خوشبختانه امروزه تعداد زیادی آزمایشگاه در استان ها و شهرهای مختلف کشور وجود دارد که با استفاده از متدها و تجهیزات پیشرفته و همچنین تحت نظر متخصصین توانمند، شرایط استاندارد را برای آنالیز آزمایشات شما عزیزان فراهم کرده اند. آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما از جمله مراکزی است که شما هموطنان عزیز با خیال آسوده و با اطمینان از کیفیت و دقت آزمایشات می توانند به آزمایشگاه پلاسما مراجعه نمایید.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

در گذشته محدودیت تجهیزات در کشور باعث شده بود که تنها برخی از استان ها دارای آزمایشگاه های مجهز باشند اما امروزه تقریبا تمامی آزمایشگاه های کشور از امکانات کامل برخوردار بوده و در نتیجه هر نوع تستی را برای شما عزیزان انجام می دهند. آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما واقع در تبریز با تیمی از کارشناسان و متخصصین توانمند در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا بتوانید تست های خود را تحت شرایط استاندارد و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام دهید.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

بخش های خدماتی آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

– بخش میکروب شناسی

در محیط اطراف ما همواره میلیون ها میلیون میکروب وجود دارند که بعضا بیماری زا خواهند بود. ورود هر کدام از آن ها به بدن منجر به آسیب و بیماری می شود. در این زمان لازم است متخصص بداند بدن شما دقیقا به چه میکروب هایی آلوده شده و چه آسیب هایی را به دنبال داشته اند. در این زمان باید طبق نظر پزشک، آزمایشات میکروبیولوژی را انجام دهید که در آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما با استفاده از متدهای پیشرفته و تجهیزات کامل انجام می گیرد. این آزمایشات به شناسایی نوع میکروب، تعداد آن، اندام هدف و… می پردازد.

– بخش هورمون شناسی

هورمون ها یکی از مهمترین فاکتورها در بدن هستند که بر روی عملکرد اندام های بدن تاثیر می گذارند. این مواد موظف هستند پیام را از یک اندام گرفته و به اندام هدف انتقال دهند. در نتیجه هر گونه خلل در سطح هورمون های بدن منجر به آسیب هایی خواهد شد که بیماری های مختلفی را به همراه خواهد داشت. هورمون ها به چند دسته هورمون های جنسی، رشدی و.. تقسیم بندی می شوند و باید در حالت تعادل وجود داشته باشند. در آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما آزمایشات مربوط به سنجش سطح هورمون ها توسط تجهیزات کامل و متخصصین حرفه ای انجام می گیرد.

– بخش ایمونولوژی

قدرت سیستم ایمنی بدن، در سلامت بدن و محافظت از او نسبت به میکروب ها و مواد آلرژن، نقش مهمی دارد. به این معنا که وقتی دچار بیماری می شویم، هر اندازه گلبول های سفید در تشخیص عامل بیماری ها و مبارزه با آن به خوبی عمل کنند، بهبودی سریع تر حاصل می گردد. گاها دچار مشکلاتی می شویم که متخصص به نقص در سیستم ایمنی شک می کند و لازم است آزمایشات ایمونولوژی برای بررسی تعداد سلول های این قسمت، اندازه و شکل هر کدام انجام شود.

بخش های خدماتی آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

– بخش بیوشیمی

خون ماده ای سیال در بدن است که وظیفه تغذیه اندام های بدن و تصفیه آن ها را برعهده دارد. هر گونه تغییرات در خون می تواند علامتی به ما بدهد به خصوص اگر این تغییرات، از حالت نرمال خارج گردد. به همین دلیل است که متخصصین اکیدا توصیه می کند هر فرد در طول سال، حداقل دو بار آزمایشات چکاپ را انجام دهد. این دسته از آزمایشات در بخش بیوشیمی آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما انجام می گیرد. از سویی دیگر تست های مربوط به بررسی قند خون، مواد سمی موجود ادرار، سطح برخی از متابولیت ها نیز توسط کارشناسان فعال در بخش بیوشیمی بررسی خواهد شد.

خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

ما سعی بر این داریم دامنه خدمات خود را به نحوی توسعه دهیم که شما عزیزان با آسودگی خیال و به راحتی بتوانید تحت نظر این مرکز تست های مورد نیاز خود را انجام دهید:

– نیازی نیست شما عزیزان برای دریافت نتیجه تست مجددا به آزمایشگاه مراجعه نمایید بلکه امکان پاسخ دهی آنلاین برای شما فراهم شده است. اینکه شما بخواهید جواب را حضورا دریافت نمایید، نه تنها مجبور خواهید بود بخشی از زمان کاری خود را صرف این مراجعه کنید بلکه چون تردد بی دلیل زیاد می شود، منجر به آلودگی هوا خواهد شد. آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما با این اقدام، حمایت خود را از محیط زیست اعلام نموده است.

خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما

– در این مرکز، خدمات رفاهی برای بیماران و نوزادان نیز در نظر گرفته شده است. برای مثال نمونه گیری از کودکان واقعا سخت است چرا که کودک از شرایط پیش رو می ترسد. به همین دلیل محیطی مجزا برای آن ها در نظر گرفته شده و از طرفی برای هر کودک، دو نفر مسئول نمونه گیری خواهند بود تا مشکلی پیش نیاید.

– اقدام دیگری که در آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما انجام گرفته است، ارائه کارت های الکترونیکی به شما عزیزان است تا در مراجعات بعدی، بهتر بتوانیم در خدمات شما باشیم.

– اتفاق تلخی که اخیرا در کشور شاهد هستیم این است که اغلب مردم به دلیل شرایط بد اقتصادی، نه تنها آزمایشات چکاپ بلکه تست های مربوط به بمیاری خود را نیز انجام نمی دهند. همین موضوع منجر به پیشروی بیماری و افزایش تعداد بیماران در کشور خواهد شد. آزمایشگاه تشخیص طبی پلاسما سعی کرده است قراردادهای خود را با تعداد بیشتری از سازمان های بیمه افزایش دهد تا از این طریق از شما عزیزان حمایت نموده و بدون نگرانی از هزینه ها، با خیال آسوده تست های خود را انجام دهید.

– لازم است بدانید که در این مرکز از تجهیزات به روز برای آنالیز نمونه ها استفاده می شود لذا دقت آن ها بالا خواهد بود و متخصصین با اطمینان بیشتری می تواند در مورد سلامت شما نظر دهد.