آزمایش در منزل، بهترین راه اطلاع از وضعیت کووید ۱۹

آزمایش در منزل

حتما شما هم در سالهای اخیر نگران وضعیت خود در مورد بیماری کرونا شده اید. اگر از انجام تست کرونا در بیمارستان ها و مراکز حضوری واهمه دارید، نگران نباشید شما می توانید این کار را در خانه به راحتی انجام دهید. ما در این مقاله آزمایش در منزل و چگونگی آن را بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

آزمایش در منزل چگونه است؟

خود آزمایی کووید-19 نتایج سریعی به دست می ‌دهد و می‌ توان آن را در هر مکانی انجام داد، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون شما و حتی صرف نظر از اینکه علائم دارید یا ندارید. این آزمایش ها عفونت فعلی را تشخیص می دهند و گاهی اوقات تست های خانگی، تست در خانه یا تست های بدون نسخه (OTC) نیز نامیده می شوند. شما می توانید آزمایش در منزل برای کودکان را نیز انجام دهید.

این تست ها نتیجه ی سلامت شما را در چند دقیقه نشان می دهند و با آزمایش هایی که در آزمایشگاه انجام می شوند و ممکن است روزها طول بکشد تا نتیجه سلامت شما را بگویند متفاوت است. خود آزمایی همراه با واکسیناسیون، پوشیدن ماسک مناسب و فاصله گذاری فیزیکی باعث کاهش شانس انتشار COVID-19 شده و به محافظت از شما و دیگران کمک می کند. خود آزمایی آنتی ‌بادی ‌هایی را که نشان ‌دهنده عفونت قبلی باشد شناسایی نمی‌کند و سطح ایمنی شما را اندازه‌گیری نمی‌کند.

آیا تست ‌های خانگی کووید-۱۹ قابل اعتماد هستند؟

کیت‌ های جمع ‌آوری خانگی برای تست‌ های PCR COVID-19 در همان آزمایشگاه ‌هایی که توسط متخصصان پزشکی در مطب‌ ها و بیمارستان ‌ها استفاده می‌شود پردازش می ‌شوند. آنها به همان اندازه قابل اعتماد و مؤثر هستند. با این حال، پیروی از دستورالعمل ‌های ارائه‌ شده توسط ارائه ‌دهنده کیت تست برای اطمینان از دقیق ‌ترین نتایج، مهم است. شما می توانید آزمایش در منزل تهران را نیز انجام دهید.

وقتی نوبت به روش آزمایش می رسد، در آزمایشات خانگی از بزاق یا سواب بینی برای جمع آوری نمونه استفاده می شود. در یک بررسی سال 2021، مطالعات نشان داد که این روش ‌ها به همان اندازه دقیق هستند. همچنین مهم است توجه داشته باشید کیت‌ های آزمایشی موجود در خانه، آنتی ‌بادی‌ ها یا عفونت ‌های قبلی را آزمایش نمی کنند. اینها همه آزمایشات مولکولی هستند و فقط برای آزمایش عفونت های فعلی استفاده می شوند.

انجام تست کرونا در منزل
انجام تست قابل اعتماد در منزل

انجام تست کرونا در منزل

آزمایش در منزل چگونه کار می کند؟

آزمایش در منزل عموما در کشورهای اروپایی و کشور ما به این صورت است که اگر پزشک آزمایش خانگی را برای شما تجویز نکرده است، می توانید به وب سایت ارائه دهنده آزمایش مراجعه کرده و خودتان آن را سفارش دهید. وب سایت از شما می خواهد یک نظرسنجی میزان مصرف را پر کنید و این نظرسنجی شامل چند سوال در مورد سلامتی شما می شود. پزشک ارائه‌ دهنده آزمایش پاسخ ‌های شما را بررسی می ‌کند تا مشخص کند آیا ممکن است در معرض خطر ابتلا به کووید-19 باشید یا در حال حاضر علائم یا نشانه‌های COVID-19 را نشان می‌دهید.

هنگامی که واجد شرایط بودن شما را مشخص کردند، آزمایش در منزل را برای شما ارسال می کنند. اکثر کیت های تست نیاز به پرداخت از قبل دارند، اگرچه برخی گزینه های بیمه یا کمک مالی نیز در دسترس شما هستند. بسته به کیت تست خانگی که انتخاب می کنید، نمونه بزاق یا سواب بینی را جمع آوری می کنید.

هنگامی که نمونه خود را جمع آوری کردید، باید در اسرع وقت آن را از طریق پست یا در یک مکان تعیین شده برای تحویل به ارائه دهنده آزمایش ارسال کنید. اکثر کیت ‌های تست شامل برچسب‌ های حمل و نقل پیش ‌پرداخت می‌شوند تا فرآیند را بدون مشکل و بدون وقفه انجام دهند. نتایج معمولاً چند روز طول می کشد و به صورت دیجیتالی تحویل داده می شوند. برخی از ارائه دهندگان آزمون نیز مشاوره مجازی را در طول فرآیند جمع آوری یا بررسی نتایج ارائه می دهند.

هنگام انتخاب تست‌های خانگی COVID-19 باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • روش های مورد استفاده برای جمع آوری نمونه
  • سهولت فرآیند جمع آوری
  • نتایج در چه زمانی به شما اعلام می شوند؟
  • در دسترس بودن تست
  • تست باید مجوزهای مدنظر را داشته باشد
تست کرونا در منزل‌
نمایی از انجام تست کرونا در منزل توسط پرستار

تست کرونا در منزل

چه زمانی با پزشک تماس بگیرید؟

اگر آزمایش شما مثبت بوده و یک بیماری زمینه ای دارید یا فردی مسن هستید، به متخصص مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید. اگر علائم شما بدتر شد، فورا به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید و به بیمارستان مراجعه کنید.

اما اگر آزمایش شما منفی بود و همچنان علائم را احساس کردید، ممکن است نیاز به انجام آزمایش دیگری داشته باشید. همچنین ممکن است یک عفونت جایگزین داشته باشید که  در این صورت نیاز دارید به پزشک مراجعه کنید.

جالب است بدانید آزمایش خون در منزل تهران نیز انجام می شود. هزینه آزمایش خون در منزل را نیز می توانید در سایت ما مطالعه کنید.

آزمایش در منزل
آزمایش در منزل راهی برای کاهش ابتلاء دیگران به کرونا

آزمایش در منزل

چه زمانی باید آزمایش سفارش دهم؟

احساس علائم. به محض اینکه علائم COVID-19 را احساس کردید، آزمایش در منزل را سفارش دهید، به خصوص اگر نمی‌خواهید با انجام آزمایش حضوری، خطر ابتلای دیگران را افزایش دهید. اگر از آزمایش آنتی ژن استفاده می کنید، ممکن است برای تایید نتایج، ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از اولین نتیجه منفی، دوباره آزمایش کنید.

قرار گرفتن در معرض بیماری بالقوه بر اساس یک رویداد، فعالیت یا وضعیت شخص دیگر. اگر می‌خواهید آزمایش PCR انجام دهید، نگهداری کیت تست در خانه برای زمانی که به آن نیاز دارید مفید است. ‌اگر در حال سفارش آزمایش PCR برای جمع آوری در خانه هستید، به خاطر داشته باشید که اکثر ارائه دهندگان آزمایش چند روز برای ارسال کیت جمع آوری طول می کشد تا نتایج آزمایش را تحویل دهند.

اگر علائم شدیدی را تجربه می کنید، بهتر است به دنبال اورژانس باشید یا به یک مرکز برای انجام تست حضوری بروید.

آیا آزمایش‌های خانگی کووید-۱۹ دقیق هستند؟

آزمایش‌های خانگی کووید-۱۹ معمولاً به اندازه آزمایش ‌های حضوری دقیق هستند. برای افرادی که واکسینه شده اند و در معرض COVID-19 قرار گرفته اند، آزمایش باید 3 تا 5 روز پس از مواجهه انجام شود تا دقیق ترین نتایج را داشته باشد. پیروی از دستورالعمل های دقیق ارائه دهنده آزمایش برای جمع آوری و همچنین فرآیند حمل و نقل برای اطمینان از صحت بسیار مهم است.

آزمایش‌ کرونا در خانه
نتیجه انجام تست کرونا در منزل

آزمایش کرونا در خانه

کلام پایانی

ما در این مقاله آزمایش در منزل و چگونگی آن را بررسی کردیم. اگر شما هم نگران وضعیت سلامت تان هستید می توانید خیلی راحت از طریق آزمایش و در منزل وضعیت کلی سلامتتان را بررسی کنید. سایت ما به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. اگر از انجام آزمایش در منزل تجربه ای دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.