آیا استفاده از کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا می شود؟

آیا استفاده از کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا می شود؟

کلر ماده شیمیایی موجود در سفید کننده است. در صورت استفاده صحیح، پاک کننده های خانگی حاوی سفید کننده ویروس کرونا را از بین می برند. کلر با شکستن پیوندهای شیمیایی در مولکول ها، میکروب ها را از بین می برد. این امر باعث از بین رفتن مولکول شده و ویروس ها یا باکتری ها را از بین می برد. ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال 2019 میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است. ویروس کرونا می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

آزمایش ایدز در منزل

دوره نهفتگی ویروس کرونا به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

آیا کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا در سطوح می شود؟

اگرچه خطر انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح بسیار کم است، شستشوی ساده با آب و صابون و سایر شوینده ها مانند شستشو با پاک کننده های حاوی کلر این خطر را کاهش می دهد. تمیز کردن منظم منبع مطمئن بیشتر ذرات ویروس موجود در سطوح را از بین می برد. هیچ نظافت خاصی لازم نیست مگر اینکه کسی در خانه شما بیمار باشد یا کسی که آزمایش مثبت کرونا در 24 ساعت گذشته در خانه شما داشته باشد.

هرگز سفید کننده ننوشید. این کار می تواند کشنده باشد و ویروس کرونا را از بین نبرد، علائم بیماری کرونا را درمان نکند یا از توسعه این بیماری جلوگیری نکند. اگر به دلیل اینکه شخصی در خانه شما کووید 19 داشته است نیاز به تمیز کردن و ضدعفونی دارید، این لیست پاک کننده های لیست EPA N را که در برابر کرونا ویروس موثر هستند، بررسی کنید. اگر نمی توانید از یکی از این پاک کننده ها استفاده کنید، محلول سفید کننده مناسب سطح است.

دستورالعمل های روی برچسب سفید کننده را دنبال کنید. ماندگاری سفید کننده کلر تقریباً 1 سال است. پس از آن زمان ، کلر قدرت کمتری پیدا می کند. سفید کننده کلر و محصولات حاوی سفید کننده عموماً تاریخ انقضا روی بطری دارند.

آیا کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا در سطوح می شود؟

اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از سفید کننده شامل موارد زیر است:

  • از محافظی مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کنید
  • هرگز آمونیاک و سفید کننده کلر یا هر محصول حاوی کلر را مخلوط نکنید – این می تواند کشنده باشد
  • هرگز ماده سفید کننده کلر را به هر شکلی مصرف نکنید
  • از تنفس بخارات سفید کننده کلر خودداری کنید

آنچه باید درباره SARS-CoV-2، سطوح و ویروس کرونا بدانید

اگرچه ممکن است انتقال ویروس کرونا از طریق اشیا آلوده امکان پذیر باشد، اما این خطر معمولاً بسیار کم است. در واقع، طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، خطر ابتلا به بیماری کرونا از طریق یک سطح آلوده کمتر از 1 در 10،000 است. با این حال، تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح هنوز مهم است.

اگرچه مشخص شده است که ویروس در مواد خاصی چند روز دوام آورده است، همچنین لازم به یادآوری است که سطح قابل شناسایی ویروس و سطوحی که در واقع خطر ایجاد می کنند دو چیز متفاوت هستند. نیازی به وحشت بیش از حد در مورد ویروس موجود در سطوح نیست. تهیه واکسن کرونا، هوشیاری در مورد فاصله فیزیکی، همچنین به عنوان فاصله اجتماعی مهم تر است و در صورت لزوم استفاده از ماسک از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آیا کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا در آب استخر شنا می شود؟

برای ضد عفونی کردن استخرها به آب آن کلر اضافه می شود. در مقادیر توصیه شده، کلر و برم در طی چند دقیقه اکثر میکروب های موجود در آب استخر را از بین می برد، از جمله ویروس کرونا. هیچ نشانه ای وجود ندارد که شنا در استخر بیماری کرونا را منتقل کند.

اگرچه تعداد بیشتری از افراد روزانه واکسینه می شوند، اما بیماری همه گیر کووید 19 هنوز به پایان نرسیده است. محتاط بودن و تعجب اینکه استخر شما بی خطر است قابل درک است. مراحلی وجود دارد که می توانید برای یادگیری بیشتر در مورد اقدامات احتیاطی در استخر اجتماع و همچنین کارهایی که می توانید برای ایمن سازی استخر خود انجام دهید بیشتر بدانید.

به طور کلی، هنگام مراجعه به یک مرکز شنا در فضای باز خطر کم است، اما هنوز اقدامات لازم برای ارتقا سلامت و ایمنی وجود دارد.

آیا کلر باعث از بین رفتن ویروس کرونا در آب استخر شنا می شود؟

چگونه تشخیص دهیم فضای استخر ایمن است؟

ویروس معمولاً از طریق قطره های تنفسی در طی تماس فیزیکی نزدیک با شخص دیگری از طریق منبع قطعی تنفسی منتقل می شود. وقتی به استخر شلوغی می روید، اطمینان حاصل کنید که از نظر جسمی از افراد دیگر، چه در استخر و چه خارج از استخر فاصله دارید. اگر وقت خود را در خارج می گذرانید، ماسک را علاوه بر فاصله فیزیکی (حداقل 6 فوت از هم فاصله) در نظر داشته باشید.

در استخر از ماسک استفاده نکنید، زیرا نفس کشیدن را دشوار می کند. اگر هنوز راحت نیستید و از ایمن بودن آن فکر می کنید، می توانید از مدیران استخر در مورد واکسیناسیون کارکنان، پروتکل های تمیز کردن آن ها و اینکه آیا کارکنان و بازدید کنندگان برای علائم غربال می شوند، سوال کنید. با این حال، لازم به یادآوری است که حتی افراد بدون علامت نیز می توانند ویروس را منتقل کنند و غربالگری عفونت های بدون علامت را ایجاد نمی کند.

مهم است که اطمینان حاصل کنید که میزان کلر و pH در مقدار مناسب است. اگر سطح کلر و pH صحیح نباشد، باعث کاهش خواص میکروب کشی می شود. در صورت استفاده زیاد از استخر، کلر و سطح pH باید حداقل دو بار در روز و بیشتر چک شوند. اگر نگران ویروس کرونا هستید، ممکن است در هر زمان تعداد افراد استخر خود را محدود کنید تا فاصله مناسب را فراهم کنید. همچنین ممکن است بخواهید مهمانان استخر خود را به کسانی که در “نزدیکان” شما هستند یا سایر افراد مورد اعتماد محدود کنید.

گونه‌های جدید ویروس کرونا چگونه ظهور کردند؟

گونه‌های جدید ویروس کرونا بسیار زیادی از ابتدای شیوع آن به وجود آمده است بر اساس اطلاعات تارنمای سازمان جهانی بهداشت، از زمان شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹، جهش‌های زیادی در آن رخ داده است و با توجه به ماهیت ویروس‌ها، وقوع چنین جهش‌هایی بی سابقه و یا غیر قابل انتظار نیست. به گفته دکتر ویلیام شافنر (William Schaffner) متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت در نشویل آمریکا، ویروس‌ها به سرعت تکثیر می‌شوند و در نتیجه جهش‌های جدید همیشه وجود دارد. هرچند اکثر تغییرات کوچک ژنتیکی تاثیری در رفتار ویروس ندارند.

برخی از جهش‌ها برای ویروس زیانبار هستند، یعنی توانایی تکثیر آن را مختل و باعث به اصطلاح مرگ آن می‌شوند. این در حالیست که برخی از این جهش‌ها ممکن است مزیت‌های خاص و ویژه‌ای را برای زندن ماندن بیشتر نصیب گونه‌های جدید ویروس کرونا کند که از جمله آنها بالابردن سرعت انتشار و انتقال است.

به عقیده شافنر، انواع جدید کشف شده در انگلستان، آفریقای جنوبی و برزیل به دلیل انتشار آسان تر مورد توجه قرار گرفته‌اند، بنابراین آنها می توانند به سرعت جایگزین انواع دیگر ویروس شوند و به گونه‌های غالب تبدیل شوند. گونه‌های شناسایی شده ویروس کرونا جهش‌های متعددی را به خصوص در بخش اسپایک پروتئینی پشت سر گذاشته‌اند که این امر سبب می‌شود با سرعت بیشتر جذب گیرنده‌های سلولی شوند و سلول‌های بیشتری را درگیر کنند.

گونه‌های جدید ویروس کرونا

مدت زمان دوره نفهتگی یا کمون برای ویروس کرونا چقدر است؟

ویروس کرونا نوعی ویروس است که می تواند باعث بیماری تنفسی در انسان و حیوانات شود. در سال 2019 ویروس کرونا جدید به نام SARS-CoV-2 در ووهان چین ظهور کرد و به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. عفونت با ویروس کرونا باعث ایجاد بیماری تنفسی به نام COVID-19 می شود. مانند اکثر ویروس ها، دوره کمون SARS-CoV-2 نیز می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

خود مراقبتی ویروس کرونا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و رعایت موارد بهداشتی نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس دارد. در این مقاله موارد مهم، شامل علائم کووید ۱۹ و مراحل بیماری کرونا بررسی می‌شود. علائم و نشانه های مختلفی وجود دارد تا شما بدانید احتمال اینکه شما به بیماری کروناو طولانی مدت مبتلا شده اید یا خیر، چقدر است. درد سینه پایدار در بسیاری از افرادی که با علائم بلند مدت کووید-19 مواجه شده اند، گزارش شده است.

طی همه گیری بیماری کووید-19، کروناویرویس جدید کارشناسان سلامت را با سورپرایزهای ترسناکی مواجه کرده است. آنچه که در ابتدا یک ویروس تنفسی به نظر می رسید، اکنون بیشتر شبیه مهاجمی است که به قسمت های مختلف بدن حمله می کند. همچنین، به نظر می رسد افرادی که به این بیماری مبتلا شده و بهبود می یابند، فقط چند ماه در برابر آن مصنویت دارند. در برخی موارد نیز اگرچه بیماران بر ویروس غلبه کرده اما همچنان با احساس بیماری و اغلب ناتوانی مواجه هستند.

با افزایش آمار مبتلایان اگر چه نیاز به انجام آزمایش کرونا در منزل نیز افزایش یافته است ولی به همان میزلن نگرانی در مورد ابتلا در آزمایشگاه یا مراکز درمانی نیز بیشتر شده است. طبق اعلام مراکز پرهطر مشخص شده است آزمایشگاه ها، رادیولوژی ها و به طور کلی مراکز درمانی به علت نراجعه بالای افراد مبتلا برای درمان و یا افراد مشکوک برای تشخیص ، از جمله مراکز پر خطر محسوب می شوند. بنابراین اگر تنها دارای علائم مشکوک به کووید ۱۹ هستید و به احتمال به آن مبتلا نباشید ولی ممکن است در این اماکن به این بیماری مبتلا شوید!

اگر نگران حضور در آزمایشگاه ها و انجام تست کرونا هستید و یا دیگر از صرف هزینه های بالا ، اتلاف وقت در صف های طولانی خسته شده اید و به دنبال یک روش ساده در منزل برای تشخیص هستید باید بگوییم که شما با یک روش ساده و بی دغدغه می توانید در منزل ابتلا به کووید ۱۹ را تشخیص دهید.

انجام نمونه گیری در منزل یا محل کار به این صورت می باشد که تنها کافیست وارد صفحه نخست آنی آزما شوید و پذیرش خود را به صورت آنلاین انجام دهید. همکاران آنی آزما پس از آن با شما جهت تعیین زمان دقیق نمونه گیری باش ما تماس خواهند گرفت. سپس در اسرع وقت نمونه گیری شما در منزل یا محل کار انجام می شود. سپس جوابدهی در سریع ترین زمان به صورت آنلاین در سایت قرار می گیرد.

هیچ انتقال مستندی از ویروس کرونا از طریق استخر شنا اثبات نشده است. شنا یک فعالیت نسبتاً ایمن است زیرا به خطر ابتلا به ویروسی که باعث کرونا می شود ارتباط دارد. تزریق واکسن کرونا، رعایت فاصله مناسب از سایر افراد، ماسک زدن در استخر و رعایت سایر اقدامات بهداشت عمومی، همه خطر ابتلا به ویروس کرونا را بیشتر کاهش می دهد.

نمونه گیری در منزل

آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا امروز احتیاج بوده به وجود آمد و ما تمام تلاش و دقت خود را به کار گرفته ایم برای اینکه شما را در مسیر سلامتی یاری کنیم. فرصتی مناسب است اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش خود را انجام دهید. همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند . لازم به ذکر است تمامی پرسنل نمونه گیر از آزمایشگاه های مرجع ارسال خواهند شد و آنی آزما صرفا نقش معرفی بیماران به آزمایشگاه ها را دارا می باشد .

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.