بررسی نتایج آزمایش خون به صورت آنلاین

آزمایش خون

‌‌‌‌‌‌‌‌آزمایش خون راهی برای بررسی وضعیت سلامت عمومی بدن است. با کمک‌آزمایش هایی که روی خون انجام می شوند، عفونت های داخلی بدن شناسایی خواهند شد. این آزمایش راهی برای پی بردن به برخی مشکلات ژنتیکی خاص به شمار می رود.آزمایش های خون سلامت ارگان های داخلی بدن مانند کلیه یا کبد را آشکار می کنند و در صورت بروز هر گونه بیماری، شرایط داخلی بدن را برای پزشک مشخص می کنند. انجام آزمایش تنها چند دقیقه طول می کشد؛ ولی آماده سازی نتیجه آن به نوع آزمایش و درمانگاه یا بیمارستانی که در آن آزمایش داده اید، بستگی دارد.

تفسیر آنلاین‌‎ ‌آزمایش خون

بعد از انجام‌ ‌آزمایش خون نتایج آن به صورت برگه ای کاغذی یا گزارشی آنلاین اعلام می شوند. نتایج آزمایش به صورت حروف اختصاری نشان داده می شوند. هر حرف معنای خاصی دارد و برای ارزیابی آن به دانش و تخصص نیاز است. اگر بعد از بروز مشکلی خاص به پزشک مراجعه کرده اید و پزشک معالج برای تشخیص بهتر، انجام آزمایش را برای شما در نظر گرفته است، بهترین راه برای بررسی نتایج‌ آزمایش مراجعه به پزشک معالجتان است.

بیشتر بخوانید: تفسیر آزمایش خون چه اطلاعاتی را می دهد؟

اگر آزمایش را با هدف چکاب دوره ای انجام داده اید و درگیر مشکل خاصی نیستید، راه های بسیاری برای نفسیر نتایج وجود دارد. تفسیر آنلاین آزمایش خون به شما کمک می کند که در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید. بررسی جواب آزمایش به صورت آنلاین هیچ فرقی با مراجعه حضوری به پزشک ندارد و هر دو تفسیر به یک اندازه معتبر خواهند بود.

بررسی گلبول های سفید و گلبول های قرمز موجود در خون
بررسی گلبول های سفید و گلبول های قرمز موجود در خون

خواندن جواب آزمایش چکاپ کامل

در آزمایش چکاپ کامل سلول های تشکیل دهنده خون بررسی و شمارش می شوند. بخشی از این آزمایش مربوط به شمارش گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت های خون خواهد بود. خواندن جواب آزمایش چکاپ کامل کمک می کند که کم خونی در افراد شناسایی شود و راهی برای درمان یا کنترل آن برای فرد بیمار در نظر گرفته شود.

آزمایش ادرار و خون برای مقابله با بیماری
آزمایش ادرار و خون برای مقابله با بیماری

نتایج آزمایش چکاپ کامل برای بررسی علل مشکلاتی مانند ضعف، تب، احساس خستگی و بی حالی یا کبودی های بی دلیل استفاده می شود. اگر فردی مشکوک به بیماری های خونی باشد، این آزمایش به بررسی وضعیت بیماری کمک می کند. در برخی شرایط پزشکان برای بررسی نتایج دارو های تجویز شده یا نتیجه بخش بودن روند درمان، آزمایش چکاپ کامل را به بیمار توصیه می کند.

بیشتر بخوانید: جواب آزمایش ادرار و خون نشان دهنده چه مواردی است و چه چیزهایی بر نتیجه آن تاثیر دارند؟

خواندن جواب آزمایش خون و ادرار

آزمایش ادرار با هدف مشخص شدن وضعیت مجاری ادراری و کلیه ها انجام می شود. این آزمایش وجود مواردی مانند پروتئین، خون، گلبول سفید، گلبول قرمز و قند در ادرار را بررسی می کند. از دیگر مواردی که در آزمایش ادرار بررسی می شوند، رنگ، ph ادرار، بو یا وزن آن هستند. آزمایش ادرار به صورت بصری، شیمیایی و میکروسکوپی مورد بررسی قرار می گیرد.

نتیجه آزمایش ادرار اطلاعات مناسبی را در اختیار پزشک قرار می دهد. در برخی شرایط هر دو آزمایش خون و ادرار در کنار هم نیاز هستند تا وضعیت بیمار قابل تشخیصی باشد. در بیشتر شرایط باید بعد از نمونه گیری خون، نمونه ادرار را تحویل آزمایشگاه دهید؛ ولی در بعضی مواقع نیاز به آزمایش های 12 ساعته یا 24 ساعته وجود دارد.

توجه داشته باشید که در آزمایش های 12 ساعته و 24 ساعته، در بازه های 7 ساعتی نمونه ادرار را به آزمایشگاه تحویل دهید. نگه داری ادرار در محفظه مخصوص و بیش از 7 ساعت موجب اختلال در نتیجه آزمایش می شود. از آن جایی که رفت و آمد به آزمایشگاه دشوار است، ‌استفاده از خدمات آزمایش در محل بهترین انتخاب خواهد بود.

خواندن جواب آزمایش خون wbc

برای مقابله با میکروب هایی که بدن را هدف قرار می دهند، گلبول های سفید موجود در خون به مبارزه می پردازند. آزمایش خون wbc برای شمارش گلبول های سفید موجود در خون است. اگر تعداد گلبول های سفید موجود در خون بیش از حد مجاز باشد، می تواند نشانه ای برای عفونت،‌ التهاب یا بیماری محسوب شود. کم بودن گلبول های سفید نیز مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت؛ به همین دلیل خواندن جواب آزمایش خون wbc اهمیت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: تفسیر آزمایش چکاپ کامل با دانستن بایدها و نبایدها

آزمایش Luc خون برای چیست؟

Luc نوعی از گلبول های سفید است که در آزمایش Luc خون مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تعداد این گلبول های سفید در جواب آزمایش خون زیاد باشد، نشان دهنده فعال شدن سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عامل تهاجمی مانند بیماری، ویروس، میکروب و مواردی نظیر آن ها است. با افزایش تعداد Luc در خون، احتمال ابتلا به التهاب های داخلی افزایش می یابد.

معنای Luc در آزمایش های خون
معنای Luc در آزمایش های خون

کلام پایانی

انجام آزمایش خون یک راه برای چکاپ دوره ای بدن و بررسی وضعیت سلامتی است؛ همین طور راهی برای تشخیص برخی بیماری های ژنتیکی یا تعدادی از سرطان ها محسوب می شود. برای انجام این آزمایش می توانید به بیمارستان یا درمانگاه مراجعه کنید؛ ولی راه کم هزینه تر و آسان تر، استفاده از خدمات آزمایش در محل است. سایت آنی آزما شرایطی را فراهم کرده است که به کمک آن می توانید در منزل یا محل کار آزمایش بدهید.

در سایت آنی آزما سفارشات شما به صورت آنلاین و اینترنتی ثبت می شوند. بعد از ثبت سفارش متخصصان باتجربه از آزمایشگاه های مرجع به محل درخواستی شما اعزام خواهند شد. انجام آزمایش خون تنها چند دقیقه زمان می برد و نتایج آن طی چند روز بعد از آزمایش روی سایت قابل مشاهده است. یکی از مزیت های استفاده از خدمات آنی آزما، دسترسی همیشگی شما به نتایج آزمایش هایتان است.

برخلاف جواب آزمایش های چاپ شده و کاغذی که بعد از مدتی فرسوده و غیر قابل خواندن هستند، نتایج ثبت شده در سایت همواره قابل بررسی خواهند بود. بعد از اعلام نتایج می توانید از خدمات سایت برای بررسی و تفسیر‌ ‌آزمایش خون استفاده کنید. تفسیر آزمایش به صورت آنلاین است و در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام آزمایش در محل یا تفسیر آنلاین نتایج آزمایش های خون،‌ از راه های ارتباطی موجود روی سایت برای تماس با کارشناسان آنی آزما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.