آیا تا به حال نمونه گیری خون در منزل انجام داده اید؟

یکی از دلایل مردم برای عدم انجام آزمایش خون این است که فرصت رفتن به آزمایشگاه را ندارند. بله این دلیل کاملا درست و منطقی است. در عصر حاضر، حجم کارها زیاد ولی فرصت کم شده است. اما نمی توان از سلامتی غافل شد. اگر در آینده متوجه بروز بیماری هایی در بدن خود شوید که اگر زود آگاه شده بودید، قابل درمان بود چه خواهید کرد؟ ما به شما پیشنهاد می دهیم از خدمات نمونه گیری در محل توسط آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما استفاده کنید. تنها وظیفه شما این است که با این آزمایشگاه تماس گرفته و آدرس محل کار یا منزل و نوع آزمایش مورد نیاز خود را اطلاع دهید. کارشناس مربوطه در اولین فرصت با تجهیزات کامل به محل آمده و حتی این امکان وجود دارد که آزمایشگاه آنالیز نمونه که تحت قرارداد آزمایشگاه آنی آزما هست را خودتان انتخاب کنید.

نمونه گیری خون در منزل یا محل کار چیست امروزه یکی از کاربردی ترین خدماتی که آزمایشگاه آنلاین آنی آزما به همشهریان عزیز ارائه می دهد، انجام نمونه گیری خون در منزل یا نمونه گیری خون در محل کار می باشد. در این حالت دیگر نیازی نیست که شما برای انجام آزمایش های خود به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نمایید و کلیه آزمایش های شما پس از پذیرش اینترنتی و غیر حضوری در سایت آنی آزما، یک قرار ملاقات برای انجام نمونه گیری با شما هماهنگ می شود تا شما بدون نیاز به مراجعه حضوری، کلیه آزمایش های خود را انجام دهید.

در نمونه گیری خون در منزل دیگر نیازی نیست که فرد برای انجام آزمایش خون ، آزمایش ادرار و … به بیمارستان یا آزمایشگاه های خصوصی مراجعه نماید. در این حالت کلیه آزمایش های فرد در مرکز آزمایشگاه پذیرش می شود و سپس نمونه گیری از وی در محل کار یا در منزل یا هر مکانی که بیمار راحت است، انجام می شود.

در شیوه سنتی پذیرش آزمایشگاهی، شما باید به صورت حضوری به آزمایشگاه یا بیمارستان مراجعه نمایید و پس از طی یک زمان طاقت فرسا و طولانی آزمایش های خود را پذیرش نمایید.نمونه گیری خون در منزل یا محل کار چیست

پس از طی پروسه پذیرش، شما به اتاق نمونه برداری ارجاع داده می شوید تا نمونه خون و ادرار از شما گرفته شود. پس از نمونه برداری، نمونه های شما به بخش داخلی آزمایشگاه ارسال می شود و پس از انجام آزمایش ها، شما باید در یک روز معین که معمولا دو یا سه روز پس از نمونه گیری می باشد، برای دریافت جواب آزمایش های خود به آزمایشگاه مراجعه می نمایید.

اما امروزه آزمایشگاه های آنلاین مثل آزمایشگاه آنی آزما این مشکل را بر طرف نموده اند و با انجام خون گیری در منزل یا محل تعیین شده توسط مراجعه کننده، دیگر نیازی نیست که فرد وقت و زمان خود را برای انجام آزمایش های خود هدر دهد.

نمونه گیری خون در منزل یا محل کار چیست

نمونه گیری خون در منزل چه مزایایی دارد

انجام نمونه گیری خون در منزل دارای مزایای مادی و معنوی بسیار برای فرد می باشد. اولین و مهم ترین مزایای انجام نمونه گیری خون در منزل صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

امروزه با وجود شلوغی ها و ترافیکی که در خیابان های سطح شهر وجود دارد و همچنین مشکل آلودگی هوا، کمتر کسی را می توان یافت که به صورت اختیاری تمایل به تردد در سطح شهر را داشته باشد. انجام نمونه گیری خون در منزل این امکان را برای شما فراهم می نماید تا بدون صرف وقت و هزینه اضافی، کلیه آزمایش های خود را به صورت آنلاین پذیرش کرده و نمونه های مورد نیاز برای آزمایش های خود را نیز در منزل یا محل کار خود بدهید.

با انجام خون گیری در منزل دیگر نیازی نیست که شما نگران ترافیک یا مشکل جای پارک برای اتومبیل خود باشید. ضمن اینکه کلیه مراحل پذیرش و خون گیری نیز در محل کار یا منزل شما انجام می شود و با انجام خون گیری در منزل دیگر نیازی به تحمل صف های طولانی و زمان بر در بیمارستان های دولتی و خصوصی وجود ندارد.

بسیاری از افراد برای انجام آزمایش های خود باید به صورت ناشتا و در هنگام صبح به آزمایشگاه مراجعه نمایند. از آنجا که ساعت اصلی کار برای اکثر افراد ساعات صبح می باشد، انجام آزمایش و نمونه برداری می تواند با کارهای روزمره افراد تداخل ایجاد نماید. پس نمونه گیری خون در منزل یا محل کار این امکان را برای شما فراهم می نماید تا بدون گرفتن مرخصی ساعتی یا روزانه و طی مسافت طولانی از محل کار به آزمایشگاه، آزمایش های درخواستی پزشک خود را به نحو احسن و در ایده آل ترین شرایط انجام دهید.

نمونه گیری خون در منزل برای برخی بیماران خاص نیز بسیار مناسب است. برخی بیماران خاص مثل بیماران دیالیزی یا بیماری های مشابه، باید به صورت منظم و دوره ای به آزمایشگاه مراجعه نمایند تا فاکتورهای مختلفی که در بدنشان وجود دارد مورد ارزیابی قرار گیرد. به مرور زمان این مراجعه دائمی می تواند به یک کار طاقت فرسا برای بیمار و خانواده او تبدیل شود. ما انجام خون گیری در منزل ضمن از بین بردن نیاز به مراجعه حضوری، انجام کلیه آزمایش های شما را در محل دلخواه و مورد نظر شما فراهم می نماید.

نمونه گیری خون در منزل یا محل کار چیست

نمونه گیری خون در منزل برای افراد پیر و پا به سن گذاشته که توانایی محدودی در راه رفتن و جا به جایی دارند نیز بسیار مناسب می باشد. در این حالت نیز شما اگر کلیه هزینه های مربوط به جا به جایی فرد مسن و همچنین اذیتی که وی در هنگام مراجعه به آزمایشگاه متحمل می شود را در نظر بگیرید، هزینه محدود و جزئی مربوط به خون گیری در منزل بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود.

و آخرین مورد از مزایای خون گیری در منزل برای نوزادان و کودکان تازه به دنیا آمده می باشد. همه نوزادان پس از به دنیا آمدن و در هفته اول باید یک سری آزمایشات کنترلی را بدهند. این آزمایشات شامل تیروئید و به اصطلاح زردی نوزاد می باشد. برای اکثر پدر و مادر ها همراهی نوزاد تا آزمایشگاه و انجام آزمایشات در شرایط شلوغ و غیر استریل و آسیب رسان برای نوزاد به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. انجام خون گیری در منزل ضمن اینکه راحتی  و آسایش قابل قبولی برای والدین و نوزاد فراهم می نماید، امکان انتقال عفونت از هوا و فضای آزمایشگاهی به نوزاد را به حداقل می رساند.

نمونه گیری خون در منزل برای چه افرادی مناسب است

همان طور که در مطالب بالا ذکر شد، به صورت کلی انجام خون گیری در منزل برای افراد زیر می تواند مناسب باشد:

  • افراد کارمند و اداری که نمی توانند به هنگام صبح مرخصی گرفته و به آزمایشگاه مراجعه نمایند
  • افراد بازاری و یا شغل آزاد که مراجعه حضوری به آزمایشگاه در روند درآمدی آنها تداخل ایجاد می نماید.
  • افراد با بیماری های خاص که مراجعه دائمی به بیمارستان یا مراکز آزمایشگاهی برای آنها به کاری دشوار تبدیل شده.
  • افراد مسن و پا به سن گذاشته که توانایی جا به جایی محدودی دارند
  • نوزادان تازه به دنیا آمده که به دلیل عدم تکامل کامل سیستم ایمنی در معرض ابتلا به عفونت های بیمارستانی و محیطی هستند

نمونه گیری خون در منزل یا محل کار چیست

نمونه گیری خون در منزل چگونه انجام می شود

برای انجام نمونه گیری خون در منزل یا محل کار، فقط کافیست به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید و پس از طی مراحل پذیرش آنلاین و بارگذاری نسخه و مدارک مورد نیاز که در عرض چند ثانیه انجام می شود، مشخصات و آدرس مورد نظر خود را در سایت وارد می نمایید. سپس همکاران ما با شما هماهنگ شده و پس از تعیین ساعت مقرر، نسبت به انجام خون گیری در منزل یا محل کار اقدام می شود.

نمونه شما پس از نمونه گیری به آزمایشگاه ارسال می گردد و پس از طی مراحل مختلف و آماده سازی جواب های آزمایش، جواب تست های درخواستی شما به صورت آنلاین در سایت آزمایشگاه قرار داده می شود تا شما دیگر نیاز نباشد که به آزمایشگاه به صورت حضوری مراجعه نمایید. شما به راحتی می توانید جواب آزمایش های خود را از سایت پرینت نمایید.

هزینه نمونه گیری خون در منزل چقدر می باشد

هزینه انجام نمونه گیری خون به محلی که شما در نظر دارید بستگی دارد.  هزینه انجام نمونه گیری خون در منزل یا محل کار  متغیر می باشد که این هزینه با در نظر گرفتن موارد و مزایایی که این روش دارد، بسیار جزئی و مناسب می باشد.

برای آگاهی بیشتر از هزینه  در محل مورد نظر شما، با مشاوران و همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تماس بگیرید.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.