یکی از دغدغه های اصلی بیماران، انتخاب یک آزمایشگاه مناسب به منظور انجام آزمایش های مختلف به شمار می رود. یک آزمایشگاه مناسب باید از مجهزترین تجهیزات و متخصص ترین افراد برای انجام آزمایش های مختلف استفاده کند. آزمایشگاه کاخال یکی از بهترین آزمایشگاه های تهران محسوب می شود که خدمات متنوعی را ارائه می دهد. این آزمایشگاه از پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای ارائه بهترین خدمات به بیماران استفاده می کند.

معرفی آزمایشگاه پیشرفته کاخال

آزمایشگاه کاخال تهران در سال 1369 در شهر جدید پردیس راه اندازی و تاسیس شد. این آزمایشگاه به دلیل خدمات متعددی که ارائه می دهد، مورد توجه بیماران قرار گرفت و در سال 1399 به آدرس جدید منتقل شد. در حال حاضر، آزمایشگاه پاتوبیولوژی کاخال در خیابان دولت تهران واقع شده است.

آزمایشگاه مجهز کاخال با سازمان بیمه سلامت ایران، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و سازمان تامین اجتماعی قرارداد دارد. در نتیجه، مراجعه کنندگان طرف قرارداد با بیمه های سلامت، خدمات درمانی نیروهای مسلح و تامین اجتماعی می توانند بدون پرداخت هزینه در این آزمایشگاه آزمایش دهند. اگر به دنبال انتخاب یک آزمایشگاه پیشرفته با خدمات برتر و سرعت جوابدهی بالا هستید، کاخال بهترین گزینه به حساب می آید.

خدمات آزمایشگاه پیشرفته کاخال در راستا رفاه و راحتی بیماران ارائه می شوند. در نتیجه، بیماران می توانند با خیال آسوده از دقت نتیجه آزمایش و بدون نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه برای پذیرش و جوابدهی اقدام کنند.

آزمایشگاه کاخال

معرفی خدمات آزمایشگاه پاتوبیولوژی کاخال

آزمایشگاه کاخال تهران شامل بخش های مختلفی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میکروب شناسی
 • بیوشیمی
 • سیتولوژی ادرار
 • هورمون شناسی
 • هماتولوژی
 • آنالیز ادرار و انگل شناسی
 • سرولوژی و ایمونولوژی
 • بخش جواب دهی
 • پذیرش و نمونه گیری

آزمایشگاه کاخال از جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات در بخش های مختلف استفاده می کند. به همین دلیل، دقت آزمایش بسیار بالاست. آزمایشگاه مجهز کاخال به دلیل تنوع تجهیزات و بخش های مختلف، خدمات متنوعی را ارائه می دهد. به عبارت دیگر، امکان انجام آزمایشات مختلف در بخش های متنوع این آزمایشگاه وجود دارد.

آزمایش پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر که با نام پاپ تست نیز شناخته می شود، آزمایشی برای بررسی سلول های دهانه رحم است. این آزمایش، نقش بسیار مهمی در تشخیص زودهنگام سرطان دهان رحم در زنان دارد. انجام آزمایش پاپ اسمیر معمولاً بر عهده پزشک متخصص است و نمونه برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه فرستاده می شود. انجام این آزمایش به صورت هر سه سال یکبار برای زنان 21 تا 65 سال توصیه می شود. پاپ اسمیر از مهم ترین آزمایش های پیش از بارداری در زنان شناخته می شود.

بخش بیوشیمی آزمایشگاه کاخال

در بخش بیوشیمی این آزمایشگاه از پیشرفته ترین دستگاه ها به منظور اندازه گیری غلظت الکترولیت ها، متابولیت ها، پروتئین ها و سایر مایعات بدن استفاده می شود. در واقع، دقت بالا نتایج آزمایش های مختلف این آزمایشگاه به دلیل استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های بیوشیمی است. یکی از مهم ترین دستگاه های بخش بیوشیمی آزمایشگاه، اتوآنالایزر نام دارد. روش های مختلف آنالیز نمونه توسط این دستگاه با دقت بسیار بالا انجام می شوند.

سیتولوژی ادرار

آزمایش سیتولوژی به منظور بررسی سلول های غیر عادی در ادرار انجام می شود. این آزمایشگاه در تشخیص سرطان های مختلف مربوط به دستگاه ادراری بسیار اهمیت دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرطان مثانه
 • سرطان کلیه
 • مجاری ادرار
 • سرطان پروستات

انجام آزمایش سیتولوژی ادرار در صورت مشاهده خون در ادرار توصیه می شود. بهترین زمان برای انجام آزمایش سیتولوژی ادرار معمولاً بعد از اولین ادرار صبحگاهی است. نمونه ادرار باید برای بررسی میکروسکوپی به آزمایشگاه فرستاده شود. البته، این آزمایش نمی تواند به تنهایی معیاری برای تشخیص سرطان باشد.

آدرس آزمایشگاه پاتوبیولوژی کاخال تهران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی کاخال در تهران، خیابان دولت (کلاهدوز)، چهارراه دیباجی، پلاک 158، واحد 2 همکف قرار گرفته است. اگر سوالی در مورد خدمات این آزمایشگاه دارید، می توانید با شماره تماس 26611294-021 و 02126610803 تماس بگیرید. البته، برای پذیرش آنلاین یا گرفتن اینترنتی جواب آزمایش می توانید به سایت این آزمایشگاه مراجعه کنید.

مزایای مراجعه به آزمایشگاه کاخال

یکی از مهم ترین مزایا مراجعه به آزمایشگاه‌ پاتوبیولوژی کاخال‌، امکان گرفتن نمونه خونه در محل است. این خدمات به صورت کاملاً رایگان برای سالمندان و بیمارانی که قادر به مراجعه حضوری به آزمایشگاه نیستند، ارائه می شوند. از دیگر مزایای مزایای مراجعه به آزمایشگاه پاتوبیولوژی کاخال می توان به پذیرش آنلاین اشاره کرد. آنلاین بودن پذیرش آزمایشگاه موجب صرفه جویی در وقت و زمان بیمار پیش از مراجعه به آزمایشگاه می شود.

جوابدهی آزمایشگاه کاخال نیز به صورت کاملاً آنلاین انجام می شود تا بیماران نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه برای دریافت جواب آزمایش نداشته باشند. به این ترتیب، روند پذیرش و دریافت جواب آزمایش به میزان قابل توجهی تسریع می یابد و آسان تر می شود. از دیگر مزایا مراجعه به این آزمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدرن ترین و جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی
 • امکان انجام طیف وسیعی از آزمایش ها
 • سرعت و دقت بسیار بالا در جوابدهی
 • داشتن قرارداد با بیمه سلامت، خدمات درمانی نیروهای مسلح و تامین اجتماعی

برای کسانی که به دنبال یک آزمایشگاه مجهز با سرعت و دقت جوابدهی بالا هستند، آزمایشگاه کاخال یک گزینه ایده آل به شمار می رود.

سخن پایانی

آزمایشگاه کاخال واقع در خیابان دولت (کلاهدوز) با ارائه بهترین خدمات، یکی از شناخته شده ترین آزمایشگاه های تهران به شمار می رود. این آزمایشگاه به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن امروزی، امکان انجام آزمایش های مختلف را برای بیماران مهیا کرده است. به علاوه، بیمارانی که به دلایل مختلف قادر به مراجعه حضوری به آزمایشگاه نیستند، می توانند از خدمات نمونه گیری رایگان در محل این آزمایشگاه بهره مند شوند.

آیا تاکنون از خدمات آزمایشگاه پیشرفته و مجهز کاخال استفاده کرده اید؟ لطفاً تجربه خود را در بخش نظر با ما به اشتراک بگذارید.