افراد دیابتی باید از واکسن کووید 19 چه بدانند؟

افراد دیابتی باید از واکسن کووید 19 چه بدانند؟

استفانی پوچه حتی با دانستن جدی بودن کووید 19 و کار به عنوان پرستار بیمارستان، به دلیل ابتلا به دیابت نوع 1 (T1D) نگران دریافت واکسن کووید 19 بود. او نگران بود که آیا این کار برای او ایمن است یا خیر. اما با توجه به کار و احتمال وجود ناقل بدون علامت که احتمالاً ویروس را به بیماران یا نزدیکانش منتقل می کند، وی تحقیقاتی انجام داد و درباره چگونگی ایمن و موثر بودن واکسن کووید 19 برای افراد دیابتی (PWD) مطالب زیر را نوشته است. او پس از تحقیقات انجام شده واکسیناسیون را انجام داد. “حقیقت این است که، ما هنوز به اندازه کافی در مورد ویروس اطلاعات کافی نداریم تا بتوانیم از یک زندگی محافظت کنیم … “

مانند پوچه، بسیاری از افراد دیابتی احتمالاً با این تصمیم روبرو خواهند شد زیرا دوزهای واکسن کووید 19 در هفته ها و ماه های اول سال 2021 به طور گسترده تری در دسترس قرار می گیرد. این دوزهای واکسن نمی تواند خیلی زود باشد ، زیرا CNN گزارش می دهد که داده های اولیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان می دهد COVID-19 احتمالاً سومین علت اصلی مرگ در ایالات متحده در سال 2020 است.

زن و شوهری که با تحقیقات انجام شده نشان می دهد در صورت بستری شدن در بیمارستان به علت ابتلا شدن به کووید 19، احتمال بروز نقایص معلولیت سه برابر بیشتر در معرض علائم و عوارض شدید است و واکسیناسیون در اسرع وقت بسیار حیاتی می شود.

در اینجا اطلاعاتی است که انجمن دیابت در مورد واکسن کووید 19 در این زمان باید بداند، بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی از جمله منبع معتبر CDC ، منبع معتبر سازمان غذا و دارو (FDA) ، منبع معتبر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و پزشکی معتبر در داخل و خارج از فضای دیابت می باشد.

همه نکاتی که باید در مورد پنومونی بدانید

واکسن کووید 19 چیست؟

از مارس 2021 ، سه واکسن کووید 19 در ایالات متحده موجود است:

غول داروسازی ایالات متحده Pfizer و شریک آلمانی آن ، BioNTechTrusted Source ، اولین واکسن را منتشر کردند که در ابتدا در اواسط دسامبر سال 2020 برای افراد 16 ساله و بالاتر در دسترس بود. بعد از تزریق اول ، تزریق دوم “تقویت کننده” 21 روز بعد لازم است.

شرکت بیوتکنولوژی ModernaTrusted Source در ماساچوست واکسن خود را در اواخر دسامبر سال 2020 برای بزرگسالان 18 سال و بالاتر منتشر کرد. این نیز به دو تزریق نیاز دارد ، با یک استراحت 28 روزه قبل از دوز دوم.

غول داروسازی Johnson & JohnsonTrusted Source سومین واکسن را پس از دریافت تأیید FDA در اواخر فوریه 2021 منتشر کرد. قابل ذکر است ، این واکسن از این نظر متفاوت است که فقط به یکبار شلیک احتیاج دارد (در مقابل دو دوز جداگانه) و همچنین به ذخیره سازی در دمای بسیار سرد نیاز ندارد ، همانطور که دیگران نیاز دارند. جزئیات بیشتر را از Healthline در مورد واکسن J&J مشاهده کنید.

واکسن های Pfizer و Moderna هر دو واکسن های mRNA هستند. منبع مطمئن، نوع جدیدی از واکسن ها است که اساساً “ساختن پروتئین – یا قطعه ای از پروتئین – را به سلول های انسانی” می آموزد که باعث ایجاد پاسخ ایمنی در بدن می شود. در عوض ، این آنتی بادی تولید می کند که در صورت ورود ویروس واقعی به بدن ما را از ابتلا به عفونت محافظت می کند.

CDC توضیح می دهد که واکسن های mRNA “جدید هستند ، اما ناشناخته نیستند” و قبلاً به طور گسترده در مورد آنفلوانزا ، ویروس زیکا ، هاریس و ویروس سیتومگال (CMV) مورد مطالعه قرار گرفته اند. در واقع ، یكی از دانشمندان كلیدی واكسن mRNA در زمینه فن آوری اصلی در واقع خود با دیابت نوع 1 زندگی می كند.

ده ها واکسن جدید COVID-19 در سراسر جهان در حال آزمایش هستند و تحقیقات در مورد واکسن های Moderna و Pfizer-BioNTech برای دوز مناسب در کودکان و همچنین در افرادی که دارای شرایط خود ایمنی هستند ، ادامه دارد.

واکسن کووید 19 چیست؟

آیا واکسن کووید 19 هستند؟

CDC ادعا می کند که هر دو واکسن اولیه مورد تأیید FDA برای اکثر افراد ایمن و موثر است (منع برخی شرایط آلرژیک). آزمایشات بالینی ده ها هزار نفر را شامل شده است. این نتایج در وب سایت های مربوط به آژانس ها برای عموم در دسترس است. در حالی که CDC شامل گروه PWD در گروهی است که می تواند با خیال راحت واکسینه شود ، برای افرادی که دارای بیماری های خود ایمنی مانند T1D هستند ، یک منبع اعتراض را صادر می کند:

وی افزود: افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی ممکن است واکسن کرونا دریافت کنند. با این حال ، آنها باید آگاه باشند که در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد ایمنی واکسن کووید 19 برای آنها در دسترس نیست. افراد از این گروه واجد شرایط ثبت نام در آزمایشات بالینی بودند. “

در هفته های اولیه توزیع واکسن به میلیون ها نفر ، CDC حداقل عوارض جانبی را گزارش کرد. مواردی که رخ داده اند جزئی مانند درد در بازوها یا تورم و تب بودند. برخی از واکنش های آلرژیک نیز گزارش شده است، اما واکنشهای شدید آلرژیک (آنافیلاکسی) که نیاز به درمان با EpiPen دارند بسیار نادر است.

چه زمانی مردم می توانند واکسینه شوند؟

این یک هدف متحرک است که دارای جدول زمانی است که مرتباً تغییر می کند. در دسامبر سال 2020 ، CDC دستورالعمل های ملی را تأیید كرد كه منبع معتبر كشورها باید از آن پیروی كنند ، كمیته مشورتی خود در زمینه روشهای ایمن سازی (ACIP) كه رویكرد مرحله ای برای گسترش دوزهای واكسن را توصیه می كند:

مرحله اول (مرحله 1A). کارکنان بهداشت و درمان و ساکنان و مراکز مراقبت طولانی مدت اولین دوز واکسن کووید 19 خود را دریافت می کنند. این مرحله در دسامبر سال 2020 و با دوزهای دوم در اوایل ژانویه آغاز شد.

مرحله دوم (مرحله 1B). بزرگسالان 75 سال به بالا و کارگران ضروری در خط مقدم می توانند واکسینه شوند.

مرحله سوم (مرحله 1C). بزرگسالان بین 65 تا 74 سال و 16 تا 64 سال که دارای شرایط سلامتی زمینه ای هستند که خطر عوارض جدی و تهدید کننده زندگی از COVID-19 را افزایش می دهد ، می توانند واکسینه شوند.

چه زمانی مردم می توانند واکسینه شوند؟

آیا مبتلایان به دیابت اولین نوبت تزریق واکسن کووید 19 را می توانند دریافت کنند؟

به طور کلی ، به نظر می رسد که افراد دیابتی در مراقبت های بهداشتی یا در خط مقدم نیستند ، یا 65 سال و بالاتر ندارند ، احتمالاً در مرحله سوم ، مرحله 1C ، گروهی که کمترین اولویت را در مقابل عموم دارند ، قرار می گیرند.

متأسفانه ، از اوایل ژانویه ، CDC به نظر می رسید دیابت نوع 2 (T2D) متفاوت از دیابت نوع 1 متفاوت است تا آنجا که اولویت دسترسی به واکسن کووید 19 است.

طبق اطلاعات CDC 2019 ، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در گروه “در معرض خطر بیشتر” بیماری شدید طبقه بندی می شوند. منبع معتبر “قوی ترین و ثابت ترین شواهد” را در نظر گرفت.

با این حال ، مبتلایان به دیابت نوع 1 بر اساس منبع dataTrusted که “شواهد محدود” در نظر گرفته شده است ، به سادگی “ممکن است در معرض خطر بیشتری” برای بیماری شدید باشند.

اما حجم بالایی از داده های بالینی نشان می دهد که دیابت نوع 1 در واقع در معرض خطر افزایش نتایج شدیدتر COVID-19 است. در 13 ژانویه ، نوزده سازمان دیابت با امضای نامه ای از CDC خواستند كه بلافاصله دیابت نوع 1 را در كنار دیابت نوع 1 اولویت بندی كند.

دکتر رابرت گبه، مدیر ارشد علمی و پزشکی انجمن دیابت آمریکا (ADA) گفت: “تأثیر جامعه دیابت کووید 19 را نمی توان کم دانست، زیرا در حال حاضر حدود 40 درصد از مرگ کووید ایالات متحده در بیماران دیابتی رخ داده است. “همانطور که داده ها روشن است ، تمایز بین دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 برای ارزیابی خطر کووید خطایی است که حتی می تواند هزینه بیشتری را به بار آورد و ما از CDC می خواهیم فوراً این مشکل را اصلاح کند.”

افراد دیابتی از واکسن کووید 19 چه انتظاری باید داشته باشند؟

گرچه ممکن است تجربیات در مورد اثرات واکسن کووید 19 متفاوت باشد ، انجمن آنلاین دیابت برای تأیید بهتر آنچه افراد دیابتی پس از واکسیناسیون تجربه می کنند، برای تأمین بهتر افراد فعالیت می کند. بنیاد غیر انتفاعی سلول بتا از اوایل سال 2021 شروع به جمع آوری داده ها با یک پایگاه داده آنلاین کرد و آنها یافته های 250 پاسخ دهنده اول را گزارش کرده اند:

پس از دریافت واکسن 1 (Moderna یا Pfizer) ، تقریباً 10 درصد افزایش قند خون را برای یک یا دو روز گزارش کردند.

2 درصد قند خون پایین تر و یک نفر قند خون بالاتر و پایین را گزارش کرد (شاید ترکیبی از هر دو ، به دلیل غلظت غلظت گلوکز).
پس از دریافت واکسن 2 ، تقریباً 30 درصد قند خون را بالا و کمتر از 1 درصد قند خون پایین را گزارش کردند.

بر اساس نوع واکسن دریافت شده ، Moderna vs Pfizer ، تفاوت قابل توجهی گزارش نشده است. دریافت کنندگان واکسن J&J یا AstraZeneca به اندازه کافی برای نتیجه گیری در آن زمان وجود نداشت.

دکتر استفان پوندر، متخصص غدد درون ریز کودکان در مرکز پزشکی بیلور اسکات و وایت در تگزاس ، یکی از کسانی است که معتقد است افراد مبتلا به دیابت نوع 1 کاملاً باید در اولویت واکسن کووید 19 قرار بگیرند.

پاندر که یک کارمند خط مقدم درمانی بود و بیش از نیم قرن با دیابت نوع 1 خود زندگی می کرد، اولین دوز واکسن Pfizer-BioNTech را در 21 دسامبر سال 2020 دریافت کرد و دومین بار در اوایل ژانویه بود.

پوندر گفت که هیچ گونه رزرو برای واکسن کووید 19 ندارد، زیرا گزارشات پزشکی و ادبیات را دنبال کرده است. او همچنین افرادی را که در اثر کووید 19 مرده اند و دیگران را نیز می شناسد که به نظر می رسد به طور تصادفی بیش از دیگران بیمار شده اند.

افراد دیابتی از واکسن کووید 19 چه انتظاری باید داشته باشند؟

او در اواخر دسامبر به DiabetesMine گفت: “در حال حاضر ، احساس می كنم كه به دنبال اولین دوز ، وزنه از روی دوش من برداشته شده است.” وی پس از تزریق فقط درد خفیفی در بازو خود ، مشابه واکسن آنفلوانزا ، تجربه کرد. اما او آماده بود. وی گفت: “من سایر دوستان نوع 1 را نیز می شناسم که بی نظمی قند خون (بعد از واکسیناسیون) را بیش از من تجربه کرده اند ، بنابراین من احترام می گذارم که چگونه عوامل منحصر به فرد ما بر چگونگی پاسخ هر یک از ما تأثیر می گذارد.” “اما احتمال زنده ماندن در بیماری کووید یک معامله آسان در برابر درد بازو یا چند روز بدن درد ، سردرد و تب کم درجه است.”

وی افزود ، “من به شدت هر فرد واجد شرایط را تشویق می کنم که حق انتخاب خود را بدست آورد. مطمئناً اگر واکسن قبلی واکنشی شدید رخ داده یا روی آن رخ داده است ، بهتر است با پزشکی که شما را می شناسد مشورت کنید. “

نمونه گیری در منزل

برای کاهش شیوع این بیماری و انتقال آن به سایرین باید جهت احتیاط از منزل خارج نشوید و آزمایش مولکولی کرونا را در منزل انجام دهید. یکی از عاملین شیوع بالای ویروس کووید ۱۹ عدم توجه به علائم آن و خارج شدن از خانه حتی در صورت مشاهده علائم مرتبط با این ویروس است.

اگر همه افرادی که احساس علائمی مانند تب، سردرد، بی حالی ، خستگی و غیره می کنند، از خانه خارج نشوند و قرنطینه بمانند و تست ها و خدمات درمانی دیگر را در خانه دریافت کنند بی شک شیوع این بیماری بسیار کاهش می یابد. بنابراین ماندن در خانه و انجام تست های کرونا در خانه یکی دیگر از مزیت های این روش می باشد.

در صورتی که شما نیز احتمال می دهید که علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشید، و می خواهید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید تا از ابتلا خود و عزیزان خود مطمئن شوید، به راحتی می توانید با همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید تا به صورت نمونه برداری در منزل آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید.

برای نمونه برداری و آزمایش کرونا در منزل به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه می نمایید و مراحل پذیرش غیر حضوری آزمایش را طی می نمایید. سپس بدون این که نیاز باشد به صورت حضوری به بیمارستان یا آزمایشگاه های دیگر مراجعه نمایید، همکاران ما به محلی که شما آدرس آن را در سایت آنی آزما تعیین کرده اید مراجعه می کنند تا به صورت غیر حضوری و با نمونه برداری یا نمونه گیری در منزل آزمایش های شما را انجام دهند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.