تست Paternity چیست و چه کاربردی دارد؟

تست Paternity چیست و چه کاربردی دارد؟

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

Paternity اصطلاحی است که برای توصیف رابطه حقوقی بین فرزند و والدینش استفاده می شود. در حالی که Paternity می تواند انواع روابط، از جمله روابط بیولوژیکی و فرزندخواندگی را توصیف کند، آزمایش Paternity به طور خاص برای تعیین اینکه آیا فردی والد ژنتیکی کودک است یا خیر، استفاده می شود. آزمایش Paternity تلاش می کند تا هویت والدین ژنتیکی افراد را که پدر بیولوژیکی آنها نیز نامیده می شود، مشخص کند.

این آزمایش با مقایسه ماده ژنتیکی کودک به نام DNA با یک فرد انجام می شود تا ببیند آیا آن فرد یکی از والدین ژنتیکی کودک است یا خیر. آزمایش Paternity را می توان به دلایل مختلفی انجام داد، از جمله برای ایجاد حقوقی خاص برای کودک، کمک به کودک برای یادگیری بیشتر در مورد اصل و نسب خود، و حل سوالات در مورد والدین ژنتیکی کودک.

آزمایش چکاپ مردان

درباره آزمایش Paternity

هدف از آزمایش

هدف از آزمایش Paternity این است که مشخص شود آیا فردی والد ژنتیکی کودک است یا خیر. آزمایش Paternity ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود، از جمله:

اهداف قانونی

آزمایش قانونی Paternity شامل آزمایشی است که توسط دادگاه دستور داده می شود. برای اینکه از نتایج آزمایش Paternity به عنوان مدرک در دادگاه استفاده شود، این آزمایش باید با نظارت و مستندسازی هر مرحله انجام شود.

رفع عدم قطعیت

اگر در مورد والدین ژنتیکی کودک ابهامی وجود داشته باشد، ممکن است از آزمایش Paternity برای تایید هویت والدین ژنتیکی کودک، ارائه اطلاعات در مورد اصل و نسب و سابقه خانوادگی کودک و ارائه اطمینان خاطر یا آرامش در مورد روابط ژنتیکی استفاده شود.

اهداف پزشکی

اگرچه استفاده معمولی برای آزمایش Paternity نیست، اما تأیید هویت والدین ژنتیکی کودک می‌تواند اطلاعاتی در مورد سابقه سلامت خانوادگی کودک ارائه دهد.

درباره آزمایش Paternity

آزمایش Paternity چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

آزمایش‌های مدرن Paternity معمولاً DNA یک کودک را با DNA والدین یا والدین ژنتیکی بالقوه مقایسه می‌کنند. DNA یا دی‌اکسی ریبونوکلئیک اسید، کد ژنتیکی است که در سلول‌های بیشتر موجودات زنده یافت می‌شود. DNA ارثی است، به این معنی که از والدین به فرزند منتقل می شود. DNA کودک ترکیبی از DNA هر دو والدین است. تقریباً هر سلول در بدن یک فرد حاوی همان DNA ارثی آن فرد است.

آزمایش Paternity DNA ویژگی‌های متمایز در نمونه‌های DNA کودک را شناسایی می‌کند و آنها را با ویژگی‌های موجود در DNA یک والدین ژنتیکی بالقوه مقایسه می‌کند. اگر این ویژگی ها هم در DNA والدین و هم در DNA کودک وجود داشته باشد، این نشان دهنده احتمال قوی است که این دو از نظر ژنتیکی مرتبط هستند. اگر ویژگی های مشترک پیدا نشود، یک رابطه ژنتیکی را می توان عملا رد کرد.

در برخی موارد، DNA کودک با DNA هر دو والدین ژنتیکی مقایسه می شود تا دقت بیشتری در نتایج آزمایش ارائه شود. روش های دیگر آزمایش Paternity شامل مقایسه گروه های خونی و انواع HLA است. از آنجایی که آزمایش DNA دقیق تر است، این روش ها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

چه زمانی باید آزمایش Paternity بدهم؟

آزمایش Paternity ممکن است زمانی انجام شود که هویت والدین ژنتیکی کودک ناشناخته یا مورد مناقشه باشد. زمانی که نیاز به تایید قانونی یک رابطه ژنتیکی وجود دارد، ممکن است از آزمایش قانونی Paternity استفاده شود. آزمایش قانونی Paternity ممکن است به دلایل زیادی درخواست شود، از جمله:

 • افزودن نام والدین به شناسنامه فرزند
 • رسیدگی به مسائل در طول پرونده های قضایی مربوط به حمایت از کودک، حضانت کودک، یا حقوق ملاقات والدین
 • ایجاد تابعیت برای فرزند متولد شده در خارج از کشور
 • اخذ ویزای مهاجرتی
 • کمک به کودک برای دسترسی به برخی مزایای دولتی
 • روشن شدن مسائل ارث

افراد ممکن است به دلایل مختلفی داوطلبانه آزمایش Paternity را انجام دهند، از جمله:

 • تایید اینکه شخصی والد ژنتیکی کودک نیست
 • کمک به کودک برای یادگیری بیشتر در مورد والدین ژنتیکی و اصل و نسب خود
 • جمع آوری اطلاعات در مورد سابقه پزشکی خانوادگی کودک
 • رفع کنجکاوی، کسب اطمینان یا ایجاد آرامش در مورد روابط ژنتیکی
 • پیدا کردن تست پدری

چه زمانی باید آزمایش Paternity بدهم؟

نحوه آزمایش

نحوه یافتن تست Paternity بستگی به این دارد که آیا نتایج در مراحل قانونی مورد استفاده قرار می گیرد یا خیر. برای اینکه نتایج آزمایش Paternity به عنوان مدرک در دادگاه مورد استفاده قرار گیرد، این آزمایش باید با نظارت خاص و مستندسازی هر مرحله انجام شود. آزمایشگاه ها و شرکت ها اغلب از این فرآیند به عنوان یک تست قانونی Paternity یاد می کنند. استان های مختلف ممکن است شرایط متفاوتی برای آزمایش Paternity قانونی داشته باشند.

به طور کلی، شما باید نمونه خود را در یک سایت جمع آوری تایید شده جمع آوری کنید. فرآیند جمع آوری نیز باید توسط یک شاهد بی طرف مشاهده شود. نمونه های آزمایشی مادر، کودک و پدر احتمالی معمولاً در زمان های مختلف گرفته می شود. اگر دادگاه یا سازمان ایالتی دستور آزمایش داده باشد، ممکن است شما را به آزمایشگاه یا محل جمع آوری خاصی ارجاع دهد.

آیا می توانم در خانه آزمایش بدهم؟

آنی آزما آزمایش Paternity DNA را در خانه ارائه می دهد. در این حالت آنی آزما نمونه آزمایش Paternity، نمونه آزمایش را جمع آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال می کند. نمونه‌های مورد استفاده برای آزمایش شامل سواب گونه‌ای است که از کودک و یک یا هر دو والدین ژنتیکی بالقوه گرفته شده است. همچنین ممکن است بتوانید کیت های مجموعه را مستقیماً از یک شرکت آزمایش کننده از طریق تلفن یا آنلاین سفارش دهید.

آزمایش‌های Paternity در خانه ممکن است از روش‌های آزمایشی مشابه آزمایش‌های قانونی استفاده کنند. با این حال، نتایج آزمایش در خانه به طور کلی نمی تواند به عنوان مدرک در دادگاه استفاده شود، زیرا هیچ راهی برای اثبات دقیق اینکه چه کسی نمونه های DNA را ارائه کرده است وجود ندارد.

هزینه آزمایش چقدر است؟

هزینه آزمایش Paternity می تواند به چندین متغیر بستگی داشته باشد، مانند اینکه چه کسی این آزمایش را انجام می دهد و اینکه آیا این آزمایش به دستور دادگاه است یا خیر. به دلیل نیاز به شاهد و مستندات، آزمایش‌های قانونی Paternity معمولاً گران‌تر از آزمایش‌های خانگی هستند. انجام تست قانونی Paternity نیز ممکن است مستلزم پرداخت هزینه های مربوط به دادگاه باشد. اگر یک سازمان دولتی یا دادگاه دستور آزمایش Paternity را صادر کند،

ممکن است هزینه های آزمایش را پوشش دهد. در برخی موارد، در صورتی که تایید شود که والدین ژنتیکی کودک هستند، ممکن است از فرد خواسته شود برای آزمایش هزینه پرداخت کند. از آنجایی که آزمایش Paternity از نظر پزشکی ضروری تلقی نمی شود، معمولاً تحت پوشش بیمه سلامت فرد قرار نمی گیرد.

گرفتن تست پدری

نمونه‌هایی از DNA مورد استفاده برای آزمایش Paternity اغلب با پاک کردن داخل گونه‌ها به دست می‌آیند. در حالی که می توان از نمونه های خون نیز استفاده کرد، خون گیری سرزده تر و راحت تر است. همچنین، از آنجایی که DNA افراد در سلول‌های روی گونه‌ها و سلول‌های خونی یکسان است، سواب گونه به اندازه آزمایش خون دقیق است.

برخی از انواع آزمایشات Paternity را می توان در دوران بارداری انجام داد. یک روش، به نام آزمایش غیر تهاجمی Paternity قبل از تولد، از نمونه خون مادر برای شناسایی DNA جنین بدون سلول (cfDNA) استفاده می کند که می تواند با DNA ژنتیکی والدین دیگر مقایسه شود. آزمایش Paternity قبل از تولد نیز می تواند از طریق آمنیوسنتز و روش های مربوطه انجام شود، اما این روش ها می تواند خطراتی را برای مادر و نوزاد ایجاد کند.

برای آزمایش Paternity قبل از تولد، نمونه هایی از نوزاد و والدین باردار در یک محیط بالینی یا بیمارستانی جمع آوری می شود. نمونه ژنتیکی احتمالی والدین را می توان از طریق سواب گونه به دست آورد.

قبل از آزمایش

معمولاً قبل از گرفتن سواب گونه یا نمونه خون برای آزمایش پدری، هیچ دستورالعمل پیش آزمونی وجود ندارد. اگر در حال انجام یک آزمایش قانونی Paternity به دستور دادگاه هستید، ممکن است لازم باشد یک شناسه تصویری با خود به سایت آزمایش بیاورید. همچنین ممکن است نیاز به امضای اسناد و گرفتن عکس داشته باشید.

در طول آزمایش

در طول سواب گونه، ممکن است از شما خواسته شود که با شستشوی دهان خود شروع کنید. یک سواب بلند یا سواب برای جمع آوری سلول ها از داخل گونه استفاده می شود. این ممکن است توسط یک متخصص پزشکی انجام شود، یا ممکن است از شما خواسته شود که گونه خود را سواب بکشید. سواب گونه معمولاً بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می کشد.

اگر یک نمونه خون تهیه می کنید، از طریق یک سوزن از ورید بازوی شما گرفته می شود. یک متخصص پزشکی به نام فلبوتومیست نواری را دور بازوی شما می بندد تا رگ برجسته تر شود. سپس پوست را ضد عفونی کرده و سوزن را وارد می کنند. ممکن است زمانی که سوزن داخل و خارج می شود احساس سوزش خفیفی داشته باشید، اما کل این عمل معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد.

در طول آزمایش

بعد از آزمایش

هیچ دستورالعمل پس از آزمایش پس از سواب گونه وجود ندارد، بنابراین می توانید به فعالیت های عادی خود ادامه دهید. هنگامی که خونگیری به پایان رسید، فلبوتومیست محل سوراخ را با یک بانداژ کوچک یا سواب پنبه ای می پوشاند. ممکن است لازم باشد تا یک ساعت آن را در جای خود نگه دارید. هنگامی که سواب گونه یا خونگیری کامل شد، نمونه برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شود.

نتایج تست پدری

دریافت نتایج آزمون

عوامل زیادی می توانند بر مدت زمانی که ممکن است طول بکشد تا نتایج آزمایش Paternity به دست آید، تأثیر بگذارد. اگر در خانه آزمایش می‌کنید، نتایج ممکن است در عرض چند روز آماده شوند، اما این می‌تواند به زمان مورد نیاز برای ارسال نمونه‌ها از طریق پست به آزمایشگاه بستگی داشته باشد. آزمایشگاه یا شرکت آزمایش ممکن است نتایج آزمایش Paternity را از طریق یک پورتال آنلاین در دسترس قرار دهد.

اگر شرکت آزمایش کننده یک آزمایش قانونی انجام دهد، ممکن است نتایج را از طریق پست نیز دریافت کنید. نتایج یک آزمایش قانونی Paternity ممکن است چند هفته یا بیشتر طول بکشد. اگر آزمایش از طریق یک آژانس دولتی انجام شود، آن آژانس ممکن است نتایج و اسناد را برای استفاده در دادگاه برای شما پست کند.

تفسیر نتایج آزمون

نتایج یک آزمایش Paternity DNA نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد کسی پدر بیولوژیکی یا والدین ژنتیکی یک کودک باشد. در یک گزارش آزمایش، این اغلب احتمال Paternity نامیده می شود. احتمال Paternity به طور کلی به عنوان یکی از دو مقدار توصیف می شود: 0 یا 99.99. اگر احتمال Paternity 0 باشد، گزارش ممکن است بیان کند که آزمودنی به عنوان والد ژنتیکی «مستثنی شده است».

اگر احتمال 99.99 یا بیشتر باشد، ممکن است بیان کند که موضوع “مستثنی نیست”. احتمال 0 به این معنی است که آزمایش پدری، آزمودنی را به عنوان والدین ژنتیکی احتمالی رد کرده است. احتمال 99.99 یا بالاتر به این معنی است که آزمودنی به احتمال زیاد والد ژنتیکی کودک است.

آیا نتایج آزمایش دقیق است؟

در حالی که هیچ آزمایشی کامل نیست، آزمایش Paternity DNA بسیار دقیق در نظر گرفته می شود. نتایج آزمایش Paternity دی‌ان‌ای 99 تا 100 درصد در تعیین اینکه آیا فردی والدین ژنتیکی کودک است یا خیر، دقیق است.

آیا به آزمایشات بعدی نیاز دارم؟

معمولاً پس از انجام آزمایش Paternity نیازی به انجام آزمایشات بعدی نیست. در برخی موارد قانونی، در صورتی که یکی از طرفین در مورد نتایج آزمایش اول اعتراض کند، ممکن است نیاز به آزمایش دوم Paternity باشد.

نمونه گیری در منزل

سوالاتی از پزشک در مورد نتایج آزمایش

اگرچه یک پزشک همیشه در سفارش یا انجام آزمایش Paternity دخالت نمی کند، ممکن است در مورد سؤالات یا نگرانی های مربوط به آزمایش Paternity با یک متخصص پزشکی و/یا حقوقی= صحبت کنید. سوالات مفید ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آیا می توانید به من کمک کنید تا نتایج آزمایش Paternity را بفهمم؟
 • آیا نتایج این آزمایش Paternity در دادگاه قابل قبول است؟

آزمایش در منزل یکی از روش های ساده و بدن دردسر برای انجام کلیه آزمایش های شما، به خصوص آزمایش خون و آزمایش چکاپ می باشد. در این روش دیگر نیازی نیست که شما به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نمایید و تنها کافیست از طریق سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما، درخواست خود مبنی بر انجام آزمایش را پر کرده و در کوتاه ترین زمان و در مکان دلخواه شما، نمونه گیری شما انجام شود.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

یک دیدگاه در تست Paternity چیست و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.