چرا انواع ویروسی مانند امیکرون در حال ظهور هستند

چرا انواع ویروسی مانند امیکرون در حال ظهور هستند؟

وقتی همه‌گیری بیماری کرونا شروع شد، ما یک دشمن منحصر به فرد داشتیم: ویروس SARS-CoV-2. با این حال، اکنون به نظر می رسد که با ظهور انواعی مانند دلتا کرونا و کرونا امیکرون، دشمنان متعددی وجود دارند. چگونه این اتفاق افتاد؟ ویروس ها به طور کلی در تغییر، تطبیق و تکامل نسخه های جدید خود بسیار خوب هستند. با این حال، اگر کسی هستید که برای اولین بار در مورد انواع مختلف می آموزید، ممکن است بپرسید، “چرا این اتفاق می افتد، و ممکن است این همه به کجا منجر شود؟” برای پاسخ به این سؤالات، بیایید اصول تکامل را مرور کنیم و همچنین نگاهی به سایر ویروس ها و چگونگی تغییر آنها بیندازیم.

آزمایش چکاپ زنان

تغییرات بخشی از تکامل ویروسی مانند امیکرون هستند

ایده اصلی تکامل این است که تغییرات کوچک در کد ژنتیکی همیشه در حال رخ دادن است. تغییراتی که مزایایی را برای یک محیط معین به ارمغان می آورد به نسل های آینده منتقل می شود. از آنجایی که نسل های انسان معمولاً به طور متوسط بین 20 تا 30 سال فاصله دارند، ما متوجه نمی شویم که تکامل در خودمان اتفاق می افتد. اما ویروس‌ها هزاران بار در روز و تنها چند دقیقه بین نسل‌ها تکثیر می‌شوند و تکامل ویروسی مانند امیکرون را بسیار سریع‌تر و قابل توجه‌تر می‌کنند.

عامل کلیدی دیگر در تکامل مربوط به محیط است. به عنوان مثال، کت زمستانی سنگین برای شیکاگو در ماه دسامبر برای تگزاس در ماه ژوئیه بار سنگینی خواهد بود. تصور کنید نتوانید آن کت را بردارید. در هوای سرد به شما کمک می کند گرم و زنده بمانید. با این حال، همان کت باعث گرمازدگی و به احتمال زیاد مرگ در گرمای تابستان در جنوب عمیق می شود. به طور مشابه برای ویروس ها، اگر یک تغییر ژنتیکی مزیتی را در یک محیط خاص به همراه داشته باشد، آن تنوع به ویروس آنچه برای زنده ماندن، تولید مثل و انتقال آن مزیت ژنتیکی به نسل های آینده نیاز دارد، می دهد. آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که به نظر می رسد نوع دلتا نسبت به اجداد خود مزایایی داشته است. بنابراین در حال پیشی گرفتن از انواع دیگر و تبدیل شدن به نسخه غالب ویروس است.

نگاهی به تغییرات ویروسی در HIV و هپاتیت C

SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، یک ویروس مبتنی بر RNA است. به عنوان دانشمندان می‌توانیم بر دانش سایر ویروس‌های مبتنی بر RNA مانند هپاتیت C و HIV و چگونگی تغییر آنها در طول زمان تکیه کنیم. ما از سال‌ها تحقیق می‌دانیم که نسخه‌های این ویروس‌ها که از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شوند، تغییر چندانی نکرده‌اند (به استثنای جهش‌های مقاومت دارویی). داروهایی که برای مهار اچ‌آی‌وی و هپ سی ساخته شده‌اند، محیط این ویروس‌ها را تغییر دادند و در نتیجه انواعی از آنها به وجود آمد که توانستند تکامل یابند و در برابر برخی از این داروها مقاوم شوند.

با این حال، چیزی که ما در مورد این ویروس ها شاهد نبوده ایم، گرایش به مسری بودن یا سرایت پذیری بیشتر است. این به ما می گوید که HepC و ایدز HIV، که مدت طولانی تری وجود داشته اند، به مرزهای تکاملی خود رسیده اند، جایی که تغییرات بیشتر معمولاً با اشکالاتی همراه است. و اینکه تغییرات ژنتیکی که ما می بینیم به دلیل تغییرات محیطی است که توسط داروهایی که برای مهار این ویروس ها ساخته شده اند ایجاد شده است. با تعداد معدودی از درمان‌های موجود برای امیکرون، ما همچنان شاهد تغییر ویروس به شیوه‌هایی هستیم که به نظر می‌رسد نشان می‌دهد که قبل از رسیدن به محدودیت‌های معاوضه در یک فرآیند بهینه‌سازی، هنوز مقداری باند تکاملی دارد.

نگاهی به تغییرات ویروسی در HIV و هپاتیت C

انواع مختلف چگونه بر ویروس امیکرون و واکسن‌ها تأثیر می‌گذارند؟

با امیکرون، ما شاهد تکامل ویروسی هستیم که برای انسان جدیدتر است، فراتر از تغییرات جزئی در محیط ایجاد شده توسط واکسن‌ها. ما شاهد انواعی مانند دلتا هستیم که بیشتر عفونی و قابل انتقال هستند. و همانطور که این گونه های جدید ظهور می کنند، آنها با سایر گونه هایی که در عفونت و تکثیر موثر نیستند، رقابت می کنند. این داروینیسم 101 است. تغییرات ژنتیکی که مزیتی را به ارمغان می‌آورند در طول زمان برنده می‌شوند – یعنی قوی‌ها زنده می‌مانند.

کجا و چه زمانی این فواید تکاملی برای این ویروس به حداکثر می رسد، مشخص نیست. گونه‌های دلتا و اومیکرون ممکن است تنها پله‌هایی در مسیر تکاملی ویروس باشند، که می‌تواند به این معنی باشد که امیکرون ممکن است قبل از اینکه شاهد وضعیت پایدار بیشتری با انواع کمتر باشیم، هنوز باید مراحل تکاملی را انجام دهد. تا آن زمان، ممکن است همچنان شاهد ظهور انواع بیشتری باشیم.

آیا آزمایش PCR COVID-19 Labcorp هنوز با انواع مختلفی مانند امیکرون درست عمل می کند؟

بله، این کار را می کند. ویروس‌ها می‌توانند آزمایش‌های PCR را به دلیل تمایلشان به جهش چالش‌برانگیز کنند، اما ما آزمایش‌های خود را بر این اساس طراحی کردیم. با هدف قرار دادن بخشی از کد ژنتیکی که کمترین احتمال تغییر را دارد – به طور دقیق پروتئین نوکلئوکپسید – آزمایش‌های PCR کووید 19 ما در برابر انواعی مانند دلتا و امیکرون مؤثر باقی می‌مانند.

حالت بعدی برای انواع ویروس کرونا چیست؟

خبر خوب این است که تکامل ویروس های RNA معمولاً به نقطه ای می رسد که مزایای تغییرات ژنتیکی با معایبی همراه است. بنابراین نقطه ای وجود خواهد داشت که ویروس امیکرون بهینه شده ای وجود دارد که می توانیم با واکسن ها و درمان های بهتر آن را هدف قرار دهیم.

همانطور که منتظریم تا همه چیز به آن نقطه برسد: هنوز مهم است که واکسینه شوید تا در برابر انواع مختلف محافظت کنید. در حالی که هنوز امکان ابتلا به کووید-19 پس از واکسینه شدن وجود دارد، واکسیناسیون هنوز موثرترین راه برای جلوگیری از بیماری های جدی است.

انواع ویروس کرونا

علائم امیکرون چیست؟

برای تجزیه و تحلیل خود، گزارش‌های بهداشتی را از مشارکت‌کنندگانی که موارد مثبت را در برنامه مطالعه کووید ZOE در دسامبر 2021 گزارش می‌کردند، زمانی که امیکرون غالب شد، گرفتیم و آنها را با داده‌های اوایل اکتبر که دلتا نوع غالب بود، مقایسه کردیم. ما همچنین این یافته ها را با تجزیه و تحلیل داده های گروه کوچکی از مشارکت کنندگان که توسط دولت گفته شده بود که نتایج PCR مثبت آنها مشکوک یا تایید کننده عفونت های امیکرون بود، تأیید کردیم. 5 علامت اصلی در هر دو دوره عبارت بودند از:

  • آبریزش بینی
  • سردرد
  • خستگی (خفیف یا شدید)
  • عطسه کردن
  • گلو درد

این تجزیه و تحلیل هیچ تفاوت واضحی در مشخصات علائم دلتا و امیکرون پیدا نکرد، به طوری که تنها 50٪ از افراد سه علامت کلاسیک تب، سرفه یا از دست دادن حس بویایی یا چشایی را تجربه کردند. جالب است که شاهد بوده ایم از دست دادن بویایی و چشایی بسیار کمتر رایج شده است.

در اوایل سال 2021 در 10 علامت برتر قرار داشت و اکنون در رتبه 17 قرار دارد و از هر 5 نفر فقط 1 نفر آن را تجربه می کند. این یافته‌ها با دسته کوچکی از داده‌های مشارکت‌کنندگانی که گزارش دادند نتایج PCR مثبت آنها مشکوک بوده یا عفونت Omicron را تأیید کرده‌اند، مطابقت دارد. ماه‌ها پیش، مطالعه ZOE COVID به شناسایی بیش از 20 علامت سرماخوردگی عمدتاً خفیف کمک کرد.

اگر علائم خفیف هستند، چرا باید نگران امیکرون باشم؟

در حالی که امیکرون ممکن است برای بسیاری از ما بیشتر شبیه سرماخوردگی باشد، اما همچنان می‌تواند افراد را در بیمارستان بستری کند و آنها را بکشد یا آنها را با علائم طولانی مدت رنج ببرد که زندگی روزمره آنها را مختل می‌کند. همچنین، این واقعیت که امیکرون بسیار عفونی تر از دلتا است به این معنی است که می تواند سریعتر پخش شود. هنگامی که موارد واقعاً بالا باشد، تعداد زیادی از مردم باید برای روزها در خانه ایزوله شوند، چیزی که در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد و خدمات عمومی در بریتانیا و فراتر از آن دارد.

علائم طولانی مدت کووید-19

اکثر افرادی که با هر نوع کووید-۱۹ آزمایش مثبت می‌دهند، معمولاً برای چند هفته علائمی را تجربه می‌کنند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، افرادی که علائم طولانی مدت کووید-19 دارند، ممکن است پس از اولین بار ابتلا به مدت چهار هفته یا بیشتر دچار مشکلات سلامتی شوند. به نظر می رسد نوع جدید Omicron BA.2 حدود 50 درصد بیشتر از سویه Omicron BA.1 قابل انتقال است. داده های اولیه نشان می دهد که علائم BA.2 مشابه است و باعث همان شدت بیماری می شود. با این حال، افراد جوان تر را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.

ما نمی دانیم که عفونت مجدد چقدر رایج است، اما گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد چندین نفر به omicron BA.1 آلوده شده اند و در عرض یک ماه به omicron BA.2 آلوده شده اند. به نظر می رسد که این نسخه از omicron یا بسیار عفونی تر است که می تواند بر ایمنی واکسن یا عفونت قبلی غلبه کند، یا می تواند به دلیل جهش هایی که دارد از ایمنی فرار کند. برای محافظت از خود، دریافت واکسن کووید-19 هنوز مهم است. دومین چیز مهم نقاب زدن است. پوشیدن N95 بهترین محافظت را در برابر این گونه های جدید فراهم می کند.

علائم طولانی مدت کووید-19

برای محافظت از خود و دیگران در برابر امیکرون چه کاری می توانم انجام دهم؟

دانستن و شناخت همه علائم امیکرون بسیار مهم است. علائمی مانند گلودرد، آبریزش بینی، سردرد و خستگی می تواند کووید باشد. اگر علائمی را تجربه کردید، آزمایش دهید و تا زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید، ایزوله شوید. این به جلوگیری از گسترش کمک می کند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که نرخ بالای عفونت را تجربه می‌کند، در خانه بمانید و تماس اجتماعی را کاهش دهید. امیکرون یک نوع بسیار قابل انتقال است، بنابراین وقتی صحبت از معاشرت به میان می آید کمی محتاط تر باشید ایده خوبی است.

کارهای عملی برای تقویت سیستم ایمنی

یافته‌های تحقیق ما دقیقاً نشان می‌دهد که چه کارهای عملی می‌توانید برای تقویت سیستم ایمنی خود انجام دهید – مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم و مناسب روده پر از گیاهان – و برای کمک به محافظت از خود در برابر ویروس کرونا و سایر مهاجمان مضر. به طور مفصل، مطالعه ما نشان داد افرادی که رژیم غذایی باکیفیت و غنی از غذاهای گیاهی می‌خورند، 10 درصد کمتر به COVID-19 مبتلا می‌شوند و 40 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به COVID-19 شدید هستند که نیاز به درمان در بیمارستان دارد. می توانید در مسابقه رایگان ZOE شرکت کنید تا یاد بگیرید چگونه می توانید رژیم غذایی خود را برای سلامتی بهتر تغییر دهید.

علاوه بر این، واکسینه شدن کامل (3 واکسن برای اکثر افراد) بهترین راه برای محافظت از افراد در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان است، بنابراین اگر به واکسن دسترسی دارید، اکنون زمان آن است که مطمئن شوید که واکسینه شده استفاده از ماسک در مکان های شلوغ یکی دیگر از راه های عالی برای محافظت از دیگران است. اگر در وسایل نقلیه عمومی هستید یا با افراد خارج از خانه خود مخلوط می‌شوید، پوشیدن ماسک کار کوچکی است که می‌توانید برای ایجاد تفاوت انجام دهید.

نمونه گیری در منزل

یک آزمایش از طریق آنی آزما هم برا-ی کووید 19 و هم برای آنفولانزا

آیا می‌دانستید که می‌توانید با یک آزمایش از طریق آنی آزما هم برای کووید 19 و هم برای آنفولانزا آزمایش دهید؟ آنی آزما، برای اولین بار پنل تشخیص کرونا-آنفولانزا به صورت همزمان را طراحی و برای افراد مشکوک به این بیماری مورد استفاده قرار می‌دهد. از آنجایی که علائم کرونا و آنفولانزا بسیار مشابه هم هستند، در صورتی که پزشک شما نوع آزمایش را تعیین نکرده و به هردو ویروس مشکوک هستید، بهتر است از پنل تشخیصی کرونا-آنفولانزا استفاده کنید. همچنین هزینه این کیت تشخیصی بسیار مقرون به صرفه‌تر از انجام تست کرونا و آنفولانزا به صورت جداگانه نیز هست.

آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا امروز احتیاج بوده به وجود آمد و ما تمام تلاش و دقت خود را به کار گرفته ایم برای اینکه شما را در مسیر سلامتی یاری کنیم . فرصتی مناسب است اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش خود را انجام دهید

همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری در منزل می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند . لازم به ذکر است تمامی پرسنل نمونه گیر از آزمایشگاه های مرجع ارسال خواهند شد و آنی آزما صرفا نقش معرفی بیماران به آزمایشگاه ها را دارا می باشد

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.