آیا دختران باکره نیز می توانند تست پاپ اسمیر انجام دهند؟

تست hpv دختر باکره

تست پاپ اسمیر یا HPV  برای خانم ها لازم و ضروری است. با انجام تست پاپ اسمیر، بیماری های مختلف از قبیل سرطان دهانه رحم تشخیص داده می شوند. خانم ها در سنین مختلف می توانند این آزمایش را انجام دهند. شما می توانید تست پاپ اسمیر را در منزل نیز انجام دهید. به منظور انجام این تست در منزل می توانید از خدمات آنی آزما استفاده کنید. اما آیا انجام تست hpv دختر باکره  لازم است یا خیر؟ در این مطلب به این سوال شما پاسخ می دهیم.

روش نمونه برداری پاپ اسمیر برای دختران

در طی این آزمایش، اسپکولوم به دهانه رحم وارد می شود. در واقع، دهانه رحم از این طریق باز می شود. به منظور انجام تست پاپ اسمیر، دهانه رحم دختر باکره باید تا حدودی باز شود. باز شدن دهانه رحم می تواند باعث آسیب دیدگی بکارت شود. بنابراین، انجام تست hpv دختر باکره توسط پزشکان پیشنهاد نمی شود.

بیشتر بدانید: تفسیر تست hpv و نحوه انجام آن در مردان و زنان

تست پاپ اسمیر برای دختران انجام می شود؟

اگر تا به حال رابطه جنسی نداشته اید، به احتمال کمتر دچار سرطان رحم می شوید. بنابراین، انجام تست پاپ اسمیر به دختران باکره پیشنهاد نمی شود. انجام این آزمایش می تواند باعث پارگی بکارت در دختران شود. بنابراین، به منظور پیشگیری از آسیب به بکارت نباید تست hpv دختر باکره انجام شود. نمونه برداری از رحم دختر باکره از طریق باز کردن دهانه رحم انجام می شود. به همین دلیل، تست hpv دختر باکره و نمونه گیری از این طریق نباید انجام شود. انجام این تست فقط در مواقع خیلی ضروری صورت می گیرد.

تست پاپ اسمیر
تست پاپ اسمیر

چرا تست پاپ اسمیر مهم است؟

پاپ اسمیر یکی از آزمایشات ساده برای بررسی اختلالات در دهانه رحم است. اگر سلول های غیر طبیعی در دهانه رحم وجود داشته باشند، نیاز به غربالگری منظم دارید. در واقع، انجام به موقع تست پاپ اسمیر می تواند تضمین کننده سلامت خانم ها از سن 21 سال به بالا باشد. بنابراین، به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم باید تست hpv دختر باکره را انجام دهید.

 برای توجه به وضعیت سلامتی تان باید هر سه سال یک مرتبه این تست را انجام دهید. تست پاپ اسمیر، بسیار راحت و در بازه زمانی کوتاهی انجام می شود. بعد از انجام تست ممکن است که دچار خونریزی شوید. کمی خونریزی بعد از انجام پاپ اسمیر طبیعی است. پس از انجام آزمایش، علائمی از قبیل درد و گرفتگی عضلات لگن را احساس نخواهید کرد. اگر هرگونه درد غیرطبیعی یا خونریزی شدید را تجربه کردید باید سریعاً پزشک را از این علائم مطلع کنید.

بیشتر بدانید: تست hpv چیست و چه زمانی باید انجام شود؟

چه کسانی باید تست پاپ اسمیر بدهند؟

انجام تست پاپ اسمیر از سن 21 سال به بالا برای خانم ها لازم است. البته، این آزمایش به دختران باکره پیشنهاد نمی شود. اگر جزو افرادی هستید که در خانواده تان سابقه ابتلا به سرطان وجود دارد، باید تست پاپ اسمیر را انجام دهید. در کل، افرادی که اچ پی وی دارند، باید آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند. به علاوه، افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، نیاز به انجام این تست دارند. تست hpv دختر باکره به دلیل آسیب به بکارت توصیه نمی شود.

علائم سرطان رحم
علائم سرطان رحم

علائم سرطان رحم در دختر باکره چیست؟

سرطان رحم مانند هر بیماری دیگری با علائمی همراه است. از علائم بیماری سرطان رحم در دختران مجرد و باکره می توان به درد شدید لگن و پا درد اشاره کرد. کاهش وزن و بی اشتهایی نیز جزو علائم سرطان رحم در افراد باکره محسوب می شوند. تست hpv دختر باکره به تشخیص سرطان رحم کمک می کند. در این بخش به بررسی سایر علائم سرطان رحم می پردازیم. از سایر نشانه های ابتلا به سرطان رحم در افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترشح غیر طبیعی واژن
  • درد شدید شکم و لگن
  • خونریزی واژن
  • خونریزی مثانه
  • تغییر در سیکل قاعدگی
  • مشکل تنفسی
  • تجمع مایع در قسمت هایی از بدن مانند شکم و پا
  • فشار در لگن

چرا آزمایش پاپ اسمیر انجام می شود؟

آزمایش پاپ اسمیر به منظور تشخیص بیماری های مختلف انجام می شود. پزشکان با انجام تست پاپ اسمیر، سرطان دهانه رحم، ویروس اچ پی وی و سلول های غیرطبیعی را تشخیص می دهند. متخصصان با بررسی سلول های غیرعادی و غیرطبیعی می توانند مشکلات رحم را شناسایی کنند. بنابراین، با انجام به موقع تست پاپ اسمیر می توانید از بروز هرگونه از این بیماری ها جلوگیری کنید. به دلیل احتمال ابتلا کمتر دختران مجرد به سرطان رحم، انجام تست hpv دختر باکره پیشنهاد نمی شود.

بیشتر بدانید: در مورد علت سرطان دهانه رحم چه می دانید؟

پروسه انجام آزمایش پاپ اسمیر

پروسه انجام تست پاپ اسمیر به طور معمول خیلی کم زمان می برد. در صورت نیاز به انجام تست پاپ اسمیر می توانید ازخدمات آزمایش در محل آنی آزما استفاده کنید. نمونه گرفته شده از فرد برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شود. این نمونه توسط متخصص بررسی می شود تا پروسه تشخیص سلول های غیر طبیعی طی شود. اگر سلول های غیرطبیعی در نمونه نشان داده شوند، شاید فرد مبتلا به سرطان باشد.

البته برای تشخیص دقیق تر مشکلات رحم، پزشک آزمایشات دیگر را نیز برای بیمار تجویز می کند. در صورتی که نمونه گیری را به مجموعه آنی آزما بسپارید، جواب آزمایش در بازه زمانی کوتاه به شما تحویل داده می شود. بنابراین، برای انجام نمونه گیری و جواب دقیق، این پروسه را به آنی آزما بسپارید. تست hpv دختر باکره توسط متخصصین به دختران مجرد پیشنهاد نمی شود. هزینه انجام آزمایش در طی پروسه ثبت درخواست به شما اطلاع داده می شود.

تست hpv دختر باکره
تست hpv دختر باکره

سخن آخر

اگر در خانواده تان فرد مبتلا به سرطان وجود دارد، انجام آزمایش پاپ اسمیر لازم است. اما پزشکان به طور معمول، این آزمایش را به افراد مجرد پیشنهاد نمی کنند. به دلیل باز شدن دهانه رحم، بکارت آسیب می بیند. بنابراین، اگر عدم آسیب به بکارت برای شما مهم است، نباید در صورت باکره بودن تست پاپ اسمیر را انجام دهید. در صورت نیاز به انجام تست پاپ اسمیر برای تشخیص هرگونه از مشکلات رحم می توانید این پروسه را به آنی آزما واگذار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.