماموگرافی شناسایی می‌شوند، کمک کند، به تشخیص کیست‌ها و راهنمایی بیوپسی پستان کمک کند. اگر 35 سال یا بیشتر دارید، پزشکان هر سال معاینه پستان را به عنوان بخشی از برنامه بهداشتی روتین شما پیشنهاد می کنند.

در طول سونوگرافی در منزل

چگونه از سونوگرافی در منزل در دوران بارداری استفاده می شود؟

معمولاً تفسیر سونوگرافی در منزل توسط رادیولوژیست فقط چند دقیقه طول می کشد. به طور معمول، نتایج سونوگرافی برای ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ارسال می شود تا با بیمار به اشتراک بگذارد. بنابراین اگر در بازه زمانی وعده داده شده از ارائه دهنده خود خبری نداشتید، حتما پیگیری کنید. در صورت لزوم می توانید یک کپی از گزارش رادیولوژیست و یک دیسک حاوی تصاویر اصلی را نیز درخواست کنید. برای بسیاری از والدین آینده، این کل سفر را ارزشمند می کند.

عوارض سونوگرافی

از آنجایی که سونوگرافی در منزل از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر خود استفاده می کند، نشان داده شده است که هم برای مادر و هم برای کودک بی خطر است. معاینه کامل جنین با استفاده از سونوگرافی شامل تصویربرداری از سر، قلب، کلیه ها، ستون فقرات، معده، بند ناف، مثانه و جفت نوزاد برای تعیین وجود هر گونه ناهنجاری است. از همین معاینه جنین نیز می توان برای بررسی احتمال چند قلو، جهت گیری غیرعادی و در صورت قرارگیری صحیح جنین، جنسیت را نیز تعیین کرد.

با اندازه گیری جنین، پزشک می تواند سن حاملگی نوزاد را نیز تعیین کند تا به تاریخ بارداری کمک کند. در برخی موارد، در اوایل سه ماهه اول، ممکن است یک معاینه ویژه با استفاده از مبدل اندوواژینال (داخل واژن) انجام شود تا شرایطی که با معاینه استاندارد و پرکاربرد ترانس شکمی (خارج از شکم) به راحتی قابل تشخیص نیستند، بررسی شود.

نمونه گیری در منزل

تشخیص و درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی با سونوگرافی

سونوگرافی در منزل برای ارزیابی، تشخیص و درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی، از توده‌ها گرفته تا سنگ‌های کلیه، استفاده می‌شود. تا کنون رایج ترین کاربرد آن بررسی رشد جنین و شنیدن ضربان قلب آن در دوران بارداری است. تصویر زنده ای که سونوگرافی می گیرد یک روش بدون درد و همچنین سریع است.

در بسیاری از موارد، سونوگرافی از ابتدا تا انتها بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. دستورالعمل های ارائه دهنده خود را در مورد اینکه آیا باید قبل از آزمایش بخورید یا بنوشید، لباس راحت بپوشید، دنبال کنید و احتمالاً قبل از اینکه فرصتی برای استراحت کامل داشته باشید، آزمایش به پایان می رسد.

سونوگرافی در منزل یکی از غیرتهاجمی ترین تست های تشخیصی پزشکی موجود است. این یک گزینه بی خطر برای بیمارانی است که باید بدانند در داخل بدنشان چه می گذرد. اگر تصاویر لازم است، از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا سونوگرافی برای شما گزینه ای است یا خیر.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.