انجام کدام آزمایش های خون برای همه ضروری است؟ آیا انجام آزمایش خون در منزل کرج ممکن است؟

آزمایش های خون، موثر در تشخیص بیماری ها

آزمایش های خون مهم ترین روش بررسی وضعیت سلامت بدن شما هستند. این تست ها دسته بندی های مختلفی دارند. هر یک از آن ها می توانند اطلاعات بسیار مهمی را به شما ارائه دهند. برخی از آزمایش های خون برای هر فردی لازم و ضروری هستند. شما باید حداقل یک بار در سال به انجام این آزمایش ها بپردازید. شاید در ابتدا به نظرتان وقت گیر و هزینه بر باشد که بخواهید تک تک آن ها را انجام دهید. اما با آنی آزما دیگر چنین دغدغه ای نخواهید داشت. چرا که ما امکان انجام تمامی این آزمایش ها در منزل را فراهم آورده ایم. اکنون با ورود امکان آزمایش خون در منزل کرج، شما در هر محلی قادر به انجام آن ها خواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ضروری ترین آزمایش ها و آمادگی های لازم آن ها بپردازیم.

انجام آزمایش خون در منزل کرج به کمک آنی آزما
آزمایش خون آنلاین در محل

انجام آزمایش خون در منزل کرج به کمک آنی آزما

کدام آزمایش ها برای هر شخصی ضروری هستند؟

برخی از ضروری ترین آزمایش های خونی که هر شخصی باید آن ها را انجام دهد، عبارتند از:

  • تست خون کامل یا CBC

تست خون کامل از جمله متداول ترین آزمایش ها به شمار می رود. دلیل آن هم جامع بودن این آزمایش است. طی این آزمایش از شما تست های مختلفی گرفته می شود و اطلاعات بسیار جامعی درباره بدن شما به دست می آید. بدین طریق پزشکان می توانند وجود هرگونه بیماری، خطر بیماری، مشکلات ژنتیکی، وضعیت سلامتی ارگان ها و غیره را بدانند. همچنین می توانید متوجه شوید که کمبود کدام مواد مغذی در بدن شما وجود دارد. انجام این آزمایش خون در منزل کرج کاملا امکان پذیر است. ضمن اینکه این تست توسط بهترین آزمایشگاه کرج صورت می گیرد.

  • پنل متابولیک پیچیده یا CMP

این آزمایش شامل گروهی از تست های خون می شود. پزشکان به کمک این آزمایش می توانند به وضعیت سلامت کبد و کلیه شما پی ببرند. همچنین بدین وسیله می توانید از اختلالات سطح قند خون، سطح پروتئین و تعادل کلی اسید یا باز در بدن خود آگاه شوید. این آزمایش بیشتر برای تشخیص بیماری هایی چون دیابت، فشار خون بالا، مشکلات کلیه و کبد و غیره به کار می رود. این آزمایش خون در منزل کرج دارای 14 نشانگر زیستی است. این نشانگرها عبارتند از: گلوکز، کلسیوم، آلبومین، پروتئین، سودیوم، پتاسیم، کلراید، بی کربنات، AST، ALT، ALP، بیلی روبین، اوره و کراتینین.

  • پنل لیپید

در این آزمایش خون در منزل کرج سطح تری گلیسیرید و کلسترول بدن شما سنجیده می شود. این نشانگرها ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی دارند. در صورتی نتیجه این تست مناسب است که سطح کلسترول خوب بالا و کلسترول بد پایین باشد. همچنین تری گلیسیرید نیز باید در سطح پایینی قرار گیرد. البته برای تشخیص کامل و دقیق احتمال بیماری های قلبی نیاز به تست های دیگری نیز دارید. اما برای کسب اطلاعات کلی از وضعیت آن، این آزمایش متداول کاملا مناسب است.

  • HbA1c

آزمایش گلوکز خون می تواند اطلاعاتی از وضعیت کنونی سطح گلوکز شما را ارائه دهد. اما به وسیله آزمایش HbA1c می توانید از میانگین سطح قند خون خود در سه ماه گذشته باخبر شوید. هر شخصی باید این آزمایش را حداقل یک بار در سال انجام دهد. البته توصیه می شود که افراد دارای دیابت آن را 4 بار در سال انجام دهند.

  • hs-CRP

پروتئین C-reactive مسئولیت مبارزه با باکتری ها و ویروس ها در بدن را دارد. میزان آن در هنگام عفونت افزایش می یابد. البته در هنگام استرس مزمن نیز می توان شاهد افزایش آن بود. در این آزمایش خون در کرج شما می توانید از سطح این پروتئین آگاه شوید. عوامل مختلفی می توانند در تغییر میزان آن موثر باشند. این عوامل عبارتند از: اضافه وزن، فشار خون بالا، دیابت، سیگار کشیدن، بیماری پریودنتال، ورزش نکردن، استرس های احساسی.

  • آزمایش های هورمونی زنان و مردان

آقایان و خانم ها باید هر چند وقت یک بار نسبت به انجام آزمایش های هورمونی اقدام کنند. طی این آزمایش ها وضعیت سلامتی هورمون های زنانه و مردانه مورد بررسی قرار می گیرند. وجود اختلال در هورمون ها می تواند باعث بروز مشکلات مختلفی شود. از جمله این مشکلات می توان به ریزش مو، مشکلات پوستی، مشکلات جنسی و غیره اشاره کرد. انجام این آزمایش خون در منزل کرج توسط بهترین آزمایشگاه هورمونی در کرج صورت می گیرد.

آیا تست کرونا نیز در شمار آزمایش های ضروری قرار می گیرد؟

بیماری کرونا امروزه بسیار فراگیر شده است. از این رو بسیاری از افراد نگران سلامتی خود شده اند. اما با این حال انجام این تست برای همه ضروری نیست. پزشک در صورتی که هر یک از شرایط زیر را داشته باشید، این آزمایش را برای شما تجویز خواهد کرد:

بررسی نتیجه تست به صورت آنلاین
تفسیر جواب آزمایش آنلاین

بررسی نتیجه تست به صورت آنلاین

  • داشتن علائم بیماری کرونا
  • درخواست پرواز به کشورهای دیگر
  • افراد مشغول به کارهای حساس همچون پزشکان

این تست شامل دو نوع آنتی بادی و PCR می شود. انجام PCR و تست آنتی بادی کرونا در کرج، آن هم در منزل شما، کاملا فراهم آمده است. هم اکنون می توانید در صورت نیاز، درخواست خود برای این آزمایش خون در منزل کرج را ثبت کنید.  

برای انجام آزمایش خون در منزل کرج باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟

برخی از آزمایش ها نیازمند نخوردن غذا قبل از انجام آن ها هستند. این تست ها عبارتند از: تست گلوکز خون، آزمایش سطح کلسترول، تست تری گلیسیرید، تست کلسی تونین. همچنین در صورت تشخیص پزشک، قبل از دیگر آزمایش ها نیز نباید غذایی مصرف کنید. به علاوه باید از سیگار کشیدن، ورزش سنگین، رابطه جنسی و مصرف برخی داروها قبل از آزمایش خون بپرهیزید. البته مصرف آب موردی ندارد. چرا که به هیدراته بودن بدن کمک می کند. در نتیجه نمونه برداری از شما بسیار ساده تر خواهد بود.

نمونه برداری ساده تر به دلیل هیدراته بودن بدن
آزمایش خون در منزل شرق تهران

نمونه برداری ساده تر به دلیل هیدراته بودن بدن

جمع بندی

انجام انواع آزمایش خون در منزل کرج می تواند به بهبود و حفظ سلامتی شما کمک شایانی کند. از این رو آنی آزما به کمک بهترین آزمایشگاه های مرجع ایران، توانسته امکان انجام انواع آزمایش ها در منزل را فراهم آورد. تنها کافی است که درخواست خود را ثبت کرده و منتظر رسیدن متخصصین باشید. همچنین تمامی هزینه ها مشمول حق بیمه نیز می شوند. آنی آزما از انواع بیمه های تکمیلی و پایه پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.