با خیال آسوده، آزمایشات خود را در منزل انجام دهید

انجام نمونه گیری در منزل

حتما شما نیز از جمله افرادی هستید که وقتی در مورد دلیل عدم انجام آزمایشات چکاپ از شما سوال می شود، بهانه نداشتن وقت، ترافیک های خیابانی، دور بودن از آزمایشگاه و… را بیان کرده و با این کار می خواهید مسئولیت را از دوش خود بردارید. اما آیا می دانید تمامی این بهانه ها نهایتا به ضرر خودتان تمام خواهد شد؟ اگر شما در معرض نوع خاصی بیماری باشید و تنها راه آگاه شدن از ،ن، آزمایش خون بوده باشد، با تاخیر در این کار در واقع شرای را برای پیشرفت بیماری فراهم کرده اید. ما راهکار ساده ای را به شما پیشنهاد می کنیم. کافی است با آزمایشگاه شبانه روزی انی آزما تماس بگیرید تا نمونه گیری در منزل یا محل کار برای شما انجام شود.

آیا شما به دلیل زیاد بودن حجم کار، فرصت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه و انجام تست های لازم برای تعیین وضعیت سلامتی بدن را ندارید؟ آیا شما و یا یکی از اعضای خانواده به دلیل ابتلا به نوعی بیماری، توانایی خروج از منزل را ندارند و در نتیجه انجام آزمایشات سخت شده است؟ با وجود مراکزی همانند آزمایشگاه شبانه روزی انی آزما که نمونه گیری در منزل را انجام می دهند جایی برای نگرانی در این مورد نخواهد بود. تنها وظیفه شما این است که با این قبل آزمایشگاه ها تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید. در اولین فرصت کارشناسان ما با تجهیزات کامل به منزل شما مراجعه نموده و نمونه گیری در منزل انجام خواهد شد. خوشبختانه در کشور آزمایشگاه هایی که خدمات در منزل ارائه می کنند در حال توسعه بوده و شرایط برای شما تسهیل خواهد شد.

نمونه گیری در منزل یا محل کار راهکاری می باشد تا فرد بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه، آزمایش خود را انجام دهد. تقریبا برای همه ما پیش آمده است که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کنیم و خون بدهیم، اما گاهی اوقات به دلیل وجود مشکلاتی، فرد نمی تواند به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نماید، و در همین راستا آزمایشگاه آنی آزما اقداماتی جهت نمونه گیری آسان در محل مد نظر شما انجام داده است. آزمایش در منزل دارای مزایا و محاسن مختلفی برای فرد می باشد. مهم ترین و اصلی ترین مزایای این روش صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

انجام نمونه گیری در منزل

مراحل انجام نمونه گیری در منزل به چه صورت می باشد؟

تمامی مراحل انجام پذیرش و نمونه گیری در منزل و همچنین جواب دهی به صورت غیر حضوری انجام می شود و بدون نیاز به مراجعه حضوری می باشد. شما پس از مراجعه به سایت و ثبت پذیرش خود https://www.anyazma.com/record-sampling-request/ و وارد کردن اطلاعات فردی که نیاز است از وی خونگیری شود و درج شماره ای که در دسترس باشد ، به صورت غیر حضوری آزمایش های خود را در سایت آنی آزما ثبت می کنید. همچنین از جمله از مزیت های این نمونه گیری این می باشد که خود فرد با توجه شرایطی که دارد زمان مناسب خونگیری را تعیین می کند.

لطفا برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، بدون چک کردن کارت پرسنلی، از پذیرفتن فرد خون گیر خودداری کنید. پس از ثبت پذیرش در اولین فرصت اپراتور آزمایشگاه با شماره ی وارد شده تماس می گیرد و زمان دقیق تر خونگیری شما تعیین می شود. کادر نمونه گیری در منزل با همراه داشتن کارت پرسنلی برای اطمینان شما و لباس مخصوص مراجعه می کند. نمونه گیری در منزل با شرایط استریل و محافظت شده انجام می شود و فرد خون گیر بعد از اطمینان از وضعیت نرمال شخص و بند آمدن خون، نمونه گیری به پایان می رساند. سپس نمونه های شما در شزایط استاندارد و در یخچال های مخصوص به آزمایشگاه برده می شود.

جواب دهی در سریع ترین زمان انجام می شود و جواب ها به صورت آنلاین در سایت قرار داده می شود. توجه داشته باشید جواب آزمایش شما فقط با رمزی که در اختیار دارید امکان پذیر می باشد و فرد دیگری نمی تواند به جواب آزمایشتان دسترسی داشته باشد، بنابراین هیچ نگرانی در مورد اطلاعات شخصی تان نداشته باشید.

مراحل انجام نمونه گیری در منزل

آیا نمونه گیری در منزل با همان تجهیزات آزمایشگاهی قابل انجام است؟

در پاسخ به این سوال متداول و در راستای رفع نگرانی بسیاری از افراد باید گفت نمونه گیری در منزل در آنی آزما با کادر مجرب انجام می گیرد و تمامی وسایل مورد نیاز برای خونگیری را فرد خونگیر به همراه داشته و وسایل همگی استریل می باشند. شما می توانید بدون استرس آزمایش خود را انجام دهید بدون آن که هزینه ای اضافی کرده باشید.

مزایای نمونه گیری در منزل

همان گونه که توضیح داده شد، نمونه گیری در منزل دارای مزایای بسیاری می باشد. از جمله:

صرفه جویی در وقت

امروزه یکی از معضلات جوامع امروزی زمان می باشد. در دنیای مدرنیته امروزی به علت صرف زمان بسیار برای کار، وقت و زمان بسیار حایز اهمیت شده است. اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که انجام آزمایش ها و همچنین انجام چکاپ ها را به علت کمبود وقت به تعویق می اندازید، نمونه گیریی در منزل یا محل مد نظر شما، بهترین راهکار می باشد.

صرفه جویی در هزینه

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای مراجعه به آزمایشگاه مد نظر خود هزینه ی بالایی برای رفت و آمد صرف کرده باشید و به فکر کاهش این هزینه ها باشید که این روش بسیار می تواند برای شما و اطرفیانتان کاربردی باشد.

انجام نمونه گیری در منزل

اجتناب از شلوغی ها و ازدحام مردمی

ممکن است افرادی از ازدحام مردم اذیت می شوند و نیاز به آرامش دارند و حتی به دلایلی توانایی خروج از منزل و روبه رو شدن با مردم برایشان سخت است که ویژگی این روش برای این افراد نیز بسیار کار آمد می باشد. به خصوص در وضعیت کنونی که اکثر افراد عملا در خانه های خود به صورت قرنطینه هستند و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا سعی می کنند کمتر به آزمایشگاه و محل های شلوغ و پر ازدحام مراجعه کنند، انجام نمونه گیری در منزل می تواند کمک شایانی به این افراد بکند.

عدم تنفس و مراجعه به آزمایشگاه در هوای آلوده

آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و بزرگ بسیار مسئله ساز می باشد، به طوری که توصیه می شود افراد در روزهایی که آلودگی بالایی دارند، از منزل خود خارج نشوند. آلودگی هوا برای بیماران تنفسی و کودکان و سالمندان بسیار خطرناک می باشد.

پیشگیری از عفونت های باکتریایی و ویروسی و غیره که ممکن است فرد در مواجهه با فضای بیرون مبتلا شود.

برخی عفونت ها و ویروس ها وجود دارند که به صورت اپیدمی در سطح جامعه وجود دارند. به عنوان مثال آنفولانزا و حتی ویروس کرونا به راحتی در سطح جامعه پخش می شود و افراد خواه یا ناخواه می توانند به آنها مبتلا شوند. برای جلوگیری از شیوع و انتقال این گونه بیماری ها، بهتر است در زمان شیوع، کمتر به بیرون مراجعه شود. انجام آزمایشات ضروری و مورد نیاز افراد در این مواقع به راحتی با نمونه گیری در منزل قابل انجام است و شما دیگر نیازی نیست که نگران ابتلا به این گونه بیماری ها باشید.

تعیین زمان خونگیری توسط خود فرد

تعیین اینکه شما کجا و در چه زمانی آزمایش های خود را انجام دهید، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. فرض کنید علاوه بر زمان زیاد رفت و آمد، زمان زیادی را هم صرف پذیرش و نوبت انجام آزمایش های خود کرده باشید. این امر علاوه بر استرسی که برای شما به همراه دارد، می تواند بر نتایج آزمایشات شما نیز تاثیرگذار باشد. نمونه گیری در منزل این امتیاز بزرگ را نیز دارد که شما به راحتی در محل دلخواه خود و در هر ساعتی که بخواهید، آزمایشات خود را انجام دهید.

از بین بردن ترس کودکان از نمونه گیری

برخی کودکان ممکن است به علت پیش زمینه های ذهنی که از محیط بیمارستان یا آزمایشگاه دارند، دچار ترس و اضطراب شوند. ولی در نمونه نمونه گیری در منزل این ترس از بین می رود و والدین می توانند به راحتی کلیه آزمایشات فرزند خود را انجام دهند.

انجام نمونه گیری در منزل

بسیاری از افراد برای انجام آزمایش های خود باید به صورت ناشتا و در هنگام صبح به آزمایشگاه مراجعه نمایند. از آنجا که ساعت اصلی کار برای اکثر افراد ساعات صبح می باشد، انجام آزمایش و نمونه برداری می تواند با کارهای روزمره افراد تداخل ایجاد نماید. پس نمونه گیری در منزل یا محل کار این امکان را برای شما فراهم می نماید تا بدون گرفتن مرخصی ساعتی یا روزانه و طی مسافت طولانی از محل کار به آزمایشگاه، آزمایش های درخواستی پزشک خود را به نحو احسن و در ایده آل ترین شرایط انجام دهید.

علاوه بر موارد بالا در خصوص مزیت نمونه گیری در منزل در این خونگیری دیگر نیازی نیست شما از صندلی خونگیری بلافاصله بلند شوید چون زمان کافی برای استراحت شما نیست و فرد دیگری خونگیری می شود. این مسئله در افراد سالمند ، کودکان و افراد کم توان جسمی بسیار حایز اهمیت است.

نمونه گیری در منزل برای چه کسانی مناسب است

نمونه گیری در منزل برای این افراد توصیه می شود:

• افراد کارمند و اداری که نمی توانند به هنگام صبح مرخصی گرفته و به آزمایشگاه مراجعه نمایند

• افراد بازاری و یا شغل آزاد که مراجعه حضوری به آزمایشگاه در روند درآمدی آنها تداخل ایجاد می نماید.

• افراد با بیماری های خاص که مراجعه دائمی به بیمارستان یا مراکز آزمایشگاهی برای آنها به کاری دشوار تبدیل شده.

افراد مسن و پا به سن گذاشته که توانایی جا به جایی محدودی دارند

• نوزادان تازه به دنیا آمده که به دلیل عدم تکامل کامل سیستم ایمنی در معرض ابتلا به عفونت های بیمارستانی و محیطی هستند

• در زنان باردار که باید استراحت مطلق داشته باشند و بیرون آمدن از منزل بسیار خطرناک می باشد.

• در افرادی با نقص سیستم ایمنی و افرادی که دارو های کورتون مصرف می کنند و فضا های بیرون و درمانی احتمال ابتلا به بیمارهای عفونی را در آن ها بسیار افزایش می دهد.

انجام نمونه گیری در منزل

هزینه نمونه گیری در منزل چقدر می باشد

هزینه انجام خون گیری به محلی که شما در نظر دارید بستگی دارد. به طور متوسط هزینه انجام خون گیری در منزل یا محل کار متغیر می باشد که این هزینه با در نظر گرفتن موارد و مزایایی که این روش دارد، بسیار جزئی و مناسب می باشد.

برای آگاهی بیشتر از هزینه خون گیری در منزل در محل مورد نظر شما، با مشاوران و همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تماس بگیرید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.