منتظر ویروس جدید باشید: دلمیکرون!

منتظر ویروس جدید باشید: دلمیکرون!

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

آنچه مردم دنیا را نسبت به ویروس کرونا وحشت‌زده کرده است، شیوع گسترده این بیماری از طریق معرفی سویه‌های جدید است. شما باید منتظر ویروسی به نام دل میکرون نیز باشید. همانگونه که می‌دانید این روز‌ها صحبت از ورود ویروس‌ امیکرون به زندگی بشر است. متخصصان معتقد هستند احتمال تلاقی ویروس دلتا و ویروس امیکرون وجود داشته و در این صورت نام آن را دل میکرون گذاشته‌اند. حتماً برای شما جالب خواهد بود که بدانید دل میکرون چه تفاوت‌هایی با امیکرون و حتی ویروس کرونا دلتا دارد و چگونه می‌توانیم خود را از ابتلا به این ویروس در‌ امان نگه داریم. مطالعه این مقاله برای شما اطلاعات مفیدی را به ارمغان خواهد آورد.

دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع اومیکرون و دلتا به‌طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به‌نام “دلمیکرون” ایجاد خواهد شد. کشورهای جهان هنوز با نوعی از کروناویروس دست و پنجه نرم می‌کنند، که گفته می‌شود بسیار مسری‌تر از دلتاست؛ اما اکنون موج تازه‌ای در ایالات متحده آمریکا و اروپا به‌دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز شده است که مقصر آن احتمالاً ترکیبی از دو سویه ویروس کرونا یعنی “دلتا” و “اومیکرون” باشد. این سویه جدید “دلمیکرون” نام گرفته است؛ ترکیبی از انواع دلتا و اومیکرون ویروس کرونا که می‎تواند سریع‌تر منتقل شود.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، سویه اومیکرون ویروس کرونا که 73 درصد از عفونت‌های جدید هفته گذشته را در آمریکا تشکیل می‌دهد، به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شده است. در انگلیس، موارد روزانه کرونا برای نخستین بار در روز چهارشنبه از مرز 100 هزار نفر گذشت که به اومیکرون نسبت داده شده است، با این حال، علائم خفیف‌تر از انواع قبلی است و کمتر احتمال دارد که باعث بستری شدن در بیمارستان شود.

نمونه گیری در منزل

دلمیکرون چیست و چه تفاوتی با کرونا اومیکرون دارد؟

دلمیکرون مانند آلفا و بتا گونه جدیدی از ویروس کرونا نیست، بلکه ترکیبی از دو گونه موجود دلتا و اومیکرون است. افزایش تعداد مبتلایان به گونه اومیکرون در کشورهای اروپایی نگرانی‌هایی در زمینه احتمال بروز موج سوم کووید -۱۹ در سراسر جهان ایجاد کرده است. در حالی که متخصصان و محققان در حال بررسی و شناخت ماهیت این نوع جدید ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از بروز آن هستند، به نظر می‌رسد که گونه دیگری از ویروس کرونا به نام “دلمیکرون” (Delmicron) در حال گسترش است. متخصصان معتقدند که این سویه از ویروس کرونا به میزان قابل توجهی در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی شیوع پیدا خواهد کرد، دلمیکرون ترکیبی از گونه‌های دلتا و اومیکرون است.

دلمیکرون ترکیبی از دو گونه موجود دلتا و اومیکرون

دلمیکرون مانند آلفا و بتا گونه جدیدی از ویروس کرونا نیست، بلکه ترکیبی از دو گونه موجود دلتا و اومیکرون است؛ این دو گونه با سرعت زیادی در غرب در حال گسترش است. گونه دلتا ویروس کرونا از اواسط آوریل تا اواسط ژوئن غالب بود و عامل اصلی بروز موج دوم ویروس کرونا در نظر گرفته شده بود به طوری که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا بر اثر ابتلاء به این گونه جان خود را از دست دادند. گونه دلتا باعث بروز علائم شدید بیماری کووید -۱۹ می‌شود و خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از آن را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، گونه دلتا باعث بروز عوارض طولانی مدت مانند مه مغزی، درد عضلانی و ریزش مو نیز می‌شود. در حالی که گونه اومیکرون ویروس کرونا باعث بروز علائم خفیف‌تری می‌شود؛ با وجود اینکه قدرت انتقال‌پذیری این گونه از ویروس کرونا بسیار زیاد است، اما منجر به بروز علائم شدید نمی‌شود و خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ و میر را افزایش نمی‌دهد. گونه امیکرون ایمنی ایجاد شده به دلیل مبتلا شدن به بیماری کووید -۱۹ یا دریافت واکسن را خنثی می‌کند. علائم اولیه گونه اومیکرون شامل گلو درد، سردرد و خستگی می‌شود؛ تا کنون افراد مبتلا به این گونه از ویروس کرونا از دست دادن حس بویایی و چشایی را تجربه نکردند.

دلمیکرون چیست

علائم دلمیکرون چیست؟

از آنجایی که دلمیکرون از ترکیب گونه‌های دلتا و اومیکرون ایجاد شده است؛ بسیار قابل انتقال است و خطر بروز علائم شدید بیماری کووید -۱۹ را افزایش می‌دهد؛ البته لازم است مطالعات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد تا ماهیت این گونه مشخص شود. علائم گونه دلمیکرون ترکیبی از علائم دو گونه دلتا و اومیکرون است و شامل تب بالا، سرفه مداوم، از دست دادن یا تغییر حس بویایی و چشایی، سردرد، آبریزش بینی و گلو درد می‌شود.

به منظور پیشگیری از شیوع دلمیکرون چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

گونه اومیکرون ویروس کرونا با سرعت زیادی در بسیاری از کشورها در حال گسترش است و به نظر می‌رسد که سرعت شیوع آن در روزهای آینده به دلیل جشن‌های مربوط به سال نو و کریسمس افزایش پیدا خواهد کرد. برخی تخصصان معتقدند که گونه دلمیکرون ویروس کرونا نیز با سرعت زیادی افزایش خواهد یافت، بنابراین لازم است افراد در زمان تعیین شده واکسن کرونا را دریافت کنند و اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، عدم حضور در محیط‌های شلوغ و بدون تهویه مناسب و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

اومیکرون یک فرم جهش‌یافته از ویروس کرونا است که اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع با سرعتی زیاد گسترش می‌یابد، اما گفته می‌شود علائم آن، در زمان حاضر، خفیف‌تر از نوع دلتا است، میزان مرگ‌ومیر نیز کمتر است. دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع اومیکرون و دلتا به‌طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به‌نام “دلمیکرون” ایجاد خواهد شد. وی به دیلی‌میل گفت: داده‌ها و مقالاتی که از آفریقای جنوبی در اوایل این همه‌گیری منتشر شد، نشان می‌دهد که افراد، به‌ویژه بیمارانی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند، می‌توانند به هر دو گونه ویروس (یعنی دلتا و اومیکرون) آلوده شوند.

افزایش احتمال ابتلای مجدد به کرونا با شیوع “اومیکرون”

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: احتمال اینکه افراد واکسینه‌شده یا بهبودیافته از کرونا مبتلا شوند یا دوباره بیمار شوند، افزایش یافته است. سازمان جهانی بهداشت روز گذشته هشدار داد که سویه “اومیکرون” ویروس کرونا سریع‌تر از گونه دلتا در حال انتقال است و افراد واکسینه‌شده یا بهبودیافته از کرونا را نیز درگیر این بیماری می‌کند.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: احتمال اینکه افراد واکسینه‌شده یا بهبودیافته از کرونا مبتلا شوند یا دوباره بیمار شوند افزایش یافته است. مسئولان سازمان جهانی بهداشت در عین حال ابراز امیدواری کردند که با تولید واکسن‌های نسل دوم و سوم و نوآوری‌های جدید در زمینه درمان کرونا، سال 2022 آخرین سال پاندمی کرونا باشد. مایک رایان، کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت در امور اضطراری گفت این نهاد امیدوار است که کرونا به بیماری قابل پیشگیری و درمان تبدیل شود.

اومیکرون

به بهانه کرونا در مصرف ویتامین‌ها زیاده روی نکنید

غذاهای چرب و شور می‌تواند باعث التهاب ارگان‌های مختلف بدن باشد که گاها این التهاب می‌تواند در مجاری تنفس اتفاق بیافتد که بازهم عوارض تنفسی بیماری را می‌تواند تشدید کند. رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به نکات تغذیه سالم در بزرگسالان مبتلا به کرونا، گفت: نباید به بهانه کرونا حتی در مصرف ویتامین‌ها زیاده روی کرد.

سیده سمیه اصغری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اولین نکته‌ای که مبتلایان به کرونا باید توجه کنند این است که هر ماده غذایی که باعث شود تنفس آنها سخت شود باید محدود شود و باید عضلات تنفسی خود را سالم و قوی نگه داریم پس روزانه حداقل از دو واحد پروتئین‌ها در برنامه غذایی استفاده کنید. این کارشناس تغذیه بیان کرد: این پروتئین‌ها می‌تواند حیوانی و گیاهی در کنار یکدیگر و پروتئین‌های گیاهی بصورت مخلوط و حبوبات و غلات است تا کیفیت آن پروتئین افزایش یابد.

اصغری ادامه داد: با توجه به اینکه می‌خواهیم تنفس فرد راحت شود وعده‌های غذایی را مکرر و کوچک انتخاب کنید چراکه وعده‌های غذایی وقتی بزرگ باشد باعث می‌شود به دیافراگم فشار آید و تنفس شما مشکل شود پس وعده‌های غذایی را کم حجم انتخاب کنید تا انبساط و انقباض دیافراگم راحت‌تر انجام شود و از غذاهایی که نفاخ هستند کمتر استفاده کنید چراکه می‌تواند بر تنفس تاثیر بگذارد. وی تصریح کرد: غذاهای چرب و شور می‌تواند باعث التهاب ارگان‌های مختلف بدن باشد که گاها این التهاب می‌تواند در مجاری تنفس اتفاق بیافتد که بازهم عوارض تنفسی بیماری را می‌تواند تشدید کند.

از روغن‌های گیاهی استفاده کنید

این کارشناس تغذیه بیان کرد: مصرف نمک و روغن‌ها را به حداقل برسانید و از روغن‌های گیاهی استفاده کنید تا مقدار مورد نیاز چربی را برای بدن فراهم کنید. اصغری ادامه داد: در دورانی که درمان کرونا اتفاق می‌افتد از مایعات گرم یا ولرم چه بصورت آب و یا انواع دمنوش‌ها یا بصورت غذا مثل سوپ و آش که بتواند مایعات مورد نیاز را تامین کند استفاده کنید؛ این تامین مقدار کافی مایعات در رقیق شدن ترشحات مسیرهای هوایی و جابه جایی و تخلیه سریع می‌تواند بسیار موثر باشد. وی تصریح کرد: از منابعی که مقدار کافی ویتامین‌های A و C و E دارند در برنامه غذایی استفاده کنید و در استفاده از هیچ ماده غذایی بخصوص برای تامین ویتامین E اگر از مغزها و آجیل استفاده می‌کنید زیاده روی نکنید چراکه این منابع غذایی می‌تواند انرژی زیادی را فراهم کند.

تست کرونای پروازی در کوتاه ترین زمان

تست کرونای پروازی یکی از خدمات نوینی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما به همراه خدماتی چون آزمایش کرونا در منزل به همشهریان عزیز تهرانی ارائه می شود. با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشور‎های دنیا از جمله ایران، برخی از قوانین پرواز‎های داخلی و خارجی برای مسافران تغییر پیدا کرده است. بر این اساس اگر بخواهید از طریق پرواز به سایر کشور‎های دنیا سفر کنید، لازم است نتیجه تست pcr کرونا را داشته باشید. البته تست پی سی آری که نتیجه آن منفی باشد. در صورت مثبت بودن تست کرونا، اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت.

مشغله های شغلی و دردسرهایی مثل ترافیک و شلوغی آزمایشگاه ها باعث شده تا استفاده از تست کرونا در منزل به یک راه حل ایده آل برای بسیاری از افراد تبدیل شده باشد. اگر این روزها به فکر سفر هوایی هستید، بدون شک متوجه الزام تست کرونای پروازی شده اید. همیشه شما قبل یک سفر کاری و یا تفریحی نیاز به بستن چمدان، رزور بلیط، هتل و غیره داشتید ولی با آمدن کرونا و سخت شدن شرایط سفر و مسافرت ها انجام تست کرونا به سری کارهای قبل از سفر اضافه شده است‌.

آزمایش کرونا

آزمایش کرونا با روش های مختلفی و با کاربرد های مختلفی انجام می شود ولی تست کرونای پروازی به منظور تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ و پیشگیری از انتقال و گسترس بیشتر این بیماری می باشد. اما روش انجام تست کرونا پی سی آر می باشد. در روش تست پی سی آر در منزل ،ماده ژنتیک ویروس را شناسایی می کنیم و از جایی که عامل کووید ۱۹ یک بیماری تنفسی است و مجاری تنفسی را درگیر می کند، نمونه برداری آن از مجاری بینی انجام می شود‌.

اما اگر بخواهیم در مورد کاربرد این تست بگوییم می توان به تشخیص ابتلا به کرونا اشاره کرد. اما نکته که باید در تست کرونا با روش پی سی آر اشاره کرد این است چون در مراحل اولیه این بیماری تعداد ویروس کم است و در نمونه گیری ممکن است وارد نشوند ممکن است در چند روز اول جواب تست ما منفی گزارش شود در حالی که به کووید ۱۹ مبتلا باشیم!

تست کرونای پروازی

با ما آسان سفر کنید

همان طور که در بالا اشاره شد اگر به فکر سفر در این روزها هستید، انجام تست کرونای پروازی به یکی از دغدغه های شما تبدیل شده است. زمانی که برای انجام تست طی می کنید، هزینه ها، ترافیک، پیدا کردن جای پارک، انتظار برای جواب دهی و غیره از جمله مشکلاتی است که در این رابطه برای شنا وجود دارد ولی ما این مسیررا برای شما آسان کرده ایم! در آنی آزما دیگر نیاز نیست زمان زیادی برای انجام تست کرونا، چکاپ های خود و یا هر آزمایش دیگر اختصاص دهید و در کمترین زمان آزمایش خود را در خانه یا محل کار خود می توانید انجام دهید‌. به این صورت که پذیریش شما به صورت آنلاین انجام می شود و می توانید آزمایشگاه خود را انتخاب کنید.

برای انجام تست کرونای پروازی ، کادر آزمایشگاه به محل مورد نظر شما مراجعه می کند و نمونه گیری شما در منزل یا محل کار شما انجام می شود و نمونه سریعا به آزمایشگاه ارسال می شود. سپس جواب آزمایش را در سریع ترین زمان می توانید به صورت آنلاین دریافت کنید.

نمونه گیری در منزل

جواب آزمایش پرواز را سریع دریافت کنید

شاید برای شما پیش آمده باشد که یک برنامه اضطراری سفر برایتان پیش آمده باشد و یا لحظات آخر و در فرصت کم متوجه الزام تست کرونای پروازی شده اید و در هر صورت نیاز به انجام تست و دریافت سریع جواب هستید ولی آیا این مورد امکان پذیر است؟ در پاسخ باید بگوییم بله. با مجموعه آنی آزما شما می توانید در کمترین زمان مپکن پذیریش را به صورت آنلاین انجام دهید و سپس‌ کادر نمونه گیر برای انجام آزمایش به محلی می خواهید مراجعه می کند و در نهایت جواب تست شما در کمترین زمان ممکن بر روی سایت قرار می گیرد.

انجام تست کرونای پروازی باید با روش PCR انجام شود. همان طور که می دانیم انواع تست کرونا وجود دارد که در این میان تست PCR با احتمال ۷۰٪ با بالا به تشخیص می پردازد. در این تست ماده ژنوم ویروس در بین سلول های شما جستجو می شود. روش PCR یک روش پیشرفته برای تشخیص بسیاری از ویروس ها و بیماری های دیگر کاربرد دارد که در دنیای تشخیص از آن استفاده می شود.(جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تست pCR کرونا در منزل مراجعه فرمایید)

سخن پایانی

این تصور که با واکسیناسیون، نسبت به سویه‌های مختلف کرونا همانند دل میکرون در امان هستیم کاملاً اشتباه خواهد بود. واکسیناسیون تنها مقاومت بدن را در برابر ویروس بالا می‌برد تا خطراتی مانند عفونت‌های گسترده و یا مرگ، انسان را تهدید نکند. بنابراین باید تا زمانی که سویه‌های جدید‌ امیکرون، دل میکرون و یا سویه‌های جدید در دنیا وجود دارند، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تضمین‌کننده حفظ جان شما و اعضای خانواده خواهد بود. این موضوع را جدی بگیرید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.