خدمات آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما برای آزمایش در منزل چیست؟

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

در سال های اخیر، آزمایشگاه هایی راه اندازی شده اند که نمونه گیری در منزل انجام داده و نیازی نیست شما به مرکز مراجعه کنید. شاید تا قبل از اینکه ویروس کرونا دنیا را آلوده نماید، اغلب افراد فکر می کردند این کار بیهوده بوده و تنها در موارد خاص همانند ناتوانی جسمی، افرادی که در کما می روند و…. مفید است اما این روزها که همه از ترس کرونا دوست دارند حتی المقدور در خانه بمانند، اهمیت آزمایش در منزل، مشخص می شود. شما می توانید از کارشناسان ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما کمک بگیرید. در اولین فرصت نیروهای ما به منزل شما مراجعه نموده و آزمایش انجام می شود. این تنها یک مزیت آزمایش در منزل استو آیا می دانید در این مرکز چه خدماتی برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است؟

آزمایش در منزل یکی از خدمات منحصر به فردی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما خدمت همشهریان عزیز تهرانی ارائه می شود. در این حالت کلیه تست ها و آزمایشات شما بدون این که نیاز باشد به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه فرمایید، در خانه شما و توسط متخصصین آموزش دیده و باتجربه آزمایشگاه آنی آزما انجام می پذیرد.

انجام دوره ای برخی آزمایشات مثل آزمایش خون و آزمایش چکاپ می تواند وضعیت کلی سلامتی شما را مشخص کرده و در صورت ابتلا به بیماری های خاص، این امکان را می دهد در مراحل اولیه و قبل از پیشرفت بیماری قابل درمان باشد. انجام به موقع و دوره ای این آزمایشات از ابتلا به بسیاری از بیماری ها می تواند پیشگیری نماید.

در هنگام انجام آزمایش در منزل برخی از فاکتورهای عمومی و مهم بدن شما مثل شمارش سلول های خونی و آزمایشات بیوشیمیایی و هورمونی شما مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت وجود یک مشکل خاص، با تشخیص زود هنگام اسن مشکل، روند درمانی و بهبودی شما به سرعت آغاز می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش خون و آزمایش چکاپ، می توانید به مقالات آزمایش چکاپ چیست و تفسیر آزمایش خون مراجعه فرمایید. آزمایش در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون ایجاد تداخل با سایر برنامه های روزمره خود و صرف هزینه های اضافی، کلیه تست های خود را در راحت ترین حالت ممکن انجام دهید.

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

انجام آزمایش در منزل چه مزایایی دارد؟

انجام تست های شما به صورت آزمایش در منزل می تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد. کلیه این مزایا در مقایسه با مراجعه حضوری به آزمایشگاه و انجام حضوری آزمایشات در نظر گرفته شده است. از جمله مزایای انجام آزمایش در منزل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی آسان و سریع از مزایای آزمایش در منزل

تنها کاری که برای انجام آزمایش در منزل انجام دهید این است که به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه کرده و با چند کلیک ساده آزمایش های خود را ثبت و پذیرش نمایید. سپس شکا محلی را که در آن جا حضور دارید، برای نمونه برداری تعیین می نمایید. سپس همکاران ما در هر زمانی که شما راحت باشید، برای انجام آزمایشات به محل مد نظر شما مراجعه می نمایند.

صرفه جویی در زمان از مزایای آزمایش در منزل

امروزه وقت یکی از ارزشمند ترین سرمایه های هر فرد می باشد و آزمایشگاه آنی آزما با در نظر گرفتن این حقیقت برای خدمت رسانی بیشتر به شما عزیزان روی کار آمده است تا در وقت شما صرفه جویی شود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید کل زمان روزمره شما با انجام کارهای بیرون یا داخل خانه پر می شود، و زمان کافی برای انجام آزمایش های درخواستی پزشکتان را ندارید، و نمی توانید در زمان های مشخص برای انجام آزمایش های دوره ای خود به آزمایشگاه مراجعه نمایید، لازم نیست نگران باشید.

آزمایش در منزل این امکان را برای شما فراهم می نماید تا ضمن انجام کارهای روزمره خود، آزمایشات خود را نیز در زمان مورد نظر خود انجام دهید. انجام آزمایش در منزل می تواند با ممانعت از مراجعه حضوری شما به آزمایشگاه. در کمترین زمان ممکن، آزمایشات خود را انجام دهید و جواب آزمایش خود را به صورت اینترنتی دریافت کنید.

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

افزایش اطمینان و امنیت نمونه گیری در منزل با ارائه کارت شناسایی و کارت پرسنلی توسط فرد خونگیر

یکی از مهم ترین نگرانی هایی که ممکن است شما هنگام درخواست آزمایش در منزل با آن مواجه باشید، امنیت و اطمینان شما از فرد نمونه گیر است. خانه افراد معمولا حریم امن هر خانواده ای محسوب می شود و معمولا افراد دوست ندارند هر کسی را به این حریم راه بدهند. در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما، افرادی که برای انجام آزمایش در منزل برگزیده می شوند، علاوه بر اینکه از نظر علمی و عملی تست می شوند، از نظر اخلاقی و سابقه خانوادگی و غیره نیز مورد بررسی قرار می گیرند تا مناسب ترین فرد برای انجام آزمایشات گزینش شود.

قبل از انجام نمونه گیری در منزل نیز معمولا از طریق سایت یا همکاران آزمایشگاه، مشخصات فرد خونگیر در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمان مراجعه و پس از کنترل کارت پرسنلی فرد، آزمایشات خود را به وی بسپارید.

صرفه جویی در هزینه از مزایای آزمایش در منزل

یکی از مهم ترین دغدغه های امروزی، مسائل مالی می باشد. در آزمایش در منزل، کلیه آزمایشات شما با همان تعرفه تصویب شده در وزارت بهداشت پذیرش و انجام می شود و از شما هیچ گونه هزینه اضافی بابت انجام آزمایشات در منزل دریافت نمی گردد. ضمن اینکه شما دیگر در این شرایط نیاز نیست که به صورت حضوری به آزمایشگاه بروید و از شر هزینه مرخصی گرفتن و هزینه های رفت و آمد و دردسر های مرتبط با آن هم خلاص می شوید.

اگر بخواهیم کل هزینه های مالی مربوط به مراجعه حضوری برای انجام نمونه برداری و دریافت جواب های آزمایش خود را محاسبه کنیم، حدود چند برابر بیشتر از هزینه ای می شود که شما برای انجام آزمایش در منزل می پردازید. پس در این روش علاوه بر اینکه در وقت شما صرفه جویی می شود، هزینه های مربوط به آزمایش شما نیز بسیار کاهش می یابد.

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

دقت و کیفیت بالا از مزایای آزمایش در منزل

کیفیت جواب های آزمایش و دقت و درستی آن ها مهم ترین و اولین رکن ما در آزمایشگاه آنی آزما و از مزایای آزمایش در منزل می باشد. کادر مجرب آنی آزما با انجام صحیح خونگیری و انتقال اصولی نمونه ها در شرایط مناسب که برای جواب آزمایش ها بسیار حایز اهمیت می باشد و انجام آزمایش ها با دستگاه های به روز در آزمایشگاه این اطمینان را به شما می دهد که آزمایش ها دارای جواب های دقیق و درست می باشد.

یک جواب غلط یا نادرست می تواند دردسر های مختلفی را برای شما ایجاد کند زیرا پزشک معمولا بر اساس جواب های آزمایش شما دارو و میزان دوز آن را تنظیم می کند و جواب نادرست به معنی درمان نادرست نیز می باشد که ته تنها مشکل شما را حل نمی کند، بلکه می تواند منجر به ابتلا به بیماری ها و شرایط دیگر شود. وظیفه ما در آنی آزما، افزایش راحتی و آسایش شما از زمان درخواست آزمایش تا گرفتن جواب آزمایش است.

آزمایشگاه آنلاین در تمام مراحل ازمایش های شما، از نمونه گیری تا دریافت جواب آزمایش پیش شما خواهد بود و امکان یک تجربه ی راحت و آسان از آزمایش و آزمایشگاه را برایتان فراهم می کنند.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در امان ماندن از شر ویروس کرونا

از دیگر مزایای آزمایش در منزل این است که شما دیگر نیاز نیست که به صورت حضوری در مکان های شلوغ و پر رفت و آمدی مقل بیمارستان یا آزمایشگاه حضور یابید. از آن جا که این ویروس برای مدت زمان طولانی در هوا و روی اجسام باقی می ماند، امکان انتقال از این طریق وجود دارد. پس برای حفظ سلامتی خود و اعضای خانوادتان می توانید از این روش برای انجام تست های آزمایشگاهی خود استفاده نمایید.

همه شما دیگر کم و بیش در مورد ویروس کرونا و همه گیری آن شنیده اید و حتما می دانید که برای جلوگیری از انتشار آن و حتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ترسناک، باید تا حد ممکن از خانه خارج نشوید و در مکان های پر رفت و آمد تردد نداشته باشید. کرونا ویروس به علت ویژگی منحصر به فرد که نوترکیبی زیاد RNA می باشد، دچار تغییرات شدید آنتی ژنی می شود که بنابراین به این دلیل تا به حال برای ویروس واکسنی طراحی و تولید نشده است. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس می توانید به مقاله کرونا ویروس مراجعه نمایید.)

در این بین اگر شما نیز جزو کسانی هستید که باید به صورت دوره ای و مرتب برای ارزیابی وضعیت بدنی خود، آزمایش خون و سایر آزمایش های درخواستی پزشک را انجام دهید و جزو افراد دیابتی، دیالیزی، افراد با مشکلات قلبی – عروقی و غیره هستید، برای اینکه از وضعیت بدنی خود و نحوه تاثیر داروهای تجویزی آگاهی داشته باشند، باید به صورت هفتگی یا ماهانه به آزمایشگاه مراجعه نمایید. علاوه بر برخی بیماری های خاص گفته شده، افراد مسن و کودکان و نوزادان تازه متولد شده نیز می توانند در معرض خطر ابتلا باشند.

این افراد به دلیل ضعفی که در سیستم ایمنی خود دارند، در وضعیت خطرناکی قرار دارند. شرایط بدنی این افراد باعث می شود تا بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری باشند و در صورت ابتلا درمان این افراد نیز دشوار تر است. یکی از بهترین راه حل ها برای انجام آزمایشات این افراد، انجام نمونه برداری در منزل می باشد.

حریم خانه شما و افراد خانواده شما، تنها کسانی هستند که می توانید به طور کامل از سلامت آنها مطمئن باشید. انجام آزمایش در منزل ضمن کاهش ریسک ابتلا به بیماری کورونا و سایر بیماری های عفونی دیگر، باعث می شود تا سلامت جسمانی شما نیز تا حد زیادی تضمین شود.

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

شرایط لازم برای انجام آزمایش در منزل

برای انجام آزمایش در منزل شما باید کلیه شرایطی که از طرف آزمایشگاه و پزشک معالج شما تعیین می شود را به طور کامل رعایت فرمایید. این شرایط می تواند شامل موارد زیر باشد:

• ناشتایی برای 8 تا 12 ساعت (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ناشتایی و شرایطی که باید رعایت نمایید می توانید به مقاله ناشتایی چیست و چه شرایطی را باید رعایت کنید، مراجعه فرمایید.)

• بیدار شدن 3 ساعت قبل از انجام نمونه برداری برای آزمایش پرولاکتین

• انجام نمونه برداری برای آزمایش کورتیزول در ساعت 8 صبح

• نخوردن برخی داروهای خاص

• عدم استعمال دخانیات و به خصوص سیگار

• و غیره

همه موارد بالا در جهت افزایش دقت و صحت جواب آزمایش های شما می باشد و شما باید به طور کامل همه موارد ذکر شده توسط آزمایشگاه را رعایت فرمایید. از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد.

این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد و این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد. البته بسته به نوع آزمایش شرایط مورد نظر فرق می‌ کند. مثلا پیش از خون گیری برای آزمایش‌ چربی‌ باید 9 تا 12 ساعت یا برای آزمایش آهن باید حدود 12 ساعت ناشتا بود.

همچنین برای برخی آزمایش ‌ها باید برای مدتی مصرف برخی غذا ها، مواد مکمل یا دارو ها را محدود یا قطع کرد، فعالیت محدود داشت یا این که ساعات خواب و بیداری را در نمونه‌ گیری لحاظ کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ناشتایی آزمایش ها به قسمت مقالات مراجعه فرمایید.

مزایای آزمایش در منزل در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما

نحوه انجام آزمایش در منزل

برای انجام آزمایش در منزل یک نمونه خون وریدی از فرد گرفته می شود. نواحی مجاز خون گیری از سوی آزمایشگاهیان عبارت است از: سیاهرگ‌ های ناحیه‌ آرنج، سیاهرگ ‌های پشت دست و سیاه رگی که در راستای انگشت شست در طرف کناری مچ قرار دارد. برای خون گیری مویرگی، محل‌ های مجاز در بزرگسالان عبارتند از: انگشتان دست به غیر از انگشت کوچک و انگشت شست پا و در نوزادان و خردسالان لبه‌های کناری پاشنه‌ پا.

بهترین محل برای نمونه برداری در بزرگسالان و کودکان بالای یک سال، جلوی آرنج است. خون گیری سیاهرگی یا خون گیری وریدی فرایند گرفتن خون از سیاهرگ ‌ها به منظور انجام آزمایش خون می ‌باشد. خون سیاهرگی یکی از پر کاربردترین انواع خون در آزمایشگاه‌ های پاتولوژی می ‌باشد. چنانچه خون گیری از این محل ممکن نباشد باید از سیاهرگ‌ های پشت دست خون گیری کرد. البته خون گیری از پشت دست با اندکی درد بیشتر همراه است و همچنین برای ضد عفونی کردن آن باید دقت بیشتری به کار برد. در مورد افراد دیابتی بهتر است از پشت دست خون گیری نشود.

در نوزادان و کودکان زیر یک سال نیز در صورتی که خون کمی نیاز باشد بهتر است خون گیری مویرگی از پاشنه انجام شود، اما در صورتی که به دلیل نیاز به خون بیشتر بخواهیم خون گیری سیاهرگی انجام دهیم، رگ‌ های پشت دست بر ناحیه‌ آرنج برتری دارد.

اگر شما نیز تمایل دارید آزمایش های خود را بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه و در معرض آلودگی قرار گرفتن انجام دهید، می توانید به سایت آنی آزما مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم پذیرش، نسبت به انجام آزمایش در منزل با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی اقدام خواهد شد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.