بهترین روش درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی

درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی

درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی دو عامل مهمی هستند که برای تشخیص و درمان این بیماری که برای کودکان زیر ۱۰ سال بیشتر شایع است مد نظر قرار می گیرند. آبله مرغان یک بیماری ویروسی واگیرداری می باشد که با بروز دانه های قرمز در بدن و خستگی تب و سردرد همراه است. این بیماری در بزرگسالان هم به وجود می آید که علائم آن تب و لرز و حالت تهوع با ایجاد لکه و یا جوش های قرمز بر روی پوست صورت و بدن است. اگر بیماری آبله مرغان در بزرگسالی افزایش پیدا کند به بیماری زونا تبدیل می شود.

چگونگی درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی

برای تشخیص بیماری آبله مرغان از بیماری زونا نیاز به آزمایش است. پزشک باید از حتمی بودن بیماری آبله مرغان مطمئن شود. آزمایش تشخیصی جهت رفع هر گونه شک و شبهه در مورد بیماری آبله مرغان انجام می شود. لذا پزشک با انجام این تست وضعیت ایمنی بدن را شناسایی می کند.‌ آبله مرغان از ویروسی به نام VZV ایجاد می شود.

این ویروس می تواند سبب ایجاد بثورات پوستی دردناک در سنین بالاتر شود که با نام زونا شناخته می‌ شود. ویروس آبله مرغان در سیستم عصبی بدن غیر فعال می ماند. لذا احتمال اینکه در سنین بالاتر تبدیل به زونا شود وجود دارد. درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی یک روشی است که برای تشخیص ویروس واریسلا یا ویروس آبله مرغان مورد استفاده قرار می گیرد.

آبله مرغان چیست و راه و روش درمان آن

در بعضی از مواقع افراد با مشاهده لکه و جوش های قرمز در اطراف شکم و سپس در کل بدن متوجه ویروس آبله مرغان شده‌اند. برای تشخیص این بیماری از آزمایش تشخیصی VZV استفاده می کنند. در واقع آبله مرغان یکی از رایج ترین بیماری های واگیرداری است که کودکان به آن مبتلا می شوند این بیماری اکثراً در کودکان زیر ده سال شایع تر می باشد.

درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی باید مد نظر پزشک قرار بگیرد. زیرا  این بیماری خفیف است اما در بعضی از مواقع در صورت داشتن عوارض می تواند جدی باشد. آزمایش آبله مرغان در بارداری همواره باید مد نظر قرار بگیرد. لذا بانوانی که در دوران بارداری هستند باید تحت نظر پزشک باشند. اگر مادر بارداری که در هفته قبل از تولد فرزندش با آبله مرغان مبتلا شده است ممکن است که فرزندش در معرض خطر قرار بگیرد لذا باید تحت نظر پزشک باشد.

خارش بثورات پوستی در بدن
بروز بثورات پوستی در بدن به همراه خارش و قرمزی پوست

خارش بثورات پوستی در بدن

علائم آبله مرغان چیست؟

آبله مرغان از ویروس واریسلا زوستر به وجود می‌ آید. درمان این بیماری حدود ۴ تا ۷ روز به طول می‌انجامد. درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی یک روش بسیار عالی برای اتمام دوره درمان این ویروس مسری است. یکی از علائم آبله مرغان بروز بثورات پوستی است که شبیه به تاول های پر از مایع و خارش دار می باشد.

در بعضی از مواقع بثورات پوستی که ناشی از ویروس واریسلا زوستر و یا همان آبله مرغان می باشند باعث سوزش در بدن می شوند. لذا بیماران را وادار می کنند تا بدنشان را بخارانند. علائم آبله مرغان که در یک تا دو روز قبل از بروز این بیماری ظاهر می‌ شوند شامل خستگی، تب،از دست دادن اشتها و سردرد هستند. در بعضی از مواقع علائمی نظیر حالت تهوع هم ممکن است وجود داشته باشد. بثورات پوستی در ابتدا بر روی صورت، قفسه سینه و پشت ظاهر می شود.

آبله مرغان بیماری شایع در کودکان
سر درد و بی حالی و حالت تهوع علائم ویروس آبله مرغان

آبله مرغان بیماری شایع در کودکان

با عوامل خطر و‌ عوارض آبله مرغان آشنا شوید

درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی دو نکته بسیار مهمی هستند که حتماً باید مد نظر قرار بگیرند. لذا روش های درمان آبله مرغان که برای تشخیص ویروس واریسلا زوستر انجام می گیرد که بهترین روش برای درمان و خلاصی از دست آبله مرغان هستند. ممکن است عوارض آبله مرغان برای افرادی که در معرض بیماری هستند به وجود آید.

نوزادان، بزرگسالان و نوجوانان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و بیماران ممکن است با این عوارض مواجه شوند. از عوارض آبله مرغان می توانیم به کم آبی بدن، عفونت ریه و غیره اشاره کنیم. البته از عوارض آبله مرغان مادر باردار بر جنین نمی ‌توان غافل شد. این عوارض شامل رشد کم جنین، مشکلات چشمی،اندازه سر کوچکتر از حد نرمال است. درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی روشی جهت جلوگیری از این مشکلات است.‌ آزمایش آبله مرغان قبل از بارداری و در بارداری با تجویز پزشک اهمیت بالایی دارد.

روش تشخیص آبله مرغان کدام است

افرادی که به آبله مرغان دچار می‌ شوند باید با توجه به تجویز پزشک اقداماتی انجام دهند تا بتوانند علائم بیماری خود را کنترل کنند. زیر نظر پزشک بودن یکی از مهم ترین نکاتی است که باید برای درمان آبله‌ مرغان مد نظر قرار گرفته شود. با توجه به روش های درمان آبله مرغان که با تجویز پزشک انجام می گیرد دوره درمان بیماری ویروس آبله مرغان تمام می شود.

درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی مهم ترین اقداماتی هستند که با بروز بیماری مد نظر قرار می گیرند. جلوگیری از گسترش این ویروس یکی از نکات بسیار مهمی است که والدین باید مد نظر قرار دهند. یکی از این نکات این می باشد که کودک خود را از رفتن به مدرسه باز دارند. در این صورت می‌ تواند از کودک خود در خانه با توجه به گفته های پزشک متخصص مراقبت نمایند.

بثورات پوستی شبیه به تاول های پر مایع ناشی از آبله
درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی جهت درمان بیماری

بثورات پوستی شبیه به تاول های پر مایع ناشی از آبله

جمع بندی

آبله مرغان یک بیماری مسری می باشد که در کودکان زیر ۱۰ سال شایع تر است. این بیماری از ویروس واریسلا زوستر به وجود می‌ آید که طول درمان آن ۴ تا ۷ روز است.  علائم این بیماری شامل بروز بثورات پوستی که شبیه به تاول های پر از مایع هستند و علائمی نظیر سردرد، خستگی، تب، حالت تهوع از دست دادن اشتها می باشد. زمانی که بیمار به ویروس آبله مرغان مبتلا می شود پزشک متخصص برای درمان و کنترل ویروس آبله مرغان داروهایی تجویز می کند. درمان آبله مرغان و آزمایش تشخیصی آبله مرغان مهم ترین موضوعاتی هستند که مد نظر پزشک قرار می گیرند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.