چرا مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا ممنوع است؟

چرا مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا ممنوع است؟

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

متأسفانه علی‌رغم اینکه بیش از دو سال از شیوع و همه جاگیری کرونا می‌گذرد، اما هنوز هم متخصصان در تمام دنیا نتوانسته‌اند راهکار درمانی مؤثر برای این ویروس شناسایی کنند چرا که ویروس کرونا مدام دچار جهش شده و سویه‌های جدیدی از آن زندگی بشر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در ادامه مقاله دلیل منع مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا همراه ما باشید.

به همین دلیل اگر روش درمانی خاصی پیدا شود بر روی سویه‌های جدید تأثیر‌گذار نخواهد بود. تا زمانی که متخصصان بتوانند یک راهکار درمانی قطعی را به جامعه بشری معرفی نمایند، این خود ما هستیم که باید نسبت به حفظ سلامت جامعه، خود و اطرافیان بیشتر توجه شده و اقداماتی انجام دهیم که قوای سیستم ایمنی بدن افزایش یابد. یکی از توصیه‌های پزشکان در ایام کرونا این است که از خوردن غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا پرهیز کنیم. قطعاً این سؤال برای مردم به وجود می‌آید که علت چنین توصیه‌ای چیست و چه دلیل علمی پشت این ماجرا وجود دارد؟

آزمایش ایدز در منزل

دلیل منع مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا

تفاوتی نمی‌کند که چه عوامل بیماری‌زایی وارد بدن شده باشد؛ آنچه تضمین‌کننده قدرت بدن برای مقابله با این عامل خارجی است، میزان قدرت سیستم ایمنی بدن است. فرض کنیم که یکی از اعضای خانواده شما به بیماری کرونا مبتلا شده و در اغلب موارد تمامی افراد را نیز درگیر خواهد کرد. اما جالب است بدانید شدت علائم در بین همین افراد با هم متفاوت است. شاید شما بدون هیچگونه علامت، کرونا را پشت سر بگذارید اما یکی دیگر از اعضای خانواده شما وضعیت حادی داشته و حتی مجبور شود در بیمارستان بستری گردد.

دلیل منع مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا

علت این تفاوت در واقع اختلاف در قوای ایمنی بدن است. هر اندازه توان سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید، در نتیجه توانایی بدن برای مقابله با هر نوع عامل خارجی شامل آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی افزایش پیدا می‌کند. مهمترین عاملی که بر روی قدرت سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می‌گذارد، نوع تغذیه است. متخصصان معتقد هستند مواد سرخ شده باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن کی گردند.

اما علت چنین اتفاقی چیست؟

در پاسخ به این سؤال که چرا مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا ممنوع است، تحقیقی بر روی موش‌ها انجام گرفت و غذا‌های سرخ شده را به آن‌ها دادند. نتایج نشان داد که غذا‌های سرخ شده یک ماده‌ای به نام ترت بوتیل هیدروکینون در بدن تولید می‌کنند که این ماده باعث می‌شود قدرت دفاعی سیستم ایمنی بدن شما پایین بیاید.

سلول‌های T

همانگونه که می‌دانید در سیستم دفاعی بدن عمده بخش حفاظتی برعهده سلول‌های T است که به دو نوع سلول‌های T کمکی و کشنده تقسیم می‌شوند. سلول‌های T کمکی می‌توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن به صورت مستقیم کمک کنند و سلول‌های T کشنده از طریق پیدا کردن عفونت و از بین بردن آن، باعث بهبود بیماری در بدن خواهند شد.

طبق تحقیقات انجام گرفته، ورود ماده ترت بوتیل هیدروکینون ناشی از غذا‌های سرخ شده به داخل بدن باعث می‌شود عملکرد سلول‌های T بسیار ضعیف شده و عفونت به کندی برطرف گردد. به همین دلیل است که خوردن غذاهای سرخ شده در ایام کرونا ممنوع است زیرا اگر دچار عفونت ریه ‌شوید سرعت درمان و نابودی عفونت بسیار پایین می‌آید.

بهترین رژیم غذایی برای ایام کرونا

اگر تاکنون نمی‌دانستید که چرا مصرف غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می‌شود، اکنون با دلیل علمی این اتفاق آشنا شده و قطعاً باید از این به بعد بیشتر مراقب باشید. حتی اگر دچار سرماخوردگی می‌شوید باز هم نباید به سراغ غذا‌های سرخ کردنی بروید چون در این صورت دوره نقاهت شما طولانی‌تر خواهد شد.

بهترین رژیم غذایی برای ایام کرونا

بهترین رژیم غذایی در ایام کرونا باید حاوی میوه و سبزیجات تازه باشد. غذا‌هایی را مصرف کنید که آبکی هستند و برای خوردن آن‌ها فشاری به ناحیه گلو وارد نمی‌شود. به خصوص اینکه غذا‌های آبکی بر روی عملکرد ریه بیشتر تأثیر می‌گذارد.

در میان میوه‌ها و سبزیجات به سراغ انواعی بروید که غنی از ویتامین c و ویتامین d هستند چون این دو ویتأمین به تقویت چشمگیر سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا کمک کرده و باعث می‌شوند دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته باشید. البته ما تنها نباید در زمان ابتلا به کرونا به فکر رژیم غذایی خود باشیم بلکه تمامی افراد تا زمانی که ویروس کرونا در جهان وجود دارد باید یک رژیم غذایی کاملاً سالم را در پیش بگیرند تا قوای ایمنی بدن آن‌ها همیشه در سطح بالا بوده و از خطر ابتلا به ویروس کرونا مصون بمانند.

نمونه گیری در منزل

انجام تست کرونا در منزل با آنی آزما

به هر حال این مسئله کاملا طبیعی است که هر کدام از ما بنا به دلایلی دچار کرونا شویم. گاهی اوقات افرادی را مشاهده می‌کنیم که علی‌رغم مراقبت از خود، به دام این ویروس دچار شده‌اند. اگر علائم کرونا را مشاهده کردید قبل از اینکه خود درمانی را آغاز کنید، باید تست کرونا را انجام دهید و مطمئن شوید این علائم به سرماخوردگی و آنفولانزا مربوط نیست. جهت انجام این تست می‌توانید با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تماس بگیرید تا آزمایش کرونا در منزل برای شما انجام شود.

در هر منطقه‌ای از ایران که زندگی می‌کنید به محض تماس شما کارشناسان در نزدیکترین آزمایشگاه به محل زندگی شما با تجهیزات لازم برای انجام تست کرونا در منزل اعزام خواهند شد و نتیجه تست به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه از خانه خارج شوید تست را در منزل انجام دهید چون اگر به ویروس کرونا آلوده باشید حضور شما در سطح جامعه باعث می‌شود افراد دیگر را نیز درگیر کنید و در واقع شما مسئول جان دیگران خواهید شد. اگر نتیجه تست مثبت بود به متخصص مراجعه کرده و از خوردن غذا‌های سرخ شده در ایام کرونا پرهیز کنید و رژیم غذایی سالم در پیش بگیرید تا در کوتاه مدت سلامت خود را به دست بیاورید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.