روش های فعلی برای درمان ویروس کرونا

روش های فعلی برای درمان ویروس کرونا

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

آشنایی با انواع روش های درمان ویروس کرونا یکی از مهم ترین مسائلی است که برای پیشگیری و بهبودی سریع تر در افراد وجود دارد. ویروس کووید 19 یک بیماری عفونی ناشی از SARS-CoV-2 است. ویروس کرونا ویروس جدید پس از شیوع در ووهان ، چین، در دسامبر 2019 کشف شد. از زمان شیوع اولیه، ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان گسترش یافته است. این ویروس مسئول ده ها میلیون عفونت در سطح جهان است که باعث بیش از 2 میلیون مرگ و میر می شود.

آزمایش اعتیاد در منزل

علائم کووید 19

اکنون واکسن هایی برای محافظت در برابر ویروس کرونا وجود دارد. محققان همچنین در حال کار بر روی ایجاد روش های بیشتر برای درمان ویروس کرونا هستند. این بیماری به احتمال زیاد در بزرگسالان مسن و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند علائم ایجاد می کند. بیشتر افرادی که علائم کووید 19 را تجربه می کنند:

 • تب
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس
 • خستگی

علائم کمتر شایع عبارتند از:

 • لرز ، با یا بدون تکان دادن مکرر
 • سردرد
 • از دست دادن طعم یا بو
 • گلو درد
 • درد و دردهای عضلانی
 • گرفتگی یا آبریزش بینی
 • اسهال ، حالت تهوع ، استفراغ و سایر علائم گوارشی
 • تغییر رنگ انگشتان دست و پا
 • چشم صورتی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های فعلی برای درمان ویروس کرونا، انواع درمان هایی که در حال بررسی هستند و اینکه در صورت بروز علائم چه کاری باید انجام دهید، به مطالعه ادامه دهید.

چه روش هایی برای درمان ویروس کرونا وجود دارد؟

Remdesivir (وکلوری) یک داروی ضد ویروسی با طیف گسترده است که در اصل برای هدف قرار دادن ابولا طراحی شده است. محققان دریافته اند که Remdesivir در درمان ویروس کرونا جدید در سلول های جدا شده بسیار ناچیز است. در اکتبر سال 2020، این گزینه اولین داروی مورد تأیید منبع معتمد سازمان غذا و دارو (FDA) برای درمان ویروس کرونا شد. از این روش تزریق داخل وریدی (IV) برای درمان افراد 12 ساله و بالاتر که در بیمارستان بستری شده اند، استفاده می شود. تا به امروز، این روش تنها درمان موثر برای کووید 19 است که توسط FDA تأیید شده است.

Remdesivir

درمان های مجاز برای کرونا ویروس

FDA همچنین برای برخی از داروها مجوز استفاده اضطراری (EUAs) منبع معتبر را صادر کرده است. EUA اجازه می دهد از محصولاتی که تأیید FDA دریافت نکرده اند در شرایطی که گزینه های مناسب تأیید شده FDA وجود ندارد استفاده شود. داروهای موثر در درمان ویروس کرونا که EUA دریافت کرده اند عبارتند از:

bamlanivimab

ترکیبی از bamlanivimab و etesevimab (etesevimab باید همراه با bamlanivimab تجویز شود)

casirivimab و imdevimab که باید با هم تجویز شوند

داروی خوراکی باریسیتینیب (Olumiant) ، که باید همراه با remdesivir تجویز شود

COVID-19 پلاسمای نقاهت

Fresenius Kabi Propoven 2٪ ، داروی آرامبخش IV

Fresenius Medical ، سیستم MultiFiltrate PRO و راه حل های multiBic / multiPlus برای افرادی که به درمان مستمر جایگزینی کلیه (CRRT) نیاز دارند

محلول جایگزینی REGIOCIT با سیترات برای افرادی که به CRRT نیاز دارند

Remdesivir همچنین یک داروی مورد تایید توسط EUA است که برای درمان کودکانی که زیر 12 سال ندارند یا وزن بدن کمی دارند، دریافت کرده است.

Bamlanivimab ، etesevimab ، casirivimab و imdevimab درمان های تزریق IV هستند. برخلاف remdesivir ، آنها به عنوان سرپایی درمان می شوند و برای افرادی که بیماری کمتری دارند ، در نظر گرفته شده است. هدف آنها کمک به کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان است.

سایر داروها همه برای افرادی که در بیمارستان بستری شده اند و یا در معرض خطر بستری هستند قرار دارد.

یک مطالعه در ژانویه 2021 در مورد پلاسمای بهبودی اثرات روی بزرگسالان 65 سال و بالاتر را که از نظر آزمایش SARS-CoV-2 مثبت بودند و علامت داشتند، بررسی کرد. محققان دریافتند که گروهی که ظرف 72 ساعت از شروع علائم، پلاسمای بهبودی دریافت کرده بودند، 48 درصد کمتر از گروهی که دارونما دریافت کرده بودند ، دچار کووید 19 می شوند. برای موثر بودن ، پلاسمای نقاهت باید در اوایل شروع علائم تجویز شود.

در فوریه 2021 ، FDA راهنمای خود را در مورد استفاده از پلاسمای بهبودی به روز کرد. در این مقاله آمده است که پلاسمای نقاهت همچنین قبل از استفاده باید به عنوان تیتر بالا (که به معنی غلظت زیاد است) آزمایش شود.

سایر روش ها برای درمان ویروس کرونا

اگر علائم شما شدیدتر باشد، درمان های حمایتی ممکن است توسط پزشک یا بیمارستان انجام شود. این نوع روش های درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مایعات برای کاهش خطر کم آبی بدن
 • دارو برای کاهش تب
 • اکسیژن مکمل در موارد شدیدتر

افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا مشکل تنفسی دارند ممکن است به دستگاه تنفس نیاز داشته باشند.

چه کار دیگری برای یافتن یک روش موثر برای درمان ویروس کرونا انجام می شود؟

CDC توصیه می کند که همه مردم در مکان های عمومی که حفظ فاصله 6 فوت از دیگران دشوار است، از ماسک صورت پارچه ای استفاده کنند. این کار به کاهش سرعت ویروس در افراد بدون علائم یا افرادی که نمی دانند به ویروس مبتلا شده اند کمک می کند. ماسک های پارچه ای صورت باید در حین ادامه تمرین فاصله فیزیکی استفاده شوند.

توجه: تهیه ماسک های جراحی و دستگاه تنفس N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

واکسن ها و گزینه های درمان ویروس کرونا در حال حاضر در سراسر جهان در حال بررسی هستند. با این حال ، تاکنون ثابت نشده است که هیچ یک از داروهای تجربی در مورد پیشگیری از بیماری یا درمان علائم ویروس کرونا مثر باشد. قبل از در دسترس بودن درمانهای موثر اضافی، محققان باید آزمایشات کنترل شده تصادفی بیشتری را بر روی انسان انجام دهند.

واکسن کرونا

گزینه های درمانی برای محافظت در برابر SARS-CoV-2

در اینجا برخی از گزینه های درمانی برای محافظت در برابر SARS-CoV-2 و درمان علائم ویروس کرونا بررسی شده است.

کلروکین

کلروکین دارویی است که برای مبارزه با مالاریا و بیماری های خودایمن استفاده می شود. بیش از 70 سال است که از آن استفاده می شود و به طور کلی بی خطر محسوب می شود. در ابتدای همه گیری ، محققان کشف کردند که این دارو در مطالعات لوله آزمایش به طور موثری با ویروس SARS-CoV-2 مبارزه می کند.

با این حال، در یک بررسی در فوریه 2021 نتیجه گیری شد که شواهد کافی برای موثر دانستن آن وجود ندارد. نویسندگان این بررسی همچنین پیشنهاد کردند که محققان آزمایشات بالینی را بررسی کنند و نقش کلروکین را به عنوان یک درمان ویروس کرونا بررسی کنند.

لوپیناویر و ریتوناویر

لوپیناویر و ریتوناویر با نام Kaletra به فروش می رسند و برای درمان HIV طراحی شده اند. در اوایل سال 2020 میلادی ، به یک مرد 54 ساله کره جنوبی ترکیبی از این دو دارو داده شد و میزان قابل توجهی در ویروس کرونا کاهش یافت. پس از آن، سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیشنهاد كرد كه استفاده از كالترا در تركیب با سایر داروها فوایدی دارد.

طبق تحقیقی در فوریه 2021 که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده و توسط WHO و شرکای آن انجام شده است ، این ترکیب دارویی هیچ تاثیری در افراد بستری و درمان ویروس کرونا ندارد. با مصرف دارو میزان مرگ و میر ، میزان تهویه یا مدت زمان بستری در بیمارستان به طور قطعی کاهش پیدا نکرد.

فاویلاویر (فاویپیراویر)

در فوریه سال 2020 ، چین استفاده از داروی ضد ویروس favilavir را برای درمان ویروس کرونا تأیید کرد. این دارو در ابتدا برای درمان التهاب بینی و گلو تولید شد. همچنین به طور معمول به عنوان فاویپیراویر شناخته می شود.

حرف اول این بود که نشان داده شده است این دارو در درمان علائم COVID-19 در یک آزمایش بالینی 70 نفر موثر است.

مطالعه ژانویه 2021 در ACS Central Science به این نتیجه رسید که فوویلاویر و داروی ضد ویروسی ریباویرین به اندازه Remdesivir موثر نیستند. علیرغم تصویب زودهنگام آن در چین ، فاویلاویر هنوز مجوز یا تایید FDA نشده است.

اگر فکر می کنید علائم ویروس کرونا دارید چه کاری باید انجام دهید؟

همه افراد مبتلا به عفونت SARS-CoV-2 احساس بیماری نخواهند کرد. حتی ممکن است برخی از افراد ویروس منقبض شده و علائمی نداشته باشند. هنگامی که علائمی وجود دارد ، آنها معمولاً خفیف بوده و به آرامی ظاهر می شوند. به نظر می رسد کووید 19 علائم شدیدتری را در بزرگسالان مسن و افرادی که بیماری های زمینه ای زمینه ای دارند، مانند بیماری های مزمن قلب یا ریه، ایجاد می کند. اگر فکر می کنید علائم COVID-19 دارید ، این پروتکل را دنبال کنید:

با دکتر تماس بگیرید اگر علائم خفیفی دارید ، با یک دکتر تماس بگیرید. برای کاهش انتقال ویروس، بسیاری از کلینیک ها مردم را ترغیب می کنند تا به جای مراجعه به کلینیک، از طریق گفتگوی زنده تماس بگیرند یا از آن استفاده کنند.

یک پزشک علائم شما را ارزیابی می کند و با مقامات محلی بهداشت و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) کار می کند تا تشخیص دهد آیا شما نیاز به آزمایش دارید.

در خانه بمان اگر علائم کووید 19 یا نوع دیگری از عفونت ویروسی دارید ، در خانه بمانید و استراحت کافی داشته باشید. حتما از افراد دیگر دور باشید و از به اشتراک گذاشتن وسایلی مانند نوشیدن لیوان، ظروف، صفحه کلید و تلفن خودداری کنید.

COVID-19 اکنون بسیار رایج است که احتمال قرار گرفتن در معرض آن وجود دارد. اگر احساس بیماری می کنید ، تصور کنید که ممکن است به کووید 19 مبتلا باشید و حتماً از راهنمایی های بهداشت عمومی (مانند استفاده از ماسک و جدا کردن) پیروی کنید.

همچنین باید هر دارویی را که در نهایت پزشک توصیه یا تجویز می کند ، مصرف کنید. تعداد فزاینده ای از درمان های موثر برای کمک به رفع علائم ویروس کرونا در دسترس هستند.

چه زمانی به مراقبت های پزشکی نیاز دارید؟

حدود 80 درصد منبع معتبر افراد بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا درمان خاص ، از کرونا ویروس بهبود می یابند.

اگر جوان و سالم هستید و فقط علائم خفیفی را تجربه می کنید، یک پزشک احتمالاً به شما توصیه می کند که خود را در خانه منزوی کرده و ارتباط با دیگران را در خانه خود محدود کنید. احتمالاً به شما توصیه می شود که استراحت کنید ، هیدراته باشید و از نزدیک علائم خود را کنترل کنید.

اگر شما بزرگتر هستید، بیماری های زمینه ای دارید یا سیستم ایمنی بدن شما به خطر افتاده است، به محض مشاهده علائم، حتماً با پزشک تماس بگیرید. یک پزشک در مورد بهترین روش به شما مشاوره می دهد.

اگر علی رغم مراقبت در منزل علائم شما بدتر شود، مهم است که سریع مراقبت های پزشکی را انجام دهید.

سیستم ایمنی بدن

علائمی که نشان دهنده فوریت های پزشکی است:

 • مشکل تنفس
 • لب های آبی یا صورت آبی
 • درد یا فشار مداوم قفسه سینه
 • گیجی
 • خواب آلودگی شدید

با تماس با بیمارستان محلی، کلینیک یا مراقبت های فوری، به آنها اطلاع دهید که وارد خانه خواهید شد و پس از ترک خانه خود ماسک صورت بزنید. برای رسیدگی فوری به پزشکی می توانید با 115 یا خدمات اورژانس محلی خود تماس بگیرید.

چگونه می توانید از آلودگی به ویروس کرونا جلوگیری کنید؟

ویروس کرونا ویروس در درجه اول از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. در این مرحله، بهترین راه برای جلوگیری از عفونت، جلوگیری از حضور در کنار افرادی است که در معرض ویروس قرار گرفته اند.

همچنین ، طبق اطلاعات CDC، می توانید اقدامات احتیاطی زیر را برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری انجام دهید:

دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه کاملاً با آب و صابون بشویید.

اگر صابون در دسترس نیست ، از ضد عفونی کننده دست با حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید.

از دست زدن به صورت خودداری کنید ، مگر اینکه اخیراً دستان خود را شسته باشید.

از افرادی که سرفه و عطسه می کنند پاک بمانید. CDC توصیه می کند حداقل 6 فوت دور از هر کسی که به نظر می رسد بیمار است بایستید.

از مناطق شلوغ تا حد ممکن خودداری کنید.

بزرگسالان بیشترین خطر ابتلا به عفونت را دارند و ممکن است بخاطر جلوگیری از تماس با ویروس اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند.

نمونه گیری در منزل

نتیجه

محققان در سراسر جهان به سختی در حال تولید واکسن ها و روش های درمانی بالقوه هستند. به محض واجد شرایط بودن واکسن بزنید. در حال حاضر ، FDA فقط یک دارو – remdesivir (وکلوری) – را برای درمان COVID-19 تأیید کرده است. هر چند چند دارو EUA دریافت کرده اند. هیچ شواهدی وجود ندارد که سایر داروهای غیر مجاز یا غیرمجاز بتوانند علائم کووید 19 را درمان کنند. برای تعیین اینکه کدام روشهای درمانی دیگر نیز بی خطر و موثر هستند، آزمایشات گسترده تری لازم است.

اگر قصد انجام تست کرونا و هر گونه تست دیگری را دارید، می توانید آزمایش خود را در خانه یا محل کار انجام دهید. برای نمونه گیری در منزل و یا آزمایش کرونا دز منزل، به سایت آنی آزما مراجعه کنید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.