هزینه های آزمایش خون

متاسفانه در چند سال اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی رخ داده، اغلب افراد از انجام آزمایش خون منصرف می شوند چرا که نگران هزینه ها هستند. اما لازم است بدانید که سلامتی از همه چیز واجب تر است و بهتر است ابتدا در این زمینه تحقیق کنید. قیمت آزمایش خون بسته به فاکتورهای مورد اندازه گیری متفاوت خواهد بود. لذا اگر کسی به شما در مورد قیمت بالای این آزمایش می گوید، به حرف او اکتفا نکرده و تعرفه های آزمایشگاه ها را بررسی کنید. در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما، این امکان برای شما وجود دارد که از طریق بررسی انلاین سایت از قیمت انواع آزمایش خون مطلع شوید. لازم به ذکر است که قیمت ها، براساس تعرفه های وزارت بهداشت تعیین شده است.

قیمت، هزینه آزمایش خون  یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که برای افراد مراجعه کننده به آزمایشگاه و افرادی که می خواهند از آزمایش خون برای بررسی وضعیت بدنی خود استفاده نمایند، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

این هزینه ها بر اساس تعداد و نوع آزمایشاتی که شما دارید متفاوت است و می تواند از 10 هزار تا 500 هزار تومان متغیر باشد. البته برخی آزمایش های خاص و تخصصی تر می توانند هزینه های بالاتری نیز داشته باشند.

قیمت، هزینه آزمایش خون در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما بر طبق تعرفه های اعلام شده توسط وزارت بهداشت می باشد و شما هزینه اضافه تری پرداخت نخواهید کرد. ضمن اینکه این آزمایشگاه با پذیرش غیر حضوری آزمایش های شما و انجام خون گیری در محل کار یا منزل شما، ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه های بیمار، جواب های آزمایش را نیز در سریع ترین زمان ممکن به صورت غیر حضوری و اینترنتی در اختیار بیماران قرار می دهد.

برای آشنایی بیشتر با قیمت آزمایش خون  بهتر است کمی در مورد خود آزمایش خون بیشتر بدانیم.

قیمت، هزینه آزمایش خون

آزمایش خون چیست و قیمت،هزینه آزمایش خون  به چه مواردی بستگی دارد

آزمایش خون یکی از پرکاربرد ترین آزمایش هایی است که در همه آزمایشگاه های بالینی انجام می شود. این آزمایش با اهداف مختلفی توسط پزشک تجویز می گردد و می تواند فقط برای یک کنترل ساده باشد، و یا اینکه برای تشخیص یک بیماری مرموز مورد استفاده قرار بگیرد. در حالت کلی قیمت، هزینه آزمایش خون به تعداد و نوع آزمایش های درخواستی پزشک بستگی دارد.

آزمایش خون دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک در بخش های جداگانه آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد. از این آزمایش در مواردی مثل:

 • بررسی وضعیت کلی سلامت بدنی شما
 • بررسی احتمال ابتلا به عفونت خاص
 • بررسی عملکرد ارگان های مختلف بدن مثل کبد و کلیه
 • بررسی بیماری های مختلف ژنتیکی فرد

انجام این آزمایش به صورت دوره ای و منظم می تواند اطلاعات جامع و کاملی در مورد بیماری های احتمالی شما به پزشک ارائه می نماید. به صورت کلی آزمایش خون در بخش های زیر انجام می شود:

 • بیوشیمی
 • هماتولوژی
 • ایمونولوژی
 • سرولوژی
 • میکروب شناسی
 • بانک خون
 • سرطان شناسی
 • ژنتیک
 • تست های انعقادی

تست های در خواستی در هر یک از این بخش ها تعیین کننده قیمت، هزینه آزمایش خون می باشد. به عنوان مثال قیمت،هزنیه آزمایش cbc و قیمت،هزینه آزمایش بارداری که در بخش های مختلف آزمایشگاه انجام می شود، می تواند در کنار سایر آزمایش ها، تعیین کننده قیمت آزمایش خون  باشد.

نحوه تعیین قیمت،هزینه آزمایش خون  

قیمت، هزینه آزمایش خون به صورت سالانه و در اوایل هر سال تعرفه توسط معاونت درمان وزارت بهداشت تعیین می گردد. در این ابلاغیه قیمت،هزینه مصوب هر آزمایش به همراه قیمتی که بیمه موظف به پرداخت آن است و هزینه ای که از بیمار گرفته می شود، تعیین می گردد. کلیه آزمایشگاه های بالینی کشور موظف به پیروی از این قیمت های اعلام شده هستند.

این وزارت خانه نیز با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مثل قیمت مواد اولیه آزمایش، هزینه های مربوط به آزمایشگاه و متخصص آزمایشگاه و همچنین با در نظر گرفتن شرایط کلی بیمه ها و وضعیت معیشتی مردم، نسبت به تصویب و تعیین قیمت ها و خدمات مربوط به آزمایشگاه اقدام می نماید.

قیمت، هزینه آزمایش خون در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما نیز بر اساس قیمت های اعلام شده در فروردین هرسال و به صورت سیستمی ثبت و تعیین می گردد. در نتیجه شما مراجعه کنندگان عزیز می توانید با خیال راحت کلیه آزمایش های درخواستی خود را وب سایت این آزمایشگاه ثبت نمایید و ضمن دریافت رسید، از هزینه مصوب آن آگاه شوید.

در ادامه مطالب به صورت خلاصه در مورد قیمت برخی آزمایش های درخواستی در آزمایشگاه و به خصوص قیمت آزمایش خون   برای شما عزیزان توضیحات مختصری را ارائه خواهیم داد.

قیمت آزمایش خون  cbc

قیمت،هزینه آزمایش خون cbc بر طبق تعرفه آزمایشگاهی حدود 12500 تومان به صورت آزاد می باشد. در حالت کلی بیمه های تامین اجتماعی و کارکنان دولت و همچنین بیمه نیروهای مسلح، در آزمایشگاه های خصوصی مثل آزمایشگاه آنی آزما چیزی حدود 30 درصد از هزینه های هر آزمایش را به صورت بیمه پرداخت می نمایند که از مبلغ کل آزمایش کسر می گردد. در نتیجه در صورتی که شما یکی از بیمه های ذکر شده را داشته باشید، برای انجام آزمایش cbc هزینه ای معادل 8000 تومان را پرداخت خواهید نمود.

البته باید متذکر شویم که همه آزمایش های موجود در آزمایش خون تحت حمایت بیمه نیستند و ناچارا شما برای انجام برخی آزمایش ها باید هزینه کامل آنها را بپردازید.

قیمت، هزینه آزمایش خون cbc

قیمت آزمایش خون  بارداری

از دیگر موارد مهم برای افراد مراجعه کننده به آزمایشگاه، قیمت،هزینه آزمایش خون بارداری می باشد. دوران بارداری یکی از مواردی است که نیازمند کنترل به روز و دائمی فرد توسط پزشک متخصص دارد. در این دوران به دلیل شرایط ویژه و حساسی که فرد با آن مواجه شده، انجام یک سری آزمایشات در زمان های معین از اهمیت بالایی برای تعیین میزان سلامت جسمانی فرد برخوردار می باشد.

قیمت، هزینه آزمایش خون بارداری به تعداد و نوع تست های درخواستی پزشک برای فرد باردار بستگی دارد. خود آزمایش بارداری برای تعیین بارداری و همچنین انجام تیتربارداری برای تعیین حدودی هفته بارداری حدود 30 تا 60 هزار تومان به صورت آزاد برای بیمار هزینه دارد.

پس از تعیین مثبت بودن نتایج تست و تایید بارداری فرد به وسیله انجام تست های تکمیلی مثل سونوگرافی، یک سری آزمایش های اولیه و غربالی برای بررسی احتمال ابتلا به برخی بیماری های خاص مثل HIV، هپاتیت، بیماری های ویروسی مثل آبله و توکسوپلاسما و همچنین برخی آزمایش های عمومی مثل بررسی تیروئید، قند خون، چربی خون، بررسی عملکرد کلیه و کبد و همچنین تست تحمل گلوگز، برای مادر باردار درخواست می گردد. هزینه این آزمایش غربالگری مرحله اول حدود 150 تا 200 هزار تومان خواهد بود.

در مرحله بعد و در حدود 12 تا 14 هفتگی، یک تست غربالی دیگر برای بررسی احتمال ابتلا به بیماری های ژنتیکی که منجر به عقب ماندگی ذهنی در کودک می شود، در خواست می گردد. نام این تست در اصطلاح آزمایش دابل مارکر می باشد و میزان FBHCG و PAPPA مادر را به کمک تست سونوگرافی مورد ارزیابی قرار می دهد و احتمال ابتلا به این اختلالات را بیان می نماید. قیمت آزمایش خون برای انجام این تست غربالگری و همچنین آزمایش غربالگری مرحله سوم که در 16 هفتگی انجام می شود، کمی بالا می باشد.

قیمت، هزینه آزمایش خون

علت این هزینه بالا عدم حمایت بیمه از این تست ها و همچنین تخصصی بودن آزمایشات می باشد. اما در یک نگاه کلی و با در نظر گرفتن احتمال تولد نوزاد نارس و بیمار، همه این هزینه ها برای پیشگیری از این موارد بسیار معقول و کم به نظر خواهد آمد.

در آخر اگر بخواهیم تمام مطالب بالا را در یک پاراگراف جمع بندی نماییم، باید بگوییم که قیمت،هزینه آزمایش خون در آزمایشگاه در حالت کلی به تعداد و نوع آزمایش های درخواستی بستگی دارد. آزمایشگاه آنلاین آنی آزما کلیه خدمات آزمایشگاهی خود را مطابق با مصوبه وزارت دولت و طبق تعرفه های اعلام شده توسط این وزارت خانه انجام می دهد و شما هزینه اضافه ای را بابت انجام آزمایش های خود پرداخت نمی نمایید.

ضمن اینکه برخی تست ها به صورت بیمه هستند و برخی دیگر از حمایت های بیمه ای برخوردار نمی باشند که به طبع هزینه آزمایش های گروه دوم کمی بیشتر از تست های معمولی خواهد بود.

قیمت، هزینه آزمایش خون با در نظر گرفتن مزایا و محاسنی که تست های درخواستی در تامین سلامت بدنی و جسمانی وی دارد، باید در اولویت های ثانویه باشد و اولین اولویت فرد در هنگام آزمایش، کیفیت و دقت جواب های آزمایشگاه باید باشد زیرا یک جواب نادرست و اشتباه می تواند روند تشخیص و درمان بیماری احتمالی فرد را دچار مشکل نماید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

2 دیدگاه در هزینه های آزمایش خون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.