هزینه تست pcr چه مقدار است؟ آیا این هزینه شامل حق بیمه نیز می شود؟

تست کرونا، موثر در تشخیص این بیماری

با آمدن ویروس کرونا بسیاری از فعالیت های اجتماعی منحل شدند. سفرهای داخلی و خارجی کاهش یافتند. ارتباط مردم با یکدیگر نیز کم تر شد. دلیل تمامی این اقدامات، شیوع سریع این ویروس از طریق تماس بود. به علاوه این ویروس به سرعت در بدن رشد کرده و می تواند در برخی موارد موجب مرگ شود. از این رو اقدامات بسیاری به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس و ایجاد فضاهایی ایمن برای ارتباط انجام شدند. از جمله این اقدامات می توان به تست های کرونا اشاره کرد. با انجام این تست ها شما می توانید به وجود یا عدم وجود ویروس در بدن خود پی ببرید. در صورت بیمار بودن، فعالیت های شما محدود شده و تا زمان درمان کامل، ارتباطات کم تری خواهید داشت. بنابراین ویروس شما به افراد دیگر منتقل نمی شود. یکی از بهترین تست های کرونا، تست pcr است. سوالات بسیاری در حوزه این تست وجود دارند. امروز قصد داریم به سوالاتی درباره هزینه تست pcr پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه تست pcr، کاملا مقرون به صرفه و مناسب
آزمایش pcr، مناسب و دقیق

هزینه تست pcr در آنی آزما چه مقدار است؟

مجموعه آنی آزما یک پلتفرم ارتباطی میان مشتری و ارائه دهنده است. مسئولیت ما معرفی مشتریان به آزمایشگاه های مرجع هر شهر می باشد. بدین شکل امکان ارائه خدمات آزمایشگاهی و پزشکی در محل و به صورت آنلاین مهیا شده است. با این حال قیمت خدمات ارائه شده در این مجموعه بسیار مقرون به صرفه هستند. ضمن این که دیگر نیازی نیست هزینه ای بابت حمل و نقل پرداخت کنید. به علاوه آنی آزما از تمامی بیمه های پایه و تکمیلی پشتیبانی می کند.

هزینه تست pcr در بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها بسیار ارزان است. در آنی آزما این تست شامل دو نوع می باشد. این دو نوع عبارتند از: تست pcr معمولی و تست PCR به همراه آنتی بادی. قیمت تست کرونا بدون آنتی بادی 400 هزار تومان است. نوع دوم این تست نیز 600 هزار تومان قیمت دارد. البته آزمایش هایی جهت سفر به خارج از کشور نیز وجود دارند. برای اطلاع از قیمت آن ها با ما تماس بگیرید. هزینه های ذکر شده بدون احتساب حق بیمه هستند. قیمت نهایی تست کرونا به نسبت نوع بیمه متفاوت است.

آیا این هزینه شامل حق بیمه نیز می شود؟

همان طور که در عنوان پیش اشاره کردیم، هزینه های ذکر شده در سایت بدون احتساب حق بیمه هستند. درصد حق بیمه فرد، در زمان پرداخت هزینه اعمال می شود. این درصد به نسبت نوع بیمه و شرکت ارائه دهنده آن متفاوت است. تست های پروازی در کشورهای ترکیه، امارات و قطر قابل انجام هستند. هزینه تست pcr در این حالت بر اساس ارز رایج کشور مورد نظر محاسبه می شود. توجه داشته باشید که تمامی هزینه های سایت آنی آزما طبق مصوبات سازمان بهداشت هستند.

مشتریان عزیز باید هزینه ایاب و ذهاب همکاران آنی آزما را نیز پرداخت کنند. میزان مسافت متخصصین تا محل شما در این مقدار تاثیر دارد. در صورتی که پیش از اعزام متخصصین درخواست خود را لغو کنید، می توانید 10 درصد از مبلغ پرداختی را پس بگیرید. اما اگر پس از اعزام همکاران ما، شما از انجام آزمایش منصرف شوید، مبلغی به شما تعلق نمی گیرد.

به چه روش هایی می توان هزینه این تست را پرداخت کرد؟

پرداخت هزینه تست pcr در آنی آزما به صورت آنلاین صورت می گیرد. برای این کار، سایت آنی آزما مشتریان عزیز را به درگاه های پرداخت اینترنتی معتبر هدایت می کند. البته پرداخت هزینه ایاب و ذهاب در محل انجام می شود.

چه عواملی در تعیین قیمت تست pcr تاثیر دارند؟

هزینه تست های pcr معمولی و به همراه آنتی بادی بر اساس مصوبه سازمان بهداشت تعیین شده اند. بنابراین مقدار  ثابتی است که پیش تر نیز مبلغ آن را ذکر کردیم. البته با احتساب حق بیمه این مبلغ تغییر خواهد کرد. بنابراین عامل خاصی در تعیین قیمت این تست ها وجود ندارد. اما هزینه ایاب و ذهاب می تواند متغیر باشد. چرا که این هزینه توسط مراجعه کنندگان از آزمایشگاه دریافت می شود. قیمت نهایی تست کرونا در آزمایش های پروازی کشورهای دیگر نیز بستگی به نرخ ارز دارد. هزینه تست pcr در این حالت براساس ارز آن کشور حساب می شود. هر چه نرخ ارز آن کشور بالاتر باشد، قیمت تست نیز بیشتر خواهد بود.

آیا نیاز است که به صورت مداوم این تست را انجام دهیم؟

بین دو تست pcr باید حداقل دو هفته زمان باشد. اما انجام مکرر آن برای هر فردی ضروری نیست. به طور کلی انجام این تست تنها در شرایطی خاص مناسب است. این شرایط عبارتند از:

  • در صورتی که علائم بیماری کرونا را داشته باشید و پزشک به منظور انتخاب شیوه درمان، دستور انجام این تست را صادر کند.
  • اگر در مکان های شلوغ حضور مکرر و بسیاری دارید.
  • کسانی که با بیماران کرونایی سر و کار دارند.
  • افراد که قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشند.
  • برخی از کسانی که در حرفه ای خاص و حساس مشغول به فعالیت هستند. مانند پرستاران، پزشک ها، نانواها و غیره.

در صورت داشتن هر یک از شرایط بالا می توانید نسبت به انجام این تست اقدام کنید. در صورت داشتن کد تخفیف، هزینه تست pcr مبلغی کاهش خواهد یافت. البته برخی از بیمه ها تنها هزینه تعداد دفعات مشخصی از انجام این تست را در هر ماه پشتیبانی می کنند.

دریافت نتیجه در کوتاه ترین زمان
دریافت جواب کوید

چرا تست pcr هزینه بالاتری نسبت به دیگر تست های کرونا دارد؟

تست های pcr نسبت به دیگر آزمایش های کرونا گران تر هستند. دلیل آن هم دقت بسیار بالای این آزمایش در تشخیص ویروس کرونا است. تست های دیگر خطاهای بسیاری دارند و گاهی بررسی درستی بر روی بدن شما انجام نمی دهند اما تست pcr تمامی اطلاعات لازم از این ویروس ها را در اختیار پزشک قرار می دهد. این تست ها حتی توانایي تشخیص ویروس های غیرفعال را نیز دارند. به همین دلیل نیز هزینه تست pcr بالاتر از آزمایش های دیگر کرونا است.

جمع بندی

در بالا به برخی از سوالات شما درباره تست pcr پاسخ دادیم. شرکت آنی آزما مجموعه ای معتبر و پیشرفته است که امکان ارائه خدمات پزشکی در هر محلی را فراهم می کند. یکی از خدمات مهم ما تست pcr است. شما هم اکنون می توانید نسبت به انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید. هزینه تست pcr در این مجموعه بسیار مقرون به صرفه می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.