تزریق هم زمان واکسن آنفلوآنزا با کرونا

تزریق هم زمان واکسن آنفولانزا با کرونا

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

با توجه به تمرکز بر واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹، متخصصان حوزه بهداشت در ایالات متحده آمریکا از مردم خواسته‌اند که تزریق واکسن آنفلوآنزا را نیز کنار نگذارند. متخصصان سلامت می‌گویند که موارد ابتلا به آنفلوآنزا در طول همه‌گیری کرونا به پایین ترین سطح کاهش یافته است.

ایالات متحده و اروپا زمستان گذشته موارد اندک ابتلا به این بیماری را گزارش کرده‌اند و در نیمکره جنوبی که فصل شیوع آنفلوآنزا را به تازگی پشت سر گذاشته‌ نیز مانند نیمکره شمالی موارد اندک ابتلا به این بیماری ثبت شده است. اما با بازگشایی مدارس و مشاغل و از سرگیری سفرهای بین‌المللی، آنفلوآنزا می‌تواند بازگردد. در این مطلب به گزارش یورونیوز و به نقل از آسوشیتدپرس، به برخی از سوالات درباره تزریق واکسن‌ آنفلوآنزا همزمان با واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ پاسخ داده شده است.

چگونه از پوست در دوران کرونا محافظت کنیم؟

بیماری آنفولانزا 

آنفولانزا عفونت تنفسی ناشی از ویروس های آنفولانزا است. سه نوع اصلی آنفولانزا وجود دارد: A ، B و C. انواع A و B مشابه هستند، اما آنفلوانزا B فقط می تواند از انسانی به انسان دیگر منتقل شود. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش می کنند که هر دو نوع A و B می توانند به همان اندازه شدید باشند، این تصور غلط قبلی که نوع B تمایل به بیماری خفیف تری دارد را به چالش می کشد. یک شاخص معمول ویروس آنفلوانزا تب است که اغلب بیش از 100 درجه فارنهایت (37.8 درجه سانتیگراد) است. بسیار مسری است و در موارد جدی تر می تواند عوارض تهدید کننده زندگی را ایجاد کند.

خستگی و بدن درد از علائم آنفلوانزا و علائم ویروس کرونا است، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود. متخصصان خاطرنشان می کنند که ویروس کرونا ، آنفولانزا و آلرژی علائم مختلفی دارد. علائم اصلی ویروس کرونا جدید تب، خستگی ، سرفه و تنگی نفس است. آلرژی علائم مزمن بیشتری دارد و شامل عطسه، خس خس سینه و سرفه است. آنفولانزا علائمی شبیه ویروس کرونا دارد، مانند تب و بدن درد، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود. تاکنون ، انواع اخیر ویروس کرونا علائم متفاوتی ایجاد نمی کند.+

– چه کسانی به واکسن آنفلوآنزا نیاز دارند؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده می‌گوید تقریبا همه نیاز به تزریق سالانه واکسن آنفلوآنزا دارند یعنی واکسیناسیون آنفلوآنزا از نوزادان شش ماهه آغاز می‌شود. با این حال بیماری آنفلوآنزا برای بزرگسالان بالای ۶۵ سال، کودکان خردسال، زنان باردار و افرادی که مبتلا به بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌های قلبی و ریوی هستند خطرناک است و نیاز به واکسیناسیون در این گروه‌ها بیشتر احساس می‌شود.

واکسن آنفلوآنزا

– چرا امسال نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا داریم در حالی که این بیماری در طول همه‌گیری، تهدیدکننده نبوده است؟

محدودیت‌های کووید-۱۹ مانند ماسک زدن و ماندن در خانه به ویژه برای کودکان که بزرگترین عامل انتشار آنفلوآنزا هستند به وضوح باعث کاهش شیوع این بیماری شد. اما به محض اینکه ماسک‌ها برداشته شد، ایالات متحده با موجی غیرمعمول از کودکان مبتلا به ویروس دیگری با نام سین‌سیشیال تنفسی در تابستان روبرو شد که در بیمارستان بستری شدند. این بیماری معمولا در زمستان بیشتر دیده می شود. بنابراین، شرایط مشابهی نیز ممکن است برای آنفلوانزا مخصوصا با سرد شدن هوا پیش آید.

– آزمایشات انسانی را برای آزمایش جدید واکسن آنفلوآنزا mRNA

مودرنا اعلام کرد که آزمایشات انسانی را برای آزمایش جدید واکسن آنفلوآنزا mRNA آغاز کرده اند. اگر موثر باشد، ممکن است از واکسن های قبلی محافظت بیشتری ایجاد کند و تولید آن سریع تر و راحت تر باشد. مودرنا آزمایشات انسانی را برای یک واکسن آنفلوانزا جدید احتمالی آغاز کرده است. واکسن جدید از فناوری mRNA، همان فناوری استفاده شده برای ایجاد واکسن های مودرنا کرونا استفاده می کند. در صورت موفقیت، واکسن می تواند موثرتر از واکسن آنفولانزا باشد.

در 7 ژوئیه 2021 ، مودرنا اعلام کرد که شرکت کنندگان در مرحله 1/2 مطالعه mRNA-1010 ، واکسن mRNA فصلی آنفلوانزای شرکت برای بزرگسالان سالم در ایالات متحده، دوز واکسیناسیون دریافت کرده اند. این مورد اولین نامزد واکسن آنفلوانزا فصلی مودرنا برای ورود به کلینیک است و موارد توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای پیشگیری از آنفلوانزا را هدف قرار می دهد. هدف این واکسیناسیون مبارزه با آنفلوانزای A H1N1 ، H3N2 و آنفلوانزای B یاماگاتا و ویکتوریا است. مودرنا قصد دارد حدود 180 شرکت کننده در این مطالعه را ثبت نام کند.

– پیش‌بینی ها در مورد آنفلوآنزای زمستانی

پیش‌بینی آنفلوآنزا بسیار دشوار است. مدیر مرکز آنفلوآنزای سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: آنفلوآنزا در پاییز امسال کمی بیشتر از گذشته در گردش است، از جمله در چین این بیماری افزایش داشته است. وی تاکید کرد که ممکن است مردم کمی آسیب‌پذیرتر باشند چراکه قبل از همه‌گیری ۱۵ تا ۳۰ درصد از مردم هر ساله در معرض آنفلوآنزا قرار می‌گرفتند. وی افزود: اگر آنفلوآنزا شیوع پیدا کند، فرصت بیشتری برای گسترش در این فصل خواهد داشت.

آبریزش بینی، درد صورت، قطره قطره بعد از عمل آبریزش بینی و خارش چشم از علائم رایج آلرژی یا سرماخوردگی است. اما آنها معمولاً برای COVID-19 نیستند. طبق منبع معتبر سازمان بهداشت جهانی (WHO) “رایج ترین علائم ویروس کرونا تب، خستگی و سرفه خشک است.” “برخی از بیماران ممکن است درد و درد ، گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد یا اسهال داشته باشند.” دکتر کریستین اس آرتور، متخصص داخلی در گروه پزشکی MemorialCare در لاگونا وودز، کالیفرنیا، گفت: “در گزارشی از بیش از 1000 بیمار از چین ، گرفتگی بینی فقط از هر 20 بیمار یک نفر دیده می شود.” علائم ویروس کرونا معمولاً 2 تا 14 روز پس از مواجهه ظاهر می شوند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) منبع 11 مورد اعتماد را از علائم اصلی COVID-19 لیست می کنند.

– چه زمانی باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنم؟

مقام‌های بهداشتی کشورها معمولا مردم را تشویق می‌کنند که واکسن خود را تا پایان اکتبر (تا یک ماه آینده)‌ دریافت کنند. عامل ویروس کرونا با عامل آنفولانزا یکسان نیست. به عنوان یکی از دسته پاتوژن ها که به ویروس های کرونا معروف است ، در واقع بیشتر با سرماخوردگی ارتباط دارد تا آنفلوانزای فصلی. با این وجود ، علیرغم برخی همپوشانی ها ، علائم معمول COVID-19 بیشتر از سرماخوردگی (آبریزش بینی یا گرفتگی بینی) شبیه آنفولانزا (تب ، سرفه ، گلودرد ، آبریزش بینی یا گرفتگی بینی ، درد عضلات یا بدن ، سردرد ، خستگی) است. ، گلو درد ، سرفه ، احتقان ، دردهای جزئی بدن ، سردرد خفیف ، عطسه ، تب درجه پایین ، بی حسی).

“از نظر تمایز بین آنفولانزا و ویروس کرونا، تشخیص تقریباً غیرممکن است” ، دکتر جیک دویچ ، بنیانگذار و مدیر کلینیکی مراکز مراقبت های فوری درمان و تزریق تخصص در نیویورک. “به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود واکسیناسیون آنفلوانزا انجام دهند تا حداقل بتواند … خطر ابتلا به آنفولانزا را با توجه به موارد دیگر به حداقل برساند. تب ، بدن درد ، سرفه ، عطسه می تواند به طور مساوی به هر دو نسبت داده شود ، بنابراین در واقع به این معنی است که اگر نگرانی برای آنفولانزا وجود دارد، نگرانی برای COVID-19 وجود دارد. “

تزریق واکسن آنفلوآنزا

– درمان در جهت مدیریت علائم

کاتلر گفت، اگر یک مورد خفیف COVID-19 ، آنفولانزا یا سرماخوردگی دارید، درمان در جهت مدیریت علائم است. وی گفت: “به طور كلی ، استامینوفن برای تب ها توصیه می شود.” “قطره های سرفه و شربت های سرفه همچنین می توانند به نازک ترشحات مخاط کمک کنند. اگر گرفتگی بینی همراه باشد ، ممکن است آنتی هیستامین ها مفید باشند. ” موارد می تواند تهدید کننده زندگی باشد

کاتلر گفت ، موارد خفیف COVID-19 تقریباً 2 هفته طول می کشد. وی گفت: “خوشبختانه ، اکثر قریب به اتفاق موارد خفیف است.” تقریباً هیچ کس از سرماخوردگی نمی میرد. و بیشتر آلرژی های فصلی بیش از خطرناک بودن آزار دهنده هستند. با این حال ، آنفلوانزا سالانه بین 12000 تا 61000 مرگ باعث می شود.

– جمعیت فاقد هرگونه مصونیت در برابر بیماری

COVID-19 می تواند حتی منجر به مرگ و میر بیشتری شود زیرا به راحتی منتقل می شود، جمعیت فاقد هرگونه مصونیت در برابر بیماری هستند و عوارض در موارد جدی ممکن است شامل ذات الریه تهدید کننده حیات باشد. اگر احساس بیماری می کنید یا فکر می کنید در معرض COVID-19 قرار گرفته اید ، باید حداقل 2 هفته خود را قرنطینه کنید. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری ، از منبع معتبر خودداری کرده اید.

علائم شدید COVID-19 که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند عبارتند از: دشواری در تنفس، درد مداوم یا فشار در قفسه سینه ، گیجی یا عدم توانایی در برانگیختن ، یا لب ها یا صورت مایل به آبی ، که طبق گفته CDC علائم کمبود اکسیژن در جریان خون است.

منبع WHOTrusted گفت: “از هر شش نفری که به COVID-19 مبتلا می شوند ، یک نفر به شدت بیمار می شود و در تنفس دچار مشکل می شود.” “افراد مسن و کسانی که دارای مشکلات پزشکی زمینه ای مانند فشار خون بالا ، مشکلات قلبی یا دیابت هستند ، به احتمال زیاد به بیماری جدی مبتلا می شوند.”

در صورت تزریق واکسن کووید-۱۹ آیا واقعا نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا هم وجود دارد؟

واکسن‌های کووید-۱۹ از ابتلا به ویروس کرونا و واکسن‌ آنفلوآنزا از ویروس آنفلوآنزا جلوگیری می‌کنند. این دو همپوشانی ندارند اما می‌توانید در یک زمان هم مبتلا به کووید شوید و هم آنفلوآنزا یا پس از ابتلا به یکی از این بیماری ها به بیماری دیگر مبتلا شوید. کالج پزشکان اورژانس آمریکا توصیه می‌کند که از بیماری مضاعف دوری کنید و هر دو واکسن را بزنید. در حال حاضر واکسن کووید-۱۹ برای افراد بالای ۱۲ سال در دسترس است. همچنین واکسن‌ آنفلوآنزا به اندازه واکسن‌های دیگر بیماری‌ها قدرتمند نیستند با این حال اگر افراد به آنفلوآنزا مبتلا شوند، در صورت واکسینه شدن در برابر آنفلوآنزا، احتمالا بیماری بسیار خفیفی را تجربه می‌کنند.

تزریق واکسن کرونا

– آیا می‌توانیم هم زمان با تزریق واکسن کووید در همان روز واکسن آنفلوانزا را نیز بزنیم؟

پاسخ مثبت است. مقام‌های بهداشتی آمریکا می‌گویند که خوب است که واکسن آنفلوانزا را همزمان با تزریق اولین دُز واکسن کووید-۱۹ یا دُز تقویتی آن دریافت کنید.

– بهترین واکسن آنفلوانزا برای دریافت چیست؟

آنفلوانزا به طور مرتب در حال تکامل است و واکسن سالانه برای مبارزه با این بیماری تولید می‌شود. براونشتاین توضیح داد، در آینده ممکن است از فناوری mRNA برای ایجاد واکسن برای چندین پاتوژن مختلف استفاده شود، که ممکن است تعداد کل واکسن های تجویز شده را کاهش دهد. وی افزود: “علاوه بر این ، این احتمال وجود دارد که از این فناوری برای آموزش سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با بیماری های دیگر از جمله سرطان استفاده شود.” با این حال ، بوچر خاطرنشان کرد که یکی از نگرانی های مرتبط با واکسن های mRNA میزان واکنش زایی یا واکنش هایی است که پس از گرفتن عکس رخ می دهد. اما اینها نسبتاً نادر هستند.

علاوه بر این ، وی گفت که واکسن های mRNA باید در دمای فوق سرد نگهداری شوند ، و این امر باعث می شود که ذخیره سازی و تجویز آنها پیچیده تر شود. سرانجام ، وی توضیح داد که واکسن آنفلوانزای mRNA به اجزای مختلفی برای چهار آنتی ژن اصلی آنفلوانزا (دو نوع A و دو نوع B) نیاز دارد. بوچر گفت: “افزایش تعداد اجزای نیز ممکن است واکنش زایی را افزایش دهد.”

CDC گزارش می دهد که واکسن آنفولانزا در حال حاضر خطر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا را بین 40 تا 60 درصد کاهش می دهد. واکسن مبتنی بر mRNA نه تنها می تواند م beثرتر باشد بلکه تولید آن سریعتر و آسان تر است.

نمونه گیری در منزل

تست کرونا در منزل و محل کار

تست کرونا در منزل و محل کار با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی ، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد. یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل ، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد. آزمایش خون در منزل به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد.

با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس ، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش تست کرونا در منزل و محل کار را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.