با نحوه نمونه گیری در منزل آزمایشگاه شبانه روی آنی آزما آشنا شوید

نمونه گیری

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

خوشبختانه امروزه در کشور تعداد آزمایشگاه هایی که خدمات در محل را ارائه می کنند، در حال افزایش است. در عصر حاضر که حجم کارهای روزمره در حال افزایش بوده و مردم وقت کمی برای امور متفرقه دارند، وجود آزمایشگاه هیای همانند آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما که امکان نمونه گیری در منزل را فراهم می کنند، اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد. اما به شما عزیزان حق می دهیم که در مورد کیفیت نمونه گیری در منزل کمی نگران باشید. کافی است کار به خوبی انجام نشود. در این صورت هم ممکن است این آزمایش منجر به ببیماری های دیگر در فرد شده و هم اینکه نتیجه آزمایش، اشتباه باشد. به منظور افزایش اطلاعات بیشتر، این مقاله 10 ویژگی نمونه گیری در منزل را شرح می دهد تا با خیال آسوده بتوانید به متخصصین ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما اعتماد کنید.

خوشبختانه امروزه در کشور تعداد آزمایشگاه هایی که خدمات در محل را ارائه می کنند، در حال افزایش است. در عصر حاضر که حجم کارهای روزمره در حال افزایش بوده و مردم وقت کمی برای امور متفرقه دارند، وجود آزمایشگاه هیای همانند آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما که امکان نمونه گیری در منزل را فراهم می کنند، اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد. اما به شما عزیزان حق می دهیم که در مورد کیفیت نمونه گیری در منزل کمی نگران باشید. کافی است کار به خوبی انجام نشود. در این صورت هم ممکن است این آزمایش منجر به ببیماری های دیگر در فرد شده و هم اینکه نتیجه آزمایش، اشتباه باشد. به منظور افزایش اطلاعات بیشتر، این مقاله 10 ویژگی نمونه گیری در منزل را شرح می دهد تا با خیال آسوده بتوانید به متخصصین ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما اعتماد کنید.

نمونه گیری را با چند سوال ساده بررسی می کنیم، نمی دانم این همه نمونه گیری چه نیاز است؟ چرا فلان شخص هر سال چند بار اینکار را انجام می دهد وقتی سالم است؟! پیگیری سلامتی چه اهمیتی دارد وقتی سلامت هستم؟ و …

همین اشخاص وقتی به بیماری دچار می شوند و پزشک معالج به آن ها می گوید اگر زودتر اقدام می کردید یا آزمایشاتی را انجام می دادید، دچار این بیماری نمی شدید، یاد حرف ها و افکار خود می افتند و پشیمان می شوند.

این دلایل و ده ها دلیل دیگر که افراد را از انواع نمونه گیری آزمایشگاهی غافل می کند، جز اینکه سلامت شخص را به خطر اندازد چیزی در بر ندارد. نمونه گرفتنی که به خون مرتبط است، می تواند تمام آنچه را که ما حس نمی کنیم یا بعدها ممکن است سر برون آورد، تشخیص دهد.

اگر قدم به قدم در این مقاله پر محتوا همراه ما باشید، شما را با  اهمیت نمونه گیریها و نحوه آموزش این کار و همچنین انواع و روش های آنها، آشنا خواهیم کرد.

آشنای با نمونه گیری آزمایشگاه

منظور از نمونه آزمایشگاهی، نمونه گیری از خون است. این نوع آزمایش که توسط پرسنل آزمایشگاهی یا در واقع افرادی که فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی می باشند انجام می گرد. در نمونه گیری آزمایشگاه شخص متخصص می تواند هر چیز ناهماهنگی که در خون وجود دارد، مشاهده نماید.

در آزمایشگاه خون بدن شخص را از سرخ رگ، سیاه رگ یا مویرگ می گیرند. طی یک فرایند از بیمار یا شخص مراجعه کننده به بیمارستان با توجه به شرایط بدنی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، آزمایش خون گرفته می شود. با توجه به اینکه خون در رگ ها جریان دارد و عامل اصلی غذا سازی و رسیدن اکسیژن به سرتاسر بدن و همچنین دفع سموم بدن می باشد، نمونه گرفتن آن در میان آزمایش های مختلف، پرکاربرد و کارساز است.

نمونه گیری آزمایشگاه

از طرفی نوع نمونه و نحوه گرفتن آن توسط شخص گیرنده و همچنین شرایط جسمی فرد نمونه دهنده، بسیار حائز اهمیت است. چرا که نتیجه نمونه گیریها، موجب پروسه درمانی خاص خود آن شخص می شود که اگر اشتباهی در آن رخ دهد تبعات خوبی را به همراه نخواهد داشت.

امروزه هر انسانی می داند که نمونه گیری چه قدر اهمیت دارد. تا بوده پیشگیری بهتر از درمان بوده است. در عصر حاضر آزمایشگاه های معتبر و استاندارد با پیشرفته ترین و مجهزترین امکانات نمونه گیریها شناسایی و انواع بیماری ها را به نحو احسنت انجام می دهند.

اهمیت نمونه گیری آزمایشگاه

اگر از خواب بیدار شدید و قصد کردید برای نمونه گرفتن به آزمایشگاه مراجعه کنید، دست نگه دارید! زیرا نمونه گیری بسیار حائز اهمیت است و قبل از انجام آزمایش باید دستور عمل هایی را رعایت کرد در غیر این صورت نمونه گرفته شده بی نتیجه خواهد بود.

اهمیت نمونه گیری در دنیایی که به سمت تکنولوژی حرکت می کند، بر کسی پوشیده نیست. تجهیزات آزمایشگاهی با وجود متخصصین علوم آزمایشگاهی که برای تشخیص بیماری های گوناگون با دقت فراوان و تمرکز در نمونه آزمایش افراد، طراحی شده اند تا ناگهان در زندگی سالم شخص بیماری گریبان گیر وی نشود.

همه چیز بستگی به شخص و اهمیت وی بر سلامت جسم و روحش دارد. هرچند کمتر کسی است که دنبال تشخیص مشکلات جسمی خود نباشد.

در نتیجه برای اطمینان از سلامت خود به پزشک عمومی یا متخصص مراجعه می نماید تا طی آزمایشات و نمونه گیری از صحت و سلامت بدن خود مطلع شود و اگر آزمایشات او بعد از نمونه گیری مشکلی را در سیستم بدن او نشان داد، برای درمان اقدام کند. اهمیت آن از جهات مختلف نیز قابل توجه است زیرا وضعیت بدن در حالات زیر را نشان خواهد داد:

1- بیماری در نمونه گیریها
2- مواد معدنی بدن در نمونه گیریها
3- میزان تأثیرات مصرف دارو در نمونه گیریها
4- عملکرد درونی بدن در نمونه گیریها
5- تشخیص مصرف مواد مخدر در نمونه گیری ها

اهمیت نمونه گیری آزمایشگاهی

رعایت اصول بهداشتی توسط آزمایشگاه ها

نمونه گیری از این جهت نیز قابل اهمیت است که باید در شرایط کاملا اصولی و بهداشتی با لوله های آزمایشگاهی ضد عفونی شده انجام گیرد. نمونه گیری با مدیریت درست و کامل به کمک تجهیزات آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می گیرد. این کار بسیار پر اهمیت است و نقش کلیدی در سلامت شخصی که آزمایش داده است، دارد.

اهمیت نمونه گیری آزمایشگاه از این جهت نیز قابل بررسی است که انتقال ظرف مربوط به نمونه برداری، شرایط نگه داری و جا به جایی و جمع آوری نمونه ها باید با دقت فراوانی همراه باشد. بعد از اینکه نمونه گیری خون از شخص دهنده انجام گرفت، توسط افراد حرفه ای و متخصص تحلیل می شود. این نمونه در داخل سانتریفیوژ قرار می گیرد. این دستگاه در قسمت نمونه گیری می تواند موجب تفکیک جزء جزء خون شود. بعد از آن، در قسمت رنج نرمال خون را مورد بررسی قرار می دهند. اگر از این بازه تعریف شده رنج نرمال خارج باشد بیماری را تشخیص داده و برای درمان آن اقدام می نمایند.

نمونه گیری آزمایشگاه در منزل

اگر از قبل فردی به عنوان همراه بیمار به آزمایشگاه مراجعه نمود و نسخه پزشک مربوطه را به پرسنل آزمایشگاه نشان داد. طبق تشخیص پزشک کادر نمونه گیری بعد از طی مراحلی در ساعت مناسب به منزل بیمار مراجعه می کند.

وظیفه نمونه بردار هنگام نمونه گیری آن است که طبق وظیفه شغلی خود نمونه گیری را با رعایت اصول درست انجام دهد و سپس آن را به آزمایشگاه منتقل کند.
در رابطه با هزینه باید گفت بعد از انجام عملیات نمونه گیری، اجرت به گیرنده خون داده می شود. در حالت کلی نمونه گیری در منزل با شرایط زیر همراه است:

1- حاضر شدن پرسنل گیرنده درب منزل برای نمونه گیری 2- نمونه گیری در زمان تعیین شده با رعایت تمامی استانداردهای نمونه گیری و داشتن لوازم مربوطه
3- پرداخت هزینه ایاب و ذهاب
4- پرداخت هزینه آزمایش طبق تعرفه وزارت بهداشت و درمان بعد از اتمام نمونه گیری

نمونه گیری در منزل

همواره بعد از نمونه گیریها و بررسی نتیجه آزمایش، همراه بیمار یا خود شخص دهنده خون می تواند نتیجه آزمایش خود را با در دست داشتن قبض دریافت نماید. اگر این امکان برای شخص فراهم نبود، کافی است از وب سایتی که از طریق آن اقدام به ثبت درخواست نمونه گیری کرده ، نتیجه را مشاهده نماید.

روش راحت تر گرفتن نتیجه آزمایش حاصل از نمونه گیری در منزل، ارسال پیام از سامانه به شخص از طریق تلگرام، ایمیل یا فکس است.
امروزه به دلیل مسئولیت پذیری بالای کادر مجرب وب سایت های مربوط به نمونه گیریها ، اکثر مردم در منزل نمونه گرفتن را انجام می دهند.

نمونه آرمایشگاهی گرفتن در منزل دارای امتیازاتی از قبیل زیر است:

1- صرفه جویی در زمان و هزینه
2- دوری از استرس ناشی از محیط آزمایشگاهی
3- عدم نیاز مراجعه بیمار در حالت نامساعد به آزمایشگاه
4- ثبت نام شخص نمونه دهنده و راحتی مراحل انجام پذیرش در دفعات بعدی
5- ارسال جواب در کوتاه ترین زمان
6- مناسب برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی می باشند.
7- انجام تمامی آزمایشات از جمله: ( هورمون، بیوشیمی، هماتولوژی، ادرار، تشخیص مولکولی بانک خون و …)
8- وجود دستگاه های مدرن و فوق تخصصی برای انجام دقیق تمامی آزمایشات
9- مشاهده آنلاین نتیجه آزمایش در وب سایت های آزمایشگاهی
10- پشتیبانی کامل کاربران

نمونه گرفتن در منزل چگونه صورت می گیرد؟

خیلی اوقات پیش می آید که شخصی بیمار است و در منزل تحت مراقبت قرار می گیرد. این افراد که در فواصل زمانی کم نیاز به نمونه گرفتن دارند، قادر نیستند به آزمایشگاه مراجعه نمایند یا حتی عده ای ترجیحاً تمایل دارند داخل منزل خود نمونه خون دهند.

در نتیجه بسیاری از سایت های معتبر پزشکی و آزمایشگاهی، توانسته اند کادری حرفه ای و با مهارت را برای انجام امور نمونه گیری آزمایشگاهی در منزل آماده کنند.
این افراد با تجهیزات کامل بهداشتی و پزشکی به منزل شخص مراجعه می نمایند و با رعایت نکات مربوط به آزمایش و نمونه گیریها و همچنین در نظر گرفتن شرایط نمونه دهنده خون، اقدام به خون گیری می کنند.

نمونه گیری آزمایشگاه در منزل

برای اینکه با نمونه گیریها در منزل آشنایی بیشتری پیدا کنید یا بتوانید با راه های ارتباطی آن آشنا شوید، کافی است سری به سایت های اینترنتی زده و با پر کردن فرم مربوط به نمونه گیری ، هماهنگی های لازم را انجام داده و سپس مورد پذیرش قرار گیرید.

نکته ای که باید در مورد نمونه گرفتن به آن توجه ویژه شود، شناسایی افرادی است که برای نمونه گرفتن در منزل مراجعه می نمایند. در نتیجه حتما کارت شناسایی و پرسنلی ایشان را مشاهده فرمایید.

آموزش نمونه گیری

شاید یک حس انسان دوستانه باشد که در ذات اکثر افراد وجود دارد. اینکه دوست دارند اگر فردی دچار مشکل جسمی است با انجام نمونه گیری های مختلف او را از اوضاع جسمانی اش آگاه کنند. بر همین اساس، خیلی از افراد که در زمینه های پزشکی و علوم آزمایشگاهی سر رشته دارند، تمایل دارند در آموزشگاه های فوق تخصصی تحت آموزش نمونه گیری قرار گیرند.

اگر شما نیز جزو این دسته از علاقه مندانی که مایل هستند در مراحل آموزش نمونه گیری شرکت کنند، باشید در ادامه مطالب همراه ما باشید. آنچه که قابل اهمیت است خبره بودن و مهارت بالای نمونه گرفتن است. این کار بسیار حساس است و باید با دقت فراوانی انجام گیرد. در نتیجه برای آنکه از مسئولیت سنگین آن سربلند بیرون آیید نیازمند آن هستید آموزش نمونه گیریها را به خوبی پشت سر گذاشته باشید

انواع نمونه گیریها

1- نمونه گیریهای مویرگی
2- نمونه گیریهای خون خشک شده یا شریانی
3- نمونه گیریهای خون وریدی
4- نمونه گیریهای آسپیراسیون مربوط به مغز استخوان

آموزش نمونه گیری آزمایشگاه

در واقع پرسنل مجربی که در دوره های آموزشی آزمایشگاه های مجهز تحت آموزش مربوط به نمونه گیری قرار گرفته اند و اکنون به جایگاه بالایی در آن زمینه رسیده اند توانسته اند این مراحل را بگذرانند:

1- دارا بودن مدرک تحصیلی
2- مصاحبه های تئوری و عملی
3- پذیرفتن مسئولیت ها و وظایف
4- تحت آموزش قرار گرفتن از جهات ایمنی، مسئولیت فنی و …
5- عدم سوء پیشینه و اعتیاد
6- سوابق کاری
7- داشتن صلاحیت فردی و اجتماعی
8- سابقه واکسیناسیون
9- پذیرفتن تعهدات مؤسسه نمونه گیری و …

آموزش نمونه گیری آزمایشگاهی

مرکز نمونه گیری آنلاین

مراکز بزرگ و سرشناس آنلاین بسیاری مشغول اموزش دادن این مهارت پرطرفدار هستند. در کشور ایران پرسنل حرفه ای و متخصصی به نام” آنی آزما توانسته است با پشت سر گذاشتن تمامی مراحل استاندارد و اصولی نمونه گیری، خوش نام تر از بقیه بدرخشد و اکثر مردم برای انواع نمونه گیریها به این مرکز مراجعه نمایند. آنی آزما به عنوان آزمایشگاه آنلاین معتبر و شناخته شده در ایران جهت نمونه گیری ، توانسته است با داشتن دانش آموختگانی با مهارت و ممتاز تلاش خود را برای جذب افراد علاقه مند به این حرفه محبوب به ثمر رساند.

آزمایشگاه آنی آزما، در زمینه نمونه گیری با اعزام کادر حرفه ای خود به منازل، توانسته است رضایت مندی بیماران و و کاربران خود را جلب نماید. این امر حاکی از آن دارد که پرسنل آزمایشگاه آنی آزما توانسته اند، به نحو احسنت از عهده نمونه گیری آزمایشگاهی در منازل برآیند. به همین دلیل است که اکثر افرادی که به دنبال آموزشگاهی سرشناس برای گذراندن دوره های آموزش نمونه گیری هستند، بی وقفه به این سایت پر مخاطب مراجعه نمایند.

روش های نمونه گیری

نحوه صحیح آموزش نمونه گرفتن های این مرکز، علاوه بر اینکه مهارت افراد علاقه مند را پوشش می دهد، موجب اشتغال زایی درست و درآمد مناسب نیز می شود.  برای آنکه نمونه گیری به طور صحیح انجام گیرد، قبل از هر چیز شخص مراجعه کننده یا نمونه دهنده در طی ساعاتی که پزشک صلاح می بیند، و در واقع بسته به نوع آزمایش، می بایست ناشتا باشد یا از مواد خاصی استفاده نماید.
در مورد آزمایش نمونه گیریهای خون، بعد از حضور وی در اتاق نمونه گیری، دیگر کار اصلی به دست فرد گیرنده نمونه خون است. برای آنکه نمونه گیری به طور صحیح انجام گیرد، یک سری نکات باید رعایت شود.

در وهله اول باید اتاق مربوط به نمونه گرفتن دارای تجهیزاتی از قبیل: ( صندلی مناسب، تخت مربوط به معاینه، دستکش شخص گیرنده، سوزن با مشخصات 23G-19، سرنگ مخصوص نمونه گیریها ، لانست، لوله هایی معمولی یا لوله هایی به صورت خلأ، دستگاه بال پروانه ای، بازو بند مناسب، انواع ضد عفونی کننده ها، پنبه مخصوص و وسایلی جهت دفع سر سوزن های آلوده باشد.

روش های نمونه گیری

روش کار نمونه گرفتن

کار نمونه گیریها با روش های خاصی انجام می گیرد که در زیر به دو روش اشاره شده و مختصری توضیح داده خواهد شد:

1- روش نمونه گیریها با ورید که کارشناس آزمایشگاه از قسمت گودی زیر بازو خون می گیرد، ابتدا به کمک تورنیکت، بازو را سفت کرده و بعد از شناسایی ورید و زدن الکل با پنبه به محل، سوزن سرنگ را با رعایت نکات پزشکی وارد ورید می کنند.

2- روش نمونه گیریها از طریق مویرگی که در مورد اطفال و کودکان بسیار کاربرد دارد. همچنین در مورد افرادی که دچار سوختگی های شدید، چاقی مفرط و بیماران مسن، از این روش استفاده می شود.

مطالبی که در این محتوا به آن پرداخته شد، تنها قسمتی از نمونه گیری بوده است. برای آنکه با مراحل کامل آموزش نمونه آنها و دانستن نکاتی که قبل از آزمایشات نمونه گیری، باید رعایت شود، آشنا شوید، در مقاله های آتی ما را دنبال کنید.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

2 دیدگاه در با نحوه نمونه گیری در منزل آزمایشگاه شبانه روی آنی آزما آشنا شوید

 1. Nil.amjad می‌گوید:

  جای همچین آزمایشگاهی در زندگی شلوغ امروزی خالی بود ، ممنون که به فکر صرفه جویی در وقت و آسایش افراد هستید.

  • site_user می‌گوید:

   با سلام
   خیلی ممنونم از زمانی که گذاشتید و بسیار خوشحالیم که تونستیم نظر شما رو جلب کنیم ممنون از اعتماد شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.