آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد واقع در شهرک غرب از جمله بهترین مراکز در تهران است که خدمات پاتولوژی و ژنتیک همانند مشاوره، تست های قبل و بعد از بارداری و… را براساس متدها و تجهیزات پیشرفته تحت نظر متخصصین حرفه ای انجام می دهد. این مرکز با آزمایشگاه شبانه روزی انی آزما نیز وارد همکاری شده و شما از طریق این آزمایشگاه می توانید از خدمات آزمایشگاه ژنتیک کریمی نژاد بهره مند شوید.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد

خدمات آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک  کریمی نژاد:

خدمات بخش ژنتیک:

بخش مشاوره و ژنتیک بالینی آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد مشاوره را برای شما عزیزان ارائه می کند. لازم است شما در مورد اطلاعاتی در خصوص عواقب و ماهیت اختلال ژنتیکی در نوزاد و احتمال افزایش شدت یا انتقال آن ناهنجاری در نسل های بعد اطلاعات داشته باشید. البته متخصصین ما راهکارهایی برای چگونگی مواجه شدن با این مشکلات ارائه می کنند. بقه طور کلی توصیه می کنیم افراد زیر قبل از ازدواج و یا قبل از بارداری، برای انجام مشاوره ژنتیک و تست های لازم به آزمایشگاه ژنتیک کریمی نژاد واقع در شهرک غرب مراجعه نمایند:

  • افراد دارای اختلال کروموزومی در فرزندان خود یا اقوام به ویژه تریزومی 21 یا سندرم داون
  • وجود سرطان های ارثی در خانواده
  • سابقه بیماری های ارثی مانند بیماری سیستیک فیبروز CF، بیماری دوشن، عقب ففتادگی ذهنی، ناشنوایی
  • وجود ابهام جنسی
  • وجود سقط های مکرر یا مرده زائی
  • سابقه فرزند یا فرد با چهره غیر طبیعی در خانواده و یا ناهنجاری های مادرزادی
  • سابقه اختلال خونی در فرد یا خانواده
  • سابقه بیماری های مولتی فاکتوریال در فرد یا خانواده

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد

خدمات بخش سیتوژنتیک:

بخش سیتوژنتیک آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد خدمات متنوع سیتوژنتیک بر روی تمامی انواع بافت های بدن شامل تست های  تشخیص پیش از تولد (نمونه‌های آمنیون و پرزجفتی)، تشخیص پس از تولد (نمونه خون و بافت) و تشخیص سرطان (نمونه خون، مغز استخوان و بافت) با به کارگیری آخرین یافته‌های علمی، تکنیک‌ها و فناوری‌های مدرن و تخصصی کشت، رنگ‌آمیزی، پردازش تصویر و کریوتایپینگ و در صورت نیاز با به خدمت گرفتن متدهای تکمیلی سیتوژنتیک ملکولی و ملکولی انجام می شود. لازم است بدانید که این مرکز  مقایسه‌ ژنوم بر پایه آرایه (aCGH) را برای افرادی که نتایج مطالعه کروموزومی آن ها نرمال بوده اما مشکلات تاخیر نمو یا عقب ‌ماندگی ذهنی و ناهنجاری‌ های مادرزادی دارند، انجام می‌دهد.

خدمات بخش مولکولی:

در این قسمت از آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد طیف وسیعی از تست‌های مولکولی معمول و تخصصی شامل آزمایش‌های مولکولی برای بیماری‌های ژنتیک ناشی از تغییر در یک یا چند ژن توسط توالی ‌یابی دی. ان. ای.، ریزآرایه‌ های کروموزومی SNP، PCR  کمی نسبی، آنالیز متیلاسیون، MLPA، پنل ‌های غربالگری جهش (xTAG، لومینکس) و تست SNP انجام می‌ شود.

آزمایشگاه ژنتیک کریمی نژاد آخرین دستاوردهای توالی یابی Next generation را در پنل‌های جامع تشخیص ژنی به کار می‌گیرد تا با دقت و سرعت بالا بتواند نتایج داده ها را ارئه کند.

بخش پاتولوژی:

پاتولوژی  شاخه ای از علم پزشکی است که از طریق آن، متخصصین با بررسی انواع نمونه ‌ها و بافت‌ های حاصل از ارگانیسم زنده می توانند  اختلال های مختلف را یافته و بیماری های مرتبط را کشف کنند.

آزمایشگاه ژنتیک کریمی نژاد از بدو تاسیس و با توجه به زمینه تخصصی که از ابتدا برای آن تعریف شده بود، در بخش پاتولوژی به بررسی نمونه‌های جنینی (شامل اتوپسی، بررسی پاتولوژی جفت) و نمونه‌های ژنیکولوژیک (شامل نمونه‌های مربوط به دستگاه باروری زنان) می پردازد. با توسعه بخش آناتومیکال در سال 1388، در حال حاضر در این بخش تست های اتوپسی نوزاد و جنین، پاتولوژی جفت، بررسی پاتولوژی انواع نمونه‌ های بافتی خارج شده از بدن،  IHC،  FISH  بافتی، تهیه نمونه‌ های مناسب جهت انجام تست ‌های مولکولی سرطان، تهیه نمونه‌های لازم برای سایر تست‌های مولکولی و سرویس‌دهی به سایر آزمایشگاه‌ها از نظر تهیه بلوک و اسلاید انجام می گیرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد

بخش سیتوژنتیک مولکولی:

هیبریداسیون مقایسه ای ژنوم با توجه به قدرت تفکیک بالا به عنوان آزمایش روتین در آزمایشگاه‌های سیتوژنتیک، جایگزین روش‌های قدیمی مطالعه کروموزمی و تعیین کاریوتیپ شده است و تکنیک برتر محسوب می شود.  در واقع این تکنیک نسبت به کاریوتایپ، قدرت تفکیک و تشخیص بالایی در تشخیص  بیماری هایی همانند تأخیر رشد و نموی و اوتیسم و ناهنجاری های نامتعادل مادرزادی و عقب ماندگی های ذهنی و جسمی دارد.  همچنین بخش سیتوژنتیک مولکولی آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد با استفاده از تکنیک آرایه در جهت شناسایی اختلال و قطعه ناشناخته در کاریوتایپ و شناسایی کروموزوم مارکر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. فعالیت های تشخیصی این بخش شامل تشخیص پیش از تولد (نمونه های آمنیون و پرز جفتی) و پس از تولد (نمونه های خون و بافت) و تشخیص قبل از لانه گزینی (PGS) است.

 

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک  کریمی نژاد:

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد در محدوده شهرک غرب تهران قرار دارد و عزیزانی که در این قسمت زندگی می کنند، بهانه ای برای نرفتن به آزمایشگاه و انجام تست های لازم ندارند. البته این بدان معنا نیست که خدمات این مرکز تنها نصیب ساکنین در شهرک غرب می شود. ما از طریق قرارداد با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما فاصله ها را برداشته ایم. شما در هر منطقه ای از تهران که هستید، کافی است با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تماس گرفته و درخواست نمونه گیری در منزل و یا محل کار را داشته باشید.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک کریمی نژاد

 

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک  کریمی نژاد تحت قرارداد آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما:

نیازی نیست که حضورا به آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک  کریمی نژاد مراجعه کنید بلکه کافی است با  آنی آزما تماس بگیرید. متخصصین ما در اسرع وقت به منزل و یا محل کار شما مراجعه می کنند و نمونه گیری انجام خواهد شد. در صورت تمایل، نمونه حاصل به آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک  کریمی نژاد واقع در شهرک غرب ارسال می شود تا آنالیز توسط این مرکز انجام می گیرد. همچنین یکی از بهترین اقدامات آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما دریافت جواب به صورت آنلاین است و در نتیجه مشکل رفتن به آزمایشگاه برای دریافت نتیجه حل خواهد شد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD