آیا طب سنتی در درمان کرونا موثر است؟

آیا طب سنتی در درمان کرونا موثر است؟

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

همه ما می‌دانیم که ویروس کرونا تا به حال برای بشر ناشناخته بوده است و این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد. تمام بیماری‌هایی که در عصر حاضر به راحتی کنترل می‌شوند، در گذشته بسیار دور یک عامل ناشناخته بوده و زندگی مردم آن دوران را تحت تأثیر قرار داده است. با گذر زمان دانشمندان در آن دوران توانستند راه‌های درمانی برای آن عوامل بیماری‌زا را بیابند. همین موضوع در مورد کرونا نیز صدق می‌کند. قطعاً آیندگان از کرونا به عنوان یک بیماری عادی یاد خواهند کرد اما در عصر حاضر یک عامل کشنده است و متخصصان به دنبال یافتن راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و درمان آن هستند.

یکی از سؤالات رایج اغلب مردم، تأثیر طب سنتی و گیاهی بر درمان کرونا است. اگر دقت کرده باشید متخصصان علم طب سنتی و گیاهی ادعا می‌کنند با برخی از دمنوش‌های گیاهی می‌توان این بیماری را درمان نمو.د اما هنوز هم تأییدیه وزارت بهداشت جهانی در این زمینه ارائه نشده و البته جالب است بدانید که همه مردم به این تکنیک‌ها پاسخ مثبت نشان نمی‌دهند. برای اینکه با تأثیر طب گیاهی بر درمان کرونا آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

آزمایش چکاپ مردان

آیا درمان کرونا با طب سنتی و گیاهی امکان‌ پذیر است؟

زمانی که درمورد طب سنتی و گیاهی صحبت می‌کنیم باید این موضوع را بپذیریم که این نوع روش‌های درمانی در هر کشور مختص همان منطقه خواهد بود. برای مثال طب سنتی در کشور چین با طب سنتی در کشور ایران کاملاً متفاوت است زیرا اقلیم این دو منطقه با یکدیگر تفاوت داشته و از طرف دیگر گیاهان دارویی در آن‌ها بسیار متنوع است. بنابراین الزاماً یک روش درمانی از طریق طب سنتی در چین نمی‌تواند برای مردم ما در کشور ایران مؤثر واقع شود. جالب است بدانید که برخی از متخصصان در کشور ایران روش‌های درمان سنتی در چین را برای مردم در پیش می‌گیرند در صورتی که این روش از نظر علمی اصلاً درست نیست. در پاسخ به این سؤال که آیا طب سنتی در درمان کرونا مؤثر است یا نه،لازم است چند نکته را ذکر نماییم:

– همانگونه که گفته شد فرضیه مؤثر بودن طب سنتی و گیاهی در درمان کرونا هنوز ثابت نشده است

با اینکه کشور چین اولین قدم را در این زمینه برداشته است هنوز نتوانسته یافته‌های علمی دقیق و معتبری را در این زمینه ارائه کند. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد در حال حاضر همه مردم باید به روش‌های تأیید شده توسط سازمان جهانی اعتماد کرده و از آن‌ها برای درمان خود استفاده کنند.

مؤثر بودن طب سنتی و گیاهی در درمان کرونا

– نکته دوم این است که طب گیاهی تنها مکمل طب سنتی است

به این معنا که شاید از استفاده از برخی از گیاهان برای درمان کرونا مؤثر واقع شود اما این بدان معنا نیست که طب سنتی یک روش کاملاً تأیید شده برای درمان کرونا خواهد بود. در واقع بهتر از این گونه بیان کنیم که طب سنتی و طب گیاهی کاملاً با هم متفاوت بوده و نمی‌توان این دو با یکدیگر یکسان در نظر گرفت.

– روش‌های طب گیاهی و سنتی در کشور‌های مختلف، متنوع است

بنابراین طبق آنچه در ابتدای مقاله ذکر شد برای استفاده از گیاهان جهت درمان کرونا حتماً باید از متخصصان داخلی سوال کرده و براساس یافته‌های کشور‌های خارجی عمل نکنیم.

طب گیاهی و سنتی در کشور‌های مختلف

– طب گیاهی بدون نظر یک متخصص

متأسفانه باید این موضوع را بیان کنیم که برخی از عطاری‌ها سرخود دارو‌هایی را برای مردم تجویز کرده و ادعا می‌کنند که این دارو‌ها برای درمان کرونا بسیار مؤثر هستند. بزرگترین اشتباهی که یک فرد می‌تواند مرتکب شود این است که از طب گیاهی بدون نظر یک متخصص برای درمان هر نوع بیماری استفاده کند. در واقع طب گیاهی و سنتی در صورتی می‌تواند مؤثر واقع شود که براساس اصول علمی و تحت نظر متخصصان اجرا گردد.

– نباید سرخود به سراغ طب گیاهی برای درمان کرونا بروید

در صورتی که تحت نظر متخصصان از دارو‌های شیمیایی استفاده می‌کنید به هیچ عنوان نباید سرخود به سراغ طب گیاهی برای درمان کرونا بروید. ما تا به حال با افراد زیادی برخورد داشته‌ایم که به دلیل همین بی‌توجهی و استفاده سرخود از دارو‌های گیاهی در کنار دارو‌های شیمیایی دچار مشکلات بسیار جدی شده‌اند. بنابراین اگر شخصی به شما پیشنهاد می‌دهد به سراغ طب گیاهی و سنتی برای درمان کرونا بروید حتماً از متخصصان در این زمینه سؤال بپرسید.

– دارو‌های گیاهی بر روی بدن افراد مختلف، تأثیرات متفاوتی می‌گذارد

متأسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که دارو‌های گیاهی بر روی بدن افراد مختلف، تأثیرات متفاوتی می‌گذارد. شاید یک دارو برای شخصی مؤثر واقع شده و حتی به درمان ‌عفونت ‌ریه او کمک کند اما در افراد دیگر با آلرژی‌های تنفسی همراه خواهد بود. بنابراین در صورت استفاده از گیاهان برای درمان کرونا اگر علائمی بسیار جدی را مشاهده کردید درمان را کنار گذاشته و با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

دارو‌های گیاهی بر روی بدن افراد مختلف، تأثیرات متفاوتی می‌گذارد

– برای درمان هر نوع بیماری باید ابتدا به سراغ روش‌های تأیید شده برویم

به خاطر داشته باشید که برای درمان هر نوع بیماری باید ابتدا به سراغ روش‌های تأیید شده برویم. شاید براساس گفته‌های کشور چین برخی از گیاهان دارویی بتواند بدن انسان را نسبت به کرونا مقاوم کرده و حتی به درمان بیماری کمک کند اما این موضوع به صورت جهانی تعیین نشده است. بنابراین برای افراد مبتلا به کرونا همچنان توصیه می‌کنیم از روش‌های علمی که توسط متخصصان مورد تأیید است استفاده ‌نمایند و شرایط را برای خود بدتر نکنند.

نمونه گیری در منزل

سخن پایانی

جالب است بدانید که برخی از مردم در استفاده از طب گیاهی برای درمان کرونا نه تنها به صورت سرخود عمل کرده بلکه این موضوع را به دیگران از پیشنهاد دهند. یعنی اگر علائم کرونا را در برخی از دوستان یا اعضای خانواده خود مشاهده کردند به جای اینکه از آن‌ها بخواهند تست کرونا در منزل را انجام دهند، داروی گیاهی را به آن‌ها معرفی می‌کنند. شما چگونه می‌توانید مطمئن شوید این علائم مربوط به بیماری کووید ۱۹ است که با اطمینان دارو‌های گیاهی را به آن‌ها معرفی کرده و از آن‌ها می‌خواهید تا صورت کامل مصرف کنند؟

در اولین قدم باید آزمایش کرونا در منزل با آنی آزما انجام گیرد تا مطمئن شوید که این علائم مربوط به بیماری کرونا است یا خیر. سپس باید به کلینیک‌ها و یا مطب‌های پزشکان مراجعه کرده و از آن‌ها بخواهید درمان شما را شروع کنند. درمان هر فرد براساس علائمی که بروز می‌دهد متفاوت است. متأسفانه بیماری کرونا علاوه بر روی ریه، به سیستم گوارش نیز حمله می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که روش‌های درمانی متفاوت باشد. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که سلامت خود و اطرافیان را به دست افراد غیرمتخصص نسپرده و کاملاً علمی عمل کنیم.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.