درباره علائم کرونا ویروس خفیف یا متوسط چه باید دانست

درباره علائم کروناویروس خفیف یا متوسط چه باید دانست

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

کروناویروس بیماری است که توسط ویروس کرونا جدید، SARS-CoV-2 ایجاد می شود. این بیماری می تواند علائم مختلفی مانند تب، سرفه و از دست دادن بو و طعم را ایجاد کند. برخی از افراد مبتلا به کروناویروس بیماری خفیفی را با علائم اندک تجربه می کنند در حالی که دیگران می توانند به شدت بیمار شوند. اگرچه شما در مورد علائم شدیدتر آن چیزهای زیادی شنیده اید ، ممکن است از خود بپرسید که ویروس کرونا خفیف یا متوسط چگونه است. در این مقاله، ما عمیقاً به آنچه تاکنون در مورد کروناویروس خفیف یا متوسط می دانیم، علائم چگونه می تواند و زمان مراجعه به پزشک، بیشتر خواهیم پرداخت.

نمونه گیری در منزل

علائم معمول کروناویروس چیست؟

سه مورد معمول علائم کروناویروس عبارتند از:

 • تب
 • سرفه کردن
 • خستگی

برخی دیگر از علائم ویروس کرونا می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تنگی نفس
 • از دست دادن بو یا چشایی
 • درد و درد بدن
 • سردرد
 • گلو درد
 • آبریزش بینی یا گرفتگی بینی
 • علائم گوارشی، از جمله حالت تهوع، استفراغ یا اسهال

به چه ترتیب علائم به طور معمول ظاهر می شوند؟

ترتیب علائم ممکن است از یک فرد به فرد دیگر متفاوت باشد، اما ممکن است کنجکاو باشید که به احتمال زیاد علائم کروناویروس از نظر ترتیب ظهور متفاوت است. یک مطالعه در اوت سال 2020 با استفاده از مدل سازی ریاضی ترتیب احتمالی برخی از علائم کروناویروس را پیش بینی کرد. داده های 55924 نفر مبتلا به ویروس کرونا تأیید شده برای مطالعه استفاده شد. علائم مورد بررسی شامل تب، سرفه و علائم گوارشی کرونا بود. محققان دریافتند که ترتیب علائم پیش بینی شده به این صورت بود:

 • تب
 • سرفه کردن
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • اسهال

سپس یک مجموعه داده جداگانه از 1099 نفر مبتلا به COVID-19 تأیید شده در مدل استفاده شد. این گروه به دو دسته تقسیم شدند: بیماری شدید و غیر شدید.

ترتیب علائم پیش بینی شده برای این مجموعه داده کوچکتر همان بود که در اولین مجموعه داده برای 55924 نفر وجود داشت. همچنین بین افراد مبتلا به بیماری شدید و غیر شدید نیز به همین ترتیب بود.

علائم معمول کروناویروس

علائم خفیف در مقایسه با علائم متوسط و شدید

شدت کرونا ویروس اغلب به دسته هایی مانند خفیف، متوسط و شدید تقسیم می شود. اما این اصطلاحات در واقع به چه معنا هستند؟ طبق دستورالعمل های درمانی COVID-19 که توسط موسسه ملی بهداشت (NIH) منتشر شده است، این عبارات به شرح زیر تعریف می شوند:

بیماری خفیف علائم کروناویروس در شخص وجود دارد به جز تنگی نفس و دشواری در تنفس.

بیماری متوسط ممکن است فردی به بیماری تنفسی تحتانی مانند ذات الریه مبتلا باشد. با این حال، سطح اکسیژن خون آنها در 94 درصد یا بیشتر باقی می ماند.

بیماری شدید. سطوح اکسیژن خون در یک فرد کمتر از 94 درصد، میزان تنفس بالا و علائم بیماری شدید ریه است.

تحقیقات نشان داده است که حدود 81 درصد از افراد مبتلا به کروناویروس بیماری خفیف یا متوسطی دارند. طبق منبع معتمد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، بیشتر افراد مبتلا به ویروس کرونا خفیف تا متوسط می توانند در خانه بهبود یابند. حتی اگر COVID-19 خفیف یا متوسط دارید ، همچنان مهم است که هنگام بهبودی ، نظارت بر علائم خود را ادامه دهید. حتی اگر فقط علائم خفیف دارید ، ممکن است شروع به بدتر شدن کرده و منجر به بیماری جدی تری شود.

علائم خفیف کروناویروس

درباره عفونت های بدون علامت

شاید شنیده باشید که می توانید ویروس کرونا جدید را منقبض کنید و هیچ علائمی نداشته باشید. این عفونت بدون علامت است. از آنجا که افراد بدون علائم کروناویروس همیشه مورد آزمایش قرار نمی گیرند، مشخص نیست که در واقع عفونت های بدون علامت شایع هستند. یک منبع بررسی معتبر از 79 مطالعه تخمین می زند که حدود 20 درصد افرادی که مبتلا به SARS-CoV-2 می شوند هرگز بیمار نمی شوند. بسیاری از افراد بدون علامت نمی دانند که به ویروس مبتلا شده اند. با این حال ، هنوز هم می توان ویروس را به دیگران انتقال داد، به همین دلیل ادامه اقدامات پیشگیرانه از جمله:

 • هنگامی که در اطراف افراد خارج از خانه خود هستید ، ماسک استفاده می کنید
 • دستهای خود را مرتبا بشویید
 • تمرین فاصله فیزیکی
 • به طور مرتب سطوح با لمس در خانه خود را تمیز و ضد عفونی کنید

درباره کروناویروس و از دست دادن بویایی و چشایی شما

یکی از علائم بالقوه کروناویروس از دست دادن بویایی یا چشایی است. بررسی 24 آگوست سال 2020 شیوع 41 درصد و 38.2 درصد از دست دادن بویایی و چشایی را تخمین زده است. از دست دادن بویایی و و چشایی در ویروس کرونا خفیف نیز ارتباط دارد. مطالعه ژانویه 2021 این علامت را در 1،363 فرد مبتلا به COVID-19 ارزیابی کرد.

محققان از بین رفتن بویایی و چشایی در 85.9 درصد افراد مبتلا به بیماری خفیف در مقایسه با 4.5 تا 6.9 درصد افراد مبتلا به بیماری متوسط تا شدید مشاهده کردند. این علامت در 95 درصد افراد طی 6 ماه از بین رفت.

“من کمی احساس گرفتگی کردم، اما چیزی بیش از آلرژی نمی تواند ایجاد کند. بعد از ظهر فهمیدم که دیگر بوی قهوه ام را حس نمی کنم ، بنابراین آزمایش شدم. تست سریع مثبت شد. “

CDC یادآوری می کند که از دست دادن بویایی و چشایی بیشتر در خانم ها و افراد جوان تا میانسال دیده می شود.

از دست دادن بویایی و چشایی به دلیل کروناویروس می تواند بدون آبریزش بینی یا گرفتگی بینی اتفاق بیفتد. علاوه بر این، داده های بررسی اوت 2020 نشان می دهد که این علامت ممکن است قبل از علائم دیگر COVID-19 ظاهر شود.

اگر تب ندارید می توانید به کروناویروس مبتلا باشید؟

تب یکی از رایج ترین علائم کووید 19 است. با این حال، ممکن است این بیماری را داشته باشید و تب نداشته باشید. به عنوان مثال ، یک مطالعه معتبر در ماه مه 2020 علائم ویروس کرونا خفیف را در 172 نفر ارزیابی کرد. این مطالعه نشان داد که تب تنها در 20 نفر (6/11 درصد) مشاهده شده است.

یک مطالعه معتبر در ژوئیه سال 2020، 147 برخورد با افرادی را که برای خدمات فوریت پزشکی نیاز داشتند ارزیابی کرد. این مطالعه نشان داد که علائم مانند تب و سرفه در 43 مورد از این برخوردها وجود ندارد (تقریباً 30 درصد). علاوه بر این CDC خاطرنشان می کند که افراد مسن اغلب دمای طبیعی بدن نسبت به افراد جوان کمتر است. به همین دلیل، ممکن است درجه حرارت تب نیز پایین باشد و تشخیص تب در این گروه سنی دشوارتر شود.

“من هرگز تب و سرفه نکردم. علائم من با درد در سقف دهان و عطسه ای که یک روز طول کشید شروع شد. سپس حس بویایی من به سرعت رو به زوال رفت تا جایی که حتی نتوانستم بوی پوشک کثیف را حس کنم. بویایی من بعد از حدود 7 روز برگشت. “

بیماری کرونا خفیف یا متوسط

اگر سرفه ندارید می توانید به بیماری کرونا مبتلا شده باشید؟

مانند تب، سرفه نیز یکی از علائم رایج ویروس کووید 19 است. بر اساس گزارش مشترک اولیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مقامات چینی، سرفه خشک بیشتر شایع است. با این حال، سرفه مرطوب نیز می تواند رخ دهد. همچنین می توانید COVID-19 داشته باشید و سرفه نکنید.

در مورد پیشرفت بیماری چه باید دانست

در صورت بروز علائم کروناویروس، ممکن است بیماری شما از خفیف یا متوسط به شدید تبدیل شود. این اتفاق معمولاً حدود یک هفته پس از بروز علائم رخ می دهد اما ممکن است زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد. طبق تجزیه و تحلیل CDC از پیشرفت کووید 19، بازه زمانی از شروع علائم تا مشکلات تنفسی معمولاً بین 5 تا 8 روز است. در افرادی که به شدت بیمار می شوند ، مدت زمانی بین شروع علائم و پذیرش در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان (ICU) بین 9.5 تا 12 روز است.

مدت زمان بهبودی از کووید 19 شدید مشخص نیست و ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. نتایج و بهبودی می تواند به عوامل زیادی از جمله سن و وجود سایر بیماریهای زمینه ای بستگی داشته باشد.

بیماری کرونا خفیف یا متوسط معمولاً چه مدت طول می کشد؟

بیشتر تحقیقات در مورد کووید 19 روی بیماری شدید متمرکز شده است. به همین دلیل، اطلاعات دقیقاً در مورد مدت دوام خفیف تا متوسط کرونا کمتر است. یک مطالعه کوچک در ژوئیه 2020 بر روی افرادی که بیماری کرونا خفیف تا متوسط داشتند متمرکز شد. این مطالعه نشان داد که افراد با یک بیماری خفیف یا متوسط حداقل یک علامت را به طور متوسط 9.82 روز دارند.

بیماری کرونا طولانی مدت چیست؟

برخی از افرادی که کروناویروس داشته اند، صرف نظر از شدت آن، می توانند علائم مداوم را برای هفته ها یا ماه ها پس از گذشت بیماری حاد تجربه کنند. این وضعیت به عنوان بیماری کرونای طولانی مدت شناخته می شود.

برخی از نمونه های علائم بیماری کرونا طولانی مدت عبارتند از:

 • خستگی
 • تنگی نفس
 • درد مفصل
 • درد قفسه سینه یا تپش قلب
 • گیجی یا “مه مغزی”

ما هنوز در مورد چگونگی و دلیل بروز علائم بیماری کرونا طولانی مدت بسیار کم می دانیم. پزشکان و دانشمندان در حال حاضر تلاش می کنند تا در این مورد بیشتر بدانند.

چه زمانی باید آزمایش شوید؟

طبق اطلاعات CDC، هر کسی که علائم کروناویروس را داشته باشد باید آزمایش کند، حتی اگر علائم آن بسیار خفیف باشد. سایر شرایطی که آزمایش توصیه می شود عبارتند از:

ارتباط نزدیک. اگر در تماس نزدیک با شخصی که بیماری کرونا تأیید شده دارد، آزمایش مهم است. این بدان معناست که شما در مدت زمان 24 ساعت کمتر از 6 فوت از آنها به مدت 15 دقیقه یا بیشتر فاصله داشته اید.

فعالیت های پرخطر. برخی فعالیت ها می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به SARS-CoV-2 قرار دهد و به کروناویروس مبتلا شوید، بنابراین مهم است که بعد از انجام کارهایی مانند مسافرت یا حضور در یک جمع بزرگ، آزمایش شوید.

بعد از اینکه جواب تست خود را دریافت کردید، باید تا زمان دریافت نتایج خود را در خانه قرنطینه کنید. دلیل این امر این است که اگر ویروس دارید می توانید به طور بالقوه آن را به دیگران منتقل کنید در حالی که منتظر نتایج خود هستید.

آزمایش کرونا

برای چه مدت بیماری شما مسری است؟

زمان دقیق مسری بودن شما زمینه تحقیق در حال انجام است. یک منبع معتبر در نوامبر 2020 ، انتقال ویروس را در 79 مطالعه مختلف SARS-CoV-2 بررسی کرد. محققان دریافتند که:

مقدار ویروس شناسایی شده در دستگاه تنفسی فوقانی (بینی و گلو) در اوایل، به طور کلی در 3 تا 5 روز اول بیماری، به اوج خود رسید.

در برخی مطالعات، ویروس زنده در اوایل به راحتی از نمونه های تنفسی جدا شد، اما این امر در روزهای 8 یا 9 بیماری بیشتر نبود.

به نظر می رسد افرادی که بیماری شدیدتری دارند مدت طولانی تری ویروس می ریزند. با این حال، برخی از مطالعات هیچ تفاوتی بین بیماری خفیف یا متوسط و شدید پیدا نکردند.

به نظر می رسد افراد بالای 60 سال بیش از افراد جوان ویروس را از بین می برند.

علاوه بر این، محققان در جداسازی ویروس زنده تا روز 9 بیماری مشکل داشتند. این امر به خوبی با دستورالعمل های CDC فعلی مطابقت دارد تا در صورت داشتن یا مشکوک بودن به COVID-19 ، به مدت 10 روز در خانه منزوی شود. روی هم رفته، در حال حاضر به نظر می رسد که ویروس کمی بعد از شروع علائم مسری است. با این حال، برخی از افراد ممکن است ویروس را برای مدت زمان طولانی تر از بین ببرند.

اگر بیماری کرونا دارید، چه زمانی می توانید دوباره در کنار افراد دیگر باشید؟

CDC برای زمان هایی که می توانید دوباره در کنار دیگران باشید راهنمایی دارد. قبل از انجام این کار باید هر سه معیار زیر را داشته باشید:

حداقل 10 روز از بروز علائم شما می گذرد.

حتماً 24 ساعت بدون تب و بدون استفاده از داروهای کاهش دهنده تب مانند استامینوفن (تایلنول) و ایبوپروفن (موترین ، ادویل) رفته اید.

علائم دیگر بیماری کرونا شما باید در حال بهبود باشد. استثنا در این مورد از دست دادن بو و چشایی است که می تواند هفته ها یا ماه ها پس از بهبودی ادامه یابد. اگر بدون داشتن علائم آزمایش مثبت داشتید، اگر 10 روز از آزمایش مثبت شما گذشته باشد می توانید در کنار دیگران باشید.

نمونه گیری در منزل

نشانه هایی از نیاز شما به مراقبت پزشکی

بیماری کرونا می تواند در برخی از افراد به یک بیماری جدی تبدیل شود. طبق منبع CDC، برخی از علائم هشدار دهنده بیماری جدی که باید مراقب آنها باشد شامل موارد زیر است:

 • تنفس دشوار
 • درد یا فشار در سینه شما که برطرف نمی شود
 • رنگ آبی در صورت یا لب های شما
 • گیجی
 • مشکل بیدار ماندن
 • بی پاسخ بودن یا قادر به بیدار شدن نیست

اگر شما یا شخص دیگری این علائم را پیدا کردید ، بلافاصله با 115 یا خدمات اورژانس محلی خود تماس بگیرید. حتماً به اعزام کننده اورژانس اطلاع دهید که به دنبال مراقبت پزشکی برای شخصی هستید که COVID-19 دارد یا ممکن است داشته باشد.

برای آزمایش در منزل و تست کرونا در منزل به سایت آنی آزما مراجعه کنید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.