زمانی که علائم بیماری در ظاهر شما هویدا می شود، به این معنا است که بیماری در بدن شما پیشروی کرده و اکنون تغییرات داخلی، به صورت ظاهری نیز خود را نشان می دهند. انجام آزمایشات مختلف نه تنها در زمینه کنترل انواع بیماری ها بلکه برای پیشگیری نیز اهمیت دارند. مهمترین رکن در تضمین نتیجه آزمایش، دقت در نمونه گیری و آنالیز نمونه ها است. برای این منظور باید به سراغ آزمایشگاه های معتبر بروید و برای انتخاب آزمایشگاه، نیاز به اطلاعات دارید. این مقاله به شما کمک می کند تا با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش واقع در سعادت آباد آشنا شوید.

نمونه برداری و آنالیز دقیق و مطمئن در آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش:

این مسئله بسیار مهم است که نمونه گیری و آنالیز نمونه ها به چه طریق و توسط چه تجهیزاتی انجام شود. این موضوع بر روی دقت نهایی تاثیر می گذارد. یک خطای کوچک کافی است تا سرنوشت بیمار، به غلط تغییر کرده و یا حتی فردی سالم به اشتباه به عنوان مبتلا به نوعی بیماری شناخته شود. در راستای افزایش کیفیت و دقت کار، آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش دو اقدام بسیار مهم انجام داده است:

1- کمک گرفتن از نیروهای متخصص

لازم است بدانید که در این مرکز تمامی کارشناسان ما زیر نظر اعضاء هیئت علمی تخصصی من جمله متخصصین آسیب شناسی بالینی و تشریحی، علوم آزمایشگاهی بالینی، ژنتیک انسانی، میکروبیولوژیست بالینی(Ph.D)، ایمونولوژیست بالینی(Ph.D) و بیولوژی مولکولی فعالیت نموده و همین امر، تضمین کننده خدمات ما خواهد بود. لازم به ذکر است که آزمایشگاه ما، تحت مدیریت حرفه ای و نظارت شبانه روزی است تا تمامی امور کاری، به دقت مانیتور شود.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش

2- استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته

خوشبختانه همواره شاهد پیشرفت های بسیار گسترده و چشمگیر علم و فناوری در راستای حفظ سلامتی انسان بوده ایم. من جمله می توان به ساخت تجهیزاتی اشاره نمود که در انجام آزمایشات انسانی، کمک می کنند تا دقت کار بالا برود. هر چه خطای انسانی و ابزاری کمتر شود، درجه اطمینان به نتیجه آزمایش بیشتر خواهد بود. در همین راستا در آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش از وسایل پیشرفته برای این منظور استفاده می شود که در ادامه مقاله به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت:

– Panther

سیستمی کاملا اتوماتیک برای انجام آزمایشات مولکولی و دقیق ترین روش برای شناسایی تقریبا تمام انواع DNA مرتبط با سرطان دهانه رحم است که با قابلیت انجام تعداد زیادی از نمونه ها به صورت همزمان، باعث افزایش سرعت در جوابدهی و بهبود کیفیت آزمایشات می گردد.

– Corbett

نمونه ها را در یک روز بررسی نموده و یک ژن را به اندازه ای تکثیر می کند که بتوان با استفاده از روش هایی مانند الکتروفورز آن را مشاهده کرد. واکنش PCR در اکثر آزمایشگاه ها تشخیصی و تحقیقاتی استفاده شده و به تشخیص بیماری های ژنتیکی، تعیین هویت و بیماری های عفونی همچون ایدز می پردازد.

– VIDAS (Vitek Immuno Diagnostic)

سیستمی کاملا جامع در تشخیص انواع تست ها در ایمونولوژی که دارای صحت و دقت بالایی است و قادر است خطاهای اپراتوری همچون خطای Sampling و خطای کالیبراسیون را حذف کند. ما با این دستگاه تست های قبل از بارداری همچون توکسوپلاسموز، تست سرخچه،تست سرخک و آبله مرغان را انجام می دهیم.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش

– Biogenex (Immunohistochemistry)

بررسی آنتی ژن ها در سلول های یک قسمت از بافت برای اهداف تشخیصی و پژوهشی، تشخیص و درمان تومورها و سلول های سرطانی، تشخیص فرآیند تمایز بافت ها از طریق شناسایی مارکرهای سطحی و تشخیص سرطان های اولیه ناشناخته و انجام تحقیقات و پژوهش ها در زمینه پزشکی و دامپزشکی از جمله مواردی است که با این دستگاه انجام می شود.

– Bactek

برای کشت نمونه خون و شناسایی به موقع عوامل بیماری زا در خون از این دستگاه استفاده می شود. در این دستگاه محیط کشت به همراه نمونه خون بیمار در هر 10 دقیقه یک بار به صورت اتوماتیک توسط دستگاه از نظر تولید گاز CO2 و یا مصرف اکسیژن که ناشی از رشد میکروارگانیسم ها می باشد کنترل می شود.

– HPLC

غربالگری نوزادان را از نظر ابتلا به بیماری های متابولیک، تجزیه کمی مواد دارویی، شیمیایی و تجزیه پروتئین ها و اسید نوکلئیک ها با تکنیک های بسیار دقیق و قدرتمند از جمله آزمایشاتی است که با این دستگاه انجام می گیرد.

– Cobas e411

دستگاه هورمون شناسی کوباس دارای پنل غربالگری (Free β HCG) است و تست های غربالگری Quad Marker & Dual Marker همچنین تست های تیروئیدی و تست هورمون رشد توسط آن با دقت بسیار بالا انجام می گیرد.

– Simens

دستگاه فول اتومات زیمنس بهترین برند در بررسی تست های هورمونی و بیوشیمیایی با قابلیت انجام تست های استرادیول، FSH، LHو PRL است . در این دستگاه هیچ گونه دخالت پرسنلی و فردی در انجام آزمایشات وجود ندارد. کیت های مخصوص دستگاه زیمنس با دقتی فوق العاده و کمترین میزان خطا نمونه ها را می سنجد.

آزمایشات انجام شده توسط آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش:

سعی بر این داریم که دامنه خدمات آزمایشگاهی خود مربوط به آزمایشات ژنتیک و پاتوبیولوژی را گسترش دهیم. در حال حاضر در این مرکز، با انجام تست های زیر در خدمت شما عزیزان هستیم:

1- انجام آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج و در دوران بارداری به منظور تعیین سلامت جنین از نظر ژنتیکی

2- انجام آزمایشات سیتوژنتیک

3- تست های مولکولی معمولی و پیشرفته با هدف تشخیص بیماری های ژنتیکی

4- آزمایشات پاتولوژی و نمونه برداری از بافت ها در راستای تشخیص بیماری های مرتبط

5- انجام تست های سیتوژنتیک مولکولی

6- تست های مرتبط با تشخیص جنسیت جنین

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش

مهمترین اهداف آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش:

• پاسخ دهی آنلاین با هدف سهولت دسترسی به نتیجه آزمایش و عدم نیاز به مراجعه حضوری

• همکاری با برخی مراکز آزمایشگاهی

• قرارداد به شرکت های بیمه متعدد

• خدمات شبانه روزی به منظور انجام آزمایشات اورژانسی

• ارائه کیفیت خدمات به شما عزیزان از طریق مدیریت ایده آل، استفاده از تجهیزات مناسب و همکاری با متخصصین توانمند

• آموزش مستمر با هدف توانمندسازی کارشناسان و ارتقا سطح خدمات

• تسریع در روند پاسخگویی به همشهری های عزیز

• بهره گیری از همکاری اعضاء هیئت علمی متخصص

• توسعه فناوری اطلاعات در راستای بهبود ارائه خدمات

• بهره گیری از تجهیزات پیشرفته به منظور تسریع سرعت آزمایش و افزایش دقت آن

• همکاری در زمینه تحقیقات مشترک بالینی و آزمایشگاهی با دانشگاه ها

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش:

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آرامش واقع در سعادت آباد، این نوید را به شما عزیزان می دهد که تحت نظر کارشناسان و متخصصین توانمند و با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته به منظور نمونه گیری و آنالیز نمونه ها، در خدمت مردم عزیز و کلیه شهروندان تهرانی است. اگر امکان مراجعه حضوری شما به این مرکز به دلیل دور بودن از منطقه سعادت آباد برای شما فراهم نیست، می توانید از آزمایشگاه های همکار که تحت قرارداد با ما هستند کمک بگیرید تا نمونه شما توسط کارشناسان ما آنالیز شود.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD