انجام آزمایش در منزل شامل چه تست هایی است و نیاز به چه اقداماتی دارد؟

امکان انجام هر گونه آزمایش در منزل با آنی آزما

تست های آزمایشگاهی ابزارهای پزشکی هستند که برای دریافت نمونه های خون، ادرار یا سایر بافت ها و مواد گرفته شده از بدن به کار می روند. به کمک این نمونه ها می توان نسبت به تشخیص بیماری یا سایر شرایط خاص بدن اقدام کرد. اصولا آزمایش ها در آزمایشگاه گرفته می شوند. اما امروزه این امکان فراهم آمده که متخصصین انواع آزمایش ها را در منزل انجام دهند. انجام آزمایش در منزل مزایای بسیاری دارد. در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آزمایش در منزل در کمترین زمان و بهترین قیمت
آزمایش خون در منزل – نمونه‌گیری خون در محل

آزمایش در منزل در کمترین زمان و بهترین قیمت

چه تستهایی را می توان در منزل انجام داد؟

 • آزمایش خون کامل (CBC): رایج ترین تست حین انجام آزمایش در منزل، آزمایش خون است. این تست برای بررسی اجزای مختلف خون به کار می رود. بافت هایی که در این آزمایش بررسی می شوند عبارتند از: گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاکت ها، هموگلوبین، هماتوکریت و غیره.
 • آزمایش لخته سازی: این آزمایش با اندازه گیری فاکتورهای ضروری لخته شدن خون، میزان لخته شدن خون را نشان می دهد. سرعت لخته شدن خون بر بهبود زخم ها تاثیر دارد.
 • پروفایل لیپید: آزمایش پروفایل لیپید خطر بیماری قلبی را با اندازه گیری سطح دو نوع کلسترول بررسی می کند.
 • تست لیپوپروتئین: برای تعیین چگالی کلسترول در بدن.
 • پانل کبد: این آزمایش عملکرد کبد را تعیین کرده و احتمال اختلالات کبدی را مشخص می کند.
 • نمایه تیروئید: آزمایش پروفایل تیروئید سطح هورمون محرک تیروئید در خون را که مربوط به غده تیروئید است، اندازه گیری می کند.
 • پانل متابولیک پایه: تست BMP سطح برخی از ترکیبات خون مانند کلسیم، گلوکز، الکترولیت ها، سدیم، پتاسیم، کلرید، دی اکسید کربن و غیره را بررسی می کند.
 • پانل جامع متابولیک: تست جامع متابولیک یک تست کامل است که تمام اندازه گیری های BMP را شامل می شود. این تست شامل حدود شش آزمایش اضافی برای بررسی ترکیبات مربوط به عملکرد کبد است.
 • تست هموگلوبین HbA1c: هموگلوبین پروتئینی است که در گلبول های قرمز خون یافت می شود. آزمایش HbA1c با اندازه گیری سطح قند خون به تعیین خطر ابتلا به دیابت کمک می کند. هزینه آزمایش خون در منزل بسیار مقرون به صرفه است.
 • آنالیز ادرار: این یک آزمایش غربالگری است که برای تشخیص علائم اولیه هر بیماری با جمع آوری نمونه ادرار استفاده می شود.

چه‌عواملی بر نتیجه انجام آزمایش در منزل تاثیر گذار هستند؟

 • عوامل تنوع بیولوژیکی (عوامل فیزیولوژیکی، عوامل محیطی، شرایط نمونه برداری، عوامل سمی و درمانی) می توانند بر نتایج آزمایشگاهی تاثیر بگذارند. برخی از آنها بدون توجه به فرآیند پاتولوژیک می توانند باعث تغییر نتایج آزمایشگاهی شوند.
 • الگوهای فیزیولوژیکی (تاثیر نژاد، جنسیت، سن، نوع بدن، ماهیت و حجم فعالیت معمول، تغذیه).
 • تاثیر محیط (اقلیم، عوامل ژئومغناطیسی، زمان سال و روز، ترکیب آب و خاک در زیستگاه، محیط اجتماعی).
 • قرار گرفتن در معرض عوامل سمی حرفه ای و خانگی (الکل، نیکوتین، داروها) و تاثیرات ناخوشایند (روش های تشخیصی و درمانی، داروها).
 • شرایط نمونه گیری (مصرف غذا، فعالیت بدنی، وضعیت بدن، استرس در حین نمونه گیری و غیره)
 • روش خون گیری (روش گرفتن، وسایل و ظروف، مواد نگهدارنده و غیره)
 • نمونه برداری در زمان نادرست
 • شرایط (دما، لرزش، تاثیر نور)
 • زمان انتقال بیومتریال برای تحقیق به آزمایشگاه

چه روش هایی برای به دست آوردن نتایج آزمایش در‌منزل وجود دارند؟

شما می توانید علاوه بر خدمات انجام آزمایش در منزل برای دریافت نتایج آزمایشات خود نیز به سایت آنی آزما مراجعه کنید. همچنین امکان مطالعه تفسیر آنلاین نتایج نیز وجود دارد. به علاوه شما قادر خواهید بود که به محاسبه آنلاین هزینه آزمایش خود بپردازید.

انجام آزمایش سطح هموگلوبین خون در منزل توسط بهترین متخصصان
در منزل و یا محل کار، تمام آزمایشات خود را انجام دهید

انجام آزمایش سطح هموگلوبین خون در منزل توسط بهترین متخصصان

چه کارهایی برای آماده شدن جهت انجام آزمایش‌ در منزل نیاز است؟

برای اطمینان از حداکثر دقت و قابلیت اطمینان نتایج آزمایش، باید به شدت از قوانین تعیین شده برای آماده شدن برای آزمایش آتی پیروی کنید. برای بیشتر آزمایش ها، خون باید صبح ناشتا و با معده خالی گرفته شود. این بدان معنی است که آخرین وعده غذایی باید حداکثر 8-12 ساعت قبل باشد. توصیه می شود در آستانه انجام آزمایش در منزل، غذاهای چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید. اگر روز قبل جشنی برگزار شد، توصیه می شود آزمایش را یک یا دو روز به تعویق بیندازید. مصرف هر گونه دارو، سیگار، قهوه و الکل می تواند به طور قابل توجهی بر نتایج آزمایش تاثیر بگذارد.

همچنین به خاطر داشته باشید پس از عکس برداری با اشعه ایکس، ماساژ، رفلکسولوژی، معاینه رکتوم یا فیزیوتراپی نباید خون گرفت. عصبی بودن شما می تواند بر نتیجه آزمایش خون تاثیر بگذارد. بنابراین قبل از انجام آزمایش در منزل باید 15-10 دقیقه استراحت کرده و آرام باشید.

به یاد داشته باشید که بسیاری از آزمایش ها نیازمند شرایط آماده سازی خاصی هستند. بنابراین، قبل از انجام آزمایش از پزشک خود بپرسید که چگونه برای آزمایش های خاص آماده شوید. یا با مجموعه آنی آزما تماس بگیرید. در این صورت اطلاعات کامل و جامعی در مورد این مسائل به شما داده خواهد شد.

مشاهده نتیجه و آنالیز تست در سایت آنی آزما
آزمایش آنلاین آنی آزما- نمونه گیری خون در منزل

مشاهده نتیجه و آنالیز تست در سایت آنی آزما

 هر چند وقت یک بار باید به انجام آزمایش در منزل اقدام کنید؟

هر چه بیماری زودتر تشخیص داده شود، درمان آن آسان تر است. البته بسیاری از بیماری ها در مراحل اولیه خود را نشان نمی دهند. بنابراین حتی اگر احساس سلامتی می کنید، باز هم باید به طور دوره ای آزمایش های ساده ای مانند شمارش کامل خون و آزمایش ادرار را برای اهداف پیشگیری انجام دهید. علاوه بر این، با تجزیه و تحلیل هایی که به طور سیستماتیک انجام می شود، می توان تصویر دقیقی از وضعیت سلامت به دست آورد. شما باید تا سن 30-40 سالگی، سالانه و بعد از 40 سالگی، هر شش ماه اقدام به انجام آزمایش در منزل کنید. در صورت وجود بیماری های مزمن، معاینات باید هر سه ماه یک بار یا حتی ماهانه تکرار شوند. به یاد داشته باشید، فقط معاینات و آزمایش های پیشگیرانه منظم به شما امکان می دهد سلامت خود را حفظ کنید.

بررسی بسیار سریع و دقیق آزمایش توسط متخصصین آنی آزما
انجام آزمایش در منزل

بررسی بسیار سریع و دقیق آزمایش توسط متخصصین آنی آزما

جمع بندی

همان طور که در این مقاله خواندیم، انجام آزمایش در منزل مزایای بسیاری دارد. به این منظور تنها کافی است که به سایت آنی آزما مراجعه کنید. در هر شهری که باشید، شما می توانید از خدمات آنی آزما در خانه بهره مند شوید. با چند کلیک ساده شما از ترافیک، اتلاف وقت، خستگی و هزینه های بالای آزمایش های آزمایشگاهی مصون می مانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.