تست کرونا در منزل با پاسخ دهی سریع

آزمایش کرونا در منزل

اگر علائم COVID-19 را دارید یا اگر با فردی مبتلا به کرونا در تماس بوده اید، لازم است که تست کرونا در منزل را انجام دهید. این یک روش خودآزمایی است که می توانید خودتان در خانه انجام دهید تا بررسی کنید آیا به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر. حتی اگر به طور کامل واکسینه شده اید یا قبلاً ویروس کرونا داشته اید، استفاده از خودآزمایی ایده خوبی است.

تست کرونا در منزل
تست کرونا در منزل غرب تهران

تست کرونا در منزل

آزمایش توسط خدمات بهداشت

برای افراد خاصی، خودآزمایی لزوما بهترین گزینه نیست. اگر شما مسئولیت شغلی بهداشتی یا مراقبتی دارید، یا آنکه در خانه سالمندان یا سایر مؤسسات مراقبت های بهداشتی زندگی می کنید و بیش از 70 سال دارید، یا اختلال شدید سیستم ایمنی داشته و یا آنکه به تنهایی قادر به انجام تست کرونا در منزل نیستید، لازم است که برای این آزمایش، به سراغ یک مرکز بهداشتی بروید.

خودآزمایی کرونا و به دست آوردن نتیجه

خودآزمایی، یک آزمایش آنتی ژن سریع است که خودتان انجام می دهید. این بدان معنی است که شما مخاط را از بینی خود جمع آوری کرده و آن را به طور مستقل آزمایش می نمایید. قبل از انجام آزمایش کرونا در منزل، همیشه دستورالعمل های همراه با کیت تست را بخوانید.

هزینه تست کرونا
انجام تست PCR در منزل

هزینه تست کرونا

نحوه انجام تست کرونا

حتی اگر واکسینه شده اید یا از عفونت کرونا بهبود یافته اید، تست کرونا در منزل، ایده خوبی است. این بدان دلیل است که شما هنوز هم می توانید آلوده شوید و ویروس را به دیگران منتقل کنید. برای این منظور، سه مرحله زیر را دنبال کنید تا دریابید چگونه خودآزمایی انجام دهید و بعد از به دست آوردن نتیجه، چه کاری باید انجام دهید.

کیت تست کرونا ویروس تایید شده را بخرید.

مطمئن شوید که همیشه چند تست تایید شده در خانه دارید. تست های آنتی ژن سریع که برای استفاده به عنوان خودآزمایی تایید شده اند، دارای نشان CE بر روی بسته بندی هستند. می توانید تست های تایید شده را از داروخانه ها خریداری کنید.

کیت تست کرونا در منزل را در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید، در دمای 2 تا 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید.

آزمایش کرونا را انجام دهید.

اینکه نتیجه یک آزمایش کرونا در منزل تا چه حد قابل اعتماد است، بستگی به این دارد که آیا تست را به درستی انجام دهید یا خیر. دستورالعمل نحوه استفاده را از بروشور همراه با خودآزمایی بخوانید. این نکته را در نظر داشته باشید که خودآزمایی کرونا، عوارض جانبی ایجاد نمی کند.

با این حال، قرار دادن سواب در بینی شما می تواند ناراحت کننده باشد. ضمن آنکه، خودآزمایی، نوع ویروس را تعیین نمی کند و هیچ اطلاعاتی در مورد نوع ویروس ارائه نمی دهد. شما می توانید هزینه تست کرونا در منزل را از کارشناسان ما نیز سوال کنید.

اقدامات لازم پس از تست کرونا

هنگامی که تست کرونا در منزل را انجام دادید، نتیجه را بررسی کنید. در این حالت، نتایج مثبت یا منفی، نشان دهنده وضعیت بیماری در شما خواهد بود.

نتیجه خودآزمایی مثبت

اگر نتیجه خودآزمایی شما مثبت باشد، احتمال ابتلای شما به ویروس کرونا بسیار زیاد است. در این صورت، مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید. در ابتدا، به فکر برنامه قرنطینه خود در منزل باشید. اگر برای سفر به خارج از کشور به مدرک بهبودی نیاز دارید، یک قرار ملاقات بگیرید تا مجدد تست کرونا را در مراکز بهداشتی انجام دهید.

همچنین، به هر کسی که در چند روز گذشته دیده اید بگویید که تست کرونا در منزل شما مثبت شده است. آنها نیز باید خودآزمایی انجام دهند.

نتیجه آزمایش منفی

اگر نتیجه خودآزمایی شما منفی است، احتمالاً به ویروس کرونا مبتلا نیستید. علائم شما ممکن است توسط ویروس یا باکتری مسری دیگری ایجاد شده است. اما علائم شما همچنان ممکن است ناشی از ویروس کرونا باشد. پس احتیاط کنید و توصیه های لازم را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دنبال نمایید.

شما باید مراقبت بیشتری در مورد افراد مبتلا به بیماری داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر نتیجه آزمایش کرونا آنلاین منفی بود، اما روز بعد همچنان علائم بیماری را داشتید، تست کرونا در منزل را تمدید کنید. همچنین، اگر علائم شما بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

مزیت تست کرونا در منزل

خودآزمایی کووید-19 نتایج سریعی را در اختیار شما قرار می دهد. ضمن آنکه می‌توان آن را در هر مکانی انجام داد. این، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون و یا مشاهده علائم انجام می شود. آنها نتیجه را در چند دقیقه نشان می دهند و با تست های آزمایشگاهی که ممکن است روزها طول بکشد تا نتیجه شما را نشان دهند، متفاوت است.

آزمایش کرونا آنلاین
آزمایش کرونا: پی سی آر و آنتی بادی در منزل

آزمایش کرونا آنلاین

خودآزمایی همراه با واکسیناسیون، پوشیدن ماسک مناسب و فاصله گذاری فیزیکی با کاهش انتشار COVID-19، به محافظت از شما و دیگران کمک می کند.

تست کرونا در منزل، آنتی ‌بادی  ‌هایی را که نشان‌دهنده عفونت باشد، شناسایی نمی‌ کند و سطح ایمنی شما را اندازه ‌گیری نمی نماید. انجام این تست، در بسیاری از موارد، برای افراد ضرورت دارد. این امر به ویژه قبل از ملاقات با افراد در معرض خطر بیماری شدید، افراد مسن، افرادی که دارای نقص ایمنی هستند، یا افرادی که در مورد واکسن کووید-19 خود به روز نیستند، از جمله کودکانی که هنوز نمی توانند واکسینه شوند، مهم است.

تکرار تست کووید 19

برخی از خودآزمایی ها، برای استفاده در یک سری (که به عنوان آزمایش سریال نیز شناخته می شود)، طراحی شده اند. تکرار تست کرونا در منزل را 24 تا 48 ساعت بعد در نظر بگیرید. چندین آزمایش منفی این اطمینان را افزایش می دهد که شما به ویروسی که باعث COVID-19 می شود، آلوده نیستید.

اگر فکر می کنید نتیجه آزمایش شما ممکن است نادرست باشد، آزمایش دیگری را در خانه انجام دهید یا برای کمک با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید. قبل از استفاده از آزمایش، دستورالعمل های کامل سازنده را برای استفاده بخوانید. همچنین، دست های خود را قبل و بعد از جمع آوری نمونه بینی برای آزمایش بشویید.

اگر تست کرونا در منزل شما مثبت بوده و آزمایش، ویروس را شناسایی کرد، حداقل 5 روز در خانه بمانید و از دیگران در خانه خود دور شوید. وقتی با دیگران هستید، از ماسک مناسب استفاده کنید. به علائم بیماری توجه نمایید، اگر علائم هشدار دهنده اورژانسی دارید، بلافاصله به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.