چرا آزمایش در منزل بهتر از آزمایش در آزمایشگاه ها است؟

نمونه برداری در محل

آغاز پاندمی کرونا در جهان باعث شد تا تغییرات عظیمی در کسب و کارهای مختلف ایجاد شوند. مهم ترین این اتفاق ها، آنلاین و غیرحضوری شدن بیشتر خدمات بود. از جمله این خدمات می توان به آزمایش و تست های پزشکی اشاره کرد. شما دیگر نیازی نیست که برای انجام آزمایش به بیمارستان ها یا آزمایشگاه ها مراجعه کنید. چرا که می توانید به راحتی آن ها را در منزل خود انجام دهید. در این شیوه از ارائه خدمات پزشکی، به جای مراجعه شما به آزمایشگاه، متخصصین آزمایشگاه به منزل شما می آیند. انجام آزمایش در منزل مزایای بسیار زیادی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی مهم ترین مزایای این روش بپردازیم.

انجام آزمایش بدون نسخه پزشک
آزمایش در منزل – نمونه‌گیری و آزمایش خون

انجام آزمایش بدون نسخه پزشک

آزمایش در منزل چه برتری هایی نسبت به آزمایش در آزمایشگاه دارد؟

از جمله مزایای انجام آزمایش ها در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون نیاز به نسخه پزشک

شما باید برای انجام بیشتر آزمایش ها ابتدا به پزشک مراجعه کنید. چرا که اکثر آزمایشگاه ها تنها در صورت مشاهده نسخه پزشک، آزمایش های لازم را برای شما انجام می دهند. به همین دلیل باید ابتدا به پزشک مراجعه کرده و از او بخواهید تا نسخه آزمایش مربوطه را تجویز کند. این کار می تواند وقت و زمان بسیاری را از شما بگیرد. چرا که باید ابتدا به یک مطب با بیمارستان مراجعه کرده و مدت طولانی را در نوبت منتظر بمانید. به علاوه باید بابت ویزیت پزشک هزینه ای پرداخت کنید. هر چند که این هزینه برای افراد دارای بیمه کمتر است، اما با این حال یک هزینه اضافی به شمار می رود.

ضمن اینکه حمل و نقل شما به آن مکان هم هزینه مشخصی را در بر دارد؛ اما برای انجام آزمایش در محل نیازی به نسخه پزشک ندارید. شما می توانید به راحتی وارد سایت شده و درخواست آزمایش مورد نظر را ثبت کنید. انجام آزمایش در منزل برای کودکان هم قابل انجام است.

 • صرفه جویی در زمان

در عنوان پیش گفتیم که برای انجام یک آزمایش، باید ابتدا به پزشک مراجعه کنید. این کار می تواند به نسبت شلوغی مطب و مسیر بسیار زمان بر باشد. به علاوه باید برای انجام آزمایش هم به محل دیگری بروید. گاهی آزمایشگاه های بیمارستان ها از آزمایش مورد نظر شما پشتیبانی نمی کنند. به همین دلیل باید به آزمایشگاه دیگری بروید. پس از انجام آزمایش، باید مجددا به همان آزمایشگاه مراجعه کرده و نتایج را تحویل بگیرید. سپس لازم است تا برای تفسیر نتایج هم دوباره به نزد پزشک بروید و در نوبت منتظر بمانید. تمام این فرآیند می تواند حتی چندین روز از زمان شما را بگیرد. اما انجام آزمایش در منزل تنها چند دقیقه از زمان شما را صرف می کند.

برای انجام این مدل آزمایش ها، تنها باید درخواست خود را در سایت ثبت کرده و منتظر اعزام متخصصین بمانید. در این بازه می توانید به کارهای دیگرتان هم رسیدگی کنید. نتایج آزمایش نیز به صورت آنلاین در سایت قابل مشاهده هستند.

انجام آزمایش در منزل با آنی آزما
آزمایش خون در منزل – نمونه‌گیری خون در محل

انجام آزمایش در منزل با آنی آزما

 • پشتیبانی از بیمه های مختلف

آزمایشگاه ها از هر بیمه ای پشتیبانی نمی کنند. هر آزمایشگاه با بیمه های مختلفی قرارداد دارد. به همین دلیل ممکن است گاهی برای انجام یک آزمایش تحت پوشش بیمه خود، به آزمایشگاه دورتری بروید. از طرفی انجام آزمایش ها بدون بیمه، هزینه بالایی دارد. در سایت آنی آزما می توانید هزینه هر آزمایشی را با هر نوع بیمه تکمیلی و پایه پرداخت کنید. آزمایش در منزل آنی آزما شامل تمامی بیمه های رسمی ایران می شود.

 • حفظ سلامتی

آزمایش، خود به تنهایی در تشخیص وضعیت بدن و حفظ سلامتی تاثیر بسزایی دارد. اما قرار گرفتن در فضای آزمایشگاه یا بیمارستان، می تواند شما را دچار بیماری جدیدی کند. بیماران بسیاری در آن فضا وجود دارند. به همین دلیل احتمال انتقال ویروس و بیماری بالا می باشد. این احتمال در دوران پاندمی کرونا بیشتر هم شده است. با انجام آزمایش ها در منزل خود از مبتلا شدن به بیماری های مختلف جلوگیری خواهید کرد.

 • صرفه جویی در هزینه

انجام آزمایش به صورت حضوری تنها شامل هزینه خود آزمایش نمی شود. شما باید بابت ویزیت پزشک جهت تجویز آزمایش، انجام آزمایش و تفسیر نتیجه توسط پزشک هزینه ای بپردازید. جدای از آن، حمل و نقل به آزمایشگاه و بیمارستان و مطب پزشک هم هزینه ای دارد. اگر بیمه نداشته یا مسافت طولانی با این مقاصد داشته باشید، هزینه نهایی بیشتر هم خواهد بود. با انجام آزمایش در منزل تنها باید بابت آزمایش، هزینه ای پرداخت کنید.

 • تفسیر آنلاین و ساده نتایج

در آنی آزما شما می توانید نتیجه آزمایش خود را به صورت آنلاین دریافت کنید. به علاوه نیازی به پزشک برای تفسیر نتایج ندارید. چرا که تفسیر آنلاین آزمایش شما در سایت قرار می گیرد. این تفسیر دارای لحنی ساده بود و کاملا مناسب عوام نوشته می شود. بدین ترتیب به راحتی به مشکل خود پی برده و درمان مناسب را در پیش خواهید گرفت. این امر برای آزمایش های متداولی چون چکاپ کامل بدن یا آزمایش خون کامل بسیار مناسب تر است.

تفسیر نتایج به صورت آنلاین
آزمایش پزشکی و نمونه گیری در منزل

تفسیر نتایج به صورت آنلاین

 • پشتیبانی از انواع آزمایش ها

انجام آزمایش در منزل در آنی آزما شامل آزمایش های مختلفی می شود. از جمله انواع این آزمایش ها می توان به موارد زیر کرد:

 • آزمایش خون کامل
 • چکاپ کامل بدن
 • آزمایش تیروئید
 • تست لیپید
 • آزمایش PCR
 • تست آنتی ژن کرونا
 • آزمایش های قبل از ازدواج برای خانم ها و آقایان
 • تست بارداری
 • آزمایش های مربوط به تشخیص سرطان های مختلف
 • تست ایدز و سایر بیماری های مقاربتی جنسی

جمع بندی

آزمایش در منزل مزایای بسیار زیادی دارد. صرفه جویی در وقت و هزینه، عدم نیاز به نسخه پزشک، تفسیر آنلاین و غیره از جمله مزایای آن هستند. در بالا به طور کامل به توضیح این مزایا پرداختیم. برای انجام آزمایش ها در منزل خود، ابتدا باید به سایت یا اپلیکیشن آنی آزما مراجعه کنید. سپس باید اطلاعات خود را وارد کرده و درخواست آزمایش مورد نظر را به ثبت برسانید. پس از آن متخصصین به محل شما اعزام می شوند. لازم به ذکر است که آنی آزما با معتبرترین آزمایشگاه های سراسر ایران قرارداد دارد. در نهایت نمونه برداری های لازم انجام شده و به آزمایشگاه برده می شوند. پس از آن، نتیجه آزمایش در سایت قابل مشاهده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.